• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Ehem Lav szarabb mint a szivacs külső szűrőbe?!
Pedig Eheim is biológiai szűrőanyagként hirdeti. Most vegyek Matrixot oda is? Nem akarok. :D
 
Ehem Lav szarabb mint a szivacs külső szűrőbe?!
Pedig Eheim is biológiai szűrőanyagként hirdeti. Most vegyek Matrixot oda is? Nem akarok. :D

A lávakőből nagyon sok kell, hogy értékelhető szűrőteljesítményt adjon. Az egyik akva alatt van 10 liter, de nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget. Nagyon rossz a felület / térfogat aránya.
A 31,5 l-es garnisokat 1 db 25*5*5 cm-es TM30 szivaccsal szűröm patyolattisztára. A 63 literes halakkal túltelepített low light növényest 2 db ugyanilyen szivacstömb szűri, miközben a 40 l-es high light növényest az Eheim 2213 full "biológiai" szűrőanyaggal (közel 3 liter) képtelen algamentesre és tisztára szűrni. Tehát, ha a helyedben lennék, simán teleszórnám szivacskockákkal a külső szűrőt, vegyesen TM20/30, és lazán, hogy ne fogja meg az áramlást.
 
Megvan még a gyári szivacstöltete is a külső szűrőnek (TM45-ig három féle lyuksűrűségű passzentos szivacstömb), szóval nagyon még szenvedni sem kellene vele... és perlon is fér a tetejére.
De lehet holnap kukázok egy liter matrixot, és beleöntöm azt a mostani szivacs mellé.

Megálmodom. :D
 
Megvan még a gyári szivacstöltete is a külső szűrőnek (TM45-ig három féle lyuksűrűségű passzentos szivacstömb), szóval nagyon még szenvedni sem kellene vele... és perlon is fér a tetejére.
De lehet holnap kukázok egy liter matrixot, és beleöntöm azt a mostani szivacs mellé.

Megálmodom. :D

TM45-öt ne tedd bele, az halál, 2 hétig bírja kb. (Ikrakeltetőkben használom már csak, mert ott alapból max. 1,5 hetente "rescape" :D van.)
 
TM45-öt ne tedd bele, az halál, 2 hétig bírja kb. (Ikrakeltetőkben használom már csak, mert ott alapból max. 1,5 hetente "rescape" :D van.)
Jaja, nem terveztem mert nem nagyon akarom bolygatni a szűrést. A cél hogy a heti vízcseréken kívül ne nagyon kelljen hozzányúlni.

Egyébként megálmodtam az éjjel: szerintem belemegy olyan 1,5 liter matrix, ha nem lesz benne szivacs na bumm, az van a szívó ág kosarán, mechanikai szűrést megcsinálja már amennyi kell a garnélák mellett. :)
 
Utoljára módosított:
Ezt levegőztetővel vagy powerhead-el hajtod?

levegő

Jaja, nem terveztem mert nem nagyon akarom bolygatni a szűrést. A cél hogy a heti vízcseréken kívül ne nagyon kelljen hozzányúlni.

Egyébként megálmodtam az éjjel: szerintem belemegy olyan 1,5 liter matrix, ha nem lesz benne szivacs na bumm, az van a szívó ág kosarán, mechanikai szűrést megcsinálja már amennyi kell a garnélák mellett. :)

Hát onnan indultunk, hogy nem akarsz bele venni Matrix-ot. Jól megoldottuk a feladatot! :D ;)
 
Sziasztok, egy eheim 2078as fut nekem mar 3eve(300L aki alatt), most gondolkozok, hogy lehet a szuroanyagokat ideje lenne cserlni, vegre okosan osszeallitani, mert az eheim start-szettel futok ami a kovetkezo (fentrol lefele sorrend):
szivacs, suruszivacs, eheim substratpro (golyok), eheim bioMech(lapocskak), eheim Mech(keramia henger), eheim mechpro(muanyag henger).

A szivacsokat csereltem, de a tobbi meg a regi. Mi mindent csereljek es mire?
 
szivacs, suruszivacs, eheim substratpro (golyok), eheim bioMech(lapocskak), eheim Mech(keramia henger), eheim mechpro(muanyag henger).
A szivacsokat csereltem, de a tobbi meg a regi. Mi mindent csereljek es mire?
Persze mondhatnám, hogy a "gyengébb" minőségű szűrőanyagaidat cseréld jobbra, de szerintem bőven jó lenne (kisebb költségvetéssel), ha a legalsó kosarat felülre tennéd és kicserélnéd a benne levő műanyagokat annyi jobb minőségű biológiai anyagra (substratpro), hogy arra még ráférjen egy réteg perlon és 250 ml purigen. Ha utóbbiból nem a 100 ml-eseket veszed, kell hozzávaló szűrőtasak is.
 
A 250ml purigenhez javaslok egy nagyobb méretű hálót, hogy ne legyen a zsák olyan tömzsi. Így jobban elterül a kosárban és víz is könnyebben átjárja.
 
mondjuk siman megnovelem a koltsegvetesem, hisz ezt ritkan kell cserelni, hosszutavra tervezek. Igy szerintem nem erdemes nagyon sporolni. Tehat igy, elso latasra ahogy ezt a topicot elolvastam kb ilyen az otlet: 4L S Matrix, 0.5-1L Bio Rio, 0.5LPurigen, 2L Substrat Pro(maradna), es persze lassan havi tavban cserelnem talcankent.
Perlon-nal gondom van, mert fogalmam sincs minek az, az Eheim 2078nak van 2 szivacs retegje, nem ez az?
 
mondjuk siman megnovelem a koltsegvetesem, hisz ezt ritkan kell cserelni, hosszutavra tervezek. Igy szerintem nem erdemes nagyon sporolni. Tehat igy, elso latasra ahogy ezt a topicot elolvastam kb ilyen az otlet: 4L S Matrix, 0.5-1L Bio Rio, 0.5LPurigen, 2L Substrat Pro(maradna), es persze lassan havi tavban cserelnem talcankent.
Perlon-nal gondom van, mert fogalmam sincs minek az, az Eheim 2078nak van 2 szivacs retegje, nem ez az?
Természetesen jó, amiket írsz. Csak szerintem felesleges. Vagy netán érzékeled, hogy nem elég hatékony a szűrés? (nem a látható víztisztaságra gondolok, hanem egyéb gondokra, pl folyamatos algásodás stb.)
Az eheim 2 réteg szivacsa (ha minden igaz): 1. előszűrő a tetőben - ez adja magát. 2. perlon - ez is oké, de ezt célszerű gyakrabban cserélni (1-2 havonta, vagy mikor látod hogy kezd eltömődni), ez fogja fel a finom szennyeződéseket. Nagyobb csomagban kapható, így ez is kitart jó ideig.
Szerintem próbáld meg a 250 ml purit, és ha "nem tűnik el a víz" az akváriumból, akkor majd bőven ráérsz betenni még egy adagot. Általában 100ml/100l a javasolt mennyiség.
 
Perlon- Nagyobb csomagban kapható, így ez is kitart jó ideig
GA-ban nem tanalom, segitetek egy linkel?


A 250ml purigenhez javaslok egy nagyobb méretű hálót
0.5l, vagy 1l? ez nekem uj, nem ertek(meg) hozza.

Egyebkent:
igen van "látható víztisztasági gondom"= ok Perlon gyakoribb csere megoldja remelem. Ezt ugy termeszetesnek vettem, hogy "elo" a vizem.
A Seachem Purigen is uj szamomra, orulok neki hogy kiprobalom.

Meg akkor egy sorrenddel ha segitenetek mondjuk fentrol:
1.kosar: Substratpro(golyok).
2.kosar:eheim bioMech(lapocskak)
3.kosar:Seachem Matrix+250ml Seachem Purigen szurozsakban
4.kosar:Seachem Matrix

btw. a keramia hengerek az vmi noname azt cserelnem, es a muanyag hengerek sem szimpatikusak.
 
BioRiot kihagyod ha rám hallgatsz (bár ahogy néztem a végleges listában nincs is benne) hacsak nem cél a Ph (mindig Hp-t írok elsőre, a sok szerepjátékozás anno eh :D ) lenyomása, én minden alkalommal 10 literes vödörben mosom ki a 2x1 litert, és "iszonyat mennyiségű" dzsuva jön ki belőle - Matrixot ehhez képest elég csak a leszívócsővel akváriumvízzel átlögybölni.
 
0.5l, vagy 1l? ez nekem uj, nem ertek(meg) hozza.
Azért a 0,5L elég. És rendesen kösd el, mert szívás ha kiszabadul a puri! :D

"Meg akkor egy sorrenddel ha segitenetek mondjuk fentrol: "
1.kosar: Seachem Matrix+250ml Seachem Purigen szurozsakban + perlon
2.kosar:Seachem Matrix
3.kosar:Substratpro(golyok)
4.kosar:eheim bioMech(lapocskak) - esetleg eheim Mech(keramia henger) alulra, fölé pedig a lapocskák
 
Ez egy elfogadható össze állítás lenne?
Legalul eheim substrat pro többi kosár s.matrix.
Vagy az eheim bio mech-et érdemes az alsó kosárba megtartani?
 
Back
Oldal tetejére