• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Köszi! :)
Hát remélem egyszer az az idő is eljön, hogy azzal legyen tele a szűrő.. :)
Egyébként lehet, hogy hülye kérdés, de!
Ha meglesz a 1,5l substrat pro, a mostani lávaköveshez mennyivel lesz jobb?
Gondolok itt arra, hogy ha a tápozás marad ugyanígy, számíthatok algára továbbra is?
 
Köszi! :)
Hát remélem egyszer az az idő is eljön, hogy azzal legyen tele a szűrő.. :)
Egyébként lehet, hogy hülye kérdés, de!
Ha meglesz a 1,5l substrat pro, a mostani lávaköveshez mennyivel lesz jobb?
Gondolok itt arra, hogy ha a tápozás marad ugyanígy, számíthatok algára továbbra is?
Szerintem 1,5 liter egy max. 50 literes akváriumot tud kiszolgálni úgy, hogy gondoskodjon a teljes lebontásról.
 
Köszi! :)
Hát remélem egyszer az az idő is eljön, hogy azzal legyen tele a szűrő.. :)
Egyébként lehet, hogy hülye kérdés, de!
Ha meglesz a 1,5l substrat pro, a mostani lávaköveshez mennyivel lesz jobb?
Gondolok itt arra, hogy ha a tápozás marad ugyanígy, számíthatok algára továbbra is?

Sokat segít az alga elleni harcban, ha a biológiai szűrésed rendben van
 
A tegnapi Green Aqua-s összejövetelen elhangzott egy számomra új dolog, azért a pontosság miatt visszakérdeznék. Jól értettem, hogy a boltban lévő szűrőkben nem használltok a legalsó rekeszben mechanikai szűrőanyagot mint a Ehfimech, és ehelyett is biológiai van betéve, mechanikai szűrést pedig csak egy szivacs végzi . Prof 3-asnál akkor simán le lehet cserélni a legalsó kosár tartalmát is biológiaira, mert az előszűrő úgyis kiszűri a nagyobb szennyeződéseket.
 
A tegnapi Green Aqua-s összejövetelen elhangzott egy számomra új dolog, azért a pontosság miatt visszakérdeznék. Jól értettem, hogy a boltban lévő szűrőkben nem használltok a legalsó rekeszben mechanikai szűrőanyagot mint a Ehfimech, és ehelyett is biológiai van betéve, mechanikai szűrést pedig csak egy szivacs végzi . Prof 3-asnál akkor simán le lehet cserélni a legalsó kosár tartalmát is biológiaira, mert az előszűrő úgyis kiszűri a nagyobb szennyeződéseket.

Csak biológiai és kémiai anyagokat használunk. Minden más azonnal kikerül a szűrőkből.

kémiai: Active Carbon és Seachem Purigen
Bio: Substrat pro, Seachem Matrix, Bio Rio

Minden szűrőnk ezzel van töltve:)
 
Ha esetleg van már ezzel kapcsolatban téma, akkor bocsi, de nem találtam meg.
Októberben indult akváriumomnál gondolkodom egy kis szűrőanyag tuningon. Egy JBL E900-asom van ami egy 137L-es akváriumot szűr. Algásodásom minimális (zöld pontalga, és ha jól azonosítottam akkor fekete ecsetalga), de szeretném minél szebbre megoldani az akit, és gondoltam tuningolok egy kicsit. Amik számomra szimpatikus szűrőanyagok: Eheim Substrat Pro, Seachem Matrix, Seachem Puregin (itt a 100ml-re gondoltam, ami nem tudom hogy elég lenne-e nekem). Kérlek segítsetek tapasztalattal, ötlettel, hogy hogyan lenne érdemes csinálni, és elrendezni a szűrőben az anyagokat. Jelenleg úgy néz ki a szűrő lentről felfelé haladva, hogy legalul van a gyári kerámiagyűrűk, felette elég durva szivacs (talán tm10 vagy tm20 körüli), felette 1l Siporax, ezután pedig egy kis perlon vatta amin még leszorításnak van egy kicsi szivacs. Ezt szeretném feljavítani. És az utolsó kérdésem az lenne, hogy gyári adat az, hogy a kosarak mérete 3x1.2l, 1x1.1l. Ezekbe a kosarakba mennyi szűrőanyagot rakjak szerintetek? Elég lenne az egy liter kosaranként, vagy csurig töltsem? Várom az észrevételeket, és előre is köszönöm a segítségeteket!
Hello!
Én most vettem egy jbl e901 szűrőt,és az lenne kérdésem,hogy végül is hogy vált be a szűrő anyag összeállítás?
 
Segitett az akinak, hogy minőségibb szűrőanyagok kerültek a szűrőbe, de sajnos az algáim még mindig megvannak, de a halak sokkal jobban érzik magukat, és többet is úszkálnak. Szerintem kicsi lesz ez a szűrő ekkora akihoz, és majd ha lesz elég pénzem ,és az asszony is rábólint akkor lecserélem. Mindenképpen javaslom a gyári szűrőanyagok cseréjét, mert tényleg sokkal jobb lesz!
 
Segitett az akinak, hogy minőségibb szűrőanyagok kerültek a szűrőbe, de sajnos az algáim még mindig megvannak, de a halak sokkal jobban érzik magukat, és többet is úszkálnak. Szerintem kicsi lesz ez a szűrő ekkora akihoz, és majd ha lesz elég pénzem ,és az asszony is rábólint akkor lecserélem. Mindenképpen javaslom a gyári szűrőanyagok cseréjét, mert tényleg sokkal jobb lesz!
Az összeset lecserélted benne? És milyen szűrőanyagok lettek bele rakva?
 
Kicsit későn láttam meg hogy irtál, bocsi! Egy liter siporax maradt benne, és ment még mellé 2 liter substrat pro, és egy kis zacsi (100ml) puregin.
 
Sziasztok!
(10 literes nano) Eheim 2211-es szűrőjének 1 literes tartályában tervezek cserét:
  • jelenleg: elején szivacs, végén perlon, fennmaradó helyen kerámiagyűrű és siporax felesben;
  • terv: 1/3-1/3 arányban kerámiagyűrű, siporax, seachem matrix, végére pedig perlon (esetleg megfűszerezve purigennel).
Várom a véleményeket.
 
Sziasztok!
(10 literes nano) Eheim 2211-es szűrőjének 1 literes tartályában tervezek cserét:
  • jelenleg: elején szivacs, végén perlon, fennmaradó helyen kerámiagyűrű és siporax felesben;
  • terv: 1/3-1/3 arányban kerámiagyűrű, siporax, seachem matrix, végére pedig perlon (esetleg megfűszerezve purigennel).
Várom a véleményeket.

Esetleg úgy, hogy legalulra valami kerámiagyűrű, rá szivacs és csurig bármi jó szűrőanyaggal (felesleges keverni, szerintem) , a tetejére perlon és arra Seachem Purigen...
 
Esetleg úgy, hogy legalulra valami kerámiagyűrű, rá szivacs és csurig bármi jó szűrőanyaggal (felesleges keverni, szerintem) , a tetejére perlon és arra Seachem Purigen...

Szóval cseréljem meg a szivacsot és a kerámiagyűrűt.
Ahogy itt-ott olvastam, a siporax is az élmezőnyben van, de nem tudom, a literes tartály fele elég-e. Másképp: milyen arányban legyen a kerámiagyűrű a bio szűrőanyaggal?
 
Szóval cseréljem meg a szivacsot és a kerámiagyűrűt.
Ahogy itt-ott olvastam, a siporax is az élmezőnyben van, de nem tudom, a literes tartály fele elég-e. Másképp: milyen arányban legyen a kerámiagyűrű a bio szűrőanyaggal?


Ha logikusan végiggondolod, akkor logikus, miért van alul a kerámiagyűrű és felette a szivacs: a kerámiagyűrű kiszedi a nagyobb szennyeződéseket, a szivacs megfogja a kisebbeket. Így a biológiai szűrőanyag nem fog koszban úszni, az egész felülete hasznos munkát végez. Ha alul lenne a szivacs, pikk-pakk eltömődne és lecsökkenne a szűrőd hozama.

szerintem 1/3-1/3-1/3, de a 2x1/3 biológiai cucc lehet egyforma is.
 
Megerősítést kérnék: a 2211-es 1 literes tartályával nem érdemes 30 literes lowtech dzsungelről álmodozni? - Bocs, ha off a kérdés, nem találtam rá topikot.​
Egyáltalán: a növények mennyiségén túl van szerepe annak is, milyen növényekkel lenne tele az akvárium?? (n)
 
Megerősítést kérnék: a 2211-es 1 literes tartályával nem érdemes 30 literes lowtech dzsungelről álmodozni? - Bocs, ha off a kérdés, nem találtam rá topikot.​
Egyáltalán: a növények mennyiségén túl van szerepe annak is, milyen növényekkel lenne tele az akvárium?? (n)
A 30litert egy kicsit soknak érzem ehhez a szűrőhöz,de legalább is nagyon a határ szerintem.Mondom ezt úgy,hogy nálam a 30literes alatt egy 2071es morog.:)
Egyáltalán:a növények mérete? és az,hogy lowtech akiba alacsony igényű növények ideálisak.(persze van erre is ellenpélda:))
De hallgass meg egy lowtech aksis kertészt is.
 
Megerősítést kérnék: a 2211-es 1 literes tartályával nem érdemes 30 literes lowtech dzsungelről álmodozni?

Eheim AquaStyle 24 - Nano akvárium szett - 24l most csak 33 900 Ft - Green Aqua

Ezt csak azért szúrtam be, van rá példa, hogy 24 liter elmegy egy kis sarokszűrővel és ott az élő példa GA boltjában.
Megfelelő szűrőanyaggal, karbantartással és odafigyeléssel az én véleményem szerint nem halott ötlet a 30 liter dzsungel 2211-el.
Ja és persze megfelelő élővilág meghatározásával (pici hal -> pici kaki, szok hal -> szok kaki -> kici szűrő kevés lenni :D ).
 
Eheim AquaStyle 24 - Nano akvárium szett - 24l most csak 33 900 Ft - Green Aqua

Ezt csak azért szúrtam be, van rá példa, hogy 24 liter elmegy egy kis sarokszűrővel és ott az élő példa GA boltjában.
Megfelelő szűrőanyaggal, karbantartással és odafigyeléssel az én véleményem szerint nem halott ötlet a 30 liter dzsungel 2211-el.
Ja és persze megfelelő élővilág meghatározásával (pici hal -> pici kaki, szok hal -> szok kaki -> kici szűrő kevés lenni :D ).


Csatlakozva ehhez, nem rossz ötlet, csak rendes szűrőanyag kell bele és nem szabad megtömni!
 
Eheim AquaStyle 24 - Nano akvárium szett - 24l most csak 33 900 Ft - Green Aqua

Ezt csak azért szúrtam be, van rá példa, hogy 24 liter elmegy egy kis sarokszűrővel és ott az élő példa GA boltjában.
Megfelelő szűrőanyaggal, karbantartással és odafigyeléssel az én véleményem szerint nem halott ötlet a 30 liter dzsungel 2211-el.
Ja és persze megfelelő élővilág meghatározásával (pici hal -> pici kaki, szok hal -> szok kaki -> kici szűrő kevés lenni :D ).
Csatlakozva ehhez, nem rossz ötlet, csak rendes szűrőanyag kell bele és nem szabad megtömni!
Ez mind Okés srácok,de ez nem az a "30literes Dzsungel".Másodsorban a mögötte álló tapasztalat:)és ezen nem a forumozást értem.
Kevesebb tapasztalattal inkább biztosra mennék.
 
Back
Oldal tetejére