• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Közkívánatra azok a szűrőanyagok, amiket mélyrehatóbban vizsgálni szeretnék:
- ADA Bio Rio
- Eheim Substrat Pro
- JBL MicroMec
- Seachem Matrix
- Sera Siporax
és talán bekerül még a Van Gerven Subsraat
Egyenlőre ezeket belevenni a tesztsorozatba, de megnézek egyéb szűrőanyagokat is mikroszkóp alatt, hátha van még ígéretes.

Lehet hogy ez a szál régi, de engem még érdekelne az Alfagrog is, ami UKAPS-on gyakran emlegetett szűrőanyag.
 
Újra próbálom felvenni a fonalat a fórumon, igyekszem visszaolvasni a hozzászólásokat, és válaszolni is.

Kicsit lementem a térképről, majd érkezem, és tervezem bővíteni a kísérleteimet, várok anyagokra javaslatokat, valamint egy 50- 100 ... végtelen oldalas doksi formájában csinálok valami konklúziót is.

Hirtelen eredményt ne várjatok, az irománnyal télen-tavasszal (magyar- német, valamint ha valaki segít, angol nyelven is), a szűrőanyaggal az elkövetkező 1-3 évben (most nem kapkodom el - jelenleg teszt!!!szoba!!! készül) szeretnélek meglepni titeket ;)

Remélem még nem halt ki az akvakertész társadalom (csak viccelek, látom felvirágzóban vagyunk) :)
 
Újra próbálom felvenni a fonalat a fórumon, igyekszem visszaolvasni a hozzászólásokat, és válaszolni is.

Kicsit lementem a térképről, majd érkezem, és tervezem bővíteni a kísérleteimet, várok anyagokra javaslatokat, valamint egy 50- 100 ... végtelen oldalas doksi formájában csinálok valami konklúziót is.

Hirtelen eredményt ne várjatok, az irománnyal télen-tavasszal (magyar- német, valamint ha valaki segít, angol nyelven is), a szűrőanyaggal az elkövetkező 1-3 évben (most nem kapkodom el - jelenleg teszt!!!szoba!!! készül) szeretnélek meglepni titeket ;)

Remélem még nem halt ki az akvakertész társadalom (csak viccelek, látom felvirágzóban vagyunk) :)
Ment a "tetszik", de be is írom: üdv újra köreinkben! Régóta várom, hogy mikor tűnsz fel újra, és nagyon örülök, hogy végre előkerültél! (y)
Nagyszerű dolog, hogy egy ennyire komoly szakember is hozzá tud szólni a fórumhoz!
 
Ment a "tetszik", de be is írom: üdv újra köreinkben! Régóta várom, hogy mikor tűnsz fel újra, és nagyon örülök, hogy végre előkerültél! (y)
Nagyszerű dolog, hogy egy ennyire komoly szakember is hozzá tud szólni a fórumhoz!


Jelenleg Németországban dolgozom, vegyi üzemek tervezésével, csővezeték és reaktortervezéssel foglalkozom, lassan tényleg nevezhetem magam szakembernek (névjegykártyám mindenesetre szexin néz már ki:D )
Most lassabban indulok neki tőkét gyűjtök, és úgy néz ki saját gyárat építek saját égetőkemencékkel a szűrőanyag legyártatására; csak így lehetek biztos a minőségben.
Ha minden jó megy nyárra elkészül, megérkezik egy spéci tesztkemence, amiben többféle égetési atmoszférát is ki tudok próbálni, és ismét lesz lehetőség külső tesztekre is, ami két éve meghiúsult tőke és energiahiány miatt. . .
Már elég pozitívan állok a dologgal, ezért mertem közhírré tenni, nem akartam ismét előre inni a medve bőrére. A terméknek kell azért még pár év, hogy kiforrjon, de lehet addigra már sikerrel fog tesztüzemet végezni jó néhány akvakertész akváriumában.

Mint írtam, tesztszoba is alakul, 6-10 akváriummal tervezem különböző más szűrőanyagokkal kombinálva folytatni a teszteket, mind új, mind beállt akváriumok részt fognak venni benne. Az első kört most tisztítottam (2 éve nem szedtem szét azt a szűrőt, most is csak az egyik felét érte érintés) és minden szépen élt benne, csak az első szivacsok, vatta volt mosva (2-3 havonta) - ez a 110 literes akváriumom, fórumban megtalálható a szűrő vázlata CAD ben megrajzolva.
Voltak extrém esetek, szétesett a szűrő például és napokig nem volt áramlás én meg nem voltam otthon, de mindenki túlélte, nem vettem észre ekkor sem halhullást. Ez low-tech low-light körülmények között történt. Mindent összevetve nagyon elégedett vagyok a 2 évvel ezelőtti próbaadaggal, indítom az újabb teszteket, hovatovább diszkoszos-növényes 500literes akváriumot építek rá, ami februárban indul először régi, majd az új szűrőanyaggal. Ha ott megállja a helyét, nem lesz több kérdésem. ;)
 
. . . . . . . . .

Épül a saját fórumom, készül a webdesign, és még sok extra, próbálom majd új irányba terelni az akvakertész és az akvarista társadalmat, szűréstechnika, vízmozgatás és tápozás terén is.

Lesznek videok, oktatóanyagok, DIY megoldások, ahogy tőlem már megszokhattátok; több 3D-s valamint összeszerelési vázlattal, giffel, néhány vidót is tervezek csinálni, különböző témákban, hogy ne kelljen mindent végigolvasni. ;)

Próbálok egy interaktív közösséget létrehozni, nem lesz jó vagy rossz megoldás, csak ötletek és irányok.

Ehhez viszont ki kell lépnem az Akvakertész.hu árnyékából, mert nem csak növényes téren dolgozom, kutatok, hanem más csoportokhoz is szeretnék szólni.

Talán ez itt az egyik utólsó posztom, ezért megragadnám a szót, hogy MEGKÖSZÖNJEM mindenkinek aki támogatott, részt akart venni a kísérletekben (amik anno meghiúsultak :( ), vagy csak építő kritikájával, támogatásával, egy két jó szóval, vagy izgalommal teli várakozásával öntött belém lelket, amikor már épp feladni akartam.

Elnézést mindenkitől, aki azt hitte felszívódtam, inkább a háttérben dolgoztam, így nem kellett mások igényeihez igazodva ténykednem, és remélem olyan szűrőanyaggal ajándékozhatom meg majd a közösséget, amilyet elvár, és amilyet megérdemel. :)

LUV JA ALL ;)
Goodbye
 
Szia! A saját fórumról és egyebekről lesz még itt infó? Mit és merre keresgéljünk majd?


Inkább blogban gondolkodom már, ugyanis nem rendelkezem a világ összes idejével ... amint elindult, jelentkezem, a netes nevem úgyis megismerhető, szerintem, aki akar, odatalál ;)

Vagy benne lesz az aláírásomban, mint sokaknak :)
 
Sziasztok!

Találtam egy számomra új terméket.

"Pro Aqua-Clean"

Én elég szkeptikus vagyok...
Valaki hallott már róla? Esetleg kipróbálta?

A termék leírás alapján olyan lehet mint a Seachem Purigen...
 
egyik leghasznosabb anyag a forumon amit eddig olvastam , kulon koszonet erte Woctraxnak :) , gratula.
nagyon erdekelne ha az eddig emlitett habkorol tudnal hasonlo kepeket kesziteni :)
 
Sajnos nem tudok ADA Bio Rio-ra keresni (3 karakternél többnek kell lennie a keresendő szónak). :rolleyes:
Szóval Bio Rio vagy Seachem Matrix?
Egy Tetra EX800-at szeretném kicsit felturbózni. Jelenleg gyári kerámia+szivacs, szivacs+szivacs, Matrix Trop, Matrix Trop+Perlon+Seachem Purigen. Vagy kell egyáltalán ennél több egy 60l-eshez? Szűrésből sosem elég, tudom. :)
 
Sajnos nem tudok ADA Bio Rio-ra keresni (3 karakternél többnek kell lennie a keresendő szónak). :rolleyes:
Szóval Bio Rio vagy Seachem Matrix?
Egy Tetra EX800-at szeretném kicsit felturbózni. Jelenleg gyári kerámia+szivacs, szivacs+szivacs, Matrix Trop, Matrix Trop+Perlon+Seachem Purigen. Vagy kell egyáltalán ennél több egy 60l-eshez? Szűrésből sosem elég, tudom. :)
Legjobb tudásom szerint a mátrix trop, a seachem mátrix és az ADA biorio is ugyanaz a kőzet, csak a lelőhely, és a szemcseméret tér el. Természetesen minimális anyagi eltérés is van, de nem hiszem, hogy ezzel külön foglalkozni kéne.
 
Legjobb tudásom szerint a mátrix trop, a seachem mátrix és az ADA biorio is ugyanaz a kőzet, csak a lelőhely, és a szemcseméret tér el. Természetesen minimális anyagi eltérés is van, de nem hiszem, hogy ezzel külön foglalkozni kéne.

Pontosabban a Bio Rio kivételével ez volt a vizsgálat eredménye korábban:

A képek alapján a Matrix trop. egy kategóriába tartozik a Seachem és a Van Gerven termékével (és még a Filterlith nevű szűrőanyaggal - erről is teszek fel képet, ha megtalálom ;) ). Az elemanalízis képét összehasonlítva e kettővel, én újracsomagolt VG Substraat-nak mondanám,mintha csak ikrek lennének.
 
Back
Oldal tetejére