• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyag tárolás

Woctrax

Kertész szaki
Szeretnék veletek megosztani egy szerintem gazdaságos és egész jól használható szűrőanyag-tárolási megoldást:

az ötlet úgy jött, hogy be kellett rendeznem az újonnan épített szűrőakváriumomat.
A szűrőanyagok gyors be és kiszedése számomra fontos szempont csak úgy,mint az, hogy ne keveredjenek, ill. egyenként cserélhessem őket. Ekkor találtam rá a négy betűs pingvines jelű lakberendezési és egyéb felesleges dolgokat forgalmazó áruházban a következő, 40*50 cm-es mosózacskóra (akcióban - 300 Huf). Mondom magamban, ennyiért simán veszek 1-2-t, aztán majd kitalálok valamit, arra mit tegyek beléjük illetve, hogyan osszam őket több részre.

10sac80.jpg


Rájöttem, hogy az otthon lévő fóliahegesztő készülék remekül alkalmas olyan kisebb zacsik kialakítására, amelyeket a szűrő geometriájára formálhatok.

Ennek másik változata, ha szúnyoghálót hajt meg az ember és azt hegesztgeti szűrőzacskó formájúra:

1zmcjzc.jpg


24pmcxv.jpg


Lehet, hogy ezt már más is kitalálta, de hirtelen nem láttam ilyet leírva, és én már kisit untam a narancsos hálóból kiguruló szűrőanyagot. :lol:
 
Back
Oldal tetejére