• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Üdv Mindenkinek!

... és mit szóltok az Eheim 3e szériából a 2074 -e vagy 2076-oshoz???

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Üdv Mindenkinek!

... és mit szóltok az Eheim 3e szériából a 2074 -e vagy 2076-oshoz???

...aki holtig tanul

Szerintem azt a pénzt amit szűrő elektronikára fordítanál inkább költsd az aki más területeire.
 
Üdv Mindenkinek!

Köszöntem az eddigi segítségeket. NYERT a 2075-ös, bár még mindig sok nyitott kérdés van bennem és a feltettek között is. :oops:

... aki holtig tanul
 
Sziasztok!

80 literes nem kifejezetten növényes akváriumba szeretnék szűrőt venni,a kereteim sajnos szűkösek,és találtam elég kedvező áron egy eheim 2211 est.Tudom hogy ez nagyon kevés 80 literhez,de nem tápozok,csak pár anubias meg 5 hal van az akiban.Az lenne a kérdés hogy egyáltalán van-e értelme megvenni,persze ez nem maradna igy sokáig, ha sikerül megszereznem minden cuccot hozzá akkor ez a kis szűrő menne egy 25l-es nanoba.Előre is köszi
 
Szia!

Ha utána is van helye (25l-es nano) Akkor mindenképp megéri szerintem. Abba még növényes hozzá állással is megfelelő, a nagy aki meg leaglább addig is kap egy normálisabb szűrést. A szűrő gyári ajánlása "szabvány" akiba bőven 80l feletti. A másik nagy előny, ha járatod ebben a nano előtt, érett szűrőanyagod lesz.

Üdv: Namtar
 
Sziasztok
Egy 60L-es növényes aksihoz milyen külső szűrőt ajánlotok úgy 25e Ft körül?
Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Kovi Boy said:
Sziasztok
Egy 60L-es növényes aksihoz milyen külső szűrőt ajánlotok úgy 25e Ft körül?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Szerintem egy TetraTec ex 600-as jó lenne. Nekem a 85 literesemben megy egy ilyen, és nagyon jól végzi a dolgát. :thumbup:
 
peti44 said:
Kovi Boy said:
Sziasztok
Egy 60L-es növényes aksihoz milyen külső szűrőt ajánlotok úgy 25e Ft körül?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Szerintem egy TetraTec ex 600-as jó lenne. Nekem a 85 literesemben megy egy ilyen, és nagyon jól végzi a dolgát. :thumbup:
Köszönöm én a Tetratec EX 700-at néztem ki az se sokkal drágább!
 
Leggyakrabban a perlont szokás cserélni. Nincs rá konkrét szabály. Van aki minden tisztításkor újat tesz bele, van aki párszor még átmossa, de előbb-utóbb elhasználódik.
Ezt követi a szivacs téma. Erre sincs szabály. Én évek óta használom a szivacsokat, de van akit zavar az elhasználódott szivacs. Rosszabb minőségű szivacsok szoktak foszladozni, mállani. Ezeket ilyenkor mindenképp cserélni kell.
Végül a biológiai tölteteket csak akkor érdemes cserélni, ha jobb minőségűre váltasz ;)
 
Akkor nem olyan macerás ennek örülök!
Szerintem Tetratec EX 700 lesz ahoz meg adnak mindent és mindenből 1L-t!
 
Kovi Boy said:
Akkor nem olyan macerás ennek örülök!
Szerintem Tetratec EX 700 lesz ahoz meg adnak mindent és mindenből 1L-t!
A Tetra szűrőkhöz nem túl jó minőségű szűrőanyag jár, tehát azt cserélni kell.
 
Azért a Tetra szűrőkből sem kell mindent kidobni. A sok szivacs tényleg nem kell bele, hamar eltömődik és lecsökkenti a teljesítményt. A kerámia gyűrűket, majd rá a biolabdákat érdemes benn hagyni, az utóbbi nagyon jó biomechanikus szűrőközeg. Aztán jöhet a rájuk tunning, a jó minőségű szűrőanyag, az utolsó kosár tetejére mehet a hozzáadott aktív szén.
 
NZoli said:
Azért a Tetra szűrőkből sem kell mindent kidobni. A sok szivacs tényleg nem kell bele, hamar eltömődik és lecsökkenti a teljesítményt. A kerámia gyűrűket, majd rá a biolabdákat érdemes benn hagyni, az utóbbi nagyon jó biomechanikus szűrőközeg. Aztán jöhet a rájuk tunning, a jó minőségű szűrőanyag, az utolsó kosár tetejére mehet a hozzáadott aktív szén.
köszöntem
 
Kovi Boy said:
Amiket kinéztem szűrők!
-Eheim Ecco Pro 2032 és 2034
-Eheim Classic 2213 és 2215
-Tetratec EX 700
Ezek közül kellene választanom de melyiket?

A barátomnak 54 literesben 2224 van. Szerintem épp elég. Talán megpróbálhatnád, biztos jobb, mint a Tetratec 700-as, és a szűrőanyag is maradhatna. Tuti nem bánnád meg! ;)
 
Back
Oldal tetejére