• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

...továbbá a kimeneti és bemeneti csap L alakú kiképzését csak akkor tudod kitakarítani, ha az (értelemszerűen) nyitva van.Igen ám de a fejből csak akkor tudod kivenni, ha zárva van.Viszont ha így zárt állapotban kiveszed a fejből csak akkor tudod kinyitni ha fogsz egy kis villáskulcsot, v. egy fogót és kinyitod, mert kézzel ezt nem tudod.Az L alak tisztítása nehéz ebben nagyon hamar megül a dzsuva.Nem tudom milyen műanyagból van ez, de nagyon hamar vastag baci vagy mittudom én milyen réteg van rajta.Volt már 1-2 szűrőm de egyiknek sem volt ilyen macerás a takarítása.

Na a fejet sem egyszerű "kikormolni" :evil:
 
Tényleg a fejet kifelejtettem, én szoros barátságot kötöttem egy fogóval. De abban is benne maradt már párszor a csőtisztító feje. És ugyan így az u alakú 2 idomot is csak puha műanyagcsővel lehet kimosni, mert a jbl nekem tropára ment 2 használat után mert egy sz*r, a fémhuzal ami végig van tekerve rajta nem hajlik, a sörték amivel tisztítani meg kiesik belőle mert nem lehet hajlítani, az eheim sokkal jobb mert nem merev a cső. (csőtisztító)

eheim :thumbup:
 
Ez most az a szűrő, aminek egy kevésbé "neves" változatát egy másik fórumon az egekig magasztalják?
 
Haha, csak gúnyolódjál! :D

Kényszerből vettem meg meg eltört az alsó polcos szűrőm szombaton és szombat este már csak egy üzlet volt nyitva és csak ez a szűrő volt, kénytelen voltam ezzel beérni. :p

Én sose dicsértem csak szidtam, kérek felmentést a magasztalás vádja alól.
 
Nigro said:
Ez most az a szűrő, aminek egy kevésbé "neves" változatát egy másik fórumon az egekig magasztalják?
Az, és bármennyire is meglepő lesz, nekem a kevésbé neves változatával fele ennyi gondom sincsen. ;)
 
oRphEus said:
Nigro said:
Ez most az a szűrő, aminek egy kevésbé "neves" változatát egy másik fórumon az egekig magasztalják?
Az, és bármennyire is meglepő lesz, nekem a kevésbé neves változatával fele ennyi gondom sincsen. ;)
Hát igen, jól beválasztottunk, azt hittem jó lesz mert mégis német, de hát ez van, a kínai meg kínai :D Azzal is lehet gond, ezzel meg olyan problémák mint azokkal nem voltak :) ereszt a csap, tömítések nem jók stb.
Valakinek kell egy e900-as ? :lol: :lol:
 
Nagyon jól tettem, hogy először kérdeztem és nem ugrottam egyből bele a JBL megvásárlásába. Először erre gondoltam, mert német és JBL... De ezek után biztos a Tetratec EX 600. Remélem nekem is ilyen jó tapasztalatom lesz vele kapcsolatban. Majd beszámolok róla, hogy mennyire jött be. Köszönöm a segítséget!
 
mmikee said:
Nagyon jól tettem, hogy először kérdeztem és nem ugrottam egyből bele a JBL megvásárlásába. Először erre gondoltam, mert német és JBL...
A Tetra is német cég. ;)
 
Igen, tudom, sikeresen megnéztem német nyelven egy tájékoztatót is :? . Pedig angolul beszélek... Talán ezért sem hangzott először jól a Tetra neve. Tapasztalatom pedig nem volt a Tetra-val. Aztán most már máshogy gondolom.
 
Sziasztok!
112l-es növényes akváriumot szeretnék elindítani. Egy 600l/h teljesítményű Atman külső szűrőm van kéznél.Nem szeretnék újat venni, de nem tudom ez elég lesz-e. Kerámia betét, szivacs,perlonvatta van benne. :?:
 
kope said:
Sziasztok!
112l-es növényes akváriumot szeretnék elindítani. Egy 600l/h teljesítményű Atman külső szűrőm van kéznél.Nem szeretnék újat venni, de nem tudom ez elég lesz-e. Kerámia betét, szivacs,perlonvatta van benne. :?:
Amennyiben ez a gyári adat, akkor nem valószínű, hogy elég lesz. Nálam egy 700 l/h-s egy 300 l/h-sal kiegészítve szűri a 91 literes akváriumot. Az már megfelelő. De sok függ a többi technikai berendezéstől is: fény, CO2..
 
kope said:
És ha kiegészítem egy kb 400l-es belső szűrővel?,Talán el tudom dugni v.hová.
Az áramlás elég lenne, de mivel a belső szűrők igen csekély biológia szűrőfelülettel rendelkeznek, szerintem kérdéses, hogy a szűrésed hatékonysága megfelelő lenne.
 
Teljesen új vagyok itt,csak nézegetem egyenlőre ezeket a növényes aksikat.Már 30 éve akvarizálok,főképp afrikai sügéreket tartottam/tartok az utóbbi időben.Eddig úgy tudtam ,h ezekhez kell az igazán komoly szűrés.Légyszi mondja el nekem vki,h miért kell egy olyan akváriumhoz ennyire durva szűrés ahol csak néhány hal úszkál?Azok a szűrések amiket itt pár tíz literes medencékhez ajánlatok simán elégségesek több száz literes halas akváriumokhoz.Szóval miért is van ez?mi termel itt annyi eltávolítandó cuccot amihez ez kell,illetve miért kell a hatalmas áramlás?Előre is köszi! :)
 
Például azért mert nagyon erős fényt használunk, ami miatt gyors az algásodás kialakulása, már kevés ammónia jelenléte mellett is.
Ezért a szűrés gyorsasága is számít.

Remélem nem írtam nagy baromságot.

trewa said:
Teljesen új vagyok itt,csak nézegetem egyenlőre ezeket a növényes aksikat.Már 30 éve akvarizálok,főképp afrikai sügéreket tartottam/tartok az utóbbi időben.Eddig úgy tudtam ,h ezekhez kell az igazán komoly szűrés.Légyszi mondja el nekem vki,h miért kell egy olyan akváriumhoz ennyire durva szűrés ahol csak néhány hal úszkál?Azok a szűrések amiket itt pár tíz literes medencékhez ajánlatok simán elégségesek több száz literes halas akváriumokhoz.Szóval miért is van ez?mi termel itt annyi eltávolítandó cuccot amihez ez kell,illetve miért kell a hatalmas áramlás?Előre is köszi! :)
 
Az a lényeg, hogy az akváriumban fellelhető (akár egyszerűbb tesztekkel kimutathatatlan mennyiségű) minimális ammóniát-ammóniumot a lehető leghamarabb lebontsák a szűrőben lévő baktériumok. Erős fény jelenlétében minimális mennyiségű ammónia elegendő az algásodás gyors beindulásához. A növényesnél a legnagyobb ammóniatermelés a növények bomlásából származik, nem az a "pár" hal a mérvadó. A sügeresnél fordítva van, ott a halak anyagcseréjéből következően keletkezik sok ammónia.
Plusz azért is kell, hogy megfelelő legyen az áramlás, ami a növényekhez folyamatosan, egyenletesen eljuttatja a megfelelő tápanyagokat.
Röviden ennyi, majd kiegészítik a "nagyok" :) .



DomeSL said:
Például azért mert nagyon erős fényt használunk, ami miatt gyors az algásodás kialakulása, már kevés ammónia jelenléte mellett is.
Ezért a szűrés gyorsasága is számít.

Remélem nem írtam nagy baromságot.

trewa said:
Teljesen új vagyok itt,csak nézegetem egyenlőre ezeket a növényes aksikat.Már 30 éve akvarizálok,főképp afrikai sügéreket tartottam/tartok az utóbbi időben.Eddig úgy tudtam ,h ezekhez kell az igazán komoly szűrés.Légyszi mondja el nekem vki,h miért kell egy olyan akváriumhoz ennyire durva szűrés ahol csak néhány hal úszkál?Azok a szűrések amiket itt pár tíz literes medencékhez ajánlatok simán elégségesek több száz literes halas akváriumokhoz.Szóval miért is van ez?mi termel itt annyi eltávolítandó cuccot amihez ez kell,illetve miért kell a hatalmas áramlás?Előre is köszi! :)
 
Hát valahogy így van. És erre rájön, hogy néhány agyagos talaj még extra ammóniát is kilök magából. A tápanyagok maximumra vannak húzva napi tápozás mellett és egy rendes növényes akvárium mondjuk egy 200 literes benövényesítése a Tropica-tól simán 50-70 ezer forintot is elérheti. A növényeket pedig nem elveszíteni szeretnénk már a legelején, hanem dzsungellé, zöld gyeppé, bokrokká fejleszteni. 2-3 hónap alatt.

Az extra áramoltatás a CO2 megfelelő eljuttatásához is kell, és hogy mielőbb eltávolítsa a szűrő a bomló anyagokat. A növényesben szinte minden a növényekért van. Persze az így kialakult idális környezetben jól érzi magát a legtöbb hal, garnéla is.
 
Külső szűrők zajszintje

Milyen hangja van egy eheim 2026, 2028 v. hasonló kaliberű eheim szűrőknek?

Nem tudom van-e olyan aki eheimet és evot is tart otthon. Azt hiszem erre kevés az esély, de talán... szóval pl. az evo közel zajtalan alaphangjához viszonyítva milyen? :)
 
Back
Oldal tetejére