• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Aquacleart hirtelen csak 110 volttal találom. Árban kb. mind az eheim. Ez valami komoly cucc lenne?
Aquaclear 20 vagy 30 neven kaphato, en itt Nemetorszagban az Amazon-rol rendeltem, nem is lattam csak 220 V verzioban.
Semmi extra, müködik, elejen picit zörgött, de elhalkult...
Nekem a 38-114 literesig van meg, de alul van meretezve. Szerintem egy nanohoz is a 30-as illik.
Talan a Hagen gyartja...azt hiszem.
 
Sziasztok,

egy 60x30x36 os akváriumot szeretnék összerakni - High tech lenne - Chihiros A lámpa + nagynyomású CO2 + Amazonia + köves scape.

Most a kezdő akváriumom ketyeg egy Eheim 2071-el 350ml Seachem Purigen és Seachem Matrix van benne - gyönyörű a vizem és nincsen vele semmi baj - a kérdésem az lenne, hogy a 64L is elmenne-e még ezzel a szűrővel vagy inkább cseréljem le egy 2073-2075-re esetleg?

Nektek milyen tapasztalatotok van erre a méretre?

Előre is köszi.
 
Simán jó kell hogy legyen. Ebbe 3,5 liter szűrőanyag fér, ugye? 5% szűrőkapacitás a javasolt a high tech-hez, ez így megvan, a pumpán meg vsz fojtanod is kell majd, de gondolom most is fojtva használod... Seachem Purigen az inkább vizuálisan tesz hozzá a szűréshez, bőven elég kell legyen 100 ml is. A felszabaduló helyre fér még egy kis mátrix :) a purit meg elteheted cserének.
 
Simán jó kell hogy legyen. Ebbe 3,5 liter szűrőanyag fér, ugye? 5% szűrőkapacitás a javasolt a high tech-hez, ez így megvan, a pumpán meg vsz fojtanod is kell majd, de gondolom most is fojtva használod... Seachem Purigen az inkább vizuálisan tesz hozzá a szűréshez, bőven elég kell legyen 100 ml is. A felszabaduló helyre fér még egy kis mátrix :) a purit meg elteheted cserének.

Szia,

igen 3,5 liter - 3 liter + 0,5 előszűrő. Nincsen fojtva a kicsiben, az Eheim Lilivel nem annyira nagy az áramlás (most már) 1,5 hónapja az volt és akkor fojtva is volt. Nem mertem még szétszedni a biológiai részét - de akkor majd mielőtt átkerül a nagy üvegbe kap egy regenerálást a Seachem Purigen és kevesebbet rakok majd vissza :) Mátrixom még van kb 1,5 liter mert vettem egy szép nagy vödörrel és akkor dobálok még a szűrőbe egy pár kavicsot.

Amúgy mire érdemes figyelni akkor amikor a szűrőt átrakom egy másik akváriumra? Ilyenkor is mehet pl Seachem Stability mintha teljesen új akváriumot indítanék?

Köszönöm a választ!!
 
Ez a legjobb, ha bejáratott szűrővel indítod az új akváriumot, így kisebb az algásodás veszélye. A szűrő lehetőleg folyamatosan menjen, ha más nem egy vödörben. A baci mehet természetesen, mert a talajban is ki kell alakulnia a telepeknek, nem csak a szűrőanyagokon.
 
Ez a legjobb, ha bejáratott szűrővel indítod az új akváriumot, így kisebb az algásodás veszélye. A szűrő lehetőleg folyamatosan menjen, ha más nem egy vödörben. A baci mehet természetesen, mert a talajban is ki kell alakulnia a telepeknek, nem csak a szűrőanyagokon.

Szuper - köszönet - több jó hír is :)
 
Sziasztok!

Mattenfilterrel elosztott 49 literes garnelas aksim szureset szeretnem megtamogatni es az Eheim 2213 Eheim Classic 250 tipusu szurot neztem ki. Elso kerdesem az lenne hogy teljesitmenyben eleg lenne a low-tech 49 literhez?

Ha igen akkor a masik kerdesem az lenne, hogy mivel nalam a mattenfilteren keresztul menne a viz a kulso szurobe, igy erdemes megvenni ezt a verziot amihez mechanikai szuro anyag is van?

https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html

Vagy az ures verziot venni es abba csak biologiai toltetet venni kulon, mivel a mechanikai reszt megoldja a mattenfilter.

Elso kulso szurom lesz, megkoszonnem a tanacsaitokat. :)
 
Lenne egy kérdésem. Olvasgattam itt a fórumon a hozzászólásokat. Tervezek egy 325 literes növényes akváriumot. Ekkora akviknál itt sokan 2 db nagyobb teljesítményű külső szűrőt alkalmaznak. Ez nekem lóvéban sok lenne. Mert ugye 2 db jó fajta külső szűrő az nem olcsó mulatság.
Technikai tartállyal is meg lehetne szűrni egy növényes akvát? Alsó polcos szűrőakváriumban gondolkodok. Meg lenne fúrva az akvárium. Egy szűrőakvi + felnyomó pumpa + szűrőanyagok együtt olcsóbbak lennének, mint 2 erős külső szűrő + a szűrőanyagok. Ráadásul egy jó felnyomó pumpa ami 4000 l/h-ás sokkal olcsóbb, egy technikaiba pedig több vizet és még több szűrőanyagot tudok beletenni. Aztán ezt kiegészíteném egy erős belső szűrővel (ami az aljzatról, alulról szűrne mechanikailag). A technikaiban lenne a Co2 reaktor. Olyasmi lenne mint a tengeri akviknál.
Ez így mennyire megoldható? Működik ez egy növényes akvinál?

Lenne még egy másik ötletem is. Egy db erős külső szűrő (pl: Tetra EX 1200 plus) + egy erős belső szűrő (pl: Eheim Biopower 240) elég lenne szűrésre? Kevés hal lenne benne!
 
Lenne egy kérdésem. Olvasgattam itt a fórumon a hozzászólásokat. Tervezek egy 325 literes növényes akváriumot. Ekkora akviknál itt sokan 2 db nagyobb teljesítményű külső szűrőt alkalmaznak. Ez nekem lóvéban sok lenne. Mert ugye 2 db jó fajta külső szűrő az nem olcsó mulatság.
Technikai tartállyal is meg lehetne szűrni egy növényes akvát? Alsó polcos szűrőakváriumban gondolkodok. Meg lenne fúrva az akvárium. Egy szűrőakvi + felnyomó pumpa + szűrőanyagok együtt olcsóbbak lennének, mint 2 erős külső szűrő + a szűrőanyagok. Ráadásul egy jó felnyomó pumpa ami 4000 l/h-ás sokkal olcsóbb, egy technikaiba pedig több vizet és még több szűrőanyagot tudok beletenni. Aztán ezt kiegészíteném egy erős belső szűrővel (ami az aljzatról, alulról szűrne mechanikailag). A technikaiban lenne a Co2 reaktor. Olyasmi lenne mint a tengeri akviknál.
Ez így mennyire megoldható? Működik ez egy növényes akvinál?

Lenne még egy másik ötletem is. Egy db erős külső szűrő (pl: Tetra EX 1200 plus) + egy erős belső szűrő (pl: Eheim Biopower 240) elég lenne szűrésre? Kevés hal lenne benne!
Csak annyit fűznék hozzá, hogy a pumpa méretével arányosan nő a zaja is. Nem tudom ez jelent-e neked problémát? Nekem 300 literben, 3 db kis teljesítményű szivattyú dolgozik. A nagyobbat be sem üzemeltem a zaja miatt. Ott áll kihasználatlanul.
 
Sziasztok!

Mattenfilterrel elosztott 49 literes garnelas aksim szureset szeretnem megtamogatni es az Eheim 2213 Eheim Classic 250 tipusu szurot neztem ki. Elso kerdesem az lenne hogy teljesitmenyben eleg lenne a low-tech 49 literhez?

Ha igen akkor a masik kerdesem az lenne, hogy mivel nalam a mattenfilteren keresztul menne a viz a kulso szurobe, igy erdemes megvenni ezt a verziot amihez mechanikai szuro anyag is van?

https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html

Vagy az ures verziot venni es abba csak biologiai toltetet venni kulon, mivel a mechanikai reszt megoldja a mattenfilter.

Elso kulso szurom lesz, megkoszonnem a tanacsaitokat. :)
Szia!
Amit linkeltél, az a szűrő tökéletes lesz.
Az üres verzióhoz nem jár duplacsap, anélkül kellemetlen a szűrő takarítása, légtelenítése.(plusz 8000 Ft a két csap)
Így anyagilag is jobban jársz a "biológia szűrőanyagossal"(y):)
 
Szia!
Amit linkeltél, az a szűrő tökéletes lesz.
Az üres verzióhoz nem jár duplacsap, anélkül kellemetlen a szűrő takarítása, légtelenítése.(plusz 8000 Ft a két csap)
Így anyagilag is jobban jársz a "biológia szűrőanyagossal"(y):)
Rendben, akkor ez el is dolt! :) Koszonom!
 
Lenne egy kérdésem. Olvasgattam itt a fórumon a hozzászólásokat. Tervezek egy 325 literes növényes akváriumot. Ekkora akviknál itt sokan 2 db nagyobb teljesítményű külső szűrőt alkalmaznak. Ez nekem lóvéban sok lenne. Mert ugye 2 db jó fajta külső szűrő az nem olcsó mulatság.
Technikai tartállyal is meg lehetne szűrni egy növényes akvát? Alsó polcos szűrőakváriumban gondolkodok. Meg lenne fúrva az akvárium. Egy szűrőakvi + felnyomó pumpa + szűrőanyagok együtt olcsóbbak lennének, mint 2 erős külső szűrő + a szűrőanyagok. Ráadásul egy jó felnyomó pumpa ami 4000 l/h-ás sokkal olcsóbb, egy technikaiba pedig több vizet és még több szűrőanyagot tudok beletenni. Aztán ezt kiegészíteném egy erős belső szűrővel (ami az aljzatról, alulról szűrne mechanikailag). A technikaiban lenne a Co2 reaktor. Olyasmi lenne mint a tengeri akviknál.
Ez így mennyire megoldható? Működik ez egy növényes akvinál?

Lenne még egy másik ötletem is. Egy db erős külső szűrő (pl: Tetra EX 1200 plus) + egy erős belső szűrő (pl: Eheim Biopower 240) elég lenne szűrésre? Kevés hal lenne benne!
Szia!
Persze, szűrőakvát is alkalmaznak többen is, az akva megfúrásával, vagy anélkül is.
@Pecás kollégának szerintem van ebben tapasztalata.
De ha használtan keresel külső szűrőt, lehet nem olyan drága.
Azért mondjuk egy 50 literes szűrő aki, megtömve minőségi szűrőanyaggal, + csövezések, pumpa, az se lesz olcsó.
Az egy külsőt plusz belsőt, mint ötletet elvetném.
 
Szia!
Persze, szűrőakvát is alkalmaznak többen is, az akva megfúrásával, vagy anélkül is.
@Pecás kollégának szerintem van ebben tapasztalata.
De ha használtan keresel külső szűrőt, lehet nem olyan drága.
Azért mondjuk egy 50 literes szűrő aki, megtömve minőségi szűrőanyaggal, + csövezések, pumpa, az se lesz olcsó.
Az egy külsőt plusz belsőt, mint ötletet elvetném.

Jó ideje tengeri akvarisztikázok, ismerem a szűrőakváriumos módszereket. A drága külső szűrőkben lévő gyári szűrőanyagokat is ki kell cserélni minőségire ugyanúgy. A csövezés nem olyan drága, egy szűrőakvi + jó felnyomó pumpa pedig bőven olcsóbb, mint két jó külső szűrő. Még akkor is olcsóbb ez a megoldás, ha használtan veszem a 2 külső szűrőt. Na meg ugye a használt cuccokkal azért meg lehet szívni, benne van a pakliban sajnos.

Még azon gondolkodok, hogy veszek egy olyan külső szűrőt, ami 800-1000 literes akváriumhoz való + egy bika belső szűrő. Pl: Fluval FX4 + Eheim Bipower 240 Vagy ez sem jó megoldás?
 
Jó ideje tengeri akvarisztikázok, ismerem a szűrőakváriumos módszereket. A drága külső szűrőkben lévő gyári szűrőanyagokat is ki kell cserélni minőségire ugyanúgy. A csövezés nem olyan drága, egy szűrőakvi + jó felnyomó pumpa pedig bőven olcsóbb, mint két jó külső szűrő. Még akkor is olcsóbb ez a megoldás, ha használtan veszem a 2 külső szűrőt. Na meg ugye a használt cuccokkal azért meg lehet szívni, benne van a pakliban sajnos.

Még azon gondolkodok, hogy veszek egy olyan külső szűrőt, ami 800-1000 literes akváriumhoz való + egy bika belső szűrő. Pl: Fluval FX4 + Eheim Bipower 240 Vagy ez sem jó megoldás?
Ha már @meleagris kollega megemlített, akkor (ha esetleg még nem olvastad, meg annak ellenére is, hogy büdös az öndicséret), ezt a pár gondolatomat esetleg olvasd át: https://akvakertesz.hu/threads/mattenfilter.753/
Hozzátartozik az igazsághoz, hogy ez egy több évvel ezelőtti szösszenetem. Amibe jelenleg szerelmes vagyok a mattenfilter továbbgondolása, a patronos szűrés, amit szeretnék idővel több lépcsőssé tenni, de ez még a jövő. Egyelőre az első patronosaimat tervezgetem (már 90-95%-ban már kitaláltam) és "csak" idő kellene a kivitelezéséhez. Filléres és a hatásfoka jó, bár helyigényes ugyanúgy, mint az oldal-/hátsó-/alsópolcos szűrések.
Én személy szerint a fúrásnak nem vagyok híve (tudom, elterjedt, főleg a tengeri akvarisztikában), nem szeretem gyengíteni az üveget. Az is igaz, hogy én az általánosan elterjedthez képest jellemzően minimum egy mérettel vékonyabb üvegből szoktam építeni az akváimat.
 
Ha már @meleagris kollega megemlített, akkor (ha esetleg még nem olvastad, meg annak ellenére is, hogy büdös az öndicséret), ezt a pár gondolatomat esetleg olvasd át: https://akvakertesz.hu/threads/mattenfilter.753/
Hozzátartozik az igazsághoz, hogy ez egy több évvel ezelőtti szösszenetem. Amibe jelenleg szerelmes vagyok a mattenfilter továbbgondolása, a patronos szűrés, amit szeretnék idővel több lépcsőssé tenni, de ez még a jövő. Egyelőre az első patronosaimat tervezgetem (már 90-95%-ban már kitaláltam) és "csak" idő kellene a kivitelezéséhez. Filléres és a hatásfoka jó, bár helyigényes ugyanúgy, mint az oldal-/hátsó-/alsópolcos szűrések.
Én személy szerint a fúrásnak nem vagyok híve (tudom, elterjedt, főleg a tengeri akvarisztikában), nem szeretem gyengíteni az üveget. Az is igaz, hogy én az általánosan elterjedthez képest jellemzően minimum egy mérettel vékonyabb üvegből szoktam építeni az akváimat.

Elolvastam, érdekes megoldások. Én híve vagyok a fúrásoknak, mert mindig vastagabb üvegből építem az akváriumaimat. A 420 l-es tengerim 12 mm-es üveglapokból vannak, kivéve alul, mert az alja már 15 mm-es vastagságú üveg, pont azért mert két lyuk is van rá fúrva. Ilyen üvegvastagságnál már nem kell félni a fúrástól. Viszont ugye akadt egy másik probléma is, a zaj.
Tegnap meditáltam a dolgon. Ez a 325 literes növényes, amit tervezek a hálószobámba lesz, alig 2 méterre az ágyamtól (csak itt van hely :)). Az alsó polcos rendszerek, pedig még jó hangszigetelés mellett is hallhatóak azért. A tengeri akvám szekrényének az ajtajára és belülre is hangszigetelő lapokat szereltem + a leghalkabb PC venti szellőzteti a szekrény belsejét, ahol a technikai tartály van. Egészen halk így a rendszer, viszont a tengeri nem is a hálószobában van, hanem nappaliban. (Ettől függetlenül nem tudnék még így sem aludni a nappaliban, mert így is lehet valamennyire hallani a csobogást + a felnyomó pumpát, hangszigetelés ide vagy oda)
Így kénytelen leszek ennél a növényes akvánál, külső szűrő(ke)t használni.
 
Utoljára módosított:
A 420 l-es tengerim 12 mm-es üveglapokból vannak
Ez az, én meg anno a 415-ösöket 6-osból építettem, igaz, a fenék 8-as volt...:) (165x50x50-esek voltak)
Ez a 325 literes növényes, amit tervezek a hálószobámba lesz, alig 2 méterre az ágyamtól
Viszont ugye akadt egy másik probléma is, a zaj.
Hát akkor oldal-/hátsópolcos a megoldás. Azok hangtalanok és csak egy jó power head kell a vízforgatáshoz. A kiemelő vastag csövét ugyan dekorral/növénnyel álcázni kell, de ez nem egy megoldhatatlan kihívás.
Felnyomó szivattyú fronton nekem az AquaMedic Ocean Runner nagyon bevált. Nálam egy 3500-as megy 2008 óta, egy barátomnál egy 6500-as 2010 óta és szépen hangtalanul teszi a dolgát.
 
Hát akkor oldal-/hátsópolcos a megoldás. Azok hangtalanok és csak egy jó power head kell a vízforgatáshoz. A kiemelő vastag csövét ugyan dekorral/növénnyel álcázni kell, de ez nem egy megoldhatatlan kihívás.
Felnyomó szivattyú fronton nekem az AquaMedic Ocean Runner nagyon bevált. Nálam egy 3500-as megy 2008 óta, egy barátomnál egy 6500-as 2010 óta és szépen hangtalanul teszi a dolgát.

Az oldalpolcos szűréssel egyszer már megszívtam, a brakkvízi akvimnál, ráadásul nincs is annyi helyem, sajnos. A hátsó polcossal az a bajom, hogy az akvi eleve a falnál lenne. Nem tudnám takarítani a hátsópolcot. Az akvi hátfala kis híján érintkezne a szoba falával. Ráadásul ez egy magasabb akvi lenne, és befelé is mélyebb + fölötte a lámpa. Nem is tudom, hogy hogyan férnék hozzá. Egy tv állvány és egy íróasztal között lenne az akvi elhelyezve. Pedig igaz amit mondasz, az oldal és a hátsó polcos szűrőakvik halkabbak.

Ez az, én meg anno a 415-ösöket 6-osból építettem, igaz, a fenék 8-as volt... (165x50x50-esek voltak)

Na nee... :) Te igen bátor vagy, barátom. Az én tengerim csak 140x50x60-as és nem mertem 10-es üvegből megragasztani, helyette lett 12-es, a fenék pedig 15-ös (a fúrások végett). A tengerim 170 literes technikai tartálya is 8-as üvegből lett megragasztva.
Szerintem 12-esből lesz a 325 literesem is.
 
Jó ideje tengeri akvarisztikázok, ismerem a szűrőakváriumos módszereket. A drága külső szűrőkben lévő gyári szűrőanyagokat is ki kell cserélni minőségire ugyanúgy. A csövezés nem olyan drága, egy szűrőakvi + jó felnyomó pumpa pedig bőven olcsóbb, mint két jó külső szűrő. Még akkor is olcsóbb ez a megoldás, ha használtan veszem a 2 külső szűrőt. Na meg ugye a használt cuccokkal azért meg lehet szívni, benne van a pakliban sajnos.

Még azon gondolkodok, hogy veszek egy olyan külső szűrőt, ami 800-1000 literes akváriumhoz való + egy bika belső szűrő. Pl: Fluval FX4 + Eheim Bipower 240 Vagy ez sem jó megoldás?
Nem kioktatni akartalak, csak leirtam a velemenyemet, hatha segitek vele. Ha ilyen jol ismered a szüröakvas modszereket, akkor szerintem mar te magad is eldöntötted a megoldast.:)
En a szüröakvaba valo szürönyagokat ugy ertettem, hogy dragabbak, hogy mig kicserelem a "draga" külsö szüröben a szüröanyagokat, mondjuk ket szüröhöz 2 x 8-10 litert, addig egy 50-60 literes szürakvaba 30-40 liter minösegi biologiai szüröanyagot is beletehetek...igy mar szerintem nem lenne olyan olcso. De teny, hogy ket Tetra 1200 mondjuk 80.000 Ft, plusz a szüröanyagok meg 30.000, igy ez mar 110.000 Ft. Egy szüröakva legyen 20.000 (csak hasra ütöttem, egy jo pumpa 10-15.000 Ft. Ez igy olcsobb termeszetesen.
 
Back
Oldal tetejére