• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

100 euró különbség nagyon csekély egy ilyen árú terméknél. Az en 2178-am most talán 6-7 éves es semmi baja. En mindig jobban favorizalom az egyforma szuroket. Egy szivacs szett, tengely kell csak hozzá. Minden alkatrésze egyforma.
 
Sziasztok! Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen típusú akasztós szűrővel: Odyssea CFS 130?
Ez ugyan akasztós, de elég nagy a szűrőtérfogat. Kidobnék 1 nagyobb szivacsot és a biolabdákat és bele Matrix, meg Seachem Purigen menne. Szerintetek 30L-re ez mennyire lenne jó?
Vagy a másik a Hydor Prime 10. Ilyet használt/látott már valaki? Köszi :)
 
Sziasztok! Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen típusú akasztós szűrővel: Odyssea CFS 130?
Ez ugyan akasztós, de elég nagy a szűrőtérfogat. Kidobnék 1 nagyobb szivacsot és a biolabdákat és bele Matrix, meg Seachem Purigen menne. Szerintetek 30L-re ez mennyire lenne jó?
Vagy a másik a Hydor Prime 10. Ilyet használt/látott már valaki? Köszi :)
Hydort ne, az Odysseat nem ismerem, de már néztem én is. Nekem 30-ra Eheim Eheim Classic 2213 van. Az pedig (y).
 
Sziasztok!

egy nagyon egyszerű kérdésem lenne! Van egy 54l -es akim, amiben a belső szűrést szeretném külső szűrőre cserélni. Mekkora l/h teljesítményű szűrő lenne ajánlatos, illetve milyen "nem túl drága" szűrőt ajánlanátok?

köszi előre is
 
Sziasztok!

egy nagyon egyszerű kérdésem lenne! Van egy 54l -es akim, amiben a belső szűrést szeretném külső szűrőre cserélni. Mekkora l/h teljesítményű szűrő lenne ajánlatos, illetve milyen "nem túl drága" szűrőt ajánlanátok?

köszi előre is

4-600 liter/h közti külsők közt keresgélj.
Nem túl drága:
Tetra EX 400 - 600
JBL cristalprofi 402 - 702
Eheim Classic 2213 - 2215
Oase Filtosmart 100 - 200

Amennyiben High-tech lesz belőle, mindig a nagyobbat válaszd
 
Sziasztok!
Egy eheim 2034 ecco pro 200 túl nagy lenne egy 25 literes akváriumhoz? Esetleg visszafojtva használhatom?
Vagy milyen szűrőt ajánlanátok? (ami újonnan nem drága vagy használtat is lehet jót találni)
 
Sziasztok. 30 literes nanohoz Eheim 2240 eXperience 150 külső szűrőt használok. Eddig nagyon jól bevált felturbózott gyári töltettel. Én kicsit úgy éreztem, hogy tudatlanként teljesítményileg túllőttem a célon, az esőztető úgy locsogott, hogy be lehetett mellette pisilni ;). Ha meg lenyomtam a víz alá, vízszintesen állt a Valisneria. De megoldottam. Fúrtam egy csomó plussz lyukat az esőztető csőre minden irányból, és lenyomtam a víz alá. Így csökkent az áramlás. Valamint a bevezető csőre is furtam három pici lyukat a vízszint fölé, így esőztet is CSENDBEN. Napközben kb 3/4ig van nyitva a kimenő folytatás, éjszaka félig. A szűrő motorja amúgy nagyon csendes, két méterre alszom és semmi hangja nincs. Kérdésem: lehet így hosszú távon használni, nem károsítja a szűrőt az állandó folytás? Előre is köszi a válaszokat!
 
Sziasztok!
Egy eheim 2034 ecco pro 200 túl nagy lenne egy 25 literes akváriumhoz? Esetleg visszafojtva használhatom?
Vagy milyen szűrőt ajánlanátok? (ami újonnan nem drága vagy használtat is lehet jót találni)
Nekem egy 27 litereseben van a pro 130, az is visszafojtva. Neked 25 literbe inkább ezt javasolnám.
Esetleg JBL e401.
 
Sziasztok. 30 literes nanohoz Eheim 2240 eXperience 150 külső szűrőt használok. Eddig nagyon jól bevált felturbózott gyári töltettel. Én kicsit úgy éreztem, hogy tudatlanként teljesítményileg túllőttem a célon, az esőztető úgy locsogott, hogy be lehetett mellette pisilni ;). Ha meg lenyomtam a víz alá, vízszintesen állt a Valisneria. De megoldottam. Fúrtam egy csomó plussz lyukat az esőztető csőre minden irányból, és lenyomtam a víz alá. Így csökkent az áramlás. Valamint a bevezető csőre is furtam három pici lyukat a vízszint fölé, így esőztet is CSENDBEN. Napközben kb 3/4ig van nyitva a kimenő folytatás, éjszaka félig. A szűrő motorja amúgy nagyon csendes, két méterre alszom és semmi hangja nincs. Kérdésem: lehet így hosszú távon használni, nem károsítja a szűrőt az állandó folytás? Előre is köszi a válaszokat!
Sokan fojtva használjuk a külső szűrőket.
Ilyennel, mint a tiéd nincs tapasztalatom, de nekem 2 éve egy Eheim ecco pro 130 megy a nanoban, kb 30%-al fojtva, gond nélkül.
 
Sziasztok!
Egy Eheim 2213-as külső szűrőm van. Teljesen jól működik, viszont az utóbbi időben időszakosan furcsa, zörgő hangot hallok a rotor felől. A probléma időszakosan, random módon jelentkezik. Ha kihúzom, majd újraindítom, szinte hang nélkül megy. Lehet hogy érik egy rotorcsere?
 
Sziasztok!
Egy Eheim 2213-as külső szűrőm van. Teljesen jól működik, viszont az utóbbi időben időszakosan furcsa, zörgő hangot hallok a rotor felől. A probléma időszakosan, random módon jelentkezik. Ha kihúzom, majd újraindítom, szinte hang nélkül megy. Lehet hogy érik egy rotorcsere?
Szia!
Akkor csinál ilyen hangot általában, ha valahol levegőt szív a rendszer. (Persze lehet, hogy a gumibak van elöregedve, tengely, rotor megkopva)

Ha újraindítod a szűrőt akkor nem "köp" ki magából levegőbuborékokat?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Hirtelen ötlettől vezérelve (költözés) nagyobb akksira cseréltem (240L) és most próbálom utolérni magam eszközökben.

A jelenlegi szűrőm egy Atman 650L/ó teljesítményű szűrő (kerámihanger+szivacs; lávakő; Matrix; Seachem Purigen+perlon) ami az itteni olvasmányaim alapján kicsi lesz a feladathoz. (egyébként ténylegesen 600L/ó megvan). Van mellette még egy 450L/ó skimmer ami az esőztetőjén keresztül (víz alatt) mozgatja még a vizet.

Az akksi low-tech halas, növényes. (neonhalak, 2 vitorláshal és egy algaevő - aki állandóan kihúzza a friss növényeket:)

Mit javasolnátok?
1 nagyonbb (Tetra 1200 pl.) vagy még egy kisebb a másik oldalra?
Árban nagyjából hasonlóan jönne ki mindkettő. Üzemeltetésben talán az 1 szűrő olcsóbb lenne.

Köszönöm,
 
Sziasztok!

A 19x29,5x17,5as hajlított üveg irodai wabit szeretném elárasztani. Flexi mini van felette, CO2 nem lesz, igénytelenebb növények vannak benne.
Milyen akasztósat tudnátok ajánlani??? - Akár itthoni boltból, akár valami kínai csodát. ;)
36344015564_d63fef76cd_c.jpg2017-09-12_08-17-30 by von_dorlat, auf Flickr
 
Sziasztok!

A 19x29,5x17,5as hajlított üveg irodai wabit szeretném elárasztani. Flexi mini van felette, CO2 nem lesz, igénytelenebb növények vannak benne.
Milyen akasztósat tudnátok ajánlani??? - Akár itthoni boltból, akár valami kínai csodát. ;)
View attachment 404842017-09-12_08-17-30 by von_dorlat, auf Flickr
Leecom Hi-330: 280 l/h, allithato, skimmeres. Ha ugyes vagy meg akar biologiai kozeget is tudsz bele tenni, bar eleg vekony.
 
Back
Oldal tetejére