• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Ha csak akvariumon belüli megoldás jöhet szóba, akkor azon belül kellene kialakítanod egy rekeszes szűrést, de ezt általában valamilyen háttér mögé rejtik. Vagy vehetsz egy nagyteljesítményű belsőt egy hatalmas szivaccsal.

A Bluewave 7 szűrőt néztem , az elég elvileg 300L akváig. 900L/h


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
EX800 szűrésem ( 110 literre ) a következő sorrendben van alulról felfelé :
- alsó kosár : alul fele yári kerámiagyűrű, rajta egy réteg szivacs
- felette : 1 kiló substratPro
- felette : 1 kiló mátrix
- legfelül : pervolvatta, rajta egy zacsi Seachem Purigen, rajta egy szivacs. Érdemes-e valamit esetleg pótolnom / variálnom ( aktiv szén, siporax egyéb .. ) ? Esetleg plusz vatta, vagy sorrendváltoztatás ? Elegendő, jónak mondható ez a szűrésem ?
Alapvetően jó, a sorrend is. Ha kevésnek bizonyul, akkor a későbbiekben a szivacsok helyett is tehetsz bele biológiait.
Btw, van erre egy külön topic: https://akvakertesz.hu/threads/szuroanyagok-oesszeallitasa.3469/
 
A Bluewave 7 szűrőt néztem , az elég elvileg 300L akváig. 900L/h


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Sajnos amit ráírnak ( hány literig ajánlják ) azt nyugodtan lehet osztani kettővel legalább.
 
Sajnos amit ráírnak ( hány literig ajánlják ) azt nyugodtan lehet osztani kettővel legalább.

Még akkor is jobb mint a mostani , mert arra 300-700L van írva



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szerintetek egy Eheim 2075-ös szürö lefojtva nagyon sok lenne egy 40l növenyes akinak?Ez a szürö van itthon a tervezett Nanohoz!
 
Sziasztok!

Van egy most indult 125 literes kocka akvárium (50x50x50), életem elsője, emiatt lehet túl is aggódom a dolgokat. Bár egészen eddig meg voltam győződve arról, hogy elég lesz, most kicsit karcsúnak tűnik az OASE Biomaster 250 teljesítménye. Vásárlás előtt sajnos itt nem kértem ki a véleményetek, de a leírások alapján elegendőnek tűnt egy CO2 nélküli, közepes növénymennyiségű, sakura + apróbb rajhalas kombinációhoz. A szűrőben jelenleg 1l matrix van, ezt fél éven belül 3 literre szeretném bővíteni 100ml purigennel. Ti hogy látjátok, érdemes lenne még most lecserélnem egy 350-es BioMasterre, aminek a vízhozama 200l/h-val több, vagy mivel emiatt legalább 10ezret bukok a jelenlegi szűrőm eladása miatt, ennyit nem ér az egész, jó lesz ez így, ne aggódjak. Esetleg ha később szűrőproblémára utaló jelek lennének, majd akkor cseréljek.

Köszönöm,
Ádám
 
Sziasztok!

Van egy most indult 125 literes kocka akvárium (50x50x50), életem elsője, emiatt lehet túl is aggódom a dolgokat. Bár egészen eddig meg voltam győződve arról, hogy elég lesz, most kicsit karcsúnak tűnik az OASE Biomaster 250 teljesítménye. Vásárlás előtt sajnos itt nem kértem ki a véleményetek, de a leírások alapján elegendőnek tűnt egy CO2 nélküli, közepes növénymennyiségű, sakura + apróbb rajhalas kombinációhoz. A szűrőben jelenleg 1l matrix van, ezt fél éven belül 3 literre szeretném bővíteni 100ml purigennel. Ti hogy látjátok, érdemes lenne még most lecserélnem egy 350-es BioMasterre, aminek a vízhozama 200l/h-val több, vagy mivel emiatt legalább 10ezret bukok a jelenlegi szűrőm eladása miatt, ennyit nem ér az egész, jó lesz ez így, ne aggódjak. Esetleg ha később szűrőproblémára utaló jelek lennének, majd akkor cseréljek.

Köszönöm,
Ádám
Mivel ahogy néztem ugyanaz(ugyanakkora) rotor dolgozik mindkettőben és 3 watt a teljesítménykülönbség, nem hiszem, hogy észrevennéd a különbséget. kb amivel többet nyom, annyival pont belassítja a plusz egy liter töltet. Ha látványosabb vízhozamnövekedést akarsz, akkor inkább a 600-as legyen a cél. vagy ha nem akarsz akkorát ugrani árban és nem számít a fűthetősége, akkor egy JBL CP e1502.
 
Sziasztok!

Van egy most indult 125 literes kocka akvárium (50x50x50), életem elsője, emiatt lehet túl is aggódom a dolgokat. Bár egészen eddig meg voltam győződve arról, hogy elég lesz, most kicsit karcsúnak tűnik az OASE Biomaster 250 teljesítménye. Vásárlás előtt sajnos itt nem kértem ki a véleményetek, de a leírások alapján elegendőnek tűnt egy CO2 nélküli, közepes növénymennyiségű, sakura + apróbb rajhalas kombinációhoz. A szűrőben jelenleg 1l matrix van, ezt fél éven belül 3 literre szeretném bővíteni 100ml purigennel. Ti hogy látjátok, érdemes lenne még most lecserélnem egy 350-es BioMasterre, aminek a vízhozama 200l/h-val több, vagy mivel emiatt legalább 10ezret bukok a jelenlegi szűrőm eladása miatt, ennyit nem ér az egész, jó lesz ez így, ne aggódjak. Esetleg ha később szűrőproblémára utaló jelek lennének, majd akkor cseréljek.

Köszönöm,
Ádám
Szeritem elég lesz és ahogy tervezted mehet bele még matrix és Seachem Purigen.
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Egy előszűrő tisztítás után jobb lett a helyzet, pár hónapig hagyom így, aztán meglátjuk mire képes megnövelt matrix tartalommal.
 
Sziasztok

Érdemes lecserélni egy Tetra 1200 Plus szűrőt egy OASE Biomaster 250-re?
Jobb lenne az áramlás?
Anyagi okokból lett megvéve anno a Tetra, egy 190-es akváriumba...nem tudom ne e gyenge bele.

Üdv
 
Határeset. Szerintem lehet kevés.
De inkább mellé még egy szűrő, mint lecserélni egy kisebb/gyengébbre. :D

Ha CO2 problémára gyanakszol, akkor első körben rakd ide-oda a DC-t hátha okosabb leszel. Milyen beoldást használsz? Van erre külön topik, BTW. :)
 
Utoljára módosított:
Határeset. Szerintem lehet kevés.
De inkább mellé még egy szűrő, mint lecserélni egy kisebb/gyengébbre. :D

Ha CO2 problémára gyanakszol, akkor első körben rakd ide-oda a DC-t hátha okosabb leszel. Milyen beoldást használsz? Van erre külön topik, BTW. :)

Az talán olcsóbb megoldás is lenne :)
Megy egy ugyan ilyen kellene, vagy tudsz adni valami tanácsot milyen szűrő lenne jó még mellé?

Köszi, hasonló tanácsot kaptam másik topikban, hogy hogyan lehetne megnézni mennyire egyenletes a beoldás :)
Melyik topikra gondolsz? Algák rá vagy beoldásra? Válaszolhatsz nyugodtan ott.
Amúgy egy japán fogom volt, aztán véletlenül leölrtem a "szárát", úgyhogy most egy JBL in-line difivel megy. Ez volt kéznél.
 
https://akvakertesz.hu/threads/co2-beoldas-difi-atomizer-reaktor.1967/page-37#post-373905

Először ki kéne deríteni hogy a szűrésed a kevés, vagy a CO2 beoldásod sántít.
Ha kell még szűrési teljesítmény, igazából már egy Tetra800 is elég lenne mellé, de nem sokkal drágább egy 1200, én a jövőre nézvést lehet azt vennék, lehet nagyobb akvára váltasz és oda már kelleni fog a plusz kraft.

Értem, köszi!
Megpróbálom kideríteni, mi lehet a gond.
Én kicsit mindkettőre gyanakszom. A difit le is cserélem hamarosan, meglátjuk mi lesz.
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni ahhoz, hogy milyen új szűrőt válasszak a 30L-es nanomhoz. Van esteleg valakinek pozitív tapasztalata olyan akasztós szűrővel, amit fel lehetne tuningolni egy kis biológiai szűrőanyaggal? Tudom, hogy a külső lenne az ideális, akar egy Eheim Classic, de egyszerűen nem tudom megoldani, hogy beférjen az akvárium alá, mert a szekrény magassága nagyon kevés hozzá :( ezek tudatában keresek segítséget. Köszi! :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szerintem a legnagyobb eheim liberty (bár azoknak már van hangja az újabb szériáknak ahogy a srácok itt írták) vagy
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scaper-s-flow-akasztos-szuro-30-120l-akvariumhoz.html
Ezekbe már lehet értelmesebb menniségű bio szűrőanyagot is rakni.
Dennerle rohadt drága, de használtan már értelmes árban meg lehet csípni úgy már megéri.

Akva mellé, szekrényen kívülre nem tudod berakni a külső szűrőt? Sokkal jobb és akár még olcsóbb is mint akasztósokra vadászni.
 
Szerintem a legnagyobb eheim liberty (bár azoknak már van hangja az újabb szériáknak ahogy a srácok itt írták) vagy
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scaper-s-flow-akasztos-szuro-30-120l-akvariumhoz.html
Ezekbe már lehet értelmesebb menniségű bio szűrőanyagot is rakni.
Dennerle rohadt drága, de használtan már értelmes árban meg lehet csípni úgy már megéri.

Akva mellé, szekrényen kívülre nem tudod berakni a külső szűrőt? Sokkal jobb és akár még olcsóbb is mint akasztósokra vadászni.

Köszönöm. A Dennerle bitang drága, már néztem és elképedtem :/ Akkor inkább annak az árából egy jó külsőt veszek. Ha áthelyezném a szekrény másik végére, akkor mellé elférne végülis a külső szűrő, de szép nem lenne, sajnos. Megvizsgálom a lehetőségét este, ha hazaérek.
 
Sziasztok, agyalok mar egy jo idelye milyen 2.szurot kellene vennem. Adott az aki 100x50x60magassag,gyokeres benott (algas jelenleg), ez alatt egy eheim 2078 fut, es hat penz jott a hazhogy igy masik szuron is gondolkozok. Ez volt eddig a terv: uj Tetratec1200.
Most lehetoseg van egy x eves 2078 vetelere (200eurert), de mar nagyon gondolkozok egy uj on is 2078(300eur). Egyszeru lenne a takaritas perloncsere alkatresz csere ha egyformak vannak. Vagy ez nem is olyan elony?
 
Back
Oldal tetejére