• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Gondolkoztam rajta, de az egyiket eheimet eladtam toltettel mindennel egyutt, a masik az 50es akváriumot szuri, igy nem maradt felesleg :) nalam a duppla szuros rendszer akkor volt a leghatekonyabb amikor a ket esoztetot es szivoagat egymassal szemben helyeztem el. Kozepen volt egy kis gubanc a halaknak, de nem kellett a mulmot kiporszivoznom olyan gyakran mivel a ket nyomoag felbolygatta a konnyu mulmot. Ez addig jo volt mig nem csereltem az alljzatot manadora, utanna kozepen lett egy lyuk mivel a manado sokkal konnyebb volt mint a regi talaj :)
Ha egy oldalra tettem oket nem volt eleg erejuk megforgatni a viezet a 120 centis aksiban, ha a hatfalra szereltem akkor meg az elso uveget koszoltak be ami nem volt tulzottan mutatos (nem alga, csak a nagyon finom porszeru mulmot tolta az uvegnek ami egy ido utan megtapad).
Ez ugyanugy meglesz ha egymassal szemne teszed csak nem 3 nap utan hanem 2 het utan illetve csak egy csik lesz kozepen.
 
Üdvözletem mindenkinek!

Egy 30 literes kocka nanóhoz keresek szűrőt. A medence még nincs meg, de növények lesznek benne, főleg magasabbak (átokhínár, tündérhínár, valisneria, esetleg anubias). Bettát szeretnék tartani benne, de ez nincs kőbe vésve. A szűrők amiket néztem:
http:// http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scaper-s-flow-akasztos-szuro-30-120l-akvariumhoz.html
Dennerle Scaper's Flow
Eheim 2032 Ecco Pro 130
Eheim 2213 Classic 250

A nagy áramlástól tartok főként. A Scaper's flow tetszik a kialakítása miatt, a nagy fehér doboz éppen nem lenne annyira vészes, maga a kezelhetősége, egyszerűsége viszont kifejezetten tetszik. Nem tudom a lily pipe mennyire csökkentené az áramlást. A növények miatt viszont szeretnék "rendes" szűrést. Egyéb javaslatok is érdekelnek, szívesen veszek minden segítséget. A bettáról is le lehet beszélni, csak a szűrés miatt ne fájjon a fejem... :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Szeretnék indítani egy új, 64 l-es (60 cm), növényes akváriumot, adott hozzá egy Eheim 2422 experience 150 szűrő. Elég lehet-e ez hozzá, vagy nagyobban gondolkodjak?
 
300 literhez próbálgattam mindenféle szűrőt...
Amit ki akarok hozni, hogy a gyári szűrők nem feltétlenül képesek ekkora víztömeg rendes megforgatására, így nem biztos hogy az jó lesz. Amiket meg ekkora vízmennyiséghez terveznek és a pumpája is erre van tervezve annak meg a szűrőtérfogatát találom kevésnek.
...

Azért ez így ebben a formában nem igaz.

Nagyon sokunk szűr high-tech akvát 300+ liter méretben gyári szűrőkkel, tökéletesen. Nekem pl. 2db Tetra1200 viszi a 300-ast, gyönyörűen.

Nyilván az épített szűrő is nagyon jó, de azért ne temessük a gyári megoldásokat. :)
 
Köszönöm a segítséget! Most a gyári szűrőanyagok vannak a szűrőben, mit cseréljek?

Talán ez a kérdés már a Szűrőanyagok összeállítása témába tartozik.

Ebben azért jónak mondható szűrőanyagok vannak gyárilag is, maximum a biológia részt lehet tuningolni a mechanikai kárára. Pl. fél szivacs helyére valami általad választott jobb biológiai szűrőanyag(seachem matrix, ada bio rio, eheim substrat pro, stb.). Én biztos nem száműzném egyből a substrat-ot, jobb a substrat pro, de az sem rossz, és később is lehet még cserélni ha kevésnek érzed. Még pluszban lehet erősíteni kémiaival pl.: Seachem Purigen.
 
Sziasztok, egy 60 cm hosszú 70-80 literes akváriumra mekkora szűrőteljesítmény kellene, milyen átfolyással? Magyarul hány liter/óra az optimális teljesítmény erre a méretre? Illetve úgy is kérdezhetném, hogy óránként hányszor kell hogy átforgassa az egész akvárium vízmennyiségét egy szűrő?
köszönöm
 
Sziasztok, egy 60 cm hosszú 70-80 literes akváriumra mekkora szűrőteljesítmény kellene, milyen átfolyással? Magyarul hány liter/óra az optimális teljesítmény erre a méretre? Illetve úgy is kérdezhetném, hogy óránként hányszor kell hogy átforgassa az egész akvárium vízmennyiségét egy szűrő?
köszönöm

Ha low-tech az akva, akkor én 600 (max. 800) l/h-s külső szűrőben gondolkodnék. Ha high-tech, akkor akár 1000 l/h-st is rákötnének sokan, de ezt inkább a szűrőtérfogat miatt, mintsem a teljesítmény miatt.
 
Sziasztok, egy 60 cm hosszú 70-80 literes akváriumra mekkora szűrőteljesítmény kellene, milyen átfolyással? Magyarul hány liter/óra az optimális teljesítmény erre a méretre? Illetve úgy is kérdezhetném, hogy óránként hányszor kell hogy átforgassa az egész akvárium vízmennyiségét egy szűrő?
köszönöm

GA idézet: "Az általunk általában javasolt 8-10x-es megforgatási érték kiszámításánál mindig az üres pumpateljesítményt kell figyelembe venni."
Itt találod a részletes tájékoztatót: http://www.greenaqua.hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
 
Visszaraktam a 125 literesbe az Aquaball belső szűrőmet is a jbl cristall prof e900 mellé. Először használom 2 szűrővel. Szépen dolgozik. Mégis érdeklődnék, hogy pl amikor dolgozni vagyok, kikapcsolhatom - e a külsőt ( pl aggódás a leázásztól :D ) , és addig csak a belsőt használnám. Vagy esetleg éjszaka, mert abból null hang jön. Elvileg csak a belső, vagy csak a külső is elég lenne a 125 litereshez.
 
Visszaraktam a 125 literesbe az Aquaball belső szűrőmet is a jbl cristall prof e900 mellé. Először használom 2 szűrővel. Szépen dolgozik. Mégis érdeklődnék, hogy pl amikor dolgozni vagyok, kikapcsolhatom - e a külsőt ( pl aggódás a leázásztól :D ) , és addig csak a belsőt használnám. Vagy esetleg éjszaka, mert abból null hang jön. Elvileg csak a belső, vagy csak a külső is elég lenne a 125 litereshez.

Én nem kapcsolnám ki, olyankor a lebontó baktériumok nem kapnak oxigént és szépen elpusztulnak. A külső szűrőt azért tuningoljuk biológia szűrőanyaggal, hogy ezek megtelepedjenek, az e900-nak elégnek kell lennie a 125 literhez, de tűlszűrni sosem lehet. :) Eláztatástól én nem tartanék ha nem észlelsz szivárgást és a tömítések rendben vannak.
 
Én nem kapcsolnám ki, olyankor a lebontó baktériumok nem kapnak oxigént és szépen elpusztulnak. A külső szűrőt azért tuningoljuk biológia szűrőanyaggal, hogy ezek megtelepedjenek, az e900-nak elégnek kell lennie a 125 literhez, de tűlszűrni sosem lehet. :) Eláztatástól én nem tartanék ha nem észlelsz szivárgást és a tömítések rendben vannak.
Hol van tömítés ?? :D Én szétcsúszástól f.sok. Több helyen olvastam már, hogy ledobta az esőztetőt stb stb..

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
Én nem kapcsolnám ki, olyankor a lebontó baktériumok nem kapnak oxigént és szépen elpusztulnak. A külső szűrőt azért tuningoljuk biológia szűrőanyaggal, hogy ezek megtelepedjenek, az e900-nak elégnek kell lennie a 125 literhez, de tűlszűrni sosem lehet. :) Eláztatástól én nem tartanék ha nem észlelsz szivárgást és a tömítések rendben vannak.
E900 JBL - t használtan vettem, de új állapotba. Mivel az ágyam mellett van szinte a akvárium, hangosnak találom. Elvileg nem ilyen kéne legyen tudom. Veszek egy új szűrőt, ezt eladom. Van egy aquaballom is belső mint írtam, az oxigén miatt elsősorban. Szetetném azt kiiktatni. A leghalkabb oxigénbejuttatási lehetőséget keresem, illetve egy pár jó külső szűrő ajánlatot. Vmi diffuzorról is olvastam. Amúgy mennyit kell mennjen naponta a bubiztatás ?
 
Back
Oldal tetejére