1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Szűrő választási segítség

Kategória: 'Szűrés és szűrők', témanyitó: Geris, téma nyitása: Szept 25, 2009.

1. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,014
    Hely:
    Dunavarsány
    Nem tudom, hogy jutottál-e már valamire szűrővétel ügyben, de gondoltam megosztom veled az én tapasztalatomat.
    Nekem egy 112 literes low tech akvárium alatt megy egy Tetra EX800Plus. A flow a felére van fojtva folyamatosan, házilag készült esőztetővel (nagyobb furatok, hogy ne csináljon nagy kavart) megy, szűrőanyaggal meg van tömve rendesen (de talán még a fele sem biológiai - gyári szivacsok - 1 kivételével - mind benne vannak, hogy kitöltsék a helyet...), valamint az akvárium is tele van növénnyel. Még sosem éreztem, hogy kevés lenne a teljesítménye, sosem kellett a csapot teljesen nyitott állapotba állítani, mindig elég volt a flow, és kb. fél év után takarítottam.

Scar kedveli.
  2. sansz
    Épp nem fórumozik ...

sansz Kertész tanonc

Tag:
    Ápr 18, 2015
    Kedvelik:
    9
    Köszi, akkor nem repülök rá az Eheim 2074-re, mert valószínűleg minőségben közel lennék ahhoz(nem is feltétlen hátrébb..), ha az Atmanba tennék jobb szűrőanyagot...

3. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Kertész szaki

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    135
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Még nem, az üveg sem készült még el, pedig meg van rendelve több, mint 22 napja. Május környékén indul majd az akvárium, ha minden jól megy, de addig minden össze szereték szedni, szűrőt, co2-höz a dolgokat. Másik világítás stb. Nem kapkodom el, de azt tudom hogy nekem az Eheim prof 2222 a maga 500lph-val éppen elég a mostani akváriumban, ami 42 liter, sőt, egy kicsit nagyobb áramlás jól jönne. Hiába takarítottam ki, lehet a poppy-t kéne lecserélni lillyre, vagy esőztetőre visszaváltani.

4. balucapt
    Épp nem fórumozik ...

balucapt Kertész tanonc

Tag:
    Jan 9, 2017
    Kedvelik:
    15
    Hely:
    nagyatád
    Sziasztok srácok. Segítség kellene. 56 literes kimondottan növényes aksiba két szűrő közül melyiket ajánljátok:
    -tetra ex 600 plus
    -atman cf 600

Ebből a kettőből szeretnék választani.Várom a javaslatokat, ötleteket.

5. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,014
    Hely:
    Dunavarsány
    Szia, bármelyiket választhatod! Nekem tetram van, meg vagyok vele elégedve. De az atmanról is sok jót hallani.

6. Kincs Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Kincs Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Nyíregyháza
    Sziasztok!

Egy kérdés....az aksiban üzemel egy külső szűrő de van egy belsőm is amit csak mondjuk napközben működtetnék annak van értelme?természetesen a külső állandóan megy....

7. Drizzt

Drizzt Kertész tanonc

Tag:
    Máj 17, 2016
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Szolnok
    Sziasztok. Tervezek egy új akva indítást , kb 250-300 liter. A kérdésem , mekkora vízhozamú külső szűrőt ajànlotok hozzá? Valószínű , hogy diy megoldás lesz.
    Előre is köszi

8. Kincs Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Nyíregyháza
    Szóval Szakik?:)

9. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,014
    Hely:
    Dunavarsány
    Szerintem nincs értelme a ki-be kapcsolgatásnak. Egyáltalán szükség van belső szűrőre a külső mellett? Nem tud megfelelő áramlást/szűrést biztosítani a külső szűrő?

Kincs Csaba kedveli.
  10. Kincs Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Nyíregyháza
    Igen rásegít az áramlásra...igazából itt van a belsőszűrő és nem kezdek vele semmit....gondoltam ha segít valamit akkor bekapcsolom olvastam többen együtt használják....a ki/be kapcsolást nyilván takarékosság miatt gondoltam....

11. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,014
    Hely:
    Dunavarsány
    És szükséges rásegíteni az áramlásra? Mekkora az akvárium és milyen külső szűrőd van?

Kincs Csaba kedveli.
  12. ideoda
    Épp nem fórumozik ...

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    2,581
    Hely:
    Amazonis Planitia, Mars
    Mechanikai szűrésre érdemes lehet ideiglenesen beüzemelni egy belső szűrőt, ha például vízcsere vagy matatás alkalmával felkavartuk az aljzatot és sok kosz került a vízbe. A belső szűrő ilyenkor segít hamarabb összeszedni a koszt és elviszi a terhelést a külső szűrőtől.

Greg Filth és Kincs Csaba kedvelik.
  13. Kincs Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Nyíregyháza
    Igen én is ezt tapasztaltam pont....innen jött az ötlet...am nettó 150 l eheim 250 classic szivacs+siporax a belső fan 3

14. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,014
    Hely:
    Dunavarsány
    Jah, akkor ne spórolj a belsővel, nyomasd egész nap, nem az a 10 watt fog hanyatt vágni ennél a hobbinál! Mennyit spórolsz vele? Leállítod mondjuk 8 órára, az havi 2,5kWh - 100 Ft?

Greg Filth kedveli.
  15. ideoda
    Épp nem fórumozik ...

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    2,581
    Hely:
    Amazonis Planitia, Mars
    Ráadásul ha nincs benne áramlás, akkor a kosz képes berohadni. Aztán amikor újra elindul a szűrő, visszalövi az aksiba azt a vizet...

Greg Filth és Kincs Csaba kedvelik.
  16. Kincs Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Nyíregyháza
    :) jaja ez a másik érvem a használatára....az hogy kikapcsoljam a belsőt "főműsoridőben"csak a minimális hangja miatt gondoltam....

17. Rebal

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,014
    Hely:
    Dunavarsány
    Jah, ezt utálom a külsőnél is. Ezért nem állítom le etetés közben sem...

Szerk: Illetve a lerakódott szmötyit is kilövi. A víz talán nem rohad be ennyi idő alatt, de még az is lehet.

18. ideoda
    Épp nem fórumozik ...

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    2,581
    Hely:
    Amazonis Planitia, Mars
    De ha csak mechanikai szűrésre használod, akkor takarítsd gyakrabban, hogy jó maradjon a hatásfoka, és sok vizet szívjon be.

19. Kincs Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Nyíregyháza
    Na igen ez volt még a kételyem a ki/be kapcsolással....egy este is képes berohadni?

20. Kincs Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Nyíregyháza
    A belsőbe is sipo+szivacs van az úgy ok?

Aktuális oldal megosztása