• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő üzembehelyezése

Igen!


Sent from my iPhone using Tapatalk
most így megpróbáltam,mondjuk a szűrőhöz nem nyúltam hozzá,elzártam a két csapot,majd leürítettem a csövet,visszarakom,csap megnyit,levegő eltávozik,de most sem jó.holnap mondjuk szűrőpucolás uh megnézem mi van a tengellyel.mondjuk a belső gumit nem tudom hogy szedem ki eléggé be van állva.
 
most így megpróbáltam,mondjuk a szűrőhöz nem nyúltam hozzá,elzártam a két csapot,majd leürítettem a csövet,visszarakom,csap megnyit,levegő eltávozik,de most sem jó.holnap mondjuk szűrőpucolás uh megnézem mi van a tengellyel.mondjuk a belső gumit nem tudom hogy szedem ki eléggé be van állva.

Holnap állj neki, nem jó ezeket kapkodva! Nem feltétlenül kell kiszedni. Lámpával világíts be és ellenőrizd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Amúgy mikor először hallottam ezt a hangot pár napra rá leszedtem a fejegységet,és simán víz nélkül beindítottam,majd hallottam,(és éreztem is)hogy a rotor "vergődik".gondolom annak nem úgy kéne azért járnia...
 
Egyenesen, egyenletesen kéne járnia. A rotor és a kerámia tengely egyben van, meg a két gumibak is?
 
Holnap nézem meg,
Egyenesen, egyenletesen kéne járnia. A rotor és a kerámia tengely egyben van, meg a két gumibak is?
Holnap nézem meg nincs e rajtuk vmi sérülés,de a tengelyt utoljára "beleszúrtam" az alsó gumiba,majd a rotort és a másik gumibakot is ráhúztam mivel utóbbi már kijön a fészkéből néha a tengellyel együtt,majd rátettem a kis lefogófedelet.Semmi rendelleneset nem láttam.Esetleg még arra gondolok,hogy mikor régen a fészekben maradt a gumi akkor a tengellyel minimálisan megsérthettem ha nem pontosan ment bele.De sztem akkor sem lehet akkora a sérüés hogy ennyi szétessen...
 
Megvolt a szűrőpucolás,most próbáltam helyesen rákötni a csöveket beüzemelésnél és most jelenleg jónak tűnik...Köszi a segítséget
 
Sziasztok!

No hazaértem, viszont rögtön falba ütköztem. Megvettem a szűrőt EHEIM 2034.
Picasa Web Albums - Mooo - first step...
Viszont volt a dobozon egy olyan, hogy van benne még valami, Viktor is említette, hogy akkor ebben van még extra anyag... De hiába néztem az útmutatót, nem írt semmit arról, hogy hova kéne tenni...4 kis zacsi van benne....
Van tipp, hogy a 2 rekesz közül melyikbe tegyem. Az alsóban van a fekete hengeres...izé..., a másodikban a fehér gombócok (Substrate ha jól mondom)... és több hely nincs...
(n)
Köszönöm a válaszokat előre is
 
Szerintem egyikbe se, foszfát megkötő cuccos nekünk nem kell, mert már tudjuk, hogy a növénytápban levő foszfát nem okoz algásodást :)
 
Értem, köszi!
Hmmm... hát akkor elrakom valahova, és ha esetleg mégis azt mondja valaki, hogy nem árt, akkor besuvasztom... de azért néztem, hely nincs is neki... nem is tudom, hova lehetne pakolni...
Már tűkön ülök még ma megpróbálom aktiválni a dolgot. :D
 
Sziasztok!

Ma vettem egy új Eheim 2075-ös szűrőt, és estére sikerült is összeraknom. A problémám az, hogy olyan hangja van, mintha a rotornál egy kavics pattogna... Nyomogatom menet közben a légtelenítő gombot rajta, hol jön ennek hatására buborék, hol nem. Megrázom a szűrőházat, ekkor a víz kicsit lötykölődik, hol jön buborék, hol, hol nem. Gondolom van még levegő a szűrőanyag közt. A fórumot végigolvasva arra jutottam, hogy megnézem a kerámiatengelyt, annak nincs semmi baja. A régi Eheim 2213-asomnál ez a levegő miatti zörgés 1 óra alatt elmúlt, viszont ez 2-3 óra után is ugyanolyan hangot ad ki, mintha kavics pattogna a szűrő fejegységében. Csak legyek türelmes, vagy van valami módszer, amivel be tudom gyorsítani a zaj megszűnését (,esetleg valami hibás lenne)? Okozhat-e az problémát, ha hagyom most 24 órát, hogy megoldja?

Előre is köszönöm a segítséget.
 
Többünk prof hármas szűrője volt hangos az elején, de elmúlt 1-2 nap után. Biztos össze kell kopnia az alkatreszeknek benne :). De jól írtad a szűrő anyagok között van még levegő aminek ki kell jönnie.
 
Köszönöm a választ!
Remélem akkor ez a kavicspattogós-kopogás tényleg elmúlik magától, mert elég idegesítő... :)
... és az nem baj, hogyha megrázom a szűrőt, akkor lötyög benne a víz? (Megy rendesen, szerintem nyomás is van elég.)
 
Nem szabadna lötyögnie, az azt jelenti, hogy rendes légtered van a szűrőházban! Szerintem vedd le a fejet, töltsd fel vízzel amennyire csak tudod, és úgy rakd vissza.
 
A Prof 3-as széria akkor hajlandó magát légteleníteni, ha feltöltéskor az előszűrőben nincs víz......tehát ne töltsd fel a házat amennyire csak tudod.
Azt nézd meg, hogy a nyomóoldalba az úszó jól van betéve vagy sem prof3 az is lehet gond.
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Sajnos akármit csinálok egy kis lötyögés van a vízben (igaz ez a régi Eheim 2213-asnál is volt). Ha megrázom az Eheim 2075-öst, akkor sem és, ha a légtelenítőt nyomogatom, akkor sem jön ki a levegő. Már az UV szűrőt is kiszedtem, és a csöveket is úgy vágtam le, hogy ne legyenek kanyarok, meg lelógó részek benne. Ez a kis levegő probléma? Ha kiszedem a csőadaptert, akkor csurig van vízzel a szűrő. Nem tudom hogy levegő az ok, vagy sem, de a rotor továbbra is zörög. Megnéztem a rotort, a kerámia tengely sértetlen, viszont a rotoron a mágnes széléről egy ici-pici rész le van törve. (A piros úszó a leírás szerint van bent a nyomó ágban.)
 
Ne rázogasd a szűrőt :confused:!
A törött rotormágnes nem jó ómen, a centírozottsága nincs meg, kicsit valszeg kóvályog a tengelyen.......és ettől akár zajos is lehet.
 
... csak a levegőt próbáltam meg kirázogatni, hátha... ;) Beszéltem az Eheim ügyfélszolgálattal, és abban maradtam velük, hogy ha hétfőig nem oldódik meg, akkor beviszem a szűrőt, addig meg megpróbálok mindent. Még egyszer köszönöm a segítséget.
 
Csak a levegő kérdéséhez tudok hozzászólni (nekem is 2075-van), nálam is szokott egy kis levegő maradni, ha szétszedem a szűrőt, de idővel kihajtja magától. Ezen egy nagyon picit úgy lehet gyorsítani, hogy ki kell kapcsolni, meg vissza, ilyenkor ismét köpköd egy kis levegőt. Mondjuk naponta egyszer, etetéskor, vagy EasyCarbo kúra esetén, ami nálam éppen folyamatban van. A rázás tuti, hogy nem jó dolog, ugyanis a fej legfelső része szerintem nem jó, ha megtelik vízzel. Pár éve volt gondja a Prof 3-as szűrőknek, hogy a levegőtlenítő pumpa a sokszori kiszáradás miatt nem jól zárt egy idő után, és ereszteni kezdett a fej, a 220-as kábel mellett először csak csöpögött, majd elkezdett rendesen folyni a víz. Én ezt kétszer is átéltem, de le a kalappal a magyarországi képviselet előtt, kétszer is kicserélték. Most már nem árulnak ebből a szériából, szerencsére, és a gyártó módosított is a levegőtlenítő pumpán. Még annyit, hogy most már beszereztem egy eheim tömítő karbantartó spray-t is, amiből kap a levegőtlenítő pumpa kritikus része is néha-néha. Csak ajánlani tudom, ritkán kell, így valószínűleg sokáig elég lesz.
 
Sziasztok,

Olyan kérdésem van ,hogy a szűrő üzembehelyezésénél kell e mindenképpen baktériumot önteni a vízbe? olvastam, hogy ez előbb beindítja a szűrőt, de minenképpne kell?

Ha teszek bele backikat, akkor 2 nap múlva már mehetnek is a halak? Teljesen új szűrőről és akváriumról beszélünk.
 
Üdv!
Nem kötelező,de ajánlott.Halakat akkor se tegyél bele egy pár hétig,ha használsz baktériumkultúrát.
 
Back
Oldal tetejére