• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő üzembehelyezése

Sziasztok!
Most jött meg életem első külső szűrője, nagy nehezen sikerül összállítani. De lenne egy kérdésem. Elég zajos, nem tudom, hogy ez természetes-e, vagy sem. Csináltam róla egy felvételt:
https://dl.dropbox.com/u/8077754/01.%20hangf%C3%A1jl.mp4
Szerintetek? Vagy még mindig sok benne a levegő?
Egyébként egy Eheim 2011-ről van szó. Köszönöm előre is.

Szia!

Ez nagyon nem jó hang! Olyan minha szárazon menne a rotor!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
De a vizet tolja rendesen!
Ha rányomok a tetejére, akkor jobb a hangja, mert a rezgést elvezetem. De hát hangos.
Azért köszi.
 
Ez nagyon nagyon nem természetes. Szedd szét a szűrőt és nézd meg, hogy minden rendben van-e a rotornál. Mindkét gumi meg van a tengely végein, a rotor épp, utána rakd össze és próbáld meg a legtöbb levegőt eltávolítani belőle.
 
Tapasztaltam már hasonlót..mikor megcseréltem a gumi sapkákat,amik a tengelyt tartják,akkor elmúlt a dolog..próbáld meg,hátha bejön!
 
Tengelyt olajozni nem kell, a rotort nézd meg, hogy nincs-e megrepedve. Azt nézd még meg amikor összerakod és nincs benne levegő, hogy ha rányomod a kezed a fejre erővel, akkor halkabb lesz-e.
 
Nem látom megrepedve. De nem tudom, hogy az természetes-e, hogy a tengelyen mozog az a szürke lapát-egység(vagy micsoda) oda vissza kb 120°-ot. Ez természetes?
Ha működés közbe rányomom erővel a kezemet a szűrőre, akkor halkabb lesz. Mintha a fej háza rezonálna be.
 
Rotor forog nálam is a Prof3-ban. De még mindig csúnya hangja van. Írj a magyar forgalmazónak és mellékeld a hangfájlt hátha ők tudnak valamit mondani.
 
Rendben, megpróbálom a tanácsokat. Köszönöm szépen. Még jelentkezek.
Na alaposabban megnéztem a tengelyt, és úgy néz ki, hogy egy fülpiszkáló!!! Eddig is fura volt, hogy egy kerámia tengely hogy tud oldalirányban hajolni, de ráfogtam, hogy még nem tudok sok mindent. Szétszedtem egy másik fülpiszkálót, és annak a végein is ugyanúgy vannak bevágások, ahogy a "tengelynek" is van. Tehát biztos, hogy nem eredeti a tengely. Nem tudom, mennyi ideje mehet így. Okozhatott valami nagyobb kárt?
És akkor beszerzek egy gyári tengelyt.
 
Volt már olyan a történelemben, hogy ideiglenesen valaki fülpiszkálóval helyettesítette a kerámia tengelyt. Sajnos ez csak ideig-óráig jó. Aztán ahogy mozog a tengely, a rotor folyamatosan ütődik a perselyhez, majd elreped, eltörik a lapát.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sziasztok!
Az Eheim 2011-hez keresek még mindig tengelyt, de sajna csak Angliába találtam, és elég húzós az ára. Időközbe vettem egy 2213-at, ami szerencsére tökéletesen működik. A tengelye kb 1cm-rel hosszabb, mint ami a 2011-be kell. A kérdés: Meg lehetne valahogy oldani(pl. lereszelni, levágni, akármi), hogy a megfelelő méretre "rövidítsek" egy tengelyt? Lehet nagyon hülye kérdés, remélem érthető. Vagy van valakinek ötlete, hogy hogyan pótoljam a tengelyt?
Köszi.
 
Sziasztok!
Az Eheim 2011-hez keresek még mindig tengelyt, de sajna csak Angliába találtam, és elég húzós az ára. Időközbe vettem egy 2213-at, ami szerencsére tökéletesen működik. A tengelye kb 1cm-rel hosszabb, mint ami a 2011-be kell. A kérdés: Meg lehetne valahogy oldani(pl. lereszelni, levágni, akármi), hogy a megfelelő méretre "rövidítsek" egy tengelyt? Lehet nagyon hülye kérdés, remélem érthető. Vagy van valakinek ötlete, hogy hogyan pótoljam a tengelyt?
Köszi.
Nézd meg hogy vastagságra, átmérőre is egyeznek-e és ha igen akkor nyugodtan szabhatod!
 
Sziasztok!
Az Eheim 2011-hez keresek még mindig tengelyt, de sajna csak Angliába találtam, és elég húzós az ára. Időközbe vettem egy 2213-at, ami szerencsére tökéletesen működik. A tengelye kb 1cm-rel hosszabb, mint ami a 2011-be kell. A kérdés: Meg lehetne valahogy oldani(pl. lereszelni, levágni, akármi), hogy a megfelelő méretre "rövidítsek" egy tengelyt? Lehet nagyon hülye kérdés, remélem érthető. Vagy van valakinek ötlete, hogy hogyan pótoljam a tengelyt?
Köszi.
Azért ez nem annyira bonyolult kérdés. Itthon is van több bolt aki segíteni tud.
De én őket ajánlom:Green Aqua akvarisztikai áruház. Növényes akváriumok, akvarisztikai felszerelések, galéria Green Aqua
ide írj: Green Aqua email
 
Írtam nekik, de nem tudnak szerezni kifejezetten a 2011-hez tengelyt, azt ajánlották, hogy próbáljam meg a 2211(2213)-es tengelyét. Hát megpróbáltam, de mint írtam, hosszabb.
 
Sziasztok!

Van egy ecco pro 300-as szűrőm,és a légtelenítés nem működik tökéletesen.Mikor szűrőtakarítás után feltöltöm a szűrőt annyi vizet öntök bele,hogy mikor a karral ráhúzom a tetőt akkor a be-és kifolyóágon kicsordul a víz,és utána csatlakoztatom a vízzel teli csöveket.Gondoltam ez így jó,eddig jó is volt,de mostanában valamiért nem jó,és a rotornál marad vmi levegő,mert zörög folyamatosan.Hallottam olyat,hogy meg kell rázni kicsit a szűrőt,amit szintén megszívtam,mivel utána felkeveredett az akvárium vize.Gondolom a szűrőből visszakerült valamennyi anyag...Próbáltam menet közben le-és felnyitogatni a kart mikor is láttam,hogy felbukkan levegő ,de sajnos a befolyó ágban amit azonnal vissza is nyomott a lefolyóvíz így ugyan ott vagyok.Valaki tudna adni tanácsot?Köszi
 
Sziasztok!

Van egy ecco pro 300-as szűrőm,és a légtelenítés nem működik tökéletesen.Mikor szűrőtakarítás után feltöltöm a szűrőt annyi vizet öntök bele,hogy mikor a karral ráhúzom a tetőt akkor a be-és kifolyóágon kicsordul a víz,és utána csatlakoztatom a vízzel teli csöveket.Gondoltam ez így jó,eddig jó is volt,de mostanában valamiért nem jó,és a rotornál marad vmi levegő,mert zörög folyamatosan.Hallottam olyat,hogy meg kell rázni kicsit a szűrőt,amit szintén megszívtam,mivel utána felkeveredett az akvárium vize.Gondolom a szűrőből visszakerült valamennyi anyag...Próbáltam menet közben le-és felnyitogatni a kart mikor is láttam,hogy felbukkan levegő ,de sajnos a befolyó ágban amit azonnal vissza is nyomott a lefolyóvíz így ugyan ott vagyok.Valaki tudna adni tanácsot?Köszi

Szia!

Nézd meg a rotor tengelyét, hogy nincs-e rajta repedés. Ellenőrizd a tengely tartó gumikat, hogy a helyükön vannak-e és nem sérűltek. Víz nélkül szereld össze a szűrőt és feltöltéshez szívd meg a kiömlő ágat, ha látod hogy megindúlt a víz azonnal helyezd vissza az akváriumba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Szia!

Nézd meg a rotor tengelyét, hogy nincs-e rajta repedés. Ellenőrizd a tengely tartó gumikat, hogy a helyükön vannak-e és nem sérűltek. Víz nélkül szereld össze a szűrőt és feltöltéshez szívd meg a kiömlő ágat, ha látod hogy megindúlt a víz azonnal helyezd vissza az akváriumba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Akkor végülis a kiömlő (in)ágban benne hagyom a vizet,és a másikból meg kiűrítem és így kötöm a szűrőre nem?
 
Back
Oldal tetejére