• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő leállás

outro

VIP kertész
Legjobb napló
Na gyerekek most megszívtam!

A hosszú hétvégén elutaztunk. Tegnap este mikor hazaértem kétségbeesve vettem észre, hogy a szűrőm nem megy. Illetve pontosabban a szűrő ment, csak a ki és befolyócső volt teljesen lelevegősődve, tehát nem szívott és nem nyomott semmi vizet az akiba. El nem tudom képzelni hogy történhetett az eset. Mielőtt elutaztunk csináltam egy szűrőtakarítást. Csak arra tudok gondolni hogy én barmoltam el valamit, (pl nem vettem észre hogy lelevegősödtek a csövek) és a szűrő nem is szűr. Ha ez igaz akkor kb három napig szűrés nélkül ment az aki. Valószínűleg a lebontó bacikat kinyírtam ezzel a bénázással. Estére durván elszaporodtak az algák. Félelmetes látni hogy néhány nap és totál K.O.-ra lehet vágni az akit.
Valami ötlet hogy mit érdemes ilyenkor csinálni? Én úgy gondoltam megpróbálkozom egy sötét kúrával. Szóval villany lekapcs, aki letakar, aztán meglátjuk mi lesz. Persze a szűrő már üzemel, de gondolom fog kelleni némi idő mire újból elszaporodnak a bacik benne...... :cry: :?
 
Hááát együtt érzek Veled! :(
Szerintem biztos nem árt egy kis mesterséges bacikulúrát hozzáadni, hogy gyorsabban pótlódjon.
Vmi olyasmi rémlik, hogy ilyenkor érdemes kitisztítani a szűrőt a kipusztult társaság eltávolítása érdekében, de ebben majd igazolnak vagy cáfolnak a többiek.
 
Ha gondolod küldök neked néhány ADA Bacter Ball-t, amit bedobálhatsz a szűrőbe! Csak ki kell menned a vizilabdacsarnokhoz holnap.
 
Köszi skacok! Szerencsére még az aki indításából maradt még bacter ballom. Már benn is van a szűrőben. Remélem fog használni. Melyik vízilabdacsarnokhoz egyébként? Itt Egerben?
 
De skaccok tényleg? Mi van az ilyen 3 napos leállásokkal?

Ha beledöglenek a bacik akkor mit kell tenni? Kimosni? Áztatni? Hogyan meddig? Miben? Vagy kifőzni?
Mert ugye kisikálni egyesével a kis furatokat ...

Vagy kuka? Rosszul lennék ha a 3 fajta nem olcsó anyagomat a kukába kellene dobni.Mit is tagadjam, az anyagiak miatt.

Mert gondolom, hogy a jobb anyagok nem egyszerű volta miatt valószínűleg nem egyszerű az ilyen anyagok "regenerálása".

Vagy csak hagyjuk úgy, és tegyünk bele bacikultúrát, és minden menjen tovább a maga medrében?

Érdekes, mindenhol csak úgy olvasom, hogy "Á ilyenkor már megdöglöttek a bacik!" És utána már a válaszban nincs jótanács a szűrőanyaggal kapcsolatban, hogy így mentheted meg, vagy úgy mentheted meg.

És mi a rákot csináljak akkor ha nálunk egy héten 3 x volt áramszünet napi 10 órában?
Rendelkezzek ekkora tartalékkal? 3 x dobjak ki mindent, és legyen tartalékban is ennyi starterem?

Mert bevallom, hogy hozzá sem nyúltam a szűrőkhöz eme ominózus héten.És még algásodás sem volt.Lehet, hogy csak szerencse, de megúsztam.
Ez volt a gyakorlat, de mit mond az elmélet?
 
keymaker said:
outro said:
Melyik vízilabdacsarnokhoz egyébként? Itt Egerben?
Igen. ;)

Csak nem a ZF-Vasasra jössz? Mert én is ott leszek. :) ;)

jojo, azért annyira nem katasztrófa ez a szűrő leállás. A bacik regenerálódnak előbb utóbb. Én nem hiszem hogy nagyon át kéne mosni a szűrőközeget. Egyszerűen csak idő kérdése. De az aki jól bealgásodhat addig... :? Ha nálad nem volt semmi gond leállás után, akkor nincs mivel foglalkozni. Örülj neki. :mrgreen:
 
Már rég keresek ilyesmire elméletet. Egyelőre eredménytelenül. Az a tapasztalatom, hogy egy beállt, algamentes akváriumot szinte csak egy gőzmozdonnyal lehetne tönkre vágni rövidtávon.
A tippem egyébként, hogy az aljzat és a növényzet jótékony hatásai jönnek elő ilyenkor.
Az induló akvárium és a nano szekció más kérdés.
 
outro said:
Csak nem a ZF-Vasasra jössz? Mert én is ott leszek. :) ;)
A múltkor ott voltam ;) De holnap dunaújvárosban nyomjuk a kézilabdát, úgyhogy egy másik kollégát érte a megtiszteltetés...

A szűrő leállás után szerintem a bacikultúra tenyésztésének meggyorsításán - és esetleg a használt akváriumvízben történő kiöblítésen kívül újabb teendő nincs, a szűrőanyag felületén ugyanúgy meg fognak tudni tapadni a baktériumok, mint korábban.
 
Nigro said:
Már rég keresek ilyesmire elméletet. Egyelőre eredménytelenül. Az a tapasztalatom, hogy egy beállt, algamentes akváriumot szinte csak egy gőzmozdonnyal lehetne tönkre vágni rövidtávon.
A tippem egyébként, hogy az aljzat és a növényzet jótékony hatásai jönnek elő ilyenkor.
Az induló akvárium és a nano szekció más kérdés.


Ez érdekes kérdés gondolom a flow hiánya gyilkolja az aerob bacikat ami ugye a talajban se túl erős a leállás alatt

Az igazi problémát a halott bacik lebomlása okozza ~ 1 nappal a leállás után csúnya ammónia mennyiség kezd el felszabadulni amit a pofon vert bacik nem tudnak lebontani és ott kezdődik az algásodás/ élőlények has napoztatása

Ezért érdemes ilyenkor sűrübben ammónia/nitrit tesztet használni / biztonsági vízcseréket teszt hiányában + ha elcsiped az újraindulás előtti állapotot akkor érdemes akvárium vízben a szűrőt kimosni hátha sikerül megszabadulni a halottaktól (ha nem muszáj ugye a halottakkal ne nyomjuk tele az akvát a megmaradtakat meg ne klórozzuk ki) + baktérium kultúra erősítés nagyon nagy segítség lehet hiszen a lebontás csökkenésével van ilyenkor a legnagyobb baj
+ persze a sűrű ima is segíthet!

Persze mindez hosszú leállásokra érvényes rendes szűrővel elvileg 2-3 órát simán kihúznak a bacik is gond nélkül.

Szerintem
Scooby
Key mester megelőzött :)
 
scooby said:
Persze mindez hosszú leállásokra érvényes rendes szűrővel elvileg 2-3 órát simán kihúznak a bacik is gond nélkül.

Tudtommal 30 perc szűrő leállástól már drámai a csökkenés a baktériumok számában ;)
 
atti76 said:
scooby said:
Persze mindez hosszú leállásokra érvényes rendes szűrővel elvileg 2-3 órát simán kihúznak a bacik is gond nélkül.

Tudtommal 30 perc szűrő leállástól már drámai a csökkenés a baktériumok számában ;)

Csak ha oxigénhiányos környezetben vannak. Pl álló vízben. Érdemes leengedni a vizet ha nem megy a szűrő. Így sokáig ki lehet tolni ezt az időszakot. :thumbup:
 
viktorlantos said:
atti76 said:
scooby said:
Persze mindez hosszú leállásokra érvényes rendes szűrővel elvileg 2-3 órát simán kihúznak a bacik is gond nélkül.

Tudtommal 30 perc szűrő leállástól már drámai a csökkenés a baktériumok számában ;)

Csak ha oxigénhiányos környezetben vannak. Pl álló vízben. Érdemes leengedni a vizet ha nem megy a szűrő. Így sokáig ki lehet tolni ezt az időszakot. :thumbup:

Köszi atti76 lehet, hogy rosszul tudom.
A bakteriológiai diplomámon még dolgozom ;)

Ok leáll a szűrő leengedem róluk a vizet és utána simán elvannak víz mentes környezetben?
Ez mondjuk kicsit fura nekem.
( én úgy gondolnám, hogy a szárazföldi nitrifikáló baktériumok és a viziek azért nem azonosak egymással )

Javaslom, hogy szerezzünk egy bakteriológust vagy egy mikrobiológust vagy legalább egy lódoktort :)
 
...vagy legalább egy lódoktort

Én kézrátétellel gyógyítok! :angel:

Ok leáll a szűrő leengedem róluk a vizet és utána simán elvannak víz mentes környezetben?
Ez mondjuk kicsit fura nekem.
( én úgy gondolnám, hogy a szárazföldi nitrifikáló baktériumok és a viziek azért nem azonosak egymással )

Kézrátétellel megállapítottam, hogy a leeresztett szűrőben a szűrőanyag nedves. :D ;)
 
Én is úgy hallottam hogy ha leengedem a vizet akkor jobban bírják. Természetesen sokáig így sem képesek túlélni a bacik de a semminél jobb. Én szűrő tisztításkor is mindig kiveszem a kosarakat, és amíg piszmogok a takarítással addig beteszem a mosdóba vagy a kádba had csöpögjön le. No persze ez is max fél óra. Napokat biztos hogy nem lehet így átvészelni szerintem.
 
scooby said:
Köszi atti76 lehet, hogy rosszul tudom.
A bakteriológiai diplomámon még dolgozom ;)

Nem magamtól találtam ki ;)
Ezen a fórumon (és külföldieken is) olvasható, hogy Amanoék végeztek kísérletet ez ügyben, és erre a megállapításra jutottak.
:angel:
 
Nigro said:
...vagy legalább egy lódoktort

Én kézrátétellel gyógyítok! :angel:

Ok leáll a szűrő leengedem róluk a vizet és utána simán elvannak víz mentes környezetben?
Ez mondjuk kicsit fura nekem.
( én úgy gondolnám, hogy a szárazföldi nitrifikáló baktériumok és a viziek azért nem azonosak egymással )

Kézrátétellel megállapítottam, hogy a leeresztett szűrőben a szűrőanyag nedves. :D ;)

Ok te nyertél :)

A fű zöld a víz nedves ...

Mondjuk kiváncsi lennék, hogy így mennyivel lehet meghosszabítani az éllettartamukat :)

atti76 said:
scooby said:
Köszi atti76 lehet, hogy rosszul tudom.
A bakteriológiai diplomámon még dolgozom ;)

Nem magamtól találtam ki ;)
Ezen a fórumon (és külföldieken is) olvasható, hogy Amanoék végeztek kísérletet ez ügyben, és erre a megállapításra jutottak.
:angel:

reméltem :) , hogy okosabbakat is izgatott ez a kérdés nem csak minket :angel:
 
A tanulmány egészen pontosan arról szól, hogy kikapcsolt szűrőnél az oxigénszint rohamosan csökken az akváriumban és a szűrőben a benne élő halak, növények és mikroorganizmusok miatt.
A kikapcsolt SuperJet ES 1200-as szűrővel megfigyeléseik alapján 30 perc után drasztikusan pusztulnak a baktériumok az oxigénhiányos környezetben. Ezért ha tovább kell kikapcsolva tartani a szűrőt (bármilyet), akkor érdemes leengedni a vizet a szűrőből.

Tipikusan ilyen szituk lehetnek amikor átalakítod az akváriumot vagy egy nagyobb karbantartást végzel, költözöl stb.

Náluk gyakorlatilag 25 fokon a 6mg/l oxigénszint fél óra alatt 5-re, 1 óra alatt 2-re és 1.5 óra alatt nullára csökkent!
 
Hali!

Igaz, hogy nem édesvízi, és nem is olyan kicsik, de a tengeri élőköveket is szárazon hozzák repülővel, és az nem két óra.(csak annak aki nem tudná, ezek a kövek végzik el a szűrés nagy részét megfelelő áramoltatásnál az aksiban.Végül ezeknek is olyan a szerepük mint egy Eheim substratnak v. mátrixnak.

Bár lehet, hogy rossz helyen kapizsgálok, és teljesen más a szisztéma.
Ott is van pusztulás de a kövek elég hamar tudnak regenerálódni.
 
Back
Oldal tetejére