• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő költöztetése

Minyu

Új regisztrált
Sziasztok!

Kiváncsi lennék a véleményetekre Ti miképpen oldanátok meg egy szűrő költöztetését, úgy, hogy a lehető legtöbb bacit sikerüljön megmenteni.
Én úgy gondoltam, hogy a szűrőanyagot (substrat pro) egy külön zacskóba teszem nedvesen.
Szerintetek így van rá esély h megmentem őket? Kb 1 órát lennének a zacskóban.

Üdv,
Minyu
 
Szia!

Én még a vizet sem önteném ki a szűrőből nem hogy a szűrőanyagokat kivegyem! Elzárod, viszed és kész!
A bacik fél óra után rohamosan pusztulni kezdenek úgyhogy siess amennyire tudsz! Valami bacikultúrás kezelés nem árt ha sokáig álni hagyod a szűrőt.
 
Van elemes légpumpa, vödörbe kosarastul a szűrőanyagokat légpumpa bekapcs és a tetőt ráteszed és sietsz ;)
 
Én kiönteném a vizet mert a baciknak oxigénre van szüksége ami az álló vízben nem lesz. ;)

Ha egy óra alatt megoldod, nem lesz tragédia.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére