• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő karbantartás több hónap után

És külső szűrőt nem szedünk szét 1-2 hetente. Értelmetlen. Perlont cserélünk 1-2 havonta szennyezettségtől függően. A bio szűrőanyagokat pedig 3-4 havonta.

Igen tudom, csak elírtam, 1 havonként gondoltam.
De komolyan csereljem a bio közegekeket 3, 4 havonta?ezt még sehol nem olvastam. Ezt komolyan így kell?
 
Igen tudom, csak elírtam, 1 havonként gondoltam.
De komolyan csereljem a bio közegekeket 3, 4 havonta?ezt még sehol nem olvastam. Ezt komolyan így kell?

Jah bocsi, a perlonra értettem a cserét, a szűrőanyagokra az átlögybölést. Csak kihagytam egy igét belőle. :oops: 1 hónap is kevés idő, elég ritkábban.
 
Remek köszönöm a segítséget.
Az a helyzet, hogy sokszor szivattam meg magam a szűrővel, hogy nem megfelelően tanítottam. Volt hogy hetente , volt hogy egy fél évig hozzá sem nyúltam. Mert hogy ezt olvastam. Szóval nálam az esetek többségében a szűrő volt a hiba az algásodásban. Hol a cső, hol az áramlás. Mindez egy 54 liternyi vízre. Eheim 2213. Most egy 25 literes nanoban ketyeg. Meglátom itt mit művel. Az 54 literre belátták kevés volt.
De a takarítást nem szabad elhanyagolni!
 
Remek köszönöm a segítséget.
Az a helyzet, hogy sokszor szivattam meg magam a szűrővel, hogy nem megfelelően tanítottam. Volt hogy hetente , volt hogy egy fél évig hozzá sem nyúltam. Mert hogy ezt olvastam. Szóval nálam az esetek többségében a szűrő volt a hiba az algásodásban. Hol a cső, hol az áramlás. Mindez egy 54 liternyi vízre. Eheim 2213. Most egy 25 literes nanoban ketyeg. Meglátom itt mit művel. Az 54 literre belátták kevés volt.
De a takarítást nem szabad elhanyagolni!

Most már több adatot tudunk. Leírom én a helyedben hogy csinálnám. Perlont 1.5-2 havonta cserélnék, elkoszolódástól függően. A szűrőcsöveket látni fogod mikor kell takarítani, ez fogja meg a legjobban a szűrőt. A bio szűrőanyagokat pedig 3 havonta.
 
Szia Krione! Pontosan ezen a kis előszűrőn gondolkodtam én is (SunSun HW-603), bár én inkább a szűrőtérfogat növelése miatt szeretnék belevágni. Az Eheim 2073-as szűrőm gyári töltetét fokozatosan lecserélem Matrixra, viszont nincs szívem megválni a régi masszától sem, így gondoltam, átteszem egy ilyenbe a Substrat Prot és a Mech Prot egy kis szivaccsal az alján. Ezek tömődhetnek, a Matrix meg majd végzi a finom munkát. Ez a leágaztatás eszembe sem jutott, de nagyon jó ötletnek tartom!
Egy pár kérdés viszont felmerült bennem:
- mennyire tűnik megbízhatónak az előszűrő? (csatok, csapok, tömítés, műanyag minősége, stb)
- milyen csapokat, elosztókat használsz a leágaztatáshoz?
- aukciós oldalakon a sokféle kínai(as) fordítás összezavart: végülis mindkét csap egyforma átmérővel rendelkezik? nem szeretnék kisebb átmérőt beiktatni a rendszerbe, mert így is jelentős flow-csökkenésre számítok a sok biotöltet miatt.


Szia ambalaj!!
ez a SunSun HW-603 elöszürönek a müanyag miőnésége elégé "gyengének" tünik egy eheimhez képest... de nekem már 3-4 honapja megvan de nem történt semmi extra vele..
a tömités szerintem korrekt nagyon... (én azért lefujogatom az eheim gumiápolojával rendszeresen biztos ami biztos... a 16/22 csövet rá lehet kötni gond nélkül...
Nekem az tetszik még benne hogy tényleg rakhatsz bele bármit és pl mint az aktivszénnél hogy ha megtelitödik akkor nem kell szétszedni idő elött az egész szörüt csak ezt....

Észrevétel: amikor lekötöm ezt és kitakaritom majd vissza rakom én ugy csinálom hogy előbb feltöltöm vizzel ezt a szüröt és ha teljesen fel van töltödve utána kötöm vissza a tetején lévő csapot.. igy az egész rendszerben minimális a levegősődés és a szürő azt simán kidolgozza... jha és a leágazáshoz simi t elosztot használtam és a két eloszto közé raktam be egy csapot....
 
Sziasztok!

Lehet, hogy nem pont ide tartozik a problémám, de azért leírom. Nos, van egy Serafil 900-as külső szűrőm és több hónapos pihentetés után most újra szeretném használni. Sajnos a fedéltömítése ereszt. Már megpróbáltam szilikon zsírral kezelni a tömítést de nem vált be. Ma vetem egy új tömítést de még mindig ugyanaz a helyzet.

Valakinek van valami ötlete mit kezdjek vele?
 
Sziasztok!
A szűrőmben jelenleg biológiai szűrőanyagként Siporax van, de vettem 1 liter Matrixot is. Az a kérdésem, hogy a Matrixot hová tegyem? A Siporax fölött legyen a perlon alatt közvetlenül vagy a Siporax alá rakjam?
Az egyszerűség kedvéért melyik legyen legfelül? (Eheim 2215).
Köszönöm.
 
Sziasztok!
A szűrőmben jelenleg biológiai szűrőanyagként Siporax van, de vettem 1 liter Matrixot is. Az a kérdésem, hogy a Matrixot hová tegyem? A Siporax fölött legyen a perlon alatt közvetlenül vagy a Siporax alá rakjam?
Az egyszerűség kedvéért melyik legyen legfelül? (Eheim 2215).
Köszönöm.

Felül legyen a mátrix!
 
Sziasztok! Adott egy régóta nem használt külső szűrő. Milyen karbantartási műveletek elvégzése ajánlott? Van esetleg valamilyen tisztítószer amivel érdemes átmenni rajta? Gondolom erős vegyszerek szóba sem jöhetnek. Megnéztem a rotort és elég koszos. A rotort nem szokták valamilyen kenőanyaggal lekezelni? Valamilyen zsírra, vagy ilyesmire gondolok. Vagy egyáltalán nem ér hozzá a rotorházhoz működés közben?
Köszönöm szépen a válaszokat!
 
Ha van rajta némi vízkő, azt ecettel le tudod mosni, rotort nem szokás semmiféle kenőanyaggal kenni, csak tisztítsd meg szép tisztára, mert a rajta lévő lerakódás is zaj forrása,( kiegyensúlyozatlanság miatt morogni fog) miatt és persze a rotor helyét is ki kell mosni.
Vagy egyáltalán nem ér hozzá a rotorházhoz működés közben?
A rotornak egyetlen súrlódó, kopó része a közepe, vagyis ahol a tengelyre fel van húzva, lapátok nem érhetnek a házhoz, mert ez esetben lehet, hogy eltört a tengelyed, vagy már elkopott a rotor közepe, utóbbi esetben mindkét alkatrészt cserélni kell. Függőleges irányban pedig a mágneses erő tartja középen, ezért a zárófedélhez sem ér hozzá.
Tisztításhoz mozgó alkatrészek kenéséhez használhatsz Eheim sprayt
EHEIM Tisztító és kenő spray most csak 3990 Ft - Green Aqua
rotor tengelyét is befújhatod vele, bár sokáig úgysem marad rajta :) . Én még megnézném a fej tömítéseit is,mert ha sokat állt a szűrő akkor lehet kiszáradtak, és folyatni fog,
 
Valaki tudna egy videot linkelni arról hogy is kell kiszedni egy rotort a helyéről?sose csináltam és nem szeretnék eltörni semmit.:)
 
bajonettzárat óra járásával ellentétesen elfordítod, utána a tengelyt és a rotort egyszerűen ki kell húzni. Ha csúszós, akkor pici laposfogóval szoktam óvatosan kihúzni.
eheim_rotor_tengely.jpg
 
Mata után bedobtam neki 2 bacter ballt a bio anyagok közé és beüzemeltem
A multkor dobtam be a szüröbe 2 db bacter ballt.A következö szürö taki közben(majdnem 3 honap) lättam,hogy meg majdnem egybe volt!Mennyi idö alat kene rendesen beoldodnia?
Szűrőközegeket kövezzetek meg de mostanság csapvíz alatt átöblítem. Nem szórakozok az akvárium vízzel.
Véleményem szerint több lebontó baktérium van az aljzatban, mint a szűrőn valaha lesz.
En is mindig csapvízbe öblítem át a szüröközeget,igaz nekem 2 szűröm van,így talán nem csinálok olyan nagy bajt!
 
Back
Oldal tetejére