• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő járatás akvárium indítás előtt

petser

Kertész szaki
Sziasztok!

Több helyen is olvastam itt a fórumon, hogy ne friss szűrővel indítsunk akit. Ezt a gyakorlatban hogy lehetne kivitelezni?
Fogok egy 10literes vödröt, beleteszek pár kanál halkaját, szűrő bekapcs, és várok 2-3 hétig?
És a hasznos bacik mitől kezdenek el benne szaporodni? Ezt valahogy nem értem.
 
Majdnem :) Egy kis baci kultúra indításnak azért nem rossz. Olcsó megoldás a Sera Nitrivec, többen használják a fórumon. Halkaja is mehet bele, de azért ne egy dobozzal. ;)
 
Ezzel a témával kapcsolatosan már beszélgettünk valamelyik részben, ha jól emlékszem. Én ahhoz a táborhoz tartozom, akik szerint nem vagy sokkal előrébb azzal, ha egy vödörben járatod a szűrőt néhány napig. Ha az akit belövöd és a szűrőbe teszel kultúrát, néhány órán belül aktiválódnak és elkezdenek szaporodni. Ha a szűrőt "előkészíted" vödörben, attól az aki talajában a mennyiségük így is úgy is zéró lesz az elején vagyis szerintem nem vagy előrébb azzal, ha előjáratod a szűrőt.
Persze, ezzel nem akarlak lebeszélni az előjáratásról!;)
 
Majdnem :) Egy kis baci kultúra indításnak azért nem rossz. Olcsó megoldás a Sera Nitrivec, többen használják a fórumon. Halkaja is mehet bele, de azért ne egy dobozzal. ;)
Így van bacikultúra, pár szem halkaja, egy kis levágott növény és mehet a szűrő.
:cool:
 
OK, kösz mindenkitől, most tettem bele halkaját, holnap meg megyek és veszek Sera Nitrivet-et.
 
Ezzel a témával kapcsolatosan már beszélgettünk valamelyik részben, ha jól emlékszem. Én ahhoz a táborhoz tartozom, akik szerint nem vagy sokkal előrébb azzal, ha egy vödörben járatod a szűrőt néhány napig. Ha az akit belövöd és a szűrőbe teszel kultúrát, néhány órán belül aktiválódnak és elkezdenek szaporodni. Ha a szűrőt "előkészíted" vödörben, attól az aki talajában a mennyiségük így is úgy is zéró lesz az elején vagyis szerintem nem vagy előrébb azzal, ha előjáratod a szűrőt.
Persze, ezzel nem akarlak lebeszélni az előjáratásról!;)

Igaz, hogy a talajban nem lesz semmi, csak az nem mindegy, hogy pl: 5ezer baci kezd el szaporodni, vagy 50millió, és már a szűrőd megfelelően végzi a dolgát főleg az elején amikor minden számít.
Feltéve ha nem öntöd nyakon 100l klóros vízzel. ;)
 
Igaz, hogy a talajban nem lesz semmi, csak az nem mindegy, hogy pl: 5ezer baci kezd el szaporodni, vagy 50millió, és már a szűrőd megfelelően végzi a dolgát főleg az elején amikor minden számít.
Feltéve ha nem öntöd nyakon 100l klóros vízzel. ;)
Nem vontam-vonom kétségbe a szűrők előjáratásának némi előnyét, de úgy gondolom, hogy sokkal lényegesebb az, hogy jó bacikultúrát használjunk az indításnál a szűrőben és a talajban. Én az indításnál betartottam a vízcserék gyakoriságát és ekkor is odafigyeltem az állandó baciadagolásra, ezért mondom azt, hogy nincs sokkal előrébb az, aki valamennyivel korábban indítja a szűrőjét, de utána nem figyel oda a rendszeres vízcserékre és a baciadagolásra.
És az sem, aki vízcseréknél kezeletlen csapvizet használ jó adag klórral. :)
 
Nem vontam-vonom kétségbe a szűrők előjáratásának némi előnyét, de úgy gondolom, hogy sokkal lényegesebb az, hogy jó bacikultúrát használjunk az indításnál a szűrőben és a talajban. Én az indításnál betartottam a vízcserék gyakoriságát és ekkor is odafigyeltem az állandó baciadagolásra, ezért mondom azt, hogy nincs sokkal előrébb az, aki valamennyivel korábban indítja a szűrőjét, de utána nem figyel oda a rendszeres vízcserékre és a baciadagolásra.
És az sem, aki vízcseréknél kezeletlen csapvizet használ jó adag klórral. :)

Természetesen amit írsz, az a további feltétel, és azt illik betartani, mert különben agyon lehet csapni a kialakult bacikat. (y);)
 
Talán nem die tartozik 100%-ban de felteszem itt, hátha válaszoltok. Veszek egy jobb szűrőt a nanoba, egy aquball 45-öt. A régi szűrő kb 1 hete megy, a bacikat valahogy át kell menteni az újba, vagy még nem fontos? Ha igen mi a legegyszerűbb módja ennek?
 
Együtt jaratod a két szurot 1,5-2 hétig és adagolsz bele még baktériumot.
 
Nem lesz sok egy nanoban (31L) két belső szűrő? Olyan sok hely sincs már, persze még be tudom nyomorítani mellé. Az nememgoldás ,hogy a régi szűr szivacsát beáztatom, aztán abba a vízbe berakom a szűrőt egy darabig?
 
Back
Oldal tetejére