• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő indítás

Egy Tetratec ex 600. Én sem értem honnan került bele ennyi levegő. Azóta minden rendben. Egy buborék sincs a csőben.
Délelőtt elmentünk kirándulni, végig az járt a fejemben, hogy mit találok amikor hazaérünk. :)
Akkor csak egy kis paráztatás volt a szűrőtől, hogy ne induljon minden simán. :)
Lelke van ezeknek is na...
 
Kövezzetek meg, de Én úgy tudom, hogy van benne baci, méghozzá betokozódott formában, ami annyit jelent, hogy tök inaktív, míg számára kedvező környezetbe nem kerül, majd ott "feléled" és elkezd dolgozni. Ugyanakkor azt is hallottam, hogy ezek a bacik NEM azok a bacik, amik nekünk kellenek, csak a "jó" bacik elszaporodásáig tartják a frontot (pár hét), majd maguktól kipusztulnak.
 
Kövezzetek meg, de Én úgy tudom, hogy van benne baci, méghozzá betokozódott formában, ami annyit jelent, hogy tök inaktív, míg számára kedvező környezetbe nem kerül, majd ott "feléled" és elkezd dolgozni. Ugyanakkor azt is hallottam, hogy ezek a bacik NEM azok a bacik, amik nekünk kellenek, csak a "jó" bacik elszaporodásáig tartják a frontot (pár hét), majd maguktól kipusztulnak.

Ezt akartam leírni 2 napja, csak mire gépközelbe értem mindig elfelejtettem. A második részéről nem tudok, de az első igaz.
 
Beírom ide is a kérdésem, hátha többen olvassátok mint a naplómban. :) Ma megcsináltam az akimban a próbafeltöltést, bírja -e az üveg az 500 l víz nyomását . . . eddig úgy néz ki nincs gáz. Elsődleges terveim szerint úgy gondoltam 2-3 nap után leengedem a vizet . . . de időközben eszembe jutott mi lenne, ha beáztatnám a mangrove dekorokat az akiba (amúgy sincs akkora hordóm amibe elférnének) és elindítanám az egyik 2075-öst egy kis bacikultúrával. Az aki min 20 napot menne így, azután tudom csak beültetni. Van értelme szerintetek a faáztatós baciszaporításnak, vagy felesleges? :barefoot:
 
Utoljára módosított:
Áztatás szerintem nem rossz ötlet, meg a szűrőjáratás se. De mit csinálsz majd a szűrőiddel mikor elkezded berendezni az akváriumot, mert a bacik kb fél órát bírnak ki az álló szűrőben.
 
Én is arra gondoltam addig járatom egy vödörben. Akkor szerintem holnap becuccolok az akiba . . . akartam már kérdezni a szűrőimhez kaptam egy kb 2X2 cm-es öntapadós műanyag lapocskát, úgy néz ki mint a lego szerelő alaplap . . . Az mi az?
fejtor.gif
 
Én is arra gondoltam addig járatom egy vödörben. Akkor szerintem holnap becuccolok az akiba . . . akartam már kérdezni a szűrőimhez kaptam egy kb 2X2 cm-es öntapadós műanyag lapocskát, úgy néz ki mint a lego szerelő alaplap . . . Az mi az?
fejtor.gif
az a szűrő talpa ha egyre gondolunk
 
Beírom ide is a kérdésem, hátha többen olvassátok mint a naplómban. :) Ma megcsináltam az akimban a próbafeltöltést, bírja -e az üveg az 500 l víz nyomását . . . eddig úgy néz ki nincs gáz. Elsődleges terveim szerint úgy gondoltam 2-3 nap után leengedem a vizet . . . de időközben eszembe jutott mi lenne, ha beáztatnám a mangrove dekorokat az akiba (amúgy sincs akkora hordóm amibe elférnének) és elindítanám az egyik 2075-öst egy kis bacikultúrával. Az aki min 20 napot menne így, azután tudom csak beültetni. Van értelme szerintetek a faáztatós baciszaporításnak, vagy felesleges? :barefoot:

Miért csak az egyiket? Indítsd el mindkettőt!
 
az a szűrő talpa ha egyre gondolunk

Köszi! Hát nem jöttem volna rá . . . gondolom akkor 4 felé el kell vágni.

Miért csak az egyiket? Indítsd el mindkettőt!


Az egyikbe még jön 2 liter siporax alúra . . .keveset vettem. Igaz attól függetlenül a többi cuccal még elindíthatom. Erősítsetek meg légyszi, a szűrőkosarakat alúról felfelé a következő sorrendben gondoltam elrendezni 1: siporax, 2: biomech, 3: substrat pro, 4: matrix trop . Jó ez így?
 
Utoljára módosított:
Köszi! Hát nem jöttem volna rá . . . gondolom akkor 4 felé el kell vágni.




Az egyikbe még jön 2 liter siporax alúra . . .keveset vettem. Igaz attól függetlenül a többi cuccal még elindíthatom. Erősítsetek meg légyszi, a szűrőkosarakat alúról felfelé a következő sorrendben gondoltam elrendezni 1: siporax, 2: biomech, 3: substrat pro, 4: matrix trop . Jó ez így?
Jó.
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok... a technikai tervezet után vásároltam egy egy 49 literes (35x35x40) akváriumot, hozzá egy Tetra ex 600 plus szűrőt. Olvastam, hogy a gyári szűrőanyagok gyenguszkák, és a Sera siporax termékét említik sokan. A kérdésem az lenne, hogy mekkora mennyiséget kellene vásárolnom a szűrőbe? Melyik kosárba kell helyeznem majd? Olvastam már minden félét, kíváncsi lennék a véleményetekre. Az akváriumba garnélák lesznek csak.

Köszönettel: abriel
 
Köszönöm...és olvasom!
Van 3 kg bazaltom...egy akasztós szűrőbe jó lehet szűrőanyagnak a gyári kártyák helyett, vagy teljesen halott az ötlet?
 
Köszönöm...és olvasom!
Van 3 kg bazaltom...egy akasztós szűrőbe jó lehet szűrőanyagnak a gyári kártyák helyett, vagy teljesen halott az ötlet?

Dekorációnak az akváriumba jó.
 
Köszönöm...és olvasom!
Van 3 kg bazaltom...egy akasztós szűrőbe jó lehet szűrőanyagnak a gyári kártyák helyett, vagy teljesen halott az ötlet?
Nagyon kicsi a felülete, így a hatásfoka sem lenne jó.
 
Back
Oldal tetejére