• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő indítás

Az egy7eset úgy csináltuk korábban, hogy a 3. napon nyomattunk ismételten egy 50%-os vízcserét. Szerintem elég lesz egy 4 napos, de tudod.
 
Az egy7eset úgy csináltuk korábban, hogy a 3. napon nyomattunk ismételten egy 50%-os vízcserét. Szerintem elég lesz egy 4 napos, de tudod.
Na túl vagyok a blackouton.Az ecsetalga megmaradt, viszont meggyengült és amit találtam mindet eltávolítottam.Minden más alga visszavonulót fújt, egyedül a bolyhos alga a levelek szélén nem tűnt el.Lényegesen kevesebb lett de még van.Folytassam a black-et vagy az egy hetes 4 órás üzem elég lesz neki?Esetleg ismételjem meg 1 hét után?
 
Na túl vagyok a blackouton.Az ecsetalga megmaradt, viszont meggyengült és amit találtam mindet eltávolítottam.Minden más alga visszavonulót fújt, egyedül a bolyhos alga a levelek szélén nem tűnt el.Lényegesen kevesebb lett de még van.Folytassam a black-et vagy az egy hetes 4 órás üzem elég lesz neki?Esetleg ismételjem meg 1 hét után?
Szerintem most ne ismételd meg a blacket, mert a növényeidet is szívatja és egymás után két black nem tesz nekik jót. Próbáld tartani az állapotot és azt, hogy a növényeid megerősödjenek és a tápanyagokat ők szívják el az algák helyett. A problémás részekre használhatsz carbot, kivéve a mohákra és asszem az anubiasokra.
 
Nézegettem hova illene a kérdésem. Talán ide.
Egy külső szűrőt állítok üzembe az alsópolcos mellé. Eheim 2028. kerámiagolyó- siporax - matrix trop felállás megfelelő vagy a kerámiagolyó alkalmatlan még mechanikai szűrésre is?
 
Pár napja mégis rászántam magam, és beszereztem némi szűrőindító baktériumot. Mégis csak van ezekben valami, mert drasztikusan javult a víztisztaság.
 
Sziasztok!
Tegnap elindítottam az akit és az éjjel volt egy kisebb problémám. A szűrés leállt valamikor az éjszaka folyamán. Este minden tökéletes volt, de éjjel belevegősödött a szívó cső.
Lehet ebből bármi probléma vagy csak túlaggódom a dolgot?
Köszönöm előre is a válaszokat!
 
Sziasztok!
Tegnap elindítottam az akit és az éjjel volt egy kisebb problémám. A szűrés leállt valamikor az éjszaka folyamán. Este minden tökéletes volt, de éjjel belevegősödött a szívó cső.
Lehet ebből bármi probléma vagy csak túlaggódom a dolgot?
Köszönöm előre is a válaszokat!

Ha sokat állt a szűrő, (több mint fél órát) akkor sajnos a baktérium populáció elpusztult. A levegő a csőben meg semmi különös, a frissen indított szűrőben még bennrekedt egy kevés levegő, és az utat talált magának a szívócsövön át.
 
Sziasztok!
Tegnap elindítottam az akit és az éjjel volt egy kisebb problémám. A szűrés leállt valamikor az éjszaka folyamán. Este minden tökéletes volt, de éjjel belevegősödött a szívó cső.
Lehet ebből bármi probléma vagy csak túlaggódom a dolgot?
Köszönöm előre is a válaszokat!
Toljál bele újabb adag baktériumot, esetleg egy kevéske halkaját is szórhatsz a vízbe.
Vannak halak/garnélák már a vízben?
 
Én is használtam, és használni is fogom akvárium indításánál, csak kicsit furcsa azt olvasni, hogy adjuk a vízhez szűrőbacit, amikor abban a folyadékban egyáltalán nincs, csak nekik való kaja ;):D. Legyünk tényszerűek :D:D:D
Extra bacit csak másik akváriumból lehetne hozni, akvaristán szokták is javasolni, hogy ha tud az ember akkor valahonnan szerezzen annyi akvárium vizet amennyit csak tud, még jobb ha az ember szűrőtakarításból tud némi "trutyit" :)szerezni, azt egyből bele a szűrőbe, e nélkül meg kell elégednünk azzal ami a vízben, levegőben van, és azt kell szaporítani.
 
Utoljára módosított:
Én is használtam, és használni is fogom akvárium indításánál, csak kicsit furcsa azt olvasni, hogy adjuk a vízhez szűrőbacit, amikor abban a folyadékban egyáltalán nincs, csak nekik való kaja ;):D. Legyünk tényszerűek :D:D:D
Extra bacit csak másik akváriumból lehetne hozni, akvaristán szokták is javasolni, hogy ha tud az ember akkor valahonnan szerezzen annyi akvárium vizet amennyit csak tud, még jobb ha az ember szűrőtakarításból tud némi "trutyit" :)szerezni, azt egyből bele a szűrőbe, e nélkül meg kell elégednünk azzal ami a vízben, levegőben van, és azt kell szaporítani.
Na várjál most kötekedni fogok :)
úgy tudom, hogy van baktérium benne, csak nem azok, amik az ammóniát bontják. Tehát elvileg van benne valami, ami segíti a nitrifikáló bacik elszaporodását.
 
Köszi, ez megnyugtató. Most figyelem erősen a szűrő csöveket. :)
Milyen szűrő amúgy?
Szűrő összerakás után 1-2 órával én mindig megbillegtetem kicsit, és ilyenkor még köpi a levegőt rendesen, de nem nagyon kéne neki ettől az éjszaka közepén megállni.
Billegtesd meg a szűrőt, biztos fog még levegő kijönni.
 
Na várjál most kötekedni fogok :)
úgy tudom, hogy van baktérium benne, csak nem azok, amik az ammóniát bontják. Tehát elvileg van benne valami, ami segíti a nitrifikáló bacik elszaporodását.
Én is azt mondtam, hogy van benne valami ami segíti a bacikat :D
(Ugye azért egyetértesz, hogy csak hülyéskedünk egymással ? )
 
Milyen szűrő amúgy?
Szűrő összerakás után 1-2 órával én mindig megbillegtetem kicsit, és ilyenkor még köpi a levegőt rendesen, de nem nagyon kéne neki ettől az éjszaka közepén megállni.
Billegtesd meg a szűrőt, biztos fog még levegő kijönni.
Egy Tetratec ex 600. Én sem értem honnan került bele ennyi levegő. Azóta minden rendben. Egy buborék sincs a csőben.
Délelőtt elmentünk kirándulni, végig az járt a fejemben, hogy mit találok amikor hazaérünk. :)
 
Back
Oldal tetejére