• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő indítás

Köszi Nektek a sok segítséget, és a bíztató szavakat!
Valószínű elugrok egy boltba valami occsó növényért, és beledobom a vízbe + dobok majd egy kis halkaját is!
Cecska Úr felajánlotta hogy ad egy kis lecserélt akvárium vizet is, úgyhogy akkora tenyészet lesz, hogy csak na! Csak ki ne másszanak a szűrőből! :D
 
Jó estét!
Tibi Úrtól megkaptam a jó kis leszívott, betápozott vizet, hozzá toltam az easy startot, úgyhogy jöhetnek a bacik! :D
 
Sziasztok!

Lehet valahol volt már szó róla, de nem találtam. Szóval volna egy új szűrő és vettem hozzá easystart-ot a bacik miatt. Itt figyelnek mellettem, a garnélák meg az akváriumban, hogy mit művelek... Szóval ez az új szűrő kerülne, egy egy hónapos akváriumba a garnélák mellé. A szűrő mehet bele rögtön, hozzá adagolva az akvárium vizéhez az easystart-ot? Előtte a vizet az easy life vízkezelőjével vettem gondozásba.

Köszönöm a segítséget előre is :)
Móni
 
Sziasztok!

Lehet valahol volt már szó róla, de nem találtam. Szóval volna egy új szűrő és vettem hozzá easystart-ot a bacik miatt. Itt figyelnek mellettem, a garnélák meg az akváriumban, hogy mit művelek... Szóval ez az új szűrő kerülne, egy egy hónapos akváriumba a garnélák mellé. A szűrő mehet bele rögtön, hozzá adagolva az akvárium vizéhez az easystart-ot? Előtte a vizet az easy life vízkezelőjével vettem gondozásba.

Köszönöm a segítséget előre is :)
Móni

Igen mehet a szuro es a bakteriumot a vizbe kell adagolni az eloiras szerint nehany napig. Garniknak nem lesz baja amig betartod az adagolast. ;)
 
Köszi a választ, akkor jól gondoltam, de inkább megkérdeztem nehogy galibát csináljak;) . Kár lenne értük.
 
Tényleg! Ha már így vödörben keltjük a vihart, elgondolkodhatnánk azon, hogy ilyenkor mi lehet a legjobb táplálék a baciknak? Kevés tej mondjuk? (1-2 ml) Annó sikeresen alkalmaztam száraz fűcsomót papucsállatka tenyésztésre, az is jó lehet!

Sent from my Motorola.
Ma sikerült beszereznem egy Tetra ex 1200-as külső szűrőt.Lecseréltem a 700-ast tehát műszaki tapasztalatom van a szűrőhöz.Viszont a nagy kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen szűrőanyagokat és milyen sorrendben tegyek bele?Most csak a gyáriak vannak benne.A 700-as még üzemel, így most hogyan indítsam be az 1200-ast?Mellette vagy majd mintha újra indítanám???
 
Ma sikerült beszereznem egy Tetra ex 1200-as külső szűrőt.Lecseréltem a 700-ast tehát műszaki tapasztalatom van a szűrőhöz.Viszont a nagy kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen szűrőanyagokat és milyen sorrendben tegyek bele?Most csak a gyáriak vannak benne.A 700-as még üzemel, így most hogyan indítsam be az 1200-ast?Mellette vagy majd mintha újra indítanám???

Egymás mellett járasd őket 2 hétig legalább, hogy kialakuljon benne a baktérium kultúra.
 
Ha pedig megteheted, akkor a szűrőanyagokat már most cseréld. Alsó tálcába mehet a kerámiagyűrű, rá egy sűrű szivacs, és utána már csak biológiai szűrőanyag, pl eheim substrat pro, a tetejére pedig perlonvatta egy zacskó purigennel. Ha megteheted az ilyen szűrőanyagcserét (azért ez elég drága már ilyen mennyiségben), akkor nagyon jó szűrésed lesz, gyönyörű tiszta vízzel. (y)
 
Ha pedig megteheted, akkor a szűrőanyagokat már most cseréld. Alsó tálcába mehet a kerámiagyűrű, rá egy sűrű szivacs, és utána már csak biológiai szűrőanyag, pl eheim substrat pro, a tetejére pedig perlonvatta egy zacskó purigennel. Ha megteheted az ilyen szűrőanyagcserét (azért ez elég drága már ilyen mennyiségben), akkor nagyon jó szűrésed lesz, gyönyörű tiszta vízzel. (y)
Kis segítség végett írok.Szóval adott 200l-es akksim.Tetra ex 700 és Eheim 1050l/h-s szűrők dolgoztak benne míg az eheim meg nem állt.Szóval míg szereztem anyagi fedezetet és vettem egy Tetra ex 1200-t addig a 700-as egyedül tette a dolgát napi vízcserékkel.Ez sajnos kevésnek bizonyult, úgyhogy gyönyörűen befonalalgásodtam és némi ecsetlaga is megjelent.Most egy blackoutra készülök azonban az 1200-as szűrőbe a gyári szűrőközegeken kívül nem tudok venni most semmit.Gyári kerámiagyűrű alul, aztán biolabdák nagy szemű szivacs illetve perlonvatta.Szóval a kérdésem az lenne, hogy a jó e az a metodika ami alapján a következőképpen járnék el: Ma beindul az 1200 gyári szűrőtöltetekkel a 700-as mellé és megy az 50%-os vízcsere. Co2 leáll, tápozás leáll, 3-4 napig teljes sötétség.Esetleg aktív szenet tudok tenni mindkét szűrőbe ha kell a blackout indításakor.Szerintetek jó ez így?Vagy ha nem akkor hogyan tovább?
 
Az eheim szűrőanyagai már nincsenek meg? Ha esetleg megvannak, érdemes lenne átmenteni az EX 1200-asba. Egyébként mehet a két szűrő párhuzamosan a blackout alatt, semmi bajuk nem lesz, a baciknak nem kell se táp, se fény. :D
 
Az eheim szűrőanyagai már nincsenek meg? Ha esetleg megvannak, érdemes lenne átmenteni az EX 1200-asba. Egyébként mehet a két szűrő párhuzamosan a blackout alatt, semmi bajuk nem lesz, a baciknak nem kell se táp, se fény. :D
Kösz.Na és a szén???Menjen ne menjen?
 
Arra vagyok kiváncsi hogy a blackout alatt menjen e a szén a szűrőbe?Vagy hagyjam és mondjuk ha lerántom a leplet akkor?
Bocsi, nem olvastam az elejétől! :oops:
Ha teheted, akkor cseréld le az aktív szenet purigenre. Csak a black miatt szerintem ne tedd bele a szenet. Amúgy mindenképpen szükséges a black? Az ecset ellen nem feltétlenül hatásos, inkább a kiváltó okokat kellene megkeresned és megszüntetned, mert ha nem így teszel, akkor a black után is vissza fognak jönni és a növénykéidet is feleslegesen kínozod.
 
A szűrésem volt gyenge.Ez biztos mert ahol a 700 megfelelő flowt csinált ott egy szem alga nincs.Viszont ahová már nem volt elég ott már nem csak ecset fonal hanem a zöld takony szerű is megjelent.:(Egy átdolgozott nap után hazaérkezve látni mennyit fejlődött az aga csak a black maradt mint megoldás attól félek.
 
Bocsi, nem olvastam az elejétől! :oops:
Ha teheted, akkor cseréld le az aktív szenet purigenre. Csak a black miatt szerintem ne tedd bele a szenet. Amúgy mindenképpen szükséges a black? Az ecset ellen nem feltétlenül hatásos, inkább a kiváltó okokat kellene megkeresned és megszüntetned, mert ha nem így teszel, akkor a black után is vissza fognak jönni és a növénykéidet is feleslegesen kínozod.
Azért adok még neki esélyt, de ezt ha látnád már csak resetelni lehet.Ecsetem kevés van szerencsére.Nem rakok fel képet mert szégyen.:((((
 
Azért adok még neki esélyt, de ezt ha látnád már csak resetelni lehet.Ecsetem kevés van szerencsére.Nem rakok fel képet mert szégyen.:((((
Az alga csak akkor szégyen, ha nem tapasztalatlanság-, hanem elhanyagolás miatt van! ;)
Mindenkinél van alga, csak megtanuljuk kezelni.
 
Az alga csak akkor szégyen, ha nem tapasztalatlanság-, hanem elhanyagolás miatt van! ;)
Mindenkinél van alga, csak megtanuljuk kezelni.
Elhanyagolásról nincs szó.Ezért is akadtam ki ennyire hogy így halad előre.Nem baj szerintem nem lesz gond.Legfeljebb 3-4 nap múlva egy előtte utána képet felkínálok likeolásra.:)
 
Az alga csak akkor szégyen, ha nem tapasztalatlanság-, hanem elhanyagolás miatt van! ;)
Mindenkinél van alga, csak megtanuljuk kezelni.
Ma elindult a blackout.50%-os vízcsere megvolt, némi porszívózással egybekötve, növénytáp leállt, co2 leállt.Mit tehetnék mág esetleg??3nap elég lesz?
 
Back
Oldal tetejére