• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő a vízcsere alatt

Nálam amikor vizet cserélek, a szűrő mindig egy 5 literes flakonban jár tovább a leengedett vízben, így nem áll sosem huzamosabb ideig.
Nekem meg ez a bevált módszerem!;)
 
Én meg hagyom állni maximum 1 óra alatt készen vagyok és nem tapasztaltam eddig erre visszavezethető problémákat! :)
 
:D
Viccet félretéve én szoktam ADA Bacter 100-at szórni az előszűrő szivacsra, de csak szűrőtakarítás után. Vízcsere közben nem, max leállítom arra a pár percre. Én előre bekészítem az RO-t, így csak annyi idő amíg kifolyik meg befolyik. Ez egy szombati nap, összesen kb 3 óra :D! De az ro gyártás a sok idő, nem maga a vízcsere.
Az említett Bacter 100 már megvan egy éve, 2 akváriumot indítottam már vele és még félig van.
Kicsit baba?!
 
Sőt nem is a bubiszámlálóban számolja a bubikat hanem ami kijön a difiből azt osztja vissza az aki méretével :ROFLMAO:
De ezt csak este,amikor nem tud aludni!Ilyen egy igazi növényfej..nem a bárányokat számolja elalvás előtt hanem a difiből érkező bubikat!:ROFLMAO::LOL:
 
Nálam amikor vizet cserélek, a szűrő mindig egy 5 literes flakonban jár tovább a leengedett vízben, így nem áll sosem huzamosabb ideig.
Nekem meg ez a bevált módszerem!;)
erdekelne,hogy egy nagyobb atalakitasanal a te modszered(en is erre szavazok)mennyi ideig mehet a szürö a vödörben.csak az akväriumi viz meg a szürö??vagy raksz bele levegöztetöt is??elöre is köszi
 
erdekelne,hogy egy nagyobb atalakitasanal a te modszered(en is erre szavazok)mennyi ideig mehet a szürö a vödörben.csak az akväriumi viz meg a szürö??vagy raksz bele levegöztetöt is??elöre is köszi
Nálam ez csak vízcserénél van, de volt már olyan amikor 2 órán át matattam az akiban, egy kis átalakítás miatt (közben a szűrő a flakonban járt tovább).
Ha több időt szeretnéd járatni akkor már levegőztetés vagy vízfelszín fodrozódás ajánlott ,s szerintem a hőmérséklet sem elhanyagolható az oxigén miatt, minél magasabb annál kevesebb az oxigén tartalom.;)
 
Back
Oldal tetejére