• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő a vízcsere alatt

elaca

Kertész szaki
Sziasztok!
Nem találtam ilyen témát, ezért gondoltam bedobom, hátha nem csak engem érdekel!
Igazából a kérdésem nagyon egyszerű! Mit csináltok vízcserénél a szűrővel?
Ilyenekre gondolok, hogy kikapcsolod-e egyáltalán, megy-e a leszívott akvárium vízben a csere ideje alatt... stb?!
És ami leginkább érdekelne! Meg lehet-e oldani a vízcserét anélkül, hogy a szűrő belevegősödjön? Mivel három napos az akvárium, napi vízcserék vannak (jövőhéten minden másnap), és ez engem valamiért nagyon idegesít (mármint a levegősödés :) ), és nem jöttem még rá a dolog nyitjára!
Köszi!
 
Én csak simán elzárom a tetején lévő csappal. Ahogy töltöm fel az akváriumot, újabban úgy engedem rá vissza fokozatosan. Igaz, nekem egyelőre esőztetővel üzemel.
 
Üdv!
Én csak simán kihúzom a konektorból a vizcsere alatt,eleinte hagytam hogy menjen de hiábba vettem vissza a flow-ból,még igy is a lezúdúló víz felkavarta az aljzatot,igy azt kellett választanom hogy a vízcsere ideje alatt kikapcsolom,de ha jól emlékszem itt olvastam valahol hogy ne hagyjuk kikapcsolva max. fél óránál tovább,szóval minél gyorsabban csonálod annál jobb.(Nekem 100literes vízcsere ugy 10-15 perc..)
A levegösödés alatt mit értesz,hogy jut be levegö a szüröházba?
Nekem a levegösödésel kapcsolatban nem igazán vannak gondjaim,nekem egy 2078 3e van s az automatikusan légtelenít a rotor fordulatszámát változtatgatva (felgyorsul majd lelassul amig ki nem löki a levegöt).
Próbáld meg lenyomni a feltöltö gombot egy párszor,az is kilöki a levegöt a szüröböl.
Ha jól emlékszem a szürö fejrészében a nyomó ágban van egy viszafolyásgátló szelep,nézd meg hogy jól illeszkedik-e a helyén...
 
Senkinek nem javaslom a szűrő leszabályozását, elzárását, mert erősen amortizálja a fejet és/vagy a csapokat. Javaslom, hogy egyszerűen kapcsold ki! Ha nem húzod ki a beszívó ágat a víz szintje fölé, én sem értem hogy levegősödhet?
A kapcsolgatást én úgy oldottam meg, hogy ne kelljen kihúzogatni, hajolgatni (öregszem, már ez is szempont :lol: ), bemászni, kúszni és hogy ne legyen meg annak a veszélye, hogy lepocsálom a hosszabbítót : beszereztem egy távirányítható konnektor szettet egy barkácsáruházban. Akciósan volt 3k 3db konnektor és a táv. Most azzal lenyomom a csere ideje alatt. Etetésnél szintén jól jön ;)! Plusz azzal megy most a szoba hangulatvilágítása is :angel: . Ez már több mint fél éve a tökéletes megoldások egyike szerintem.

Egyébként a rendszer végtelen konnektorokkal bővíthető, amit lehet kapni külön is! Most ha jól emlékszem nem akciós, de a 3 konnektoros szett így is 4k körül jár, az is megéri!

És még annyi: a szűrőbacik olyan 30percet simán túlélnek, addig állhat a gép.
 
katonajanos said:
Senkinek nem javaslom a szűrő leszabályozását, elzárását, mert erősen amortizálja a fejet és/vagy a csapokat.
Na, ez így érdekes. Pedig annyira egyszerűnek és kézenfekvőnek tűnik az elzárás a teljes áramtalanítással szemben. Eszembe se jutott, hogy kárt okozhatok vele.

Kíváncsi lennék más véleményére is a témában. Megnézem újra a 2071-eshez adott kezelési útmutatót, hátha írnak benne erről.
 
Fizikailag jelent igénybevételt az elzáró szerkezetnek. Nem egy esetben ez az oka a szivárgásnak.

Sent from my Motorola.
 
Sziasztok!
Köszi a válaszokat! A levegősödésnek nagyon egyszerű oka van! Víz felszín fölé kerül a beszívó ág, mivel a hardscape kialakításából adódóan nagyon rövidre kellett vágni. Át tudom helyezni olyan helyre ahol nem kerülne föle, de az meg szinte az akvárium frontüvegén lenne a visszafolyó mellett közvetlenül! :x
Szóval akkor ne zárjam el, inkább húzzam ki! Eddig mondjuk ezt követtem. Azért indítottam ezt a topicot, mert kicsit tartok tőle, hogy a folyamatos levegősödés (még gyakori vízcserék) nem annyira tesz neki jót! Aztán lehet hogy nem árt neki, de szeretek biztosra menni.
Lassan azért majd kitapasztalom ezt a vízcsere menetet! :) Belső szőrűnél nem volt ilyen gondom! :)
 
katonajanos said:
A kapcsolgatást én úgy oldottam meg, hogy ne kelljen kihúzogatni, hajolgatni (öregszem, már ez is szempont :lol: ), bemászni, kúszni és hogy ne legyen meg annak a veszélye, hogy lepocsálom a hosszabbítót : beszereztem egy távirányítható konnektor szettet egy barkácsáruházban. Akciósan volt 3k 3db konnektor és a táv. Most azzal lenyomom a csere ideje alatt. Etetésnél szintén jól jön ;)! Plusz azzal megy most a szoba hangulatvilágítása is :angel: . Ez már több mint fél éve a tökéletes megoldások egyike szerintem.

Hogy is működik ez, János? Infrás, rádiós távirányító kapcsolja a konnektort?? Király :) Hol is tudok ilyet venni?
 
Nem infrás, rádiós :). Ha jól emlékszem kb. 10 m hatótávval. Szerintem bármelyik barkács árul ilyet, én a BH-ban vettem.

Sent from my Motorola.
 
ha rádiós akkor viszont a gépház ajtaját sem kell kitárni.Én eddig simán leszabályoztam..
 
Sziasztok!

Ma nekiálltam kicsit kitakarítani a csöveket, a Prof3 2080-asom előszűrőjét. Mivel ez egy hosszadalmas folyamat, és ilyenkor az ember legnagyobb parája, hogy mi lesz a szűrő bacijaival ha nem kapnak oxigént, így arra gondoltam, hogy ha már úgy sincs fenn a szűrőn a fej, akkor a kosarak melletti levezető csőben le tudok dugni egy levegőcsövet, és légpumpával tudok oxigént juttatni a szűrő aljába, és így az egész szűrőbe, amitől talán több esélyük van életben maradnak a baciknak is.
 
nem hinném, hogy ennyire túl kell parázni a szűrőtakarítást :) áramszünet esetén akár többet is állhat a szűrő és általában nincsen belőle baj. a lényeg hogy a szűrőtakarítás után adagolj a vízbe egy kis bacit :)
 
Ha algamentes lenne az akváriumom akkor én sem aggódnék a szűrőbacik miatt annyira, de sajnos nem így van.
 
Én amit tudok megcsinálok járó szűrővel majd ha már a vízszint a lily alá esik leeresztéskor akkor csak kikapcsolom.
Sajnos a rádiós konektor nekem nem vált be,mert kétszer is arra keltem reggel,hogy állnak a szűrők.Ehelyett kapcsolható dugaszoló ajzatot használok.A lényeg az,hogy kb. 15percet állnak a szűrők vizcserekor.
 
Nekem állnak többet is, mert nyírás után ember legyen a talpán aki a ricciát összeszedi a víz felszínéről járó szűrővel :D
Eddig még - lekopogom - nem volt belőle gondom, hogy kicsit többet áll a szűrő. Utána be a vízbe a a bacik és kész.
Én nem hinném, hogy ez az idő - lévén azért nem órákról beszélünk - befolyással lenne az algára.
Áramszünet az már más tészta, de ha az áramszolgáltató időben bejelenti, akkor talán előre tervezhető a kár lehető legminimálisabb szinten tartása.
 
Nekem állnak többet is, mert nyírás után ember legyen a talpán aki a ricciát összeszedi a víz felszínéről járó szűrővel :D
Eddig még - lekopogom - nem volt belőle gondom, hogy kicsit többet áll a szűrő. Utána be a vízbe a a bacik és kész.
Én nem hinném, hogy ez az idő - lévén azért nem órákról beszélünk - befolyással lenne az algára.
Áramszünet az már más tészta, de ha az áramszolgáltató időben bejelenti, akkor talán előre tervezhető a kár lehető legminimálisabb szinten tartása.
Ahány akvárium annyi technika :) de a visszavágott parvula kihálózása nem a kedvenc időtöltésem
 
Back
Oldal tetejére