• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrjünk, vagy ne szűrjünk

viktorlantos

Alapító
Admin
Ha garnélázás, akkor két teljesen eltérő vélemény szokott elhangozni. Vagy teljes spártai körülmények között való nevelgetés, vagy közel növényes akváriumok felszerelésével vetekedő technikai arzenál.

Mattenfilter, talajszűrés, szivacsszűrés, egyszerű belső sarokszűrő, vagy egy kis akasztós?

vagy

Külső szűrő, esetleg külső szűrő talajszűrő kombó? Powerhead talajszűrő és külső szűrő kombó?

Ha nem red cherryt tart az ember egy gyengélkedő vagy eleve takarékon üzemelő szűrés miatt ledögölhet az állomány nagy része. Így amit megspóroltunk a szűrésen később tuti duplán fizetjük meg az elhalálozott kis garnélák miatt.

A YU CRS center aki kint volt az interzoon idén, posztolt egy képet az egyik neveldéről
http://tw.myblog.yahoo.com/yu_ken32/article?mid=7103

CpDsLTsOiIHtiSOu8DCR.g.jpg


Full külső szűrő mindenhol és nem a legkisebb Eheim Classic.
De most mondhatnám a Crimson-t, a BeniBachi, Lowkey és a többi manapság népszerűbb ázsiai tenyésztőt. Mindenhol ez a felszerelés a jellemző.

A külső szűrés még nem az amitől minden full siekres lesz, de egy gyatra szűrés miatt rengeteg bosszantó ledöglés lehet, ha minden más ideális.

A boltban az érzékenyebb helyeken már mindenhol külső szűrőt használunk. Ahol nem volt rá lehetőség, ott a talajszűrők 500lph-s powerheadet kaptak és bekerült egy szivacsszűrő mellé. Az eredmény magáért beszél. Eddig is ott volt a legtöbb szaporulat, ahol a legjobb volt a szűrés CRS vonalon, a gyengélkedő talajszűrők tuningja után pedig azokban az akváriumokban is elindult az élet ahol korábban stagnálás volt.

Egy 15-20-as CRS csapatnál már érdemes megfontolni, hogy megtámogatja az ember a technikai oldalt.
 
Nemgyenge garnitelepek! (y)
Agrárosként a sok disznó- meg marhatelep után meglepően nagy ez a tisztaság:D El bírnám viselni.
 
Nálam az új eresztések mindig erre törekednek. Szokott meglepi lenni szűrő takarításkor.

Ez ám az igazi biológiai szűrés... :p

Küldve az én GT-I9001-emről Tapatalk használatával.
 
Tetszik a rend és tisztaság, ami a tenyésztőknél uralkodik. Gondolom jó kis iparág alakult ki erre.
 
Ezt nem fogjátok elhinni, tegnap vettem egy adag Eheim Substrat Pro szűrőanyagot, és ma bele akartam tenni a jó kis Atman külső szűrőmbe.
Ahogy szétnyitottam a szűrőt, a kerámiagyűrűknél, amit cserélni akartam, valami mozgást láttam. Egy RedChery ficánkolt benne... Gyorsan kivettem.
Aztán ahogy a két tálcát is kivettem a szűrőből, ott is volt mozgás. A trugyi közepén több pici Amanó és RedChery úszkált.

Összesen 9 garnélát találtam alul a vízben, és 4-et a kerámiagyűrűk között...!!! :censored:

Alig akartam hinni a szememnek. :eek:
Úgyhogy most a beszívóágra rátettem egy szúnyoghálót... o_O
 
Én tegnap kaptam szét a szűrőt és 4 red cherryt halásztam ki belőle :)
de volt már olyan is, hogy kb 20 db-ot találtam benne;)
 
Ezen már gondolkoztam,hogy lehet,kellene a szűrőbe installálni garnélákat..és akkor nem kellene olyan gyakran szétszedni a szűrőt! :D
 
Én a légpumpás szivacsszűrő szivacsát tettem rá a szívókosárra , hetente tisztítom ,hogy ne tömődjön el .Némi előszűrő funkciót is ellát .
 
Félreértetted ,csak a szivacsot tettem rá a külső szűrő szívóágára , hogy a garnikat ne szívja be !;)
Ja , és a növények eltakarják !
 
Back
Oldal tetejére