• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés és technika nagy akváriumokhoz

viktorlantos

Alapító
Admin
A növényezés nálunk általában megáll néhány száz liternél, de mi van akkor ha valaki nagyobb akváriummal rendelkezik?

Növényezést igazi kihívás ilyen extrém akváriumokban űzni, szerintem néhány kivételtől eltekintve nem is igazán lehet. A következő akvárium egy 800 gallonos, a technika miatt érdekes. Beleérve a szűrés és a co2 beoldás is:

http://www.aquaticquotient.com/forum/sh ... hp?t=66908

mint növényes egyenlőre sajnos nem mutat semmit.
 
Atya Isten, uszodatechnika és mi pénzbe kerül ez. Jó tudom, akinek futja rá. Én ezt abból tudom lemérni, hogy az én medencém ehhez képest csak 400 liter, gőzerővel rajta is vagyok a technika felfejlesztésén de már ez is horribilis összegeket emésztett fel. Az iaplc 2007-es könyvében is láttam egy tisztes méretű medencét. Ha jól emlékszem, a frontja 6 méter volt, de nem merek mérget venni rá. A könyvemet pedig a költözésünk miatt nem találtam meg, valamelyik dobozban van, valahol. Ha meglelem, meg is nézem szépen :)
 
Azért jobb lett volna, ha a GA telepíti. :D Nem egy túl ízléses....
Mindenesetre érdekes a technikai háttér.
 
oRphEus said:
atti76 said:
Mindenesetre érdekes a technikai háttér.
Atti, ne sz@rozz a 2080-assal, kicsi lesz! Neked ilyen szűrő kell! :D

:D
Az a baj egyedül, hogy az irodám a földszinten van... hmm... bár szinteltolásos az épület. Ha az aki mögött átfúrom a falat, akkor pont le lehet vezetni a csövezést a pincébe.
Még morfondírozok rajta...
:lol:
 
Azért szerintem az itteni szűrési szokásokhoz képest ennek a jószágnak a szűrése elég karcsú. A szűrőhomok súlya kb. 1,5t/m3, szóval a 150kg olyan 100l lehet. A felülete - vegyünk 1mm-es átmérőt, ennél durvább szokott lenni a szűrőhomok, de ennek így nagyobb a felülete - kb. 10cm2/cm3, tehát ha jól számolom, a 100l az úgy kb. 100m2. :shock: :lol:

1l Siporax névleges felülete úgy 270m2. Kimérve 2eFt-től indul. A szűrőhomok durván 100ft/kg. :!:
 
Latom hogy nagyon regi ez a topic,es ujraelesztettek...de ti beleolvastatok hogy mivel telepitette be az orosz az uszomedencejet???
5000 neonnal!!!!!
Nem sok egy kicsit? :crazy:
 
Goldman said:
Latom hogy nagyon regi ez a topic,es ujraelesztettek...de ti beleolvastatok hogy mivel telepitette be az orosz az uszomedencejet???
5000 neonnal!!!!!
Nem sok egy kicsit? :crazy:

1437_IMG_8084c.jpg


1438_IMG_8088c.jpg




:thumbdown:
 
Mexx2 said:
Mennyi tápot kell beleborítani ennyi halnak?
Hat nembiztos hogy tobbet koszolnak mint mondjuk 50 diszkosz ;)


ps.Legalabb a novenyeknek nincs hianyuk a makroban:D :D
 
Back
Oldal tetejére