• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

egy sima perlonréteget azért tennék rá mindenképpen
Az van a Seachem Purigen előtt, a Seachem Purigen az utolsó töltet. Vagy hova raknád? Akkor ez így nem probléma?
jbl cristalprofi e701 greenline
vxCZ
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! 250literbe kéne vennem egy új külső szűrőt. Melyiket válasszam szerintetek és miért?

-JBL CristalProfi e1501
-Tetra EX 1200 plus
-Hydor Professional 600l
 
Sziasztok! 250literbe kéne vennem egy új külső szűrőt. Melyiket válasszam szerintetek és miért?

-JBL CristalProfi e1501
-Tetra EX 1200 plus
-Hydor Professional 600l
Szia. Túl kevés az infó. Rengeteg szempont számíthat, pl tervben van-e a szűrőcsövek lecserélése, tervezel-e a szűrőre reaktort vagy bármit stb. Hogyan fogod tisztítani (kell-e duplacsap) stb. Ezek a dolgok miatt át kellene gondolnod elemenként a szűrőket, értelmezned a funkciókat, hogy melyik alkalmasabb a használatra nálad. Szempont lehet még a helyfoglalása is illetve hogy milyen magasra kell emelnie a vizet. Azért írom ezeket a szempontokat, mert teljesítményben/minőségben teljesen hasonlóak a felsorolt szűrők és elvileg a support is működik mindegyiknél. A szűrőanyagok tekintetében sajnos mindegyik tuningot kíván, ezzel még számolj.

A fentiektől függetlenül én nagyobb szűrőt javasolnék, vagy leginkább egy kisebbet ezek valamelyike mellé. Eléggé határeset lenne így önmagában. Nálam 180 literben egy Tetra1200 megy egy Eheim2073-mal együtt. Ha vmelyikkel gond lenne, nem marad szűrés nélkül az akvárium.
 
Az van a Seachem Purigen előtt, a Seachem Purigen az utolsó töltet. Vagy hova raknád? Akkor ez így nem probléma?
jbl cristalprofi e701 greenline
vxCZ
Azért szoktak egy szivacsréteget első, mechanikai szűrőközegként belerakni, hogy az a nagyobb darabkákat megszűrje. Így a bio szűrőanyagok közé az már nem megy be, és nem tudja eltömíteni. Az általános sorrend a víz folyásának irányában: szivacs, bio szűrőanyagok, perlon, Seachem Purigen.
 
Azért szoktak egy szivacsréteget első, mechanikai szűrőközegként belerakni, hogy az a nagyobb darabkákat megszűrje. Így a bio szűrőanyagok közé az már nem megy be, és nem tudja eltömíteni. Az általános sorrend a víz folyásának irányában: szivacs, bio szűrőanyagok, perlon, Seachem Purigen.
Köszi szépen. Akkor nem csináltam nagy bajt :) Nekem a sorrend a víz folyásának irányába: durva szivacs a nagy darabok felfogására, utána bio szűrő->bio szűrő->egy vékony szivacs->perlon->Seachem Purigen
 
Sziasztok!

Egy kérdés: tegnap éjjel volt egy laza 4-5 órás áramkimaradás nálunk. Természetesen a szűrők az akikban nem mentek.Lesz ennek valami negatív következménye? Pl szűrőbacik elpusztulnak, ammóniabumm, algabumm stb.

Köszi!
 
Sziasztok!

Egy kérdés: tegnap éjjel volt egy laza 4-5 órás áramkimaradás nálunk. Természetesen a szűrők az akikban nem mentek.Lesz ennek valami negatív következménye? Pl szűrőbacik elpusztulnak, ammóniabumm, algabumm stb.

Köszi!

Ha sok a növény és jó kondiban vannak, akkor nem lesz semmi. Én már többször elfelejtettem carbo-zás után visszakapcsolni a szűrőt, és csak másnapi tápozásnál vettem észre, semmi nem történt. Esetleg egy kis bacikultúra adagolása nem árt;)
 
Sziasztok!

Egy kérdés: tegnap éjjel volt egy laza 4-5 órás áramkimaradás nálunk. Természetesen a szűrők az akikban nem mentek.Lesz ennek valami negatív következménye? Pl szűrőbacik elpusztulnak, ammóniabumm, algabumm stb.

Köszi!

Szerintem nem. Nálam 6 órás áramszünet volt eddig a csúcs (rendszerkarbantartás vagy mi), az első ilyennél még vizet cseréltem, mert imádkoztam, azóta semmit nem csinálok, leáll a szűrő, majd elindul újra. Picit esetleg ködösebb a víz néhány órán (max. fél napon át), de egyéb következménye nálam nincs, még a garnélásokban sem.
 
Ha sok a növény és jó kondiban vannak, akkor nem lesz semmi. Én már többször elfelejtettem carbo-zás után visszakapcsolni a szűrőt, és csak másnapi tápozásnál vettem észre, semmi nem történt. Esetleg egy kis bacikultúra adagolása nem árt;)

akkor Te vagy a "worst case" :p
 
Ha sok a növény és jó kondiban vannak, akkor nem lesz semmi. Én már többször elfelejtettem carbo-zás után visszakapcsolni a szűrőt, és csak másnapi tápozásnál vettem észre, semmi nem történt. Esetleg egy kis bacikultúra adagolása nem árt;)
Az jó karban lévő alga beleszámít a sok növénybe...? :D

Viccet félretéve, akkor nem parázom. Ha hazaérek majd kiderül mi a helyzet, max adok egy kis bacit.
 
Szerintem nem. Nálam 6 órás áramszünet volt eddig a csúcs (rendszerkarbantartás vagy mi), az első ilyennél még vizet cseréltem, mert imádkoztam, azóta semmit nem csinálok, leáll a szűrő, majd elindul újra. Picit esetleg ködösebb a víz néhány órán (max. fél napon át), de egyéb következménye nálam nincs, még a garnélásokban sem.
Köszi a gyors választ, akkor no para... :)
 
Sziasztok ! Nekem az lenne a kérdésem hogy melyik lily pipe a legjobb mert láttam mindenfélét poppytól kezdve az Ada spinig!
Üveget vagy rozsdamentes acélt vegyek?
És hogy van e értelme a surface skimmeres befolyónak? Nekem egy atman szűrőm van 650-750 l per órát bír! Mellé van még egy hydor cristal belső sarok szürőm! A halak
még nincsenek meg mert még a baktérium kultúra nem alakult ki! Szerintem vagy pontylazacok vagy guppik lesznek meg még pár páncélos harcsa.Az akvárium 72 l!
A szűrő anyagok perlonvatta kerámia gyűrű és bio ball és ezekről az anyagokról mi a véleményetek vagy ha tudtok jobbat vagy mást akkor azt írjátok meg!
A válaszokat előre is köszönöm !
 
szűrő anyagok perlonvatta kerámia gyűrű és bio ball
Perlon jó, kerámia gyűrű ha noname még lehet jó, de bizadalmam nem lenne hozzá max. egy mechanikus / bio-mechanikus szűrésig (erre tökéletes), bioball mehet a polcra.
Bio szűrésre substrat pro-t, seachem matrix-ot javasolnám, GA shopban bátran nézz szét!
Ki/befolyókról meg írnak a többiek, én eddig a mezei csövezésekkel is jól elvoltam.
 
Perlon jó, kerámia gyűrű ha noname még lehet jó, de bizadalmam nem lenne hozzá max. egy mechanikus / bio-mechanikus szűrésig (erre tökéletes), bioball mehet a polcra.
Bio szűrésre substrat pro-t, seachem matrix-ot javasolnám, GA shopban bátran nézz szét!
Ki/befolyókról meg írnak a többiek, én eddig a mezei csövezésekkel is jól elvoltam.
Köszönöm!
 
Mi a véleményetek egy kimondottan növényes , esetleg pár garnélás 56 l akvárium szűrésére elég egy eheim lyberty 130 vagy 200 szűrő? Vagy mindenképpen ragaszkodjak a külső és nem az akasztós szűrőhöz? Co2 beoldás és rendes tápozás mellett.
 
Mi a véleményetek egy kimondottan növényes , esetleg pár garnélás 56 l akvárium szűrésére elég egy eheim lyberty 130 vagy 200 szűrő? Vagy mindenképpen ragaszkodjak a külső és nem az akasztós szűrőhöz? Co2 beoldás és rendes tápozás mellett.
Szerintem ha csak garnélát akarsz tenni bele akkor megfelelő! Az Akasztó szűrőt túl kell méretezni jócskán ha garnéla van benne érdemes a befolyó részére szivacsot húzni ! És az áramlást kissebre venni! De ez az én véleményem lehet hogy más mást mond!
 
Szerintem ha csak garnélát akarsz tenni bele akkor megfelelő! Az Akasztó szűrőt túl kell méretezni jócskán ha garnéla van benne érdemes a befolyó részére szivacsot húzni ! És az áramlást kissebre venni! De ez az én véleményem lehet hogy más mást mond!
Köszi szépen a választ, mert ahogy nézegettem, az eheim legkisebb szűrője az eheim liberty, elvileg a GA ajánlása 30 literes akksi. ezért gondoltam a nagyobbakra, meg poláne mert ebből a szériából azért a legnagyobb még mindig olcsóbb, mint egy normális külső szűrő. Az ok ami miatt a külső szűrőben elgondolkodtam, hogy nem csinál-e esetleg túl nagy áramlást ebben a kis akváriumban. Várom a választ esetleg ha valaki más is tudna erről valamit mondani, vagy esetleg próbált már hasonlóval kísérletezni.
Mellesleg halat maximum 1-2 tisztogatót tennék csak bele. szívóharcsát vagy valami hasonlóra gondoltam.
 
Back
Oldal tetejére