• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a garnélás akváriumban

Sziasztok 30x30x30 as 27literes taiwanis akit keszulok inditani. Low tec-nek almodtam meg. A szuro mar megvan ex600 viszont nem szeretnek tul nagy aramlatot. A kerdes az hogy poppy vagy spin esetleg 8mm-es vagy maradjak a 12mm-nel? Elore is koszi!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok 30x30x30 as 27literes taiwanis akit keszulok inditani. Low tec-nek almodtam meg. A szuro mar megvan ex600 viszont nem szeretnek tul nagy aramlatot. A kerdes az hogy poppy vagy spin esetleg 8mm-es vagy maradjak a 12mm-nel? Elore is koszi!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Amire érdemes figyelni, az hogy a garnélák érzékenyek a nehéz fém mérgezésre (pl réz). Vizcserénél ezért a megfelelő vizkezelőt érdemes használni, bár szerintem ezt már a legolcsóbb Antiklór is tudja.
 
Amire érdemes figyelni, az hogy a garnélák érzékenyek a nehéz fém mérgezésre (pl réz). Vizcserénél ezért a megfelelő vizkezelőt érdemes használni, bár szerintem ezt már a legolcsóbb Antiklór is tudja.
Mivel full RO vízben kell tartani a taiwanokat,nem kell semmiféle vízkezelő;)!
 
Mivel full RO vízben kell tartani a taiwanokat,nem kell semmiféle vízkezelő;)!

Na ezt nem tudtam... 100% RO elég ütősnek hangzik. Nekem csak Amano és Red Cherry shrimp-em van. Amanók 2 éve vannak nagyon kemény vízben, folyamatosan tele vannak petével.

Egyszer kiszedek majd párat sós vízbe, hátha megmaradnak. Végül is 800-1000 ft 1 db, ez eleg jó érv....

Sajnos a kifolyóval kapcsolatban nem tudok tippet adni.
 
Sziasztok 30x30x30 as 27literes taiwanis akit keszulok inditani. Low tec-nek almodtam meg. A szuro mar megvan ex600 viszont nem szeretnek tul nagy aramlatot. A kerdes az hogy poppy vagy spin esetleg 8mm-es vagy maradjak a 12mm-nel? Elore is koszi!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
A vastagabb csövezéssel lassabban fog áramlani a vized, a szűkkel gyorsabban. Nem kell félteni a taiwanokat az áramlástól, attól még egynek sem lett baja. :)
 
A vastagabb csövezéssel lassabban fog áramlani a vized, a szűkkel gyorsabban. Nem kell félteni a taiwanokat az áramlástól, attól még egynek sem lett baja. :)
Koszonom akkor mehet sima lily? Most is hasonlo csak nem kocka akvaval uzemel a ex600 es ott folytani kell ezert gondolkodok a poppyn vagy a spinen ( ott ha lehet nem szeretnek ecsetet [emoji3] )

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nekem poppy van,bevált.Nem szabályos kocka,de hasonló méret...Még így is pár havonta előjön egy minimális ecset.
 
Hasznal valaki spin kifolyot? Vannak rola tapasztalatok?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Hasznal valaki spin kifolyot? Vannak rola tapasztalatok?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Nekem van egy ilyenem és használom is. 45x27x30-ban, 700 l/h vízszállítású szűrőhöz. Akvárium indításánál okozott előtte problémát a sima lillyvel történő áramoltatás, a szemközti oldalon lecsapódó áramlat a frissen beültetett talajt megmozgatta, felkeverte. Ennek a kiküszöbölésére vettem a spint. Csak indítás után bő egy hónapig volt bent, amíg a növények nem fedték be a talajt teljesen. Co2-t diffúzorral oldom be, ezt a spin alá kell tenni, mert a szemközti oldalon már nem mozgatja meg hatékonyan a bubikat. Legjobb módszer, ha a spint az egyik rövid oldal közepén vezeted be, mert akkor két irányba tudja tolni a vizet és jobb lesz így a keringés az akiban. Amiért én mégis kivettem, az a minimális felszínhártyásodásom, amit este és reggel egy kis csobogtatással szoktam megszűntetni. A spint nem gumitappancsok rögzítik, hanem rá kell akasztani az üvegre, így nem lehet felemelve helyzetelni és hártyátlanítani vele. ( barkácsolással megoldható ) Nagyon különös látvány a használata, nem érzékelni egyáltalán vízmozgást, úgy tűnik, mintha ki lenne kapcsolva a szűrő.
 
Utoljára módosított:
Koszonom a kimerito valaszt! En elso sorban azert szemezgetek vele mert ez "nyulik" legkevesbe be az akvaba. Name amugy os low tech garnelas a terv vele, szoval a co2vel nem lesz gond.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok!

Nem reg vettem egy atman 102-es vizpumpat vizcserehez, ahhoz viszont kiderult hogy gyenge. Eladni nem szeretnem igy arra gondoltam mashogy kellene hasznositani...

Egy garnelas akvariumba (25l) ha egy mattenfilter lelke lenne az megfelelo lenne szuresnek? Jelenleg egy sima szivacsszuro gondoskodik a szuresrol de igy is rengeteg mulm van a talajon. A mattenfikteres megoldas gondolom vizmozgatas szempontjabol tobbet erne. Mit gondoltok?
 
Sziasztok!

Nem reg vettem egy atman 102-es vizpumpat vizcserehez, ahhoz viszont kiderult hogy gyenge. Eladni nem szeretnem igy arra gondoltam mashogy kellene hasznositani...

Egy garnelas akvariumba (25l) ha egy mattenfilter lelke lenne az megfelelo lenne szuresnek? Jelenleg egy sima szivacsszuro gondoskodik a szuresrol de igy is rengeteg mulm van a talajon. A mattenfikteres megoldas gondolom vizmozgatas szempontjabol tobbet erne. Mit gondoltok?

Kiváló gondolat, én is mattennel szűrök most egy 25 literest. Tisztább a víz, mint bármivel és a garnélák imádnak bogarászni a szivacson :) Bár az 500 lph sok lesz ám ekkorába... Nagyon szét kell terelned a vizet, hogy ne repüljenek a garnélák. Meg tegyél be sok bújót, bunkert, hogy tudjanak megpihenni.
 
Kiváló gondolat, én is mattennel szűrök most egy 25 literest. Tisztább a víz, mint bármivel és a garnélák imádnak bogarászni a szivacson :) Bár az 500 lph sok lesz ám ekkorába... Nagyon szét kell terelned a vizet, hogy ne repüljenek a garnélák. Meg tegyél be sok bújót, bunkert, hogy tudjanak megpihenni.

Allithato a teljesitmenye, nem tudom ez mennyire lesz hatekony. De valahogy mindenkepp megoldom ha tul eros. :) A pumpat hova erdemes helyezni? Legalulra, kozepre? Vagy mindegy?
 
Back
Oldal tetejére