• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a garnélás akváriumban

o_O Akkor gumizok rá perlont :)
Azzal kb. agyonütötted az egészet. Inkább egy szivacsot - ha már mindenképpen gumizni akarsz.
Természetesen pontos típus, vagy fotó alapján könnyebb tanácsot adni.
Én ezekkel együtt vagy nélküle is azt mondom: jó lesz az a motoros belső máshol! Pl. ahol áramlás kell egy akváriumban. Csak nem a garnélák mellett.

500Ft egy szivacsszűrő, ami légpumpáról eldöcög és nem lesz baja a piciknek. Még mindig ezzel jársz a legjobban és legolcsóbban amíg a végleges megoldást ki nem találod. (Szerintem)
 
@Pecás - azokról a szűrőkről írj légy szíves, amiket Te használsz! Valami matten verzió, extrákkal. Ha a sügérest elviszi, akkor ezeknek a nyavalyásoknak is jó lesz!

A diszkosz.hu (amíg élt) adott lehetőséget képlet formájában a szükséges számításokhoz. Azóta nem tudom hol lehet felleli ezeket...
Mattenfilter | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community #17-es hozzászólásban a lényeg benne van. Ha valami részletkérdés van, amire tudok, szívesen beírom.
Köszönöm! Találtam egy motoros belsőt, majd lecserélném,ha nem jó
Ha nem takarod el a beszívó nyílásait, akkor a kicsi garnéláknak jó eséllyel meszeltek... :(
Nem tudom, milyen szűrőt sikerült szerezned, egy észrevételem lenne: ha olyan, hogy a szívócsonkjára rá van húzva a szivacs és ezen csak borítás van (nem a borítás tartja a szivacsot), akkor csak kapd le a borítást, kicsit csúnyább, de gond megoldva, ha zavar, növénnyel álcázható némileg. Ha nem, akkor a perlon nem szép ugyan, de hasznos, akkor be kell tekerni vele, de arra nagyon figyelj oda, hogy hajlamos aránylag sűrűn elkoszolódni és akkor csere, vagy mosás, másképp a szűrőd látja kárát (nem jut be megfelelő mennyiségű víz, szélsőséges esetben akár le is éghet).

A mostani garnélásomban nincs túlreagálva a dolog: a hátfal elé teljes keresztmetszetben betettem egy TM30-as szivacsot, enyhén íves, mögé egy levegővel hajtott, a cseh típusú átemelőre hajazó pipa és ennyi.
16680321435_94beb59e71_b.jpg

16500466758_ae5724e354_b.jpg

16654449536_de017d4a6c_z.jpg
 
Mattenfilter | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community #17-es hozzászólásban a lényeg benne van. Ha valami részletkérdés van, amire tudok, szívesen beírom.


Nem tudom, milyen szűrőt sikerült szerezned, egy észrevételem lenne: ha olyan, hogy a szívócsonkjára rá van húzva a szivacs és ezen csak borítás van (nem a borítás tartja a szivacsot), akkor csak kapd le a borítást, kicsit csúnyább, de gond megoldva, ha zavar, növénnyel álcázható némileg. Ha nem, akkor a perlon nem szép ugyan, de hasznos, akkor be kell tekerni vele, de arra nagyon figyelj oda, hogy hajlamos aránylag sűrűn elkoszolódni és akkor csere, vagy mosás, másképp a szűrőd látja kárát (nem jut be megfelelő mennyiségű víz, szélsőséges esetben akár le is éghet).

A mostani garnélásomban nincs túlreagálva a dolog: a hátfal elé teljes keresztmetszetben betettem egy TM30-as szivacsot, enyhén íves, mögé egy levegővel hajtott, a cseh típusú átemelőre hajazó pipa és ennyi.
16680321435_94beb59e71_b.jpg

16500466758_ae5724e354_b.jpg

16654449536_de017d4a6c_z.jpg
A szűrő típusa HL-BT400
 
Aha, készül az átemelő. Már csak PVC cső kell :D . Valami másból nem lehetne?
Villanyszerelési kellékeket árusító boltban kapni kb. 100Ft/méter áron. 3méteres szálakban van, daraboltasd el a szállításhoz (ha szükséges).

Úgy látom ennél a megoldásnál a borítás tartja bent a szivacsot. Ha már egy kisebb csonk van alatta, arra rá lehet tolni egy TM30-ast vagy ágyszivacsot.
Lehet álcázni damillal rákötött mohaszálakkal is. Babrás lesz elkészíteni, de egy idő után szépen megnő a moha és mindent elfed. Vízcserélnél érdemes picit letisztítani. Esetleg tehetsz a szivacs mellé Nomaphila stricta-t (íizi hortenzia), ennek a gyökerei megkapaszkodnak a szivacs anyagában és szépen eltakarják.

[...] A mostani garnélásomban nincs túlreagálva a dolog: a hátfal elé teljes keresztmetszetben betettem egy TM30-as szivacsot, enyhén íves, mögé egy levegővel hajtott, a cseh típusú átemelőre hajazó pipa és ennyi.
Mennyire hangos? Ő aludni szeretne mellette.
 
Mennyire hangos? Ő aludni szeretne mellette.
Nekem tuti, de vannak vadászkutya érzékenységű füllel megáldottak, szerintem náluk határeset. Azon múlik, hogy minél kisebb lyukakat tudjál fúrni, mert a bubik annál kisebbek és halkabbak lesznek.
 
Egy pár lehetőség a motoros belső biztosítására:-mosogatószivacs szivacsrésze
-mosogatószivacs dörzsis része
-zokni
-szúnyogháló
-szilonharisnya
-függöny darab

És engem nem zavar a hang ,csak másokat
 
Egy pár lehetőség a motoros belső biztosítására:-mosogatószivacs szivacsrésze
-mosogatószivacs dörzsis része
-zokni
-szúnyogháló
-szilonharisnya
-függöny darab

És engem nem zavar a hang ,csak másokat
Egyik sem oldja meg a legfontosabb problémát, azaz a hatékony szűrést. Gazdálkodjunk abból amid van.
48L-es medencéhez 380l/h, tehát kb. 8x forgatja át a teljes vízmennyiséget óránként. Nagyon szép eredmény, azonban a hatékony működéshez túlságosan kicsi a szűrésre használható felület! (az aktív szenet ne is tedd bele, felesleges)
Emellett ott van a pici garnélák túlélési esélyének a biztosítása is. Mindkét problémára a megoldás: a fejrész alól levenni a műanyag borítást szűrőanyaggal együtt. A helyére pedig betenni egy minél nagyobb szivacsot. Lehet TM30-as vagy ágyszivacs is. Így azt tudod elérni, hogy a relatív nagy teljesítményű motor minél nagyobb felületen húzza át a vizet. Ezáltal lecsökken az áramlás sebessége => megtelepedési lehetőség a baktériumoknak a szivacson => hatékony biológiai szűrés. + a garnélák tudnak legelni rajta. A hátránya: amíg meg nem érik, ronda lesz (illetve inkább élénk a színe). 1-1.5 hónap alatt szépen bebarnul, egyáltalán nem lesz zavaró. Addig meg tudod álcázni, ötleteket már kaptál.
Az esőztetővel átmozgatod a vízfelszínt, ezáltal hártya nem alakul ki (hasznos lesz amíg nem alakul ki az etetési rutinod, és túletetsz), valamint biztosítja a szellőzést is.
(Úgy gondolom kihoztuk a legtöbbet a rendlekezésre álló eszközből)
 
Egyik sem oldja meg a legfontosabb problémát, azaz a hatékony szűrést. Gazdálkodjunk abból amid van.
48L-es medencéhez 380l/h, tehát kb. 8x forgatja át a teljes vízmennyiséget óránként. Nagyon szép eredmény, azonban a hatékony működéshez túlságosan kicsi a szűrésre használható felület! (az aktív szenet ne is tedd bele, felesleges)
Emellett ott van a pici garnélák túlélési esélyének a biztosítása is. Mindkét problémára a megoldás: a fejrész alól levenni a műanyag borítást szűrőanyaggal együtt. A helyére pedig betenni egy minél nagyobb szivacsot. Lehet TM30-as vagy ágyszivacs is. Így azt tudod elérni, hogy a relatív nagy teljesítményű motor minél nagyobb felületen húzza át a vizet. Ezáltal lecsökken az áramlás sebessége => megtelepedési lehetőség a baktériumoknak a szivacson => hatékony biológiai szűrés. + a garnélák tudnak legelni rajta. A hátránya: amíg meg nem érik, ronda lesz (illetve inkább élénk a színe). 1-1.5 hónap alatt szépen bebarnul, egyáltalán nem lesz zavaró. Addig meg tudod álcázni, ötleteket már kaptál.
Az esőztetővel átmozgatod a vízfelszínt, ezáltal hártya nem alakul ki (hasznos lesz amíg nem alakul ki az etetési rutinod, és túletetsz), valamint biztosítja a szellőzést is.
(Úgy gondolom kihoztuk a legtöbbet a rendlekezésre álló eszközből)
Elég vékony szivacsot sikerült szereznem. Mettenfilternek lesz :D. Csak kegyetlen sok helyet foglal :(
 
Back
Oldal tetejére