• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szürkület (stanci 300 literese)

Na végre. Az egyik kedvenc bölcsőszájú halam, amit még ki lehet próbálni növényesbe. Kíváncsi vagyok, hogy sikerül a kombó.
 
Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés:
Úgy néz ki, lassan de sikerül legyőznöm az ecset algát, jelenleg csak két csővel világítok (2 x 54W) napi kb 6 órát, igaz emiatt "nyúlósabbak" lettek a növények, de legalább az új leveleken már nincs ecset.
Most a fákat fogom carbo-val kezelni, remélem sikerül majd őket is megtisztítani..
Jelenlegi állapot, a Crinum Calamistratum és a Nymphaea Lotus csak tesztüzemben mennek: :)
(A fissidens magától terjed az akváriumban, eredetileg nem is akartam bele.)

DSC_0778_1920_zps8xen2xqr.jpg

A zászlós bölcsőszájú halak eddig beváltak, kicsit ijedősek, a növényeket nem bántják.

Vannak új lakók, két Bunocephalus coracoideus - Tepsifejű harcsa:
DSC_0702_zpsirq53amk.jpg
Többször látom őket, mint amire számítottam, a legkülönfélébb helyeken bukkannak fel. :)

Van két Loricaria is (Filamentosák lehetnek?)
DSC_0709_zps1tb0qujd.jpg
Szép a szeme a.. :D
DSC_0710_zpsxq1kecvi.jpg

Ha sikerül lőnöm egy rendes képet, ami nincs ennyire kiégve, meg a ferdénúszók is csapatban pózolnak, akkor dobok maj még fel!
 
Boldogan látom, hogy Te állsz nyerésre!
Ahhoz képest, amikor utoljára láttam, bámulatosan felülkerekedtél az algákon.
Jópofa halakat választottál, jó eséllyel nem fognak gondot okozni.
A loricariád szerintem is filamentosa. Itt egy orosz oldalról elcsent kép:
thumbs_dasyloricaria-filamentosa.jpg kicsi, de talán ki lehet nagyítani. Jó fejek, nekem is volt évekig.
szerk: itt egy nagyobb is:
Dasyloricaria_filamentosa_01.jpg
 
Sziasztok!

Bár ez az akvárium már nem létezik ebben a formában, jobb híján itt elújságolom, hogy tegnap leívtak a zászlós sügérek. (Bár reggelre el is tűntek az ikrák)
Csak nagyon röviden meg is osztanám a velük kapcsolatos hosszabb távú (szűk két éves) tapasztalataimat, hátha valaki kedvet kap hozzájuk:
-Nagyon (!) ijedős halak, nyitott akváriumba nem valók, kiugrálnak.
-Lecsipegetik a fákról a mohát, de csak ott, ahol pont kényelmesen elérik. Ahol már minimálisan küzdeniük kell érte, ott nem bántják.
-Néha a parvula szőnyeg széléből is tépnek egy-egy csokorral, de ezt felfoghatjuk úgy is, hogy segítenek a karbantartásban.
-Amúgy szépek meg jók. :D

 
Back
Oldal tetejére