• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szürke lerakódás az üvegen

Ezt elhiszem neked, bár picit légből kapottnak tűnik 2 deci vizet 70 literrel összehasonlítani, mivel ugye az ammónia koncetráció nem fog egyezni. Persze lehet igazad van, de ezt nem itt a fórumon fog kiderülni. Azt viszont ki lehet jelenteni, hogy ha az ammónia is okozza, ez nem általános jelenség, mivel egy külföldi fórumon se láttam még, hogy valaki ilyen párhuzamot vont volna. Persze ez abból is adódhat, hogy nekik lágyabb a vizük, és ez csak nagyon kemény vízben jelentkezik.
 
vartan said:
Ezt elhiszem neked, bár picit légből kapottnak tűnik 2 deci vizet 70 literrel összehasonlítani, mivel ugye az ammónia koncetráció nem fog egyezni. Persze lehet igazad van, de ezt nem itt a fórumon fog kiderülni. Azt viszont ki lehet jelenteni, hogy ha az ammónia is okozza, ez nem általános jelenség, mivel egy külföldi fórumon se láttam még, hogy valaki ilyen párhuzamot vont volna. Persze ez abból is adódhat, hogy nekik lágyabb a vizük, és ez csak nagyon kemény vízben jelentkezik.
Vartan, mivel a koncentrációt ppm-ben mérjük ezért független a vízmennyiségtől.
A kemény víz a lágy víztől csupán a kálcium és magnézium koncentrációban különbözik a jelenség pedig nem "mészkövesedés jellegű".
lacee13 said:
Marhaság az hogy más meglátását vétózod, és nem a kérdésre figyelsz ...a problémára nem adtál válasz.
De adtam, csak nem nézted meg, ott van fent. ;)

(Szándékot, cselekedetet lemarhaságozni személyeskedés, tényeket - tartalmat - lemarhaságozni pedig lehet a vita szabályai szerint. A kettőt soha nem keverem össze, a személyt és a kijelentést különválasztom. ;) )
 
így van a koncentració független víz térfogatától, vagy ahogy te hívod "vízmennyiségtől". De a "baktériummennyiség" viszont állandó, és nyilván nem fog (70/0.2) 350x gyorsabban szaporodni az akváriumban mint abban a pohár vízben, amiből az következik, hogy "az ammónia koncetráció nem fog egyezni." Azt pedig még mindig nem tudom, hogy miért vagy olyan biztos abban, hogy semmi köze a dolognak a kemény vízhez (ásványi sókhoz).
 
<em>vartan</em> said:
így van a koncentració független víz térfogatától, vagy ahogy te hívod "vízmennyiségtől". De a "baktériummennyiség" viszont állandó, és nyilván nem fog (70/0.2) 350x gyorsabban szaporodni az akváriumban mint abban a pohár vízben, amiből az következik, hogy "az ammónia koncetráció nem fog egyezni." Azt pedig még mindig nem tudom, hogy miért vagy olyan biztos abban, hogy semmi köze a dolognak a kemény vízhez (ásványi sókhoz).
A baktérium-mennyiség nem állandó. Egy nagyobb térfogatban nagyobb mennyiségű baktérium található és a levegővel érintkező felület is jellemzően nagyobb. A szaporodás sebessége nem függ a térfogattól. Azért vagyok biztos benne, mert állandó Mg és Ca koncentráció és egyéb feltételek (!) mellett csakis az ammónia-szint változás generálta nálam a dolgot.
 
Jó tegyük fel, hogy tényleg az ammónia okozza. Hogy nőtt meg neked az ammónia szint egy 20 literes akváriumban egy akkora szűrővel? Szerintem egy 2222 nem tud annyira eltömődni, hogy ne vinne 100l/h-t, ami szerintem úgy is simán elvégzi a biológiai bontást egy ilyen kis nanoban, persze a flow más kérdés. Ha hozzávesszük, hogy a növények is fel tudják venni az ammóniát, akkor nem nagyon lehet ammónia a vízben nálad. Vagyis csak akkor ha feltúrod a talajt, de ilyenről nem számoltál be.
 
vartan said:
Hogy nőtt meg neked az ammónia szint egy 20 literes akváriumban egy akkora szűrővel? Szerintem egy 2222 nem tud annyira eltömődni, hogy ne vinne 100l/h-t, ami szerintem úgy is simán elvégzi a biológiai bontást egy ilyen kis nanoban, persze a flow más kérdés. Ha hozzávesszük, hogy a növények is fel tudják venni az ammóniát, akkor nem nagyon lehet ammónia a vízben nálad. Vagyis csak akkor ha feltúrod a talajt, de ilyenről nem számoltál be.
Mindig újraültetés (aljzat felkavarás) után jelentkezett nálam - hiába végeztem közvetlenül utána egy 80% vízcserét. Ha az újraültetést követő napon / második napon nem végeztem egy újabb cserét (időhiány miatt), akkor a jelenség azonnal előjött. Akkor tapasztaltam még, ha a növényzet annyira elburjánzott, hogy a flow-t akadályozta és egy nagyobb vízcsere alkalmával annyit szívtam le, hogy a talaj az akvárium hátlapja mentén már kikerült a víz alól és feltöltéskor a víz "átmosta" azt... A dolognak tehát mindig én voltam az oka. :) Ezt többször kipróbáltam, hogy biztos legyek benne. :)

Ammónia mindig van a vízben, a legtökéletesebb flow és szűrés és vízcsere mellett is. Azon egyszerű okból kifolyólag, hogy az ammónia folyamatosan termelődik. Igaz, hogy a növények hasznosítani tudják, igaz, hogy a jó szűrő hamar lebontja. De elég egy lokális pangás, elég egy nagyobb ugrás a termelődött mennyiségben és a jelek azonnal láthatóak magas megvilágítás és törékeny (nano) egyensúly mellett.
 
Vartan!

a vizem Gh:12 Kh:6, de ezt már írtam korábban, tehát nem mondanám keménynek!

Keymaker-nek lehet igaza , mert valóban fölkavartam az aljzatot növény átültetésekkel, ezért is írtam , hogy Nigro feltevése, miszerint a kvarchomok is belejátszhat sem elvetendő!
Sajna még ma sem tudom megmondani, hogy az alapos szűrőtisztítás hozott e eredményt (pedig az már majdnem perdöntő lenne :lol: ), mert kifogyott a co-m (nem számítottam rá ilyen hamar :( ) ezért világítás nem megy és a szoba is korom sötét!

De a vita épít!Még jöhet pár elmélet!

részemről az ammónia csak azért sántít egyébként, mert hiába kerestem (lehet rosszul kerestem ;) ) sehol nem találtam ehhez hasonlót, márpedig ha ez az ammónia miatt lenne akkor valószínűleg elég általános jelenség lenne mindenkinél ( nagy részünknél ;) ) és valahol csak találtam volna rá magyarázatot!

üdv: Zigur
 
A 12nk tényleg nem valami kemény, bár nem is lágy :) Mellesleg előfordulhat, hogy nem is ugyan arról beszélünk, és nálatok alga, nálam valami más. Az, hogy az ammónia algásodást okoz köztudott. Ami még érdekelne, hogy szerinted mi is az pontosan, Keymaker?
 
Még nem tudom, hogy pontsan mi, meg kellene néznem mikroszkóp alatt. Lehet alga és lehet baktérium is. Leginkább GDA-ra gyanakszom, ezt alátámasztani látszik, hogy rendkívül gyorsan fejlődik ki, de a színe miatt gyanus. Miután rájöttem a kiváltó okra, nem sok értelmét láttam, hogy tovább foglalkozzam vele.
 
Azért érdekelne, ha meglesz akkor oszd meg velünk. Nálam speciell a GDA kizárva, mivel nem világítottam.
 
Back
Oldal tetejére