• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szürke lerakódás az üvegen

zigur

Kertész szaki
Legjobb napló
Sziasztok!

Az akváriumom üvegén szürke lerakódások vannak, foltszerű a sodrás irányával megegyezően elnyúlva, leginkább ott ahol erős az áramlás és ahol a víz erősebben ütközik az oldalfalaknak. Ez vajon mi lehet? valamilyen ásványianyag lerakódás? És ha az üvegen lerakódik akkor vajon a szűrőben is?(nem látom a szűrőanyagon, mert főleg kerámia és siporax, ami ugye szintén szürkés).
Remélem nem off a topik-ban.

a segítségetek előre is köszönöm!

Zigur
 
Nálam is szokott ilyen megjelenni, leginkább akkor, amikor általános ammónia- és víztisztasági problémák vannak, mert elhanyagolom a vízcserét. Azt jelzik, hogy nem takarítod megfelelőképpen az akváriumodat/szűrődet és a vízcserék mértéke és gyakorisága nem megfelelő.
 
viktorlantos!

Tényleg hasonló Pecás második képéhez csak nem olyan sűrű! Co2 megy és épp azon az oldalfalon a legsűrűbb ahol a diffúzor van.

Keymaker!

Ammónia az oka? Hetente legalább 50%-os vízcsere, kéthetente kipucolom a szűrőt, sejtésem szerint 100-150 garnéla takarít a 120 centinyi hal után 330 literben, de azért jövő hét vége felé csináltatok egy teljes vízelemzést és akkor majd meg tudom mondani, mennyi az ammónia a vízben.(reggel cseréltem most nem lenne sok értelme :) )
Biztos, hogy nem valamilyen só rakódik le?
 
Milyen aljzatod van? Kavarchomoktól "porosodhat", bár így fotó nélkül, csak valtában lövöldözünk.
 
Bocs, hogy csak most válaszolok, de olyan vagyok netezésben, mint a skandinávok az alkoholizmusban:hétvégi! ;)

Nigro: Van kvarchomok az aksiban, de lassan egy éve és eddig még nem volt ilyen jellegű probléma vele.Képem sajna nincs, de pecás képén szinte ugyan az van( a másodikon) viewtopic.php?f=13&t=29

Keymaker a szűrőtisztításon viszont gondolkodtam.Mindig is kérdezni akartam, hogy mit takar a "jól takarítsd ki a szűrőd hetente", mert nekem a következőkből áll a töltet (lentről fölfelé): bioball,kerámia,siporax,szivacsok. a szivacsokat tisztítom, de az előttük felsoroltakról én azt tanultam,hogy be kell, hogy iszaposodjanak, mert akkor lesz jó a szűrés (ezt még az old schoolban :) azóta lehet ez is változott), meg azért sem mert így is hosszan áll a szűrő egy-egy vízcserénél és a baci pusztulástól is tartok.

Szóval a kérdés az, hogy érvényben van még az old school szabály a szűrő tisztításra vagy sem?Mennyi ideig állhat a szűrő anélkül, hogy a bacik megsínylenék?

Köszi :Zigur
 
Zigur az a szürke cucc az a co2 egyik átka megszüntetéséről nem tudok, de tuti a co2 a ludas.Gábor talán többet tudna mondani.. Ha mész boltban kérdezd tőle...
Jah és észrevételem szerint egyenesen arányos a szürke retek mennyiség a co2 -vel.. :D.. Remélem mondtam hasznosat... ;)
 
lacee13 said:
Zigur az a szürke cucc az a co2 egyik átka (...) Jah és észrevételem szerint egyenesen arányos a szürke retek mennyiség a co2 -vel.. :D.. Remélem mondtam hasznosat... ;)
Ha ez így volna, akkor mindenki, aki a CO2-t feltekeri azonnal látná. Vigyázni kell azzal, hogy egyetlen tényezőnek tulajdonítsunk dolgokat, anélkül, hogy a többi tényezőt megvizsgáljuk. Ez rendkívül félrevezető tud lenni.
 
keymaker said:
lacee13 said:
Zigur az a szürke cucc az a co2 egyik átka (...) Jah és észrevételem szerint egyenesen arányos a szürke retek mennyiség a co2 -vel.. :D.. Remélem mondtam hasznosat... ;)
Ha ez így volna, akkor mindenki, aki a CO2-t feltekeri azonnal látná. Vigyázni kell azzal, hogy egyetlen tényezőnek tulajdonítsunk dolgokat, anélkül, hogy a többi tényezőt megvizsgáljuk. Ez rendkívül félrevezető tud lenni.

Tekerj a co2-n, csapj a fénybe is, és less hogy szürkül a nyálka csak úgy kiveri.. jó kell hozzá pici ammónia is de minden akvában van ált.
 
Kösz Laci, de se a fény se a co2 mennyisége nem változott(sajna) az utóbbi 3 hónapban mégis csak kb 2 hete látom a szürke cuccot!
Szűrőtisztítás?Old scholl még az old school?
Ja és kérdeztem Gabi bá't!Csak a szeme kerkedett, most elemez nekem vizet hátha kiderül valami belőle.
Azért köszi!
 
Nahh majd meg lessz az eredmény értekezünk mert érdekel.. Addig is a az akta megy az X polcra :D
 
Biztos nem vagyok benne, hogy mi okozza, a helyi halas fickó szerint ez a kicsapódott Calcium. Lehet, hogy a Co2 jobban elősegíti ezt. Nálam tényleg jó kemény a víz (20-25 nk), de csak indításkor tapasztaltam ezt a szürke lerakódást, és miután lekapartam nem lett újra.
 
vartan said:
...csak indításkor tapasztaltam ezt a szürke lerakódást, és miután lekapartam nem lett újra.
Igen, mert az ammónia okozza. ;) Tekerhetik a srácok amerre csak akarják, akkor is ammónia lesz a vége. Általános higiénés problémák, mondom. :)
 
Nos végül is sok minden lehet, de ilyen alapon lehet foszfát tart. műtrágya tuladogolás és az váltotta szürkés fehéres csapadék ami mindent összeken... és akkor ez nem is "ammónia-kilövés" csak egy kis túladagolás valami foszvátos nitrátos termékböl :) ;) hmm mit is használhatsz ...? Na de félre találgatás majd beszélünk Robi és akkor kiderül.. :D (De kiváncsi vagyok ám mit használsz.. ;) ) (Róbertet ismerem szem. és tuti nem higénia a baj.. ;) )
 
Vartan!

Én is arra gondoltam amit te mondasz, bár egy kicsit fura lenne, mivel az így egyfajta vízkő lenne ami ugye ott nem jelentkezik ahol víz takarja az akváriumot.

Veréb Gábor megcsinálta a víztesztem ( közvetlenül az esedékes heti vízcsere előtt vett vízből). Ammónia: 0 mg/l! ennek most örülök! Persze lehet, hogy csak tized pontos a teszt, de ha 0,1 mg/l alatt van a vízben az ammónia az még nem biztos, hogy rossz. De továbbra sem vethető el ez sem.

Nem vethető el azonban az sem, hogy fölkavartam a kvarchomokot és Nigró-nak van igaza!

Laci! Valóban makró EI szerint adagolva, tehát foszfát is és kálium is. (megjelenés is az adagolás kezdete körül)

Asszem továbbra is x akta, bár már 4 napja nem láttam az akvárium-t, így nem tudom megmondani, hogy az alapos szűrőtakarítás után meg szünt-e.

Azért kösz mindenkinek!
 
lacee13 said:
Nos végül is sok minden lehet, de ilyen alapon lehet foszfát tart. műtrágya tuladogolás és az váltotta szürkés fehéres csapadék ami mindent összeken... és akkor ez nem is "ammónia-kilövés" csak egy kis túladagolás valami foszvátos nitrátos termékböl :)
Már bocsánat, de ez egy marhaság! A nitrát és foszfát komoly adagolása mellett (50-80 ppm és 6-15 ppm) sem szabad semmilyen kicsapódásnak jelentkeznie.

zigur said:
Key! ppm = mg/l? Vagy átváltható valahogy?
Igen, jól tudod, a ppm= mg / l.

Más: ha valaki 0 ppm-et mér neked kereskedelmi ammónia teszttel akkor az egy beállt akvárium esetében semmit nem jelent. Az ammónia teszt egyedül bejáratáskor mutat valamit az akvárium állapotáról. Egyébként félrevezető és fölösleges.
 
vartan said:
Hát nem tudom, nálam se növény se hal, se semmi nem volt az aksiban és AS-t se használok, honnan az ammónia?
Ammónia bármiből lehet, ami szerves bomlástermék.

Tegyél ki egy pohár csapvizet az ablakba és mérd laboratóriumi berendezésekkel az ammónia-koncentrációt (megtették). A baktériumok elszaporodnak benne, majd bekövetkezik a pusztulásuk is, a levegőből bejutnak a porral együtt... És jön az ammónia-spike és jön az algásodás.
 
keymaker said:
lacee13 said:
Nos végül is sok minden lehet, de ilyen alapon lehet foszfát tart. műtrágya tuladogolás és az váltotta szürkés fehéres csapadék ami mindent összeken... és akkor ez nem is "ammónia-kilövés" csak egy kis túladagolás valami foszvátos nitrátos termékböl :)
Már bocsánat, de ez egy marhaság! A nitrát és foszfát komoly adagolása mellett (50-80 ppm és 6-15 ppm) sem szabad semmilyen kicsapódásnak jelentkeznie.

zigur said:
Key! ppm = mg/l? Vagy átváltható valahogy?
Igen, jól tudod, a ppm= mg / l.

Más: ha valaki 0 ppm-et mér neked kereskedelmi ammónia teszttel akkor az egy beállt akvárium esetében semmit nem jelent. Az ammónia teszt egyedül bejáratáskor mutat valamit az akvárium állapotáról. Egyébként félrevezető és fölösleges.

Marhaság az hogy más meglátását vétózod, és nem a kérdésre figyelsz ...a problémára nem adtál válasz.
Nos ha tudod mi a baj mond... Én csak azt mondtam sok minden lehet ... és ez nem marhaság :D :D :D ... ki is szállok ebböl a témábol ez legyen X vagy csak "egy marhaság".. ;) ;) ;)
 
Back
Oldal tetejére