• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

sztupa akváriuma

sztupa77

Új regisztrált
Sziasztok.Már 20éve akvarizálok de csak most jött el az idő,hogy megmutassam az akváriumomat.Volt sok probálkozásom/sügeres,harcsás,társas,tengeri aksik/de pénzszűkében :evil: csak egyett lehet komolyabban csinálni.Elsősorban nem teljessen akvakertész akváriumot akartam hanem minél termeszetesebb környezetű akváriumot sok sok kopoltyussal.Akvárim:120x50x50 hátterezve Világitás:2db aquamedic t5-ös 54w-os 15000k fénycső reggel 10től este 20ig Szűrés:sera serafil 1100 töltett:szivacs,perlonvatta,zolit Táptalaj:sera floradepot Tápozás:heti vizcserekor ami 30% 10ml easy life carbo,10ml seachem fluorish,30ml easy life pro fito,10ml zölditő komplex CO2 5kg palack+papillon co2 készlet világitás bekapcsolássa előtt 1órával lekapcsolásig 2bubi/másodperc. A szűrést javitani akarom egy tetra tec 1200al,és lehet,hogy egy külső co reaktorral aqua medic vagy talán sera

http://indafoto.hu/sztupa77aksija

9475461_d979c6ea996c08689f191ac53ceb3ef6_m.jpg
 
Szia!
Irigylem a kifogástalan növényeidet:) látszik a tapasztalat, jól bánsz a tápokkal. Hiányolom viszont a koncepciót az elrendezésnél, de hát írtad, hogy nem ilyen szándékkal indítottad. Ha meglesz a másik szűrő még óvatosan rendezgetheted a növényeket, akár a fát is arrébb teheted picit, hogy ne legyen pont középen.
Szerintem megérné, látványos lenne a változás. Ez persze csak az én véleményem, a növények kicsattannak az egészségtől és ez az egy számít ;)
Ja és üdv a fedélzeten, örülök, hogy te is rászántad magad az akváriumod megosztására :thumbup:
 
Szia!

Szerintem ne hiányold a koncepciót.
Szerintem kezd egy kicsit kóros méreteket ölteni a kizárólag "japán" stílusú akváriumot építők száma.
Nem csak japán stílusú akváriummal lehet akvakertészkedni, mintahogy a szárazföldön sem csak japán stílusú kert létezik.
Személy szerint nekem nagyon tetszenek a japán stílusú akvák, de természetesnek egyáltalán nem találom őket.

Az bemutatott akvárium szerintem is klassz.

AmBalaj said:
Szia!
Irigylem a kifogástalan növényeidet:) látszik a tapasztalat, jól bánsz a tápokkal. Hiányolom viszont a koncepciót az elrendezésnél, de hát írtad, hogy nem ilyen szándékkal indítottad. Ha meglesz a másik szűrő még óvatosan rendezgetheted a növényeket, akár a fát is arrébb teheted picit, hogy ne legyen pont középen.
Szerintem megérné, látványos lenne a változás. Ez persze csak az én véleményem, a növények kicsattannak az egészségtől és ez az egy számít ;)
Ja és üdv a fedélzeten, örülök, hogy te is rászántad magad az akváriumod megosztására :thumbup:
 
DomeSL said:
Szerintem ne hiányold a koncepciót.
Szerintem kezd egy kicsit kóros méreteket ölteni a kizárólag "japán" stílusú akváriumot építők száma.

Szerintem a "koncepció" szó nem azonos a japán/keleti stílusú akváriumokkal. ;)
A koncepció leginkább arról szól mennyire gondolta át az illető, mennyire tudatosan válogatta a növényeket, hogyan harmonizálnak egymással a növények dekorok.
Ez korábban a holland akváriumoknál is így volt, illetve a mai napig is így van. Szerintem erre gondolt AmBalaj. Nincs ezzel gond.

Ebben tényleg gyengélkedik kicsit az akvárium, de a növények kondíciója tényleg azt mutatja, hogy a növények életben tartásával, nevelésével nincsenek gondok. :thumbup:

Az aranymetszés, háromszögelés dolgok egyszerű szabályok.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Aranymetsz%C3%A9s
Ha élsz vele esztétikusabb lesz az akvárium képe. Itt most kifejezetten a középre helyezett fára és az esetleges fókuszpontokra gondolok.

Persze ettől el lehet és néha el is kell térni, de azért nagy általánosságban javít az összképen.

Egyébként nagyon szép a fa dekorod, kicsit visszafogottabb növényválasztással az arányokon sokat lehetne javítani. Most a sok nagylevelű növényzet között az arányok megborultak a növény és a dekort nézve.
 
Igen, pontosan erre gondoltam:) De mint mondtam, ez csak egy szerény vélemény, egy első benyomás, amitől függetlenül úgy látom, hogy sokkal egészségesebb az akvárium, mint az én "japánom" ;)
 
Örülök, hogy feltetted ide. ;)
Szóval a véleményem hasonló a többiekéhez. Szép, egészséges akvárium. :thumbup: Jelenlegi formájában dzsungel. Mivel a növényekkel nincs gond, ezért az a kérdés, hogy mi a további elképzelés vele. A mostani növények viszonylag nagy levelűek. Épp ezért kevésbé érezhető, hogy az akvárium 300 literes. Ha valaki azt mondja 80 liter azt is elfogadtam volna. Tehát érdemes lenne az arányokkal játszani. Az akváriumnak próbálj meg "mélységet adni". (Ez független attól, hogy holland, vagy japán stílus) ;)
 
köszönöm,hogy ilyen kis idő elteltével ennyien megnéztétek az akváriumot.jó látjátok alatta egy madárpókos terrárium van.van még egy másik is.ez az egy is csak azért került ide mert nyitott a bútor és legalább a terrárium takarja a szűrőt.mostanába nem terveztem az akvárium átrendezését mert decemberben bővül a család... talán jövőre.a lotust probálom nyirással meggátolni,hogy tul magasra nőljön ugytudom,hogy ez segit...bár még nem vettem észre
 
Back
Oldal tetejére