• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szőlőtőke az akváriumban

Nekem mindig volt az akimban szőlőtőke - csodaszépek, és valóban, néha akkorát tettem bele, ami boltban megvéve 20-30 ezres összegre rúghatott volna. Én is hasonlóan jártam el. Kiszárítottam először, majd jöhetett a hosszú áztatás, süllyesztés. 2-3-4 naponta alaposan lecsutakoltam és kb. 2 hetente ment a forrázás. Nálam az általam kivágott tőkék kb. 6-8 hónapra kerülhettek bele az akiba.
 
viktorlantos said:
Dobhatnál egy fotót, szívesen megnézném.

A körülírt uszadékfa jelenleg szárazon pihen, úgy két évvel ezelőtt volt vízben.
Aztán valamikor kiszedtem, mert elárasztottak a csigák és jobb híján nekiláttak szétforgácsolni.
Most egy új akvárium összeállításakor tervezem ismét felhasználni. (Addigra megkeresem a képfeltöltés leírását is ;) )
 
Pár napja raktam egy alég nagy szőlőtőkét az akiba (aquadepoban vásárolt). Előtte 2-3 órán át főztem, elég sok színanyag kijött belőle. 2 napja ázik az akváriumban már le is sűllyedt. Sajna a vizet viszont vörösre festette, amit szerette mvolna lekreülni. Raktam a szűrőbe Seachem Purigent, de 24 óra elteltével a víz még mindíg vöröses. Elképzlehető, hogy olyan anyagot ereget, amit a Seachem Purigen nem tud megkötni, vagy csináljak vízcserét és várjak még?
 
Pár napja raktam egy alég nagy szőlőtőkét az akiba (aquadepoban vásárolt). Előtte 2-3 órán át főztem, elég sok színanyag kijött belőle. 2 napja ázik az akváriumban már le is sűllyedt. Sajna a vizet viszont vörösre festette, amit szerette mvolna lekreülni. Raktam a szűrőbe Seachem Purigent, de 24 óra elteltével a víz még mindíg vöröses. Elképzlehető, hogy olyan anyagot ereget, amit a Seachem Purigen nem tud megkötni, vagy csináljak vízcserét és várjak még?
Van olyan aki több hónapon át áztatta és még mindig színezte a vizet, sajnos az olcsó vasfák és a szőlőtőke nagy része színez.
Nem a purigennel van a baj, hanem a fából kioldódó anyag mennyiségével, lehet nem nagyon tud vele megbirkózni.
Ha ragaszkodsz a szőlőtőkéhez akkor azt tanácsolom várj türelmesen és cserélj vizet sűrűbben.
 
Sziasztok!

Ma egy órát áskálódtam szőlőtőke után. Gondoltam időm van és szeretek ilyenekkel bíbelődni, hát belekezdtem egy tőke "fárasztásába". Mint mondtam egy órát ástam, hogy kijöjjön, de megérte. Olyan ágat sikerült kiszednem, amilyen minden kritériumnak megfelel számomra (jó ágas - bogas és a közepében van egy hosszanti üreg is ami ideális bujkáló lesz majd a garnéláknak).
15 éve nem volt nálunk permetezve, de még a szomszédban sem.
a1_2012_11_15_zwf4zvr1hg.jpg

a1_2012_11_15_15ti3m3gwk.jpg

Egyszer már átdrótkeféztem.
Úgy tervezem, hogy cserépkályha tetején kiszárítom, valahogy kifőzőm. Olvastam, hogy biztos ami biztos alapon a sütőben is adtak neki egy "hőkezelést", így hát azt sem sajnálom el tőle, és a legvégén jön majd az áztatás úgy 1-2-3 hétig-hónapig, míg színes a víz ázik ki belőle. A kérdésem az lenne, hogy ez megfelelő eljárás a kezeléséhez?
 
Sziasztok!

Ma egy órát áskálódtam szőlőtőke után. Gondoltam időm van és szeretek ilyenekkel bíbelődni, hát belekezdtem egy tőke "fárasztásába". Mint mondtam egy órát ástam, hogy kijöjjön, de megérte. Olyan ágat sikerült kiszednem, amilyen minden kritériumnak megfelel számomra (jó ágas - bogas és a közepében van egy hosszanti üreg is ami ideális bujkáló lesz majd a garnéláknak).
15 éve nem volt nálunk permetezve, de még a szomszédban sem.
a1_2012_11_15_zwf4zvr1hg.jpg

a1_2012_11_15_15ti3m3gwk.jpg

Egyszer már átdrótkeféztem.
Úgy tervezem, hogy cserépkályha tetején kiszárítom, valahogy kifőzőm. Olvastam, hogy biztos ami biztos alapon a sütőben is adtak neki egy "hőkezelést", így hát azt sem sajnálom el tőle, és a legvégén jön majd az áztatás úgy 1-2-3 hétig-hónapig, míg színes a víz ázik ki belőle. A kérdésem az lenne, hogy ez megfelelő eljárás a kezeléséhez?
Vigyázz a sütögetéssel míg nem szárad ki , mert szétrepedezik hosszában, persze ha ez gondot jelent!
Elég lassan szárad ki teljesen és sokáig kell majd áztatni, hogy lent maradjon és ne színezze a vizet, de ha ezt türelmesen végigcsinálod akkor jó lesz.
 
Sziasztok!

Az "előbb" említett tőkéket kb karácsonyig szárítottam. (cserépkályha, majd annak közelében egy szekrény tetején) Kb karácsonyra kirepedezett és elég száraznak láttam arra, hogy beáztassam kb 3-szor próbáltam drótkefével megsimogatni, de szép tisztára nem tudom letisztítani. A vizet már nem annyira színezi mint az elején, de még 2.-3. napon mikor a vizet kicserélem látszik rajta a színváltozás.
Szerintetek bele lehet már rakni az akiba?
Holnap illetve ma délelőtt teszek fel pár képet.
 
Szia Károly!

Sziasztok!

Az "előbb" említett tőkéket kb karácsonyig szárítottam. (cserépkályha, majd annak közelében egy szekrény tetején) Kb karácsonyra kirepedezett és elég száraznak láttam arra, hogy beáztassam kb 3-szor próbáltam drótkefével megsimogatni, de szép tisztára nem tudom letisztítani. A vizet már nem annyira színezi mint az elején, de még 2.-3. napon mikor a vizet kicserélem látszik rajta a színváltozás.
Szerintetek bele lehet már rakni az akiba?
Holnap illetve ma délelőtt teszek fel pár képet.

A szőlőtőke akár egy év után is színezhet egy kicsit!
Be rakhatod, gondolom úgy is cserélsz rendszeresen vizet, meg jó rá a Seachem Purigen is a szűrőben!
Szárazon, vagy már beáztatás után próbáltad leszedni a kérgét?

A.ttila
 
Sziasztok!

Az "előbb" említett tőkéket kb karácsonyig szárítottam. (cserépkályha, majd annak közelében egy szekrény tetején) Kb karácsonyra kirepedezett és elég száraznak láttam arra, hogy beáztassam kb 3-szor próbáltam drótkefével megsimogatni, de szép tisztára nem tudom letisztítani. A vizet már nem annyira színezi mint az elején, de még 2.-3. napon mikor a vizet kicserélem látszik rajta a színváltozás.
Szerintetek bele lehet már rakni az akiba?
Holnap illetve ma délelőtt teszek fel pár képet.

Én úgy csináltam,hogy 2 hétig áztattam a száraz tőkét naponta cseréltem a vizet rajta közben folyamatosan kapargattam drótkeféztem. Utána forrásba lévő vízbe tettem kb 10percig utána még 1hét áztatás napi vízcserével! Néha még meg kapargattam és ment az akaiba. Ha jól ki van főzve előtte szárítva kevesebb eséllyel színezi a vizet.
 
Szia!

Szárazon is és áztatás után is.

Egy 150 literes akvárium indításához tervezném berakni. Persze ha nem jó ötlet akkor halasztom.

Ha tudod hogy vegyszermentes volt hosszabb ideje és nem zavar a színezés (vagy élsz a sűrűbb vízcserék, vagy a Seachem Purigen adta lehetőséggel) és már víz alatt marad akkor berakhatod egy újabb sikálást követően!
De ha van időd akkor természetesen jobb tovább áztatni, heti 1-2 vízcserével, havi tisztogatással!
Én szoktam az áztató hordóba (lakásban tartom) csigát, Rc-t, Ancit rakni, rendszeres vízcsere mellett, azok is besegítenek a kéreg lekoptatásában, de csak akkor ha tényleg tudod hogy nem vegyszeres!

A.ttila
 
A legutolsó sikálást követően így néz ki. A kisebbiket kifőztem a nagyobbikat forráztam. A kicsi eléggé befestette a forrás során a vizet. Elbizonytalanodtam a dologban.
Heti 30% vízcserét tervezek, de ha nagyon be fogja festeni a vizet akkor az kevés lenne. Ha csak kicsit szinezne az nem zavarna, egyszer úgy is letisztul, csak a kérdés, hogy mikorra.
a1_2013_1_24_ix8u5zjt1u.jpg

a1_2013_1_24_kgralxlx93.jpg
 
Szerintem ha már kifőzted akkor már így is kevésbé fogja színezni a vizet. Nem lesz ezzel semmi baj, még egyszer mondom szerintem, aztán biztos, hogy az okosok is mondanak valamit rá. Én elkezdeném az össze állítást;)
 
Szia!


Az aljaztot és a tápföldet megkapta az aki (off téma, úgyhogy nem részletezem) csak úgy bezavarosodott a víz, hogy abba hagytam a féltöltését és várom ,hogy alakuljon valamilyen irányba. Ha javul a helyzet, akkor megpróbálkozom a gyökerekkel.
 
A legutolsó sikálást követően így néz ki. A kisebbiket kifőztem a nagyobbikat forráztam. A kicsi eléggé befestette a forrás során a vizet. Elbizonytalanodtam a dologban.
Heti 30% vízcserét tervezek, de ha nagyon be fogja festeni a vizet akkor az kevés lenne. Ha csak kicsit szinezne az nem zavarna, egyszer úgy is letisztul, csak a kérdés, hogy mikorra.
a1_2013_1_24_ix8u5zjt1u.jpg

a1_2013_1_24_kgralxlx93.jpg
Szia,

Saját tapasztalatom: 2 db szőlő tőkerészem van, 21 napos fentebb említett tortúra után raktam végleges helyre őket. A szűrőbe aktívszén, az akváriumba 5 db Anci került, így 4-6 nap után megszűnt az elszíneződés és a maradék kéregdarabok is eltűntek. Az Ancik nagyon jó munkát végeztek, azóta nincsenek lebegő "fadarabok" a vízben. Remélem segítettem
Üdv
Gyurka
 
Back
Oldal tetejére