• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

szódás-szifon CO2

weak said:
ezzel kb. 1 hónapig mehetne és 3.000HUF körül van

Egy szép akiért mindent! :) De ahogy mondom ,450 grammos,úgy már kicsit jobb a helyzet.(2600ft a csere)
Az esztergályosra én is gondoltam.Ha valahogy rá lehetne aplikálni a reduktort,nyert ügyünk van.Egy egyszerű reduktor is jó lenne,amin egy kimenő(?) óra van.
 
weak said:
Szia, nagyon sokat agyaltam azon, hogy hogyan tudnám megcsinálni úgy a szifonfejet - a saját projectemnél, hogy ne kelljen azon aggódnom, hogy betekerem a patront és ellövi az egészet... azt mondom egy esztergályos szinte minden ilyesmit meg tud oldani, nem is beszélve arról, hogy sokkal kényelmesebb is. Odavittem neki egy közcsavart példának, amit az o b i-ban vettem 990HUF körül - mondtam, hogy mit mivel akarok összehozni és a tag pedig azt mondta, hogy adjak egy ezrest és másnap menjek érte. Sztem így meg lehetne oldani a menet kérdést is...

Köszi!
Lehet, megpróbálom. Egy nanohoz jól jönne...
 
Azért óvatosságra intenék mindenkit... nekem is tele volt a gatya, mikor először tekertem bele egy patront a szifonba, pedig "csak" kb. 6-7bar-ról volt szó. Szóval csak óvatosan! Mindenképpen olyan reduktor kellene, ami kibírja a nyomást, ami a patronban van. Van itt egy-két ügyes szakmabeli aki megmondja, hogy milyen kell, de nekem fogalmam sincs...
 
weak a te alkotásod jól muzsikál?
Régen kaptam már beszámolós emailt,és már hiányolom :)
 
Remekül szuperál! Minden várakozásomat felülmúlta. Az utolsó diffitakarítás után picit utána kellett állítanom, mert túl sok gáz jött(trehány voltam és élesztőzés óta nem takarítottam, így igencsak muttyos volt). Ráállítottam a webkamerát és 10 másodpercenként csinált egy fotót az akviról. Így láttam hogy hogyan alakul a nap folyamán a CO2 szint és azt is látom, hogy mennyi ideig ment aznap a gáz. Van hogy napközben is ránézek a kamerára. A halaknak szerencsére nem lett baja a sárga DC ellenére. Amit 100%-ig biztosra merek állítani, hogy soha nem volt ennyire egyenletes a CO2 szint változása az élesztőssel (ez nyilván a nyomásszabályzónak köszönhető)

Több reformot is kellett hoznom hogy javuljon a növényeim állapota és végleg eltűnjenek az algáim. Eddig 5 órával lámpa felkapcs előtt nyitottam meg az élesztős CO2 csapot és 7-8 órát világítottam, hogy este mikor hazaérek, még láthassam világítás mellett a vizet. Ugyanúgy reggel 6-kor tápoztam Mikro+Makro+Carbo ahogy a gáz is indult.

Most - nem csak egy jótanács miatt - 6 óránál nem világítok többet (hiszen 1.1W/l) és mivel csak reggel tudok indítani és tápozni ezért a lámpát 2 órával tápozás és CO2 megnyitása utánra időzítettem. Így a patront 7.00-kor tekerem be (indítás) és 16.00-ig egyenletes, utána kezd lassulni, de 1-1 bubi még 17.00-kor is felszáll. Ez egy pici túladagolás mellett van, ezért úgy gondoltam, hogy reggel 1 órával korábban indítom és picit csökkentem a nyomást.

Nem tartom kizártnak, hogy mondjuk egy külső reaktorral akár 12-14 órán át vagy akár ennél tovább is tudna ilyen szintet produkálni. (nyilván nano akvinál)

Amit észrevettem (ezt akár be lehet tudni a rotala telepítésnek vagy a megnövelt tápadagnak is) hogy tisztább a víz, a rotala burjánzik, a parvula is kezd magához térni és bokrosodni. Ezzel párhuzamosan a fonalalga láthatóan döglődik és ugyanígy az a pár ecset ami még az egyik sziklán van.

Bizakodó vagyok és még mindig lelkes. Szuper a cucc!
 
Pontosítás:
Tegnap voltam patronért és úgy néz ki, hogy az előző eladó nem volt a helyzet magaslatán... 200HUF a 10 patron cseréje, 70HUF a betétdíj. Tehát ha üres kézzel mész akkor 270, a csere pedig 200. Így napi 20HUF... majd 3x annyi mint hittem... jesszus!!! :mrgreen:
 
weak said:
Pontosítás:
Tegnap voltam patronért és úgy néz ki, hogy az előző eladó nem volt a helyzet magaslatán... 200HUF a 10 patron cseréje, 70HUF a betétdíj. Tehát ha üres kézzel mész akkor 270, a csere pedig 200. Így napi 20HUF... majd 3x annyi mint hittem... jesszus!!! :mrgreen:

Húha.. :lol: Azért gondolom nem dobod ki a szifont az ablakon :)
Ha már itt vagyok akkor...
Boldog karácsonyt mindenkinek!
 
SodaClub/SodaCO

Szevasztok!

Arra lennék kíváncsi hallott-e, illetve használ-e valaki SodaClub/SodaCO palackot nagynyomású rendszerhez. Ezek 500g-os palackok, szóval ha szabványos reduktorhoz lehetne adaptert szerezni, szerintem jól lehetne használni, boltban lehet cserélni, stb. szóval számos előnye lenne. Mi a véleményetek?
 
Re: SodaClub/SodaCO

FlashR said:
Szevasztok!

Arra lennék kíváncsi hallott-e, illetve használ-e valaki SodaClub/SodaCO palackot nagynyomású rendszerhez. Ezek 500g-os palackok, szóval ha szabványos reduktorhoz lehetne adaptert szerezni, szerintem jól lehetne használni, boltban lehet cserélni, stb. szóval számos előnye lenne. Mi a véleményetek?

Előző oldal. ;)
 
Re: SodaClub/SodaCO

FlashR said:
Szevasztok!

Arra lennék kíváncsi hallott-e, illetve használ-e valaki SodaClub/SodaCO palackot nagynyomású rendszerhez. Ezek 500g-os palackok, szóval ha szabványos reduktorhoz lehetne adaptert szerezni, szerintem jól lehetne használni, boltban lehet cserélni, stb. szóval számos előnye lenne. Mi a véleményetek?

Nekem is ezen jár az eszem,ha valami megoldást sikerül találni, szívesen veszem.
De olvass vissza, én vetettem fel ezt az ötletet.
 
Sziasztok,

már írtam fentebb... szerintem egy esztergályos simán csinál egy átalakítót a palack és a reduktor közé. Ha kell, akkor tudok ajánlani Pesten egy vén rókát a témában, priviben tudok küldeni telefonszámot. Megmutatjátok a két menetet és csinál egy közcsavart neki.
 
Üdv mindenkinek !

Lehet hülye kérdés de esetleg nem próbálta ki valaki az élesztős rendszer és a szódásszifon kombinációját a gáztermelődés esetlegesen stabilabb lehetne mivel termelődne az élesztős megoldással is gáz plusz rásegítés érdekében mehetne a patron is esetlegesen ha valaki próbálta írhatna pár sort.Esetleg valaki nem próbálkozott még paintball fegyverekbe való palackokkal, van e róla valakinek véleménye. Köszi!
 
Szia Gaszi,

nem tudom, nagyobb akvinál lehet értelme, de mióta van normális bubiszámlálóm, picit máshogyan látom ezt a szifonos megoldást. Jelenleg 160 bpm-mel adagolok, egész nap 100%ig egyenletesen jön. Attól függően hogy a digi mennyire van elkoszolódva 8-10 órán át megy.

Egy új rendszeren töröm a fejem ami nagypatronos. ha nincs még téma belőle eddig akkor nyitok mert lenne nehany kérdésem:)
 
Helló!

Ez a nagypatronos dolog engem is érdekelne szerintem is megérne egy új topicot igaz a kb. fél Kg palack első körben 9000 körül van viszont utántöltése már csak 2600-körül lenne kíváncsi lennék ebben is megfelelően nagy nyomás uralkodik a stabil CO-záshoz és vajon meddig lehet elég egy ekkora palack mondjuk egy 54l körüli akváriumba.Érdeklődéssel figyelem majd az új topikban leírtakat.
 
Back
Oldal tetejére