• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziklás akvárium gyönyörű zöld mezővel 3 hónap alatt

viktorlantos

Alapító
Admin
Ha valakit elcsábított a növényezés, de nem tudja hol kezdje, egy remek példa az alábbi köves akvárium. Megfelelő technika és felszereléssel, néhány növénnyel 3 hónap alatt kész akváriumot lehet nevelni.

http://aquariumfarm.com/phpBB2/viewtopi ... =8&t=86159

Ha most kezdeném a növényezést és az eliduláshoz szükséges felszerelésem meglenne elképzelhető, hogy én is ezt az irányt választanám.
Viszonylag lassú növekedés, a nyírás remekül gyakorolható és nem torzul el a látkép az elburjánzó növények miatt.
Mégis gyönyörű látvány és a nagy nyitott térben a flow problémák sem jönnek még elő.

:thumbup: :angel:

2708887545_3981ebc362_b.jpg
 
Nagyon jól néz ki.
Most, hogy felraktad elgondolkodtam, hogy érdemes lenne inkább ilyet csinálni az anubias.os aki helyett.
Valóban nem kell olyan sürün nyírni és amilyen egyszerű olyan szép.
Csak nem 180 literben hanem mondjuk 90 vagy 100 literben gondolkodom.
Szerintem abban is jól nézne ki nem?
Bár ebben az akiban nem voltak strem növények, hogyan kerülhette el az algákat?



Üdv,
Gábor
 
Ha jól láttam aktív szenes szűrést használt a tulaj. Valószínűleg amiatt! A szén megkötötte a fölösleges ammóniát így nem volt mit enni az algáknak. Ha mégis nőtt valami alga, akkor az otoja meg a CRS-ei biztos elintézték.
 
Ilyen akit erős fénnyel lehet csinálni a gyep miatt. Ő 90cm széles akihoz egy 150W-os Solart használ. Kicsit több mint 0,8W/liter és fémhalogén szóval tényleg eléri a talajt a nagy része.

Az algásodás szerintem több megelőző dolog miatt lehetett.

NA Carbon szűrőanyag
Hűvösebb hőmérséklet 24-25 celsius ami kedvező a HC-re a gyors fejlődés miatt az algának is kevesebb sansza van.
ADA tápozás. Ez egy visszafogottabb tápozási módszer az EI-vel szemben és jól kiegészíti a srác rendszerét, mivel mindent az ADA ajánlás szerint használt.
CO2 mellé folyamatos Excel adagolás. Ami olyan mint a Carbo csak picit gyengébb.
Úgy látom 9W UV is van, de ezt lehet félreolvastam.

Mindezek mellé szerintem az aki mivel Malájziai gyanítom nem kemény vizes.

Szerintem ezek összhatása lehet a megoldás az algamentes akihoz és a gyors fejlődéshez.

Szerintem nem lehetetlen megcsinálni, lemásolni az akit, de ennyi idő alatt nem fog sikerülni az tuti. ;) 4-5 hónapot mondanék rá legalább de ha beüt az alga lehet kicsit több is.
 
Nem tudom, hogy maradt ilyen szellős neki a vivipara. Nálam akkora dzsungel van, hogy a levelek alá, már nem sok fény jut le. De most megnyírtam eléggé.
 
Éppen kezdett kialakulni a fejemben egy nagyon szép kis layout, jó körülmények között egy gyönyörű akvárium születne belőle.

Hátul domb parvulával befedve (viszonylag magsasra hagyva) az akvárium eleje felé dől és a lejtőn dragon kövek vannak, köztük pogostemon helferi középen feljebb meg microsorum pteropus "narrow" lenne, elől ADA nile sand mint dekorációs homok. Aztán tegnap böngésztem a fórumot és találtam egy linket: http://www.aquaticplantcentral.com/?p=vB56768

Szinte kiköpött mása a gondolataimnak, egyedül a növények vannak másképp megválasztva, viszont nagyon jól néz ki.
Otthonra tökéletes, nem is bántana a gondolata, hogy ehhez hasonló akvárium van máshol a földön, de ha esetleg tényleg elég jól sikeredne és beletanulnék a szakmába, esetleg versenyre neveznék vele, akkor hátrányt jelentene, az hogy eléggé hasonló (ráadásul jobb) akváriumot terveztek? Gondolom akkor szerencsém van, ha a zsűrik nem látták még neten ezt a kompozíciót, de akik látták erősen azt hinnék, hogy az ötlet "lopott"?

Lassan 3 hónapja bújom a fórumokat és blogokat, nyárra tervezem az indítást és már számtalan layoutot forgattam a fejemben és most eléggé elszomorodtam. Természetesen biztos nagyon különbözne ettől, de hááát nem tudom :/

Ötlet?
 
ketchup07 said:
Éppen kezdett kialakulni a fejemben egy nagyon szép kis layout, jó körülmények között egy gyönyörű akvárium születne belőle.

Hátul domb parvulával befedve (viszonylag magsasra hagyva) az akvárium eleje felé dől és a lejtőn dragon kövek vannak, köztük pogostemon helferi középen feljebb meg microsorum pteropus "narrow" lenne, elől ADA nile sand mint dekorációs homok. Aztán tegnap böngésztem a fórumot és találtam egy linket: http://www.aquaticplantcentral.com/?p=vB56768

Szinte kiköpött mása a gondolataimnak, egyedül a növények vannak másképp megválasztva, viszont nagyon jól néz ki.
Otthonra tökéletes, nem is bántana a gondolata, hogy ehhez hasonló akvárium van máshol a földön, de ha esetleg tényleg elég jól sikeredne és beletanulnék a szakmába, esetleg versenyre neveznék vele, akkor hátrányt jelentene, az hogy eléggé hasonló (ráadásul jobb) akváriumot terveztek? Gondolom akkor szerencsém van, ha a zsűrik nem látták még neten ezt a kompozíciót, de akik látták erősen azt hinnék, hogy az ötlet "lopott"?

Lassan 3 hónapja bújom a fórumokat és blogokat, nyárra tervezem az indítást és már számtalan layoutot forgattam a fejemben és most eléggé elszomorodtam. Természetesen biztos nagyon különbözne ettől, de hááát nem tudom :/

Ötlet?
Szerintem , úgy sem tudnád ugyanazt összerakni mint a spanyol, főleg ha dobsz bele más növényeket, kicsit több követ használsz, de ötletnek és kiinduló alapnak, inspirációnak tökéletes (ja és a spanyol Sarawak Sand-et használt nem Nile Sand-et)! ;)
Versenyen érdekesek ezek a pontozások, hogy hasonlít a másikéhoz, olyan mint a tavalyi győztesé, ezeket nem zárják ki, de pont levonás jár érte, viszont ez csak az egyik része a pontozásnak (pontozzák pl. a halakat, növényeket stb.).
Meg lehet nézni hogy a tavalyi IAPLC-n az első 50-ben mennyi erdős fa hatású aki van, őket sem zárták ki, pedig nagyon hasonlóak ;) .
Szóval ne bánkódj, összedobsz egy ilyen layout-ot egy kicsit feldobod pár extrával és már meg is lesz a magyar Sand Of Sarawak (vagy Nile). ;)
 
Back
Oldal tetejére