• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Szigeti Garnizon

Tetszik az összkép és megnyugodtam mert, kisértetiesen hasonló berendezésekkel indítanék én is egy új akvát, de még várom a sztenderd 64 literes akit a Viktoréktól. (úton):whistle:
Végül két LED lámpát üzemeltél be dimmelve?
 
Rossz hírek: a 4 OTO-ból kettő már az örök algamezőkön vándorol. Már a második napon valószínűleg ez a kettő nem volt aktív, nem ettek, csak elbújtak valahova.
3. nap este már nem láttam őket, tegnap (4. nap) este pedig csak a tetemeket találtam meg.

Érdekes hogy a CRS-k nem ugrottak rá a tetemekre.

Szerencsére a másik kettőből legalább az egyik biztosan eszi a cukkinit (nem nagyon tudom őket megkülönböztetni). A Dennerle PlecoMenu kajára nem nagyon szagolnak rá - annál inkább az amano zabagépek. Nem néztem oda 5 percre és a nagy darabot simán odább vitték vagy 15cm-rel, egy "hegyláncon" is átemelve.
Az otok valahogy nálam sem bírják, a kísérletképpen betelepített 3 db- ból csak egy maradt, a másik kettő pár órán belül feladta. (dupla hungarocell dobozban szállítottam, kb fél óra múlva már a medencében voltak zacsistól és majdnem 3 órán keresztül adagoltam nekik lassan az új vizet) a fene sem érti, én minden esetre nem próbálkozom többé velük...
 
Tetszik az összkép és megnyugodtam mert, kisértetiesen hasonló berendezésekkel indítanék én is egy új akvát, de még várom a sztenderd 64 literes akit a Viktoréktól. (úton):whistle:
Végül két LED lámpát üzemeltél be dimmelve?
Még nem üzemeltem be, de nagyon közel vagyok már hozzá. Épp a héten jött meg a második Chihiros RGB.
A hozzáadott tápotokat ugye nem tudom használni TC420-szal (oda csak egy táp bemenet mehet - de a két lámpához dupla teljesítmény kell), a meglévő külső LED tápot pedig még be kell kábeleznem.
 
Érdekes "növényt" találtam az akvában, este teszek fel képeket.
A vízből kilogó fatörzsön egy gomba nőtt ki. A kérdésem: mivel előzzem meg - mivel gondolom nem hasznos ha gombatelep nő az akva tetején?

Excel-re gondoltam, de ez túl nagy mennyiségben nem jó, vagy H2O2-re, ami talán a legkevésbé fájdalmas ha bejut a vízbe.
 
Kicsit higítod az Excelt (mondjuk 1:3 arányban vízzel) és úgy ecseteld. Még így is elég tömény hogy hatásos legyen.
 
Én is így cseréltem a vízet az aksikba. :) Szivattyút is próbáltam, de ez az alap módi maradt. Gyönyörűek a crsek ! (y)

Köszi. Kicsit már kezdenek túl sokan lenni.
A kisebbik akvából az áttelepítésük kezd egy sziszifuszi munkához hasonlítani: két hete a nagy csapat áttelepítés után azt hittem hogy 5-6 darab kicsi maradt, de amikor nekiláttam, akkor kb 20 darabot szívtam le csővel.
Egy hete megint kivettem 6-t, azt hittem vége, de most megint láttam már legalább 3 darab mini CRS-t. És persze nincs szívem ilyenkor direkt áttenni őket, hanem megy a beszoktatás.


Amúgy a képen a régi akvárium, vele a munkapad onnan el fog tűnni, már csak egy hét. Elképzelhetitek, párom nagyon tolja a "kicsi akva eltüntetése" projektet.
 
Utoljára módosított:
Egy combosabb vízpumpával azért kényelmesebb a vízcsere. :)

A pinyóban egy fixre telepített 2400 l/h van a hordóban, a 4 akvában max. 20 perc mindennel együtt a vízcsere. Persze a slagcső is fix, a végén csappal...
 
A "gomba":
View attachment 50799P3060146 by Lajos Szabo, on Flickr


1 év után az általam talált legegyszerűbb vizfeltöltési módszer:
(volt előtte tölcsérbe kannáal emelgetős, szivattyús stb.)

View attachment 50800P3040144 by Lajos Szabo, on Flickr

Az OTO-k rákaptak a cukkinira:
View attachment 50801P2210002 by Lajos Szabo, on Flickr

Nem hagyunk ott a spenótból egy csipetnyit sem:
View attachment 50802P2210003 by Lajos Szabo, on Flickr

a sarokban a pókhálót kivágtam, nem tűnt fel a fotózáskor!
vcsIMGP2694.jpg

(többek között ezért sem veszek egyenlőre lapos tv-t)
:D
 
Egy combosabb vízpumpával azért kényelmesebb a vízcsere. :)

A pinyóban egy fixre telepített 2400 l/h van a hordóban, a 4 akvában max. 20 perc mindennel együtt a vízcsere. Persze a slagcső is fix, a végén csappal...
De kivancsi lennek az asszony arcara mikor begorgetem a 2400 literes hordot a kanape melle. [emoji23]

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére