• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szerintetek megfelelő ez a CO2 szett?

Piotrus

Nézelődő
Kedves Mindenki!


Szeretnék beindítani egy nagynyomású CO2 rendszert, de mivel még nem vagyok teljesen otthon benne ,szeretném megkérdezni, hogy a belinkelt rendszer megfelelő-e maradéktalanul ill. valamilyen kiegészítőkre lesz-e még szükségem? Esetleg más típust ajánlotok?
220L-es akvárium.

A szett tartalma:
- 2 kg CO2 palack (TÜV 2020)
- ISTA CO2 mágnesszelepes nyomáscsökkentő
- JBL ProFlora CO2 cső 4/6 mm 3 méter
- ISTA CO2 diffúzor 3in1

Várom mielőbb a véleményeteket

Köszi !!
 
Szia! Itt találsz bővebb infókat hogy mi kell egy co2 rendszer összeállításához.
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/08/ ... ig-a-gazt/
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/09/ ... endszerek/
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/01/ ... eallitasa/
http://akvarisztika.budapet.hu/2010/09/ ... kvariumba/

Olvasd át ezeket, és ha lesz még kérdésed szívesen válaszolunk ;)
Az általad linkelt rendszerhez hozzászólva, csak annyit hogy ennyi pénzért akár e gy 5 kis palackot is tudsz venni a szetthez.
Ha átolvasod a Co2-s topicot akkor sokat megtudhatsz, és van egy jó keresője is a fórumnak, jobb felül, használd egészséggel ;)
 
Köszi a válaszod ! Mindent át fogok tanulmányozni. :thumbup:

Viszont...,ha lenne időd kifejtenéd,hogy az általam felsorolt alkatrészek közül (amihez most 48e ft.-ért tudnék hozzájutni) melyik nem megfelelő és miért, csakis okulás végett. Tudom,hogy a 2kg-nál az 5kg sokkal jobb lenne, de sehol nem találtam CO2 szettet 5kg-os palackkal , az elemeket külön-külön véve sokkal drágábban kapom meg mint az általam felsorolt rendszert palack nélkül.
Vagy a "ISTA" márkától óvjon az Isten ?

Bocsi,de teljesen kezdő vagyok, szeretnék maximálisan megfelelni az állataimnak és a növényeimnek is,de az ár/érték arány nem elhanyagolható számomra.

Esetleg tudnál valamilyen szettet ajánlani nekem,amivel jobban járok?
 
Piotrus said:
Köszi a válaszod ! Mindent át fogok tanulmányozni. :thumbup:

Viszont...,ha lenne időd kifejtenéd,hogy az általam felsorolt alkatrészek közül (amihez most 48e ft.-ért tudnék hozzájutni) melyik nem megfelelő és miért, csakis okulás végett. Tudom,hogy a 2kg-nál az 5kg sokkal jobb lenne, de sehol nem találtam CO2 szettet 5kg-os palackkal , az elemeket külön-külön véve sokkal drágábban kapom meg mint az általam felsorolt rendszert palack nélkül.
Vagy a "ISTA" márkától óvjon az Isten ?

Bocsi,de teljesen kezdő vagyok, szeretnék maximálisan megfelelni az állataimnak és a növényeimnek is,de az ár/érték arány nem elhanyagolható számomra.

Esetleg tudnál valamilyen szettet ajánlani nekem,amivel jobban járok?

2kg-os palack egy 220 literes akvárium alatt 2 hónap alatt kimerül kb. Szóval 2 havonta vinned kell tölteni. Ha helyben feltöltik akkor jó, ha várni kell rá akkor meg kell oldani a cserepalack kérdést. Többek között ezért használunk hegesztős palackokat, mert beviszem a palackot es elhozok egy másikat. Üzemeltetés szempontból nem elhanyagolható kérdés. Egy nap sem maradhat ki. ;)

2kg-os palack egyébként tökéletes egy ilyen akváriumhoz, de ha kényelmesebb vagy érdemes nagyobbat választani. Én ugyanekkora akváriumra 5kg-os palackot használok. Nekem 2kg-os volt régen. Most az pöfög a 20 literes akváriumom alatt ;)

Az általad említett márka ügyben nem tudok nyilatkozni, nem használtam még. Egy kínai cucc ettől azért még lehet jó, de az ára valószínűleg ezért kedvező.
Mi általában az összeválogatós módszert kedveljük, mert akkor minden komponenst te választasz ki, nincs olyan, hogy valami felesleges, alul vagy felülméretezett stb.

Nem látok visszafolyásgátlót, buborékszámlálót a szettben. Ezek fontosak. Az egybeépített reduktor/mégnesszelep kombó időnként ugyan olcsóbb, de tartós használatnál kiváncsi lennék a meghibásodási részére. Angoloknál ugyan nem ebből a márkából, de régóta kapni ilyen kombókat. Időnként előjönnek ezek a hibák amikor a mágnesszelep megadja magát.
 
Na akkor :)
Palack: ha lehetőséged, pénzed van rá, akkor használhatsz akvarisztikai palackot, amit te linkeltél szettet abban sem az volt. Az ipari/hegesztő palackok olcsóbban. Nem töltötted ki, hogy hol laksz, ipari palackot messer vagy linde telepen tudsz szerezni, vagy hegesztés technikai boltban. Pesten itt biztosan kapsz: viewtopic.php?f=27&t=255
Reduktor/Nyomás csökkentő szelep: Ebből létezik olyan amivel egyben van a mágnesszelep, mint a linkedben, vagy olyan amin külön van. Ebből célszerű akvarisztikait venni. Ista-t nem használtam arról nincs tapasztalatom. Nekem Papillon van ezt 20.ezer körül megkaphatod. A papillonon van egy tűszelep is a finom szabályzásra.
Mágnesszelep: A linkedben ez a reduktorral együtt van, legtöbb esetben azonban külön. ebből használtam DIY, ipari m.szelepet (Vaspálya utcai, Kinzo szaküzletből), ez minimálisan de átengedte a gázt, és néha úgy felforrósodik, hogy leolvad róla a co2 cső.
Mos Aqua Medicet használok, ez 13ezer forint.
Co2 cső: NEM LEVEGŐCSŐ ebből a linkelt jó is lehet, de van belőle átlátszó is.
A CO2 beoldására több lehetőséges van több lehetőséged van, lsd Nigro cikke.
Buborékszámláló, visszafolyás gátló szelep ami még kell. e

SZERK: közben látom Viktor már írt.
 
Köszi a válaszaitokat.

A szettben van ISTA CO2 diffúzor 3in1(Műanyag házas CO2 kerámia porlasztó, buborékszámláló és visszacsapó szelep egyben.).

De lehet,hogy ezek a "combo" megoldások nem jók.Nem tudom...

Valószínű,hogy akkor egyenlőre lemondok a magam által linkelt megoldásról és körbenézek,körbeolvasok alaposabban.

Sajnálom, hogy nem jó...,reméltem meguszom 50e ft.- környékén a dolgot.

Köszönöm még egyszer a válaszaitokat,valószínű sok mindent fogok még kérdezni....
 
Szia!

Sztem kicsivel 50.000 Ft fölött ki lehet hozni egy 5 kg-os palackkal is a szettet. Pl.:

- Palack: 5 kg, hegesztéstechnikai - 15.000 Ft
- reduktor: Papillon - 20.500 Ft
- mágnesszelep: AquaMedic - 13.100 Ft
- CO2 cső: 3m - 2.100 Ft
- visszacsapó szelep: Tetratec - 750 Ft
- buborékszámláló: GA - 990 Ft
- diffúzor: japán kicsi - 3.190 Ft

Összesen: 55.630 Ft

Vagy ha megvennéd az ISTA 3in1 diffúzort (3.900), akkor 54.600 Ft a vége.
 
Szia,
én csak annyit tennék hozzá hogy minőségi visszacsapó szelepet vegyél. Ugyanis az olcsók hajlamosak átengedni a vizet ezzel tönkretéve a mágnesszelepet/reduktort.
 
oRphEus said:
Szia!

Sztem kicsivel 50.000 Ft fölött ki lehet hozni egy 5 kg-os palackkal is a szettet. Pl.:

- Palack: 5 kg, hegesztéstechnikai - 15.000 Ft
- reduktor: Papillon - 20.500 Ft
- mágnesszelep: AquaMedic - 13.100 Ft
- CO2 cső: 3m - 2.100 Ft
- visszacsapó szelep: Tetratec - 750 Ft
- buborékszámláló: GA - 990 Ft
- diffúzor: japán kicsi - 3.190 Ft

Összesen: 55.630 Ft

Vagy ha megvennéd az ISTA 3in1 diffúzort (3.900), akkor 54.600 Ft a vége.


Köszi oRphEus !

Ezt átgondolva megnyugodtam,hogy nem maradok le életem nagy lehetőségéről. A palackon kívül eddig minden általad ajánlott elemet megtaláltam, bár Indie (és a hivatalos ajánlás szerint is) a kicsi diffúzor nem lesz elég ,a nagy meg kb. a duplájába kerül,de ez legyen a legkevesebb.

Ha tényleg kapható 5kg-os palack 15.000.-ft-ért,akkor beleférek 60.000.-ft-ba és ez még ok.

Zbacsi: milyen visszacsapó szelepet ajánlasz ?
 
Piotrus said:
Zbacsi: milyen visszacsapó szelepet ajánlasz ?

ADA műanyagja nálam megbízhatóan működik.
Tetráról már több helyen olvastam hogy ereszt.
Szerintem amúgy a kemény víz kikezdheti, ezért én az ADA elé beraktam egy gagyi 200ft-osat, az érintkezik a vízzel, az ADA meg a biztonsági.

Megéri erre figyelni, mert inkább +1000Ft, mint egy új mágnesszelep.
 
És megjegyezném, hogy időnként ellenőrizni kell ezeket a visszafolyásgátlókat is. És ha kell cserélni. Az ADA is cseréket javasol, igaz én csak akkor cseréltem eddig ha eltörtem. Volt persze más típus ami eresztett ezeket automatikusan cseréltem.
 
Piotrus said:
Ha tényleg kapható 5kg-os palack 15.000.-ft-ért,akkor beleférek 60.000.-ft-ba és ez még ok.

A keres-kínál oldalon Proci árul 17-ért egy töltött 5 kg-ost... ;)
 
Én most vettem a vaspálya udvaron 5 kg-st és ott is annyi okosba. És ott is használtat adnak, úgy kell kuncsorogni jó állapotúért (már ha van) Szóval Proci 5 kilósa megéri ha töltött.
 
Sziasztok!


Felmerült bennem a palackkal kapcsolatban néhány kérdés:

- esetlegesen ,ha sikerül beszereznem jó esztétikai állapotban lévő palackot (5kg-os),amin nem szeretnék "túladni" van-e lehetőség magát a palackot tölteni,azt a helyszínen megvárni és,ha igen hol? Vagy csak cserélni lehet és,akkor tök mindegy milyen a palack kinézete,mert úgy is ki kell adni a kezemből? Nagyon elrejteni nem lenne lehetőségem,ezért lenne számomra praktikusabb egy valamilyen italos CO2 palack,mint egy esetlegesen ütött-kopott hegesztéstechnikai.
- ill. amennyiben mégis a valamilyen hegesztéstechnikai helyről beszerzett palackot vásárolnék -és tételezzük fel nincs autóm,se autós ismerősöm-azt már olvastam,hogy kihozzák házhoz,de ha majd egyszer kimerül,akkor a cserénél is igénybe lehet venni a házhoz szállítást vagy ebben az esetben kénytelen leszek valamilyen módon saját kezűleg elvinni,cserélni és visszaszállítani?
- azt olvastam,hogy tömegközlekedéssel nem is szabad palackot szállítani (meg nehéz is...),marad a taxi,vagy még az se..?

a válaszokat előre is köszi!
 
Sziasztok! A kérdésem nekem is ez lenne, h ez a szett amit nem akváriumokhoz terveztek, mennyire felelne meg nekem? Esetleg kell-e cserélni rajta valamit?
HTG Supply - CO2 Regulator And Tank Combo
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére