• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szerinted jobb lett az új fórum?

Szerinted jobb lett az új fórum?


  • Total voters
    120
Nem tudom merjem-e írni de ha már itt tartunk! Az idézett szöveg és a kedvelik sáv is lehetne sötétebb!;)
 
update:

Online: zöld háttér, fehér betűk, full CAPS.
Invisible: halvány zöld, kis betűk
Offline: nem írjuk ki. így csak ott van cimke, aki fent van a fórumon.
 
Köszi mindenkinek a visszajelzést. (y)
Igaz az aktív tagok csak egy szűk szelete szavazott, de ez a 100 körüli minta is sokat segít abban, hogy összességében sikeresnek mondjuk a fórum váltást.

Természetesen továbbra is várjuk a kommenteket, ha valamit hiányoltok, vagy valamit esetleg szívesen látnátok a fórumon.

Köszi mégegyszer :)(y)
 
Sziasztok!

Nagyon jó hogy van lehetőség arra ha egy-egy hozzászólás teszik azt jelezzem anélkül hogy simán emotikonokat, vagy egy "Hú ez szuper!", "Nagyon jól néz ki!", "Gratulálok ügyes vagy!", stb..., frázisokkal kellene tölteni a helyet a topicokban!
Mert ilyen hozzászólásokkal is el lehet érni egy kertész szaki címet akár egyetlen akvárium nélkül is.
Nekem ez így jobban tetszik, mert meg van a visszajelzés a hozzászólás írójának hogy valakinek teszik, de nem kell külön reagálni rá, ezzel felszabadulhat idő, energia másra is!
Ráadásul nem lesznek olyan oldalak, ahol egy pár kép után végig a korábbi idézetekre (frázisokra), kell köszönetekkel reagálni, ami ha jól bele gondolunk csak ballaszt!!!

Csak az a kérdésem hogy mikor van az kiírva hogy XY kedveli, mert mikor én megnyomom a gombot kijön a sávban a kedvelem, de nem szerepel ott a nevem (vagy ha más nézi akkor látja)?

Jó még az automatikus gratuláció is a születésnaposoknak (mindenki szereti ha fontosnak tartják, legalább egy évben egy napon), már attól tartottam hogy egyszer az Off topicot dobja ki a legaktívabb fórumomnak a gép!

Köszönettel!

A.ttila
 
Nem tudom merjem-e írni de ha már itt tartunk! Az idézett szöveg és a kedvelik sáv is lehetne sötétebb!;)

Nem szaladtam el emellett sem, gondolkodok rajta. Elsőre azt mondanám, direkt nem akartam, hogy az idézetek vagy a like-ok kapjanak hangsúlyt. A fókusz a bejegyzés legyen. Ez kényelmesebb akkor is ha valaki végigscrollozza az oldalt. De felvettem a listámra.

A.ttila,

Köszi a visszajelzést.

Dobtam egy like-ot a hozzászólásodra, így láthatod milyen amikor a hozzászólás alatt van. Te a sajátodat nem tudod kedvelni. De mindenhol máshol működik a dolog. Ilyenkor aki jót írt értesítőt kap, hogy kedvelték a hozzászólást és azok akik kedvelik ott gyűlnek a hozzászólás alatt.

Szülinap téma. Eleinte amikor még kevesebben voltunk ritkábban voltak szülinapok. Akkor indult ez a topikban való köszöntés. Egyébként teljesen jó és személyes is, de most már csodálkozom, ha egy nap kimarad szülinapok nélkül. Sokan vagyunk és ha minden nap csak 10 ember gratulál az aktuális szülinaposoknak ki lehet számolni év végére mennyi hozzászólás van csak ebből. ÉS valóban ez lenne a legnépszerűbb topik, holott ez csak egy kis figyelmesség.... Kicsit ez volt a szándék az oldalsávval is. Hogy kiemeljük a szülinaposokat és az egész közösség nevében gratuláljunk nekik. Ez persze nem zárja ki a lehetőséget, hogy valakinek személyes üzenetet is írjunk, vagy privátot vagy a szokásos topik bejegyzést, de ha nem történik meg, akkor is ott van az oldalsáv, ami a mindenkori szülinaposok kedvéért született.
 
Na a véleményem az oldalról (ha már az rss beadta, hogy itt van új hozzászólás:D) Még ismerkedem vele, de eléggé rendben van a fórum motor. Sok egyéb helyen én hiányolni szoktam az rss feedet, vagy ha van akkor sem működik úgy ahogy kellene, itt így ahogy működik ez nagyon hasznos. A javascript-et elég jól használta az oldal programozója például a bejelentkezésnél, nem ugrik új oldalra ha éppen egy topicot nézel,jól kitalált dolog ez az értesítő is új hozzászólás esetén. Mondjuk nem tudom, hogy mi volt a fórum motor alapja amiből kiindultatok de a végeredmény tartalom és funkciók tekintetében nagyon jó. Magyarul az oldal funkcionálisan betölti a szerepét.
Hogy azért legyen egy kis negatívum is a kritikában:
Nekem csak a kinézettel van egy kis bajom, annak ellenére, hogy a színek nagyon szépek és letisztultak (ez még a + kritika része:D), nem mindig tudom eldönteni, hogy egy hsz hol kezdődik és hol ér véget. Csak egy tipp: ha jobban láthatóak lennének a keretek a hsz-ek körül akkor az sokat segítene.
A másik negatívum ami csak így írás közben tűnt fel: amikor hsz-et írtál akkor van két gomb az egyik a "válasz erre" ami világoskék a másik a "további beállítások" ami zöld. Mivel nagyjából mindenhol a zöld színt használtátok ezért az 1 kék gomb kilóg a sorból, olyan mintha ezt az egyet elfelejtette volna az, aki átírta az eredeti fórum kódsorait...De mindegy, nem akarok szőrszálhasogató lenni, ezek túl kicsi dolgok, de hát a topic címe adja, hogy ide lehet írni véleményt:D
 
Elég sok fórum motorral foglalkoztam már. Meg volt egy jó pár amit saját magam szerkesztettem egy-egy kis csapattal. De ez a motor tetszik, meg a desing is.
Egy konkrét problémám lenne, lehetséges, hogy csak azért mert még nem jöttem rá a teljes használatra. Nem tudom, hogy a hozzászólások sorrendjét be lehet e állítani úgy, hogy a legutolsó legyen elől. Vagy ha akarom akkor fordítva.
Balage74 hozzászólására reflektálnék. A két elütőszín szerintem azért lett, hogy tényleg elüssön egymástól. Máshol is megjelenik a kék szín pl az avatarok alatt.
 
Nekem nagyon tetszik az új kinézet.
Abban én is egyetértek, hogy jobban el lehetne határolni az egymást követő hsz-eket, mondjuk egy vastagabb/sötétebb vonallal a halványkék vékony csík helyett...de persze, kis figyelemmel az avatarok segítségével így is megtalálhatjuk a következőket.

Ami a sorrendet illeti: én már láttam olyan (történetesen akvarisztikai) fórumot, amelyen a legújabb hsz legelől volt... Kérdés, milyen program/script volt mögötte...
 
Ami a sorrendet illeti: én már láttam olyan (történetesen akvarisztikai) fórumot, amelyen a legújabb hsz legelől volt... Kérdés, milyen program/script volt mögötte...
Ezzel szerintem az a baj, hogy így ugye folyamatosan tolódnának hátrafelé a hsz-ek, és nem lehetne úgy megtalálni valamit, hogy: "Na, ez ennek a topicnak a hatodik oldalán van.
 
Én nem tettem vita tárgyává, melyik jobb...csupán említettem, hogy én láttam már olyat is...
Valóban, itt meg tudod adni pl. egy hsz számát, mely időben mindig ugyanaz marad.
Ott nem tudom, hogy oldják meg...
 
Nekem nem akadály, hogy barangolnom az n-edik oldalra, és nem az első oldalon van a legújabb hsz...
Én csupán erre válaszoltam:
Egy konkrét problémám lenne, lehetséges, hogy csak azért mert még nem jöttem rá a teljes használatra. Nem tudom, hogy a hozzászólások sorrendjét be lehet e állítani úgy, hogy a legutolsó legyen elől. Vagy ha akarom akkor fordítva.
 
Én nem tettem vita tárgyává, melyik jobb...csupán említettem, hogy én láttam már olyat is...
Valóban, itt meg tudod adni pl. egy hsz számát, mely időben mindig ugyanaz marad.
Ott nem tudom, hogy oldják meg...
Ez nem külön script, hanem a fórum motor oldja meg. Minden felhasználó beállíthatja a fiókjában, hogy az első legyen elől, vagy az utolsó. Ez egyéni ízlés kérdése...
 
Én nem böngésztem a beállítások közt... :)
Nekem jó így, hogy a legújabb leghátul...

De ha innen megoldható, akkor az előző megjegyzésed érvényét veszti, miszerint "legutolsó legyen elől. Vagy ha akarom akkor fordítva."
 
Utoljára módosított:
Mi a konkret oka, hogy csak 20 percig tudom szerieszteni a sajat bejegyzesemet?
A naplok konkret eseteben olyan jo lenne ha tobb reszletben lehetne irni az elso bejegyzést hogy ne kelljen vegigolvasni minden bejegyzest hogy teljes kepet kapjon az olvaso az aki osszetetelerol. A nyelvtani hibakat is lehetne javitani.
 
Mi a konkret oka, hogy csak 20 percig tudom szerieszteni a sajat bejegyzesemet?
A naplok konkret eseteben olyan jo lenne ha tobb reszletben lehetne irni az elso bejegyzést hogy ne kelljen vegigolvasni minden bejegyzest hogy teljes kepet kapjon az olvaso az aki osszetetelerol. A nyelvtani hibakat is lehetne javitani.

Időkorlát lett bevezetve, egyébként teljes tartalmakat törölhetnél értelmetlenné téve sok topikot.
Az időkorlát sok fórumon megszokott dolog.
 
Részemről csak annyi, hogy 25 hsz kell az adok-veszek topikhoz, hogy tudjak írni. Persze az nem sok, csak én nem igazán szoktam írni.
 
Részemről csak annyi, hogy 25 hsz kell az adok-veszek topikhoz, hogy tudjak írni. Persze az nem sok, csak én nem igazán szoktam írni.

Hát igen :)

Nem akartuk/akarjuk erre kihegyezni a fórumot. Leginkább a tagoknak egy csere-bere lehetőség. Inkább emelném mint csökkenteném.
Aki aktív annak hamar összejön. Aki nem aktív az leginkább csak hirdetne.
 
Back
Oldal tetejére