• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Szent Vid 25liter nano

Had gratuláljak én is!Ilyen kicsiben ilyen csodát! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap:
 
Történt egy kis változtatás. Megtörtem az előtér egyhangú zöldjét, egy kis játékos, út vagy patakkal, kinek ami szimpatikus. :lol:
(Margit, normális víz alatt út vagy patak)

148.nap
382031.jpg
 
Jó rég írtam, ennek az volt a fő oka hogy az aki már elérte a végleges formáját. Már gondolkozok a következő elrendezésen. De mielőtt szétszedném még kipróbálom az általam használt MG táp helyett a GA tápokat. Kíváncsi vagyok hogy fog teljesíteni egy gyakorlatilag lowtec akiban. A GA tápokat egy hozzászólásomnak köszönhetem az akvárium tápozása topikban https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=14&t=50#p24414. Köszönet érte Viktornak és GA csapatnak.
400074.jpg

Az ajánlott adagolással szerettem volna kezdeni a tesztet. De jelenleg erre nincs lehetőségem, mivel hetente csak 3 napig vagyok az akival egy légtérben. Szóval tegnap, péntek elkezdtem, a szokásos 50% vízcsere, GA makró, mikró egy-egy nyomás,szombat, vasárnap is, majd hétfő hajnalban megy a többi napra egyben.
A régi táppal ez a szisztéma működött. A carbót a garnélák, valamint a nem megoldott napi adagolás miatt mellőzni fogom.
Itt egy kép aki jelenlegi állapotáról.
400073.jpg

Kicsit összecsúszott az ajzat mivel költöztetve volt az akvárium. Jövő héten ismét írok a fejleményekről.
 
Nah szuper örülök, hogy megérkezett a csomi ;) :thumbup:

Ahoz képest, hogy csak keveset tudsz az akváriummal foglalkozni nincs miért szégyenkezni. Baba ;)

Kiváncsian várom a tapasztalatokat. ;) Sajnálom, hogy a Carbot nem tudod használni jelenleg.
 
Helló Tomi!

Nagyon szép az akváriumod, látszik, hogy értő kezek készítették. Bár én még nagyon kezdő vagyok a növényezésben, de ha megengedsz egy személyes véleményt: szerintem a versenyfotó nem sikerült olyan jóra, hogy igazán megmutassa az akvárium tényleges értékeit. Nekem nem tűnik elég kontrasztosnak, kicsit a beállításon is változtattam volna, a vízfelszín egy kicsit zavarosnak tűnik. Ezenfelül én a helyedben az általad épített "út" kialakításos verziót küldtem volna el, mert véleményem szerint nagyon megdobja az akvárium képét, ad neki egy mélység érzetet, mintha egy szűk völgyben kanyarogna az utacska.

Azóta volt valami változás?

Ettől függetlenül gratulálok hozzá!

Roboo
 
Bocs a kései válaszért de egy költözés és munkahely váltás közepén vagyok. Köszi Roboo, teljesen igazad van. A kép egy esti haveri sörözés mellékhatásaként készült, akkor jónak tünt. :lol: Az utat viszont már később kreáltam.
Jelenleg még megy az aki, kb 1 hónapja új helyen beton kemény vízzel értéket nem mértem de durva, 1 hét után lehet sikálni a vízkövet az aki pereméről, kannában pihentetem a vizet 1 napig csere előtt az alján fehér kicsapódás keletkezik...
 
Tegnapi nappal véget ért ez az akva, szerettem, jó kis üde folt volt. Kénytelen voltam megszüntetni mivel a költözés során sikerült kicsit lecsapni a sarkát, ezért nem lehetett teletölteni vízzel. No meg, csak ott motoszkált az ember fejében az árvíz gondolata...
Egyetlen ok amiért eddig húztam halasztottam szétszedni az a MG tápról GA tápra váltás volt. Kíváncsian vártam a változást de azt kell hogy mondjam nem történt semmi különös. Végig a GA ajánlás szerint adagoltam, de nem napi hanem heti szinten, vízcsere után zutty 7-7 nyomás, se széndioxid se Easycarbo. A váltás első hetében megjelent némi pont és két-három pamacs ecsetalga ami a hogy jött úgy ment is. Pozitív változásként talán annyit tudnék mondani, hogy mintha zöldebbek lettek volna a növények egy kicsit, és a víz határozottan tisztább, nem volt az a kis sárgás elszíneződés vízcserekor.
Összességében egy nagyon jó könnyen adagolható kis táp ez, nem kell méricskélni számolgatni, kis akvához mindenképp ezt fogom használni, ha elfogy akkor sem térek vissza az MG-re. Köszönöm a lehetőséget Viktornak és a GA csapatnak.
 
Back
Oldal tetejére