• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Székesfehérvár

Egyik se!!! Drága, az eladók lekezelők stb, :thumbdown: .
Talán az Amazonas a Berényi úton és a Jancsár utcába, esetles még a Tűzhal.
 
kisszsu said:
Egyik se!!! Drága, az eladók lekezelők stb, :thumbdown: .
Talán az Amazonas a Berényi úton és a Jancsár utcába, esetles még a Tűzhal.

Az Amazonas tényleg jó. :thumbup:
A Tűzhal nem tudom hol van.
 
Rendszeresen járok én is a Berényi útra az Amazonasba és a Tűzhalba is. Mindkettő nagyon jó bolt az eladók segítőkészek.

üdv
 
Tűzhalas halaim minden előzetes jel nélkül elhaláloztak (persze ez lehet egyedi-de volt h nekem adta a hálót h szedjem ki magamnak:p-)..míg az Amazonasos halak közül egy sem..ezért Amazonast ajánlom..Alpha-t nem kedvelem..Hallywoodba nem voltam még.
 
Shotika said:
Tűzhalas halaim minden előzetes jel nélkül elhaláloztak (persze ez lehet egyedi-de volt h nekem adta a hálót h szedjem ki magamnak:p-)..míg az Amazonasos halak közül egy sem..ezért Amazonast ajánlom..Alpha-t nem kedvelem..Hallywoodba nem voltam még.

Nálam meg pont fordítva volt :( . Az Amazonas-ba még le is kezelik az ember lányát, viszont a Tűzhalba tök normálisak :shh:
 
Most voltam a Tűzhalban, nagyon jó boltnak tűnik, rengeteg féle hal van. De azt hiszem óvatosan kell bánni az ott vásárolt halakkal, mert gyanítom, hogy full lágy vízben tartják őket, legalábbis az ozmószűrőt láttam, és amikor a halakat beraktam, azok pár perc után már a vízfelszín közelében kínlódtak, mintha kevés volna az oxigén a vízben, amit azért a növények gazdag bubizása miatt kizárnék, várpalotai víz meg jó kemény. Most cirka 2 óra elteltével úgy látszik kezdenek már akklimatizálódni.
 
Csak egy két akváriumba van full RO. Kicsit sok lenne annyi akváriumot lágyítani. A fehérvári víz 28 GH, bár már régen mértem.
 
Én csak a Bakonkarszt-os táblázatra tudok hivatkozni az szerint a várpalotai víz 23nk-s ,http://www.bakonykarsztrt.hu/start2.php?page=tud_vizmin01&id=116
többször vásároltam már az Székesfehérváron az Atlantiszban, és Veszprémből, tenyésztőtől, és boltból is, de még nem tapasztaltam ilyent, hogy amint beraktam őket meg akartak "fulladni", serpalazacot vettem, és kakadu törpesügeret. Csak azért gondoltam az lágy vízre, mert korábban már olvastam olyan hogy valaki nem akváriumba való követ használt, amitől kis idő elteltével ugyanígy viselkedtek a halak. Már vígan úszkálnak, csak az egyik lazac lett a szállítás áldozata.
 
Igazad lehet, azoknál a vásárlásoknál, még nem üzemelt nagynyomású CO2 rendszer az akváriumon. Azt hiszem a következő alkalommal, jóval hosszabb szoktatást kell tartanom, vagy a vásárlás napján nem kapcsolom be a CO-t . Amúgy tényleg nagyon jól felszerelt bolt, láttam pár halat ami megtetszett, na majd fizu után ;) .
 
Lali haloda a mátyás király körúton, a volt DOMUS épülettel szemben a 10emeletes aljában. iszonyú apró bolt, de ezzel együtt is megéri benézni.
 
mert gyanítom, hogy full lágy vízben tartják őket

Én mindig bemegyek a Tűzhalba,amikor Fehérváron járok(munkaügyben ált havi 1x-2x). Mátét kell keresni,ha bent van növényes témában nála segítőkészebb eladót nem lehet találni.
A full ro kizárva,láttam már feltöltést náluk,sima csapvízben tartják a halakat,a CO2 okozhatta a gondot.
Akvarista kártyát elfogadnak,és kiváltani is lehet náluk.
 
Máté kétséget kizáróan segítőkész 40 percet is beszélgettünk a multkoriban.
Csak egyet nem értek,rendeltem egy Opti akváriumot Tőlük 06.08.-án és még mindig csak ígérgetnek :(
No nem baj ha nem jön meg az ígért csütörtök körül akkor az előlegemet visszakérve máshonnan szerzem be,ez egy minusz pont Nekik.
 
Back
Oldal tetejére