• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szárnypróbálgatásom

off

Hali!

Sajnálom, hogy (jó ) múltkor nagyon siettél, mert szívesen elbeszélgettem volna veled, mert "jó fej" vagy.

Élvezetesek a hozzászólásaid! :)

on
 
Thx Jojo,de az idő mindig a nyomomban van :p
A legnagyobb gondom,hogy a családra most/ kattant állapotban/ sajnos kevesebb jut, de gondolom mindenki átesik ezen :wtf:
 
Közel egy hét telt el a tápozás és a szűrőanyagok változtatása óta. Quarzite Glass került be a Mechpro helyett, a fentebb említett okok miatt.Carbo 1ml/nap.
A Rotalát -idő előtt- 4 nap után vissza kellett nyírnom, mert akkora árnyékot vetett,megnőtt. A tövek oldalhajtásokak hoznak a leültetett csúcsok nőnek :)
A legnagyobb változást eddig a markánsan sötét színű ecsetalgáim és a zöld fonál algáimon vettem észre. Először is mintha barna alga jelent volna meg,ezt a szűrő, közel 40%-os újraindításának tudtam be,szóval no para. ;) A legfontosabb, hogy az eddig nemesített algák ( turn on the grey) elkezdtek szűrkülni :eek: Na jó, volt ami elvörösödött,és 2 nap után eltünt.
Csak nincs vmi baj a vízzel?Esetleg a Carbo jótékony hatása :?: Szóval az algáim beadnák a kulcsot,vagy csak átveszi a hatalmat a Straghorn?
Hát én nem tudom még, de radikális változások az első hét végére :) :D
A legtöbb fejtörést a CO2 egyenletes beoldásának a megoldása okozza.Két külön flaskából, két diffivel próbálkozom, de ez csak tesztidőszak, annál is inkább , mivel még nincs meg a beoldás megfelelő aránya.Inkább kevés a CO2, mint sok :!: Talán a Carbo-t emelhetném 1,5 ml/nap de a Redeket féltem.Az akiban nettó 30l és 28l között van a vízszint.Az eszem azt mondja, hogy várjak még legalább egy hetet :idea:
Ha negatív irányban tőrténik elmozdulás, növelni fogom a Carbo-t.
 
Nekem a carbotól az ecset vörös lett, meg lila szóval valószínűleg pusztulnak :thumbup:
 
Lassan a második hét telik el GA+ Carbo használatával. Vegyesek a tapasztalataim. A növény vonalon pozitív irányban kezd változni a dolog: az eddig foszló, melankólikus
Althernanthera a fény felé fordult, kíhúzta magát, HM,Rotala, Sagittaria nő, mint a gomba.Természetesen a Riccia is :crazy: Az Anubias két nagy algás levelét levágtam, a rizómából egy csomó levél ill. új hajtás indult el. ;)
Az alga szűrkülésének okára is fényt derítettem :wtf: A 6,5k az oka , szerintem.Hidegebb fényben nem olyan szép zöld a fonál mint 2,7k-ban :lol:
És itt jegyezném meg,hogy a Carbotól egy kicsit többet vártam. Most 1 ml/ nap locsolom, de szeretném a jövő héttől 1,5ml/napra emelni esetleg 1,75ml-re.Kb nettó 30l-re ez talán még nem jelentős túladagolás, a határokat feszegeti, de az RC-k mondják ki a végső szót.
Beszereztem még egy fontos kelléket, egy csipeszt amivel szaggatom az ellenség igen masszív bástyáit.
Co2 fronton a legnagyobb a kihívás.Elolvastam a diffi tisztításáról szóló topicot (eddig erre nem volt szükségem) és lőn világosság. Domestos,fecskendő stb. Most már a diffi ködszerü bubifelhőt is ereget nem csak porlasztó jellegüt.Az egyenletesség jelenti a célt,sajnos ettől igen távol vagyok még. A DC jó szintet jelez (tudom,h. csak támpont) viszont a flowban nő fel a legszebb ecset és fonál alga szaporulat. Apropó flow. A szűrő teljesítménye szánalmas volt, ezért hírtelen felindulásból perlon csere következett. Utódaim segítségével néhány gyors mérés következett.
Bár ne tettem volna: elképesztően siralmas 310l/h körüli teljesítményt sikerült produkálnunk. Mondjuk a 440l/h sem dobja le a frontüveget az akiról, de Manadoba markol :p
A Seachem Purigen azt hozza amit vártam: tiszta színezetlen víz, a fákból kioldódott cuccot szépen tüntei el.
Nemsokára néhány képpel is illusztálom az akiban végbement változásokat, mivel a kezdetekhez képest sokat módosítottam rajta.
 
az easycarbo védelmében, hogy ha az algairtó hatására apellálsz akkor közvetlenül az algára kell fecskedezni.
Az algaírtó hatás mellékhatás amennyire én tudom, alapvetően tápozás kiegészítő ha jól tudom, hogy a szenet könnyebben, jobban fel tudják venni a növények. (Valamint tartalmaz szenet)
Én így tudom.
 
Igazad van, amire én gondoltam: az adagolásával az alga terjeszkedése talán lassul. Bár gondolom remek feltételeket tudok biztosítani számukra :lol:
 
Most lettem készen az új esőztetővel.Végig húzódik a hátsó falon-mínusz könyök ill. fűtés-, nagyobb átmérő, kissebb furatok.Úgy tűnik működik a dolog, jobban mozog a víz(szélesebb flow) az akiban,kevesebb pangó víz,a két diffit is nagyobb távolságban üzemeltethetem egymástól.
 
Néhány fotó a hétvégi karbantartás közben, telóval :crazy:
5270321025_5da1143e92_z.jpg

5270321007_c7d78b7f8b_z.jpg

Diffi a pucolás után
5270321013_baed2be044_z.jpg

Feltőltés közben
5270321017_db94f78295_z.jpg

HM az ollós beavatkozás után
és végül az ecsetes rész
5270321015_4244a1182b_z.jpg

nem tudom mennyire látszik a képeken.
Ma közvetlenül az ecsetre nyomtam a Carbot.Remélem nagyobb hatást érek el vele így.
 
Megvolt a szűrőcsövek tisztítása is , így még néhány L/h nyertem talán.Ez főleg kis teljesítményű szűrőknél lehet életbe vágó ! Persze most nem találom Levi85 ezzel kapcsolatos ajánlásait, de emlékeim szerint 50l-ig ajánlotta. Szerintem a nettó 30l. a max.Már gondolkodom egy nagyobb teljesítményűn, ez meg mehetne a 20asba.Eleinte nagynak tűnik az áramlás,de ez csak a látszat :p
Most látom csak ,hogy amiről beszélek azok már a fórumon már régen megfogalmazódtak.Nincs új a Nap alatt, szerintem mindenki eljut idáig.Nem árt az ismétlés :p
Mivel ez az első ilyen jellegü akim, nem bánom ,hogy a saját bőrömön tapasztalok meg régen publikált, mások számára evidensnek tűnő dolgokat :oops:
Azért a barna alga zavar.Nem tudom ,hogy a szűrőanyag 40%os cseréje okozhat-e ilyen jellegü problémát? Egy hét után azt látom, hogy jól érzi magát nálam ez a fajta alga is. :clap: TÜRELEM , ez lesz a megoldás a problémáimra? Esetleg a plussz Carbo ahogy Jamie sok esetben írja?
A másik akimban 20/9W gyönyörüen terjeszkedik a Jávai és a Karácsony moha. Szinte semmit nem kapnak, a hiányzó vizet néha a másikból kivettel pótolom.
Megjelent az ecset és a fonál is.Kis Aquaball megy benne esőztetővel,szivacs+matrix combóval.garnélák lassan belepik,tornyosok szaporodnak és egyre több a Postakürt csiga is, bár nem tudom ezek mennyire veszélyesek a zöldövezetre :?:
 
Most érkeztem haza: 11db picuri Amanda színesíti mostantól az akit :thumbup:
Hadrendbe állítottam 2 db Amanot és a csigaszaporulat fékentartására elhoztam az utolsó Helenat a Galapagosból :lol:
 
Közel két hét telt el az algafight-tal és a részeredményekről szeretnék beszámolni. Azt hiszem ismét egy apró lépést tettem meg az algakertészet rögös útján :lolno:
Amiken változtattam: Carbo up to 1.75ml/nap az ecsettel legfertőzöttebb területek felé irányítva, a kis belső szűrőt felvérteztem egy esőztetővel és a frontüveg mellett merőlegesen lefelé küldi a cuccot rásegítve a flowra.Nem tudom ezek melyike segített ill. segített-e de mára szinte teljesen eltűnt a fonál.Mondjuk a két Amano is talál még eleséget bőven ezért őket sem tudom kizárni. Ellenben az ecset nagyon jól érzi magát , pedig nagyon sok erőfeszítést tettem az élesztős Co terén, nem túl sok sikerrel :cry: Már kinéztem egy 120 EU áru szettet- most ez a max. amit erre tudok fodítani :sick: -, de a gyenge pontja az 500g-os palack.Nem tudom ez mennyi ideig látna el gázzal? Erre nézve nem emlékszem, hogy olvastam volna adatokat. Napi 5g kitartana kb.egy negyed évig, akkorra összejönne egy nagyobb kapacitású palackra is.Vagy +30EU 2 kg-os palackkal ugyan ez a szett.Reményeim szerint az ecsettel is le fogok tudni számolni stabil,egyenletes beoldással.
 
Ami kedvez az ecsetalgának az a magas nitrát szint, a koncentrált áramlás és a nem megfelelő CO2 szint. Nálam pl minden rendben volt ,mégis ahol nagy volt az áramlás ,megjelent.
 
Reményeim szerint ezek közül nálam a CO a ludas, de úgy érzem a javulást csak a nagynyomású rendszer üzembe helyezése hozza el.
Nitrátot sajnos nem tudok mérni.Elképzelhető a sok ammónia és a nitrát is, a belsőszűrő szépen gyűjti a növényi részeket.Ezt a heti vízcserénél távolítom el. A vízcsere heti 1x50%. Lehet,h. ezen kellene változtatni heti 2x50%-ra,akkor nem halmozódhatna fel az nitrát, ha ez az algásodás oka.
 
Ma két Otoval sikerült emelnem az ammónia szintjét az akiban, igaz az Amandák idő közben jócskán megfogyatkoztak :( Gondolom a kemény mínuszok nem tettek jót nekik,bár a kocsiban toltam a fűtést mint az állat.
A beengedés után 3 példányon láttam a gyengélkedés jeleit, de ilyen mértékü elhullásra nem voltam felkészűlve.11-5=6
A legnagyobb meglepetést mégis egy gerinctelen okozta! A Helenám a spirulinát messziről megérzi és ő lett a legnagyobb fogyasztó, az rc-knek ,anciknak csak a sallang marad. Pedig a belépője a szorítóba méltóságteljes volt , tornyossal tömte a bendőjét. :p Azóta viszont csak update kaját fogyaszt, ba+ Norbi itt sincs senki és semmi biztonságban a reformjaidtól :yawn: Zsír égetésre oké a Réka-tudnék azonosulni- , de a kaja???? (Egyébként AGI is csepeli, mit műveltél vele??)) :lol:
 
A microsoriumokon van egy-egy fekete foltos levél, ami (ahogy olvastam) a körülményekben végbement változások hatására alakulhat ki.Ez így OK is, egy darabig marad,ídővel eltávolítom őket.Viszont ami nyugtalanít: nem csak a töveknél hoz új hajtásokat, hanem a levelek fonákján is, természetesen a barna gyökerekkel egyetemben.Ez a dolog lassan az amúgy is kusza látványt tovább bonyolítja.A kérdésem a következő: mit szoktatok vele csinálni? Hagyni kell avagy vki el szokta távolítani?
 
Zoli71 said:
A kérdésem a következő: mit szoktatok vele csinálni? Hagyni kell avagy vki el szokta távolítani?

Szia!
A microsoriumok levelein azok a gyökeres hajtások az új microsorium tővek. Ha szaporitani szeretnéd akkor érdemes a levélen hagyni míg megerősödik és kötözhető lesz. Ha jól tudom egy idő után elengedi magától az új tővet. (bár még nem tapasztaltam). Ha nem szeretnél kis microsorium tőveket akkor eltávolidhatod.
 
Ami kedvez az ecsetalgának az a magas nitrát szint, a koncentrált áramlás és a nem megfelelő CO2 szint. Nálam pl minden rendben volt ,mégis ahol nagy volt az áramlás ,megjelent.
N-emy
Na ezzel nem tudtam mit kezdeni és csak találgattam,és magyarázatot kerestem.Irányba állítottam a Puntot->AP-dolgom végezetlenül-> AD.
JBL 5in1, Tropical GH&KH, kevertágyas műgyanta,lesz mivel eltőltenem az időt. Mint a filmeken- fél órával késöbb :) - Zoli, kezében a frissen szerzett tesztcsíkkal őrűlt vágtában közelít kiszemelt áldozata felé ( jelen esetben ez a növényesnek titulált ecsetfészke), a Drágám tekintetéből tisztán kiolvasható a rémület mellyel szellemi egésszégkárosodásom mértékét nyugtázza :lol:
Doboz feltép, csík bemárt és .....
Nem erre voltam felkészűlve.
Az adatok: nitrát : 10 mg/l
nitrit :0 mg/l
GH : <21nGH
KH : <20nKH
pH : 8
Ezek után vártam , mondom később megismétlem a tesztet, amúgy sem pontosak,megbízhatóak.
Két perc elteltével ugyan ez az eredmény rajzolódott ki. -> Sera online labor: vegye ki a mészkövet, cseréljen vizet stb. Vazze, tényleg amivel a fát lesúlyoztam, pezsgett mint az állat, rajta a sok riccia,gondoltam átmenetileg jó lesz.Most már 2 hónapja oldotta a tartalmát a vízbe :oops: Talán ezért nem volt már elég a 2 flaska élesztős cucc?!Amúgy volt egy sanda gyanúm, hogy keményebb lett a vizem, ezért nem látom a régen megszokott bubikat.Mindegy, legalább üzembe helyeztem a gyantát, 50% vízcsere, kavics ki , csíkteszt: GH 14, KH 3-6 , pH cca.8. Ez tegnap történt.Ma két liter csapvíz beöntve.Két óra múlva: GH 14, KH 8,(cseppteszt is megerősítette) pH 7,2-7,6.Holnap megint mérek, vasárnap vízcsere, de már lágyított és csapvíz keverékével!!
Szóval az ecset nem a magas nitrát miatt van, az áramlásom se brutál. Konklúzió: Co2.
Ba**za meg ugyan ott vagyok :lol: :oops:
 
Back
Oldal tetejére