• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szárnypróbálgatásom

Zoli71

Új regisztrált
Egy fárasztó hétvégén vagyok túl.
Két hónap zöldséges kutatómunka , internetes információ gyüjtögetés és kísérletezgetés után elérkezettnek láttam az időt egy saját dzsungel megteremtéséhez.
Az indíttatás Nigro blogjának véletlen felfedezéshez köthető.Ekkor fogalmazódott meg bennem a gondolat,hogy kilépek a guppik,xifók, szivacsszűrők általam ismert világából. Az első egy külsőszűrő beszerzése volt: Eheim 2213 ( köszi Levi85,jó vételnek találtatott). Akkor már növénytáp is kell, meg egy időzítő a világításhoz...
és a "jól" felkészült ember csak áll és gyönyörködik az általa létrehozott sokféle ALGÁBAN :oops:
Bio szűrőanyag kell:Matrix ( ezt neked köszönöm Jojó). Egy idő után az alga csökken.
Nem esem pánikba: irány a laptop: Co2 is kell, de nagyon. Jelszó: DIY. Százas elő, bevásárló kocsiba betol, élesztő és cukor később tortazselé, szóval megannyi apró kacat, és a meghatottságtól könnybe lábadt szem a Tesco pénztárnál, lesz már co2 :mrgreen: . Sosem fogom elfeledni a gyermekeim és a nejem őszinte kacarászásait, melyek fuldokló és megállíthatatlan röhögésbe csaptak át egy-egy buherálásom után, magukkal sodorva engem is.
Alga csökken ,szinten marad , kell a garniknak, algázóknak.
A riccia, sallangos vízipáfrány,enchinodorus szinte gyomként lepi el az akit.Re installációra van szükség,ajzat csere( de sajnálom a baciktól hemzsegő sóderem), tudatosabb ültetés további tapasztalatok megszerzése céljából.
És nagyon sok türelem a párom részéről :clap:
Itt tartok most : dilettánsból amatőr műkedvelővé kezdek válni.
Bevezetésnek ennyi.
Az akim egy csúnyán ragasztott br.36L űrtartalmú kísérleti telep.
Világítás: 35W kompakt fénycső.
Ajzat: JBL ABasis+, Manadoval (hát a Manadoval van munka)
Co2: DIY élesztő, beoldva belsőszűrővel
Állatvilág: red cherryk
maláj tornyosok
anci pár
sziámi algaevő
Növények: mohák
enchinodorus vmi.
alternanthera vmi.
pár szál HM.
meg vmi. csíkos levelü - Őszintén szólva szerintem átqrt az öregasszony a boltban,és nem is vízinövény!-
sagittaria
anubias
microsorium
Most néhány kép: szigorúan telós, a Pajtás Digi500 megadta magát! :lolno:
A hozzávalók:
5174880496_37b471f268_z.jpg

Az a kék cucc szerintem fontos :lol:
Agyagozás:
5174295043_6125ac9a03_z.jpg

Nedvesen:
5174901080_ed7277136d_z.jpg

5174903734_be07256f12_z.jpg

És végül algásodásra készen:
5174300915_fea77a470e_z.jpg

5174302711_af7f1c775e_z.jpg
 
Hát Zoli nagyon jó a humorérzéked!
Ez az első olyan napló amin majdnem szétröhögtem az agyam!
Nagyon jól leírtad a valóságot!
Egy két résznél mintha magamat látnám!
Az aki jónak igérkezik!
Idővel belejössz!
Sok sikert továbbra is! :thumbup:
 
Jani!
Köszönöm!
Szerintem soha nem lesz belőlem akvakertész,de a tudat , hogy itthon annak képzelhetem magam
teljesen lenyűgöz.Azt gondolom sokan vagyunk ezzel így.
Próbálok beszámolni a saját tapasztalataimról úgy, hogy azt szinte mindenki
megértse és felhasználhassa az önmaga által kreált Waterworld-ben.
Üdv: Zoli
 
OFF:
Zoli71 said:
Az a kék cucc szerintem fontos :lol:
A PLUS is kékkel van írva. Most már tudjuk mi jelenti a plusssszt :D ( A fiatalkorúak kedvéért az egy német kék dobozos kóla ;) )
ON:
Okés lesz ez, bezöldül majd szépen! Kár, hogy nem csináltál egy full shot-ot, hogy láthassuk az összképet. A jobb oldali fa különösen tetszik.
 
zoi said:
OFF:
Zoli71 said:
Az a kék cucc szerintem fontos :lol:
A PLUS is kékkel van írva. Most már tudjuk mi jelenti a plusssszt :D ( A fiatalkorúak kedvéért az egy német kék dobozos kóla ;) )
ON:
Okés lesz ez, bezöldül majd szépen! Kár, hogy nem csináltál egy full shot-ot, hogy láthassuk az összképet. A jobb oldali fa különösen tetszik.
OFF: ezt a fajta kólát nem szeretem :D

Kezdésnek jó ez. látszik hogy elkezdtél haladni a növényezés irányába. :thumbup:
 
:D
Sosem fogom elfeledni a gyermekeim és a nejem őszinte kacarászásait, melyek fuldokló és megállíthatatlan röhögésbe csaptak át egy-egy buherálásom után, magukkal sodorva engem is.
Mintha magamat látnám kb. két évvel ezelőtt. Aztán majd mikor azt mondod az élesztős nem elég külső reaktor kell, meg hasonlók akkor már nem fognak annyira kacagni csak legyintenek, na megint...
 
Zoli71 said:
...
meg vmi. csíkos levelü - Őszintén szólva szerintem átqrt az öregasszony a boltban,és nem is vízinövény!-
...

Üdv!
Rátapintottál a lényegre. Ez nem vízinövény. Ha jól tudom a lápos területeket kedveli, de víz alatt huzamosabb ideig nem fog megmaradni.
Egyébként Isten hozott az akvakertészek világában! :wave:
Tetszik a naplód! Ráismertem saját magamra néhány résznél. :oops:
 
Hát ismét van időm írni!
Köszönöm a biztató szavakat, rám férnek.
Lassan eltelt egy hét, természetesen nem azt hozta amit vártam :)
Félre ne értsetek alga az van bőven:)
DE nem egészen erre számítottam.
Ami történt eddig:a "csíkos vackot" kib...tam,kivettem az akiból. Aki hülye ne menjen piacra :oops:
A növényeimen kívül viszont az élővilág jól érzi magát! Petés rc.
Cserélem a vizet: 2x volt 10%, hétvégén 20%-ot tervezek= 40%
Plantaminezek mint az állat,de úgy látom ez zsákutca.
Csak ott lehet eredményes ahol nincs növényes aki a közelben. Ennyi pénzért becsorgatom,de GA /300ml akciós csomag/ tápra fogok átállni,mihelyst elfogy.
DC-t is veszek a Co2 beoldatlanság megfigyelésére :clap:
Lehet ,hogy hülyeség,de a Manado állitólagos vízkeményítése lehet az ok?
A co2 ua. mint "régen" ,de semmi nem bubizik.
Eddig " búvárharangos" beoldás volt, működött. Most "fejlesztettem"-Adr....in PwerShot kapszulába megy a cucc
brutál (Made in CH) 200L/h beküldve.Tisztában voltam vele, hogy a kínaiak jönnek fel, de....
hogy ,egy műanyag darab /tengeren túli márka/ lealázza őket??
Konkrétan a Coca gyár flaskájának egy esőztetőre
illeszthető darabja? Na erre egy fórum sem tudott felkészíteni.
Tehát a két ( eddig) fellépő:
Zöld fonál / szerintem a co2 fejlesztés miatt/
Fekete ecsetpamacsok/szerintem ua./
A legnagyobb pofon az ,hogy az eddig burjánzó növényeim is standby üzemmódra álltak :sick:
Talán csak a szecskázás utáni stressz.
Lehet, hogy egy kerámia diffi jobb megoldás lenne?
 
Ismét eltelt egy hét, természetesen rengeteg problémával tarkítva.
A vízcserét 3x20% ra emeltem,ezzel párhuzamosan fogy a plantamin, talán egy hétre való van, aztán GA csomi,és Carbo önfeledt locsolása :lol:
Kezdem talán az algával,ez sok mindenkit érint.Az akimat két szekcióra lehet osztani: zöld fonalas, illetve fekete ecsetes. Az utóbbi a flowban gyönyörüen terjeszkedik,
az esőztető fúvókáin, növényeken.Bár nem vagyok benne biztos , de összefüggést látok a szűrőm levegősödése,és az ecset terjedése közt. Tettem a szűrőmbe némi sipot is, ezután kezdődött a prombléma. A csövek illesztésénél nem láttam paranormális jelenséget, a fejtömítésen fizikai behatás nyoma nincs, mégis szörcsög,levegősödik amit billentésre kinyom.Gyanítom , hogy a falls levegő is amortizálja a baciállományomat. Lehet ,hogy tömítés csere megoldaná a problémát.
A zöld fonál láthatóan nagyon jól érzi magát a mohám közt. A Co szint egyenletes tartása a cél,de úgy tűnik az élesztős megoldás nem alkalmas erre,a fluktuáció elkerülhetetlen bár a beoldás hatékonyságának a növelésére teszek kísérletet, ha megérkeznek a diffúzorok.Már előre tekintek és egy nagynyomású rendszer.....
Csak az én Drágámnak nehéz lesz beadni,hogy elengedhetetlen ,,még egy kacat''.
A másik problémám még jelentősebb, a pokol legmélyebb bugyrait járatja velem :twisted:
Ha valaki Manado-m.tornyos-erős flow-riccia kombót tervez, csak erős idegrendszerrel tegye. A tornyosok gondoskodnak róla,hogy a sagittariát szinte naponta ültethessem, a riccia meg olyan mint a szabolcsi cig*ny: bárhol képes tanyát verni :p Eddigi "zászlóshajóm" a burjánzó sallangos vizipáfrány üvegesedik, vegetál, bár most nem kötöztem fához hanem ültettem, itt talán ez lehet a hiba.(Páfrányokat nem ültetni! hát ez nem jött be)
Szóval van még tennivaló a megteremthető egyensúly létrehozásához.
Ellenben az anubias, riccia bubizik és egyenlőre úgy látom a Hm is magára talált.7-8 naposak az ifjonc RC-k,vedlettek és cca. megduplázták a méretüket,és még két petés
hordja apróságait.
 
hehe, ettől szép az egész, ha mindig történik valami. ;)

Tornyos sajnos már csak ilyen. Egy élmény amikor a HC mezőt forgatja ki a talajból. Nemrég láttam egy gyorsított videót ami pár napot sűrített be képekben néhány másodpercben. Tök jól meg lehetett figyelni, hogy ezek az egyébként lassú állatkák micsoda túrákat nyomnak le 1 nap és hogyan foratják ki a növényeket a talajjal együtt. ;)
 
GA wellnes csomag rendelés leadva,gondolom hétfő du. már locsolhatom :p
Azon tépelődöm,hogy ha átállok az új tápozásra talán egy markánsabb vízcserével kellene kezdenem.Cca. 80%-ra gondoltam. Ez elegendő az előző táp zömének eltüntetéséhez?
Sajnos a szűrőtömítésem még nem érkezett meg, ez egy kicsit aggaszt.
A tornyosokat lassan át fogom telepíteni.
 
Zoli71 said:
GA wellnes csomag rendelés leadva,gondolom hétfő du. már locsolhatom

Óhajod számunkra parancs. ;) Hétfőn nálad lesz a csomi.

Zoli71 said:
Azon tépelődöm,hogy ha átállok az új tápozásra talán egy markánsabb vízcserével kellene kezdenem.Cca. 80%-ra gondoltam. Ez elegendő az előző táp zömének eltüntetéséhez?

Szerintem nem kell más vízcsere, mint általában szoktál. Heti 30-50% elégséges. Ennél nagyobb vízcserék szerintem csak bajt okoznak.
A növények nem azonnal állnak át a megváltozott tápozásra. Van ami lassabb, van ami gyorsabb. Kb 2 hetes átfutással lehet számolni azt az időszakot amikor már minden növényen látható jelei lesznek.
A gyorsabb növények persze néhány nap alatt is képesek eredményt produkálni. Csak kezdj el tápozni és a heti karbantartásokra figyelj.
 
Ha nem szükséges ill. hátrányos lenne az ilyen mértékü víz csere,akkor nagyon köszönöm a hsz.-odat Viktor, mert én biztos egy nagy vízcserét valósítottam volna meg, hogy " félszűzen" adagolhassam a tápot. :oops:

Sajnos az általam létrehozott berendezés nem tartható,az esőztető a hátfalon csak teljes aki hosszban lehet megoldás.A flow nem az igazi.A hétvégi terv :ritkítani a szőlő darabokat, az oldalfalra tenni az esőztetőt( természetesen DIY, Guantanamera crystals tokja) :p
Jojo, ez neked mond vmit?Mondjuk én a Half Corona méretet annyira nem csípem :lol: Nálam a M**ds,és a Panat*ell*s jön be :roll:
Egy kis hőtágulás és némi fúrás :idea:
De majd meglátjuk mire lesz idő.
Nagyon várom már a HK küldeményt is.A diffivel hatékonyabb beoldást várok. Plusz a Carbo és a Seachem Purigen....
Nagyon várom már a hétfőt!
Normális ember a pénteket várja :crazy: :clap:
Konklúzió: nem vagyok normális!?
 
Szóval a hétvégi terv sajnos nem valósult meg :? A szivartokot a szemetesek láthatják legfeljebb, hiszen TÉNYLEG üres volt :silent:
Viszont a szőlőből visszavettem,a belső reaktort is áttelepítettem,segítve a flowt. Ma nyírtam előszőr a HM-et is :p
A fele riccia ment a levesbe, mindenhol reprodukálja magát a legkissebb darabból is :evil: Szép de....... Hol kapható hajháló??
Holnap nagy nap lesz, nagyobb mint gondoltam.Megérkezhet a DC, GA wellness, a Rotala, Bacopa,stb.Ja és nem utolsó sorban jön a Mikulás :lol: :clap: :thumbup:
A 2700K csövet is cseréltem és a 35w helyett 28w játszik 6500K-nel.Semmi Amazónia fíling,tiszta hideg látvány :?
Kérdésem lenne: a 3l szűrőtérfogat felosztása jelenleg= 60% siporax+ matrix; 40% gyári szivacs + mechpro.Ja és holnap jön 100ml. Seachem Purigen a mechpro kárára, ez elégséges szűrés v. a mechprot cseréljem?
 
Lehet, hogy beszéltünk a szivartok reaktorról, de nem emlékszem. :oops: Viszont a niveautomat érzékkelőjét is ebből buheráltam. :)
És a munka végén egy jó szivar, isteni.

Sztem elég lehet a szűrőanyag.

Normális vagy, csak türelmetlen.A hideg fényt megszokod, én már hadilábon állok a sárgás fénnyel, de persze egy profi barnavizes medence jóleső látvány.
 
Na végre!
Mint amikor kamasz koromban az első lánnyal....
Nagyon vártam az első spriccentéseket :clap: GA wellness csomi :p
Ganesha kertjéből szép növények, a távolkeletről nanó diffik érkeztek, sajnos a Dc-t nem a munkahelyemre kértem, így az nem lehetett ma az enyém.
A Seachem Purigen csak a tömítéssel együtt kerül bevetésre.
Ide azért kívánkozik egy rövid megjegyzés
Talán nem a megfelelő helyről rendeltem a szűrőbe tömítést.Csak azért nem írom le az "internet áruház" nevét, mert a rossz reklám is reklám.Pesti cég. 12.01. dátummal adtam le a rendelést,egy emailben értesítettek, hogy a tapikorongok :!:- ez is a rendelésem része- (nem egy Paksi elektronika!!!) sajnos nincsenek készleten, majd értesítenek,ha beérkezik. :roll:Hát a mai napig ez nem jött össze, talán most csapolják a kaucsukot :idea: És mivel nem kértem házhozszállítást,személyesen átvehetem egy előre megbeszélt időpontban.Gondolom egy sufni lehet, ahol az "ügyvezető" esetleg egy laptop és egy mobil társaságában ügyvezet. Nem mehetek akár mikor mert úton van, talán telefonál, hogy az "áruházában" meghírdetett cikkeket beszerezze. Talán kellene egy topik ezeknek a cégeknek, egy fekete lista ,hogy mások ne tömjék az ilyenek zsebét.

Izgalmas és hajszál híjján tökéletes nap volt!
 
Tisztelt P. Gergely!
Közel egy hét telt el a megrendelésem leadása óta.Mivel a szűrőm nem funkcionál rendesen, ezért kerestem fel a web áruházukat,nem távlati terveket szövögettem.Nem egy olyan dolog ami sok halogatást viselne el.
Számomra elképesztő ez a "gyorsaság", mondom ezt úgy , hogy a cégünk is üzemeltet egyet (web áruház), igaz, teljesen más területen.
Ezúton kérném tehát, hogy a megrendelt tárgyakat cca. 24 órán belül tegye hozzáféhetővé,ha ez nem áll módjában akkor kérem tekintse semmisnek a leadott rendelésem, más forrásból fogom beszerezni.

Eme a rövidke levelet intéztem " A" web áruház felé.Nonszensz, hogy Singapurból 13 nap alatt kézhez vehetem a megrendelt tárgyat,BP másik kerületéből már egy hete semmi. :thumbdown:
Az ember besétál egy jobb üzletbe és kisétál a megkívánt áruval.
Ha nem a szűrőröl lenne szó, biztos nem érintene meg ennyire a dolog.
Nincs vkinek Eheim 2213 fejtömítése elfekvőben? :p
Remélem holnapra megjön a pozitív válasz.
 
Újra itt,kicsit emelkedettebb hagulatban. :)
Még tegnap választ kaptam az emailre, a korretség kedvéért ezt is megmutatom, ne legyen egyoldalu a dolog:

Kedves Zoltán!

Sajnálom, de ez esetben kénytelen vagyok sztornózni a rendelését, mivel a hiányzó alkatrész még nem érkezett meg, és 24 órán belüli megérkezést nem tudok kilátásba helyezni. Sajnálom a késlekedés mértékét, de annyit meg kell jegyeznem, hogy az Eheim termékekhez 100 számra vannak hozzáférhető és rendelhető pót alkatrészek, amikből képtelenség rendszeresen mindent készleten tartani. Amely alkatrészekre huzamosabb ideig nincs szükség, azokat nem pótoljuk automatikusan, mert helyigényes minden egyes alkatrészt raktáron tartani a sok 100 másik termékkel egyetemben. Javaslom, forduljon az Eheim hivatalos magyarországi forgalmazójához, a Fisch Kft.-hez, nekik nagy valószínűséggel van készleten alkatrészük.


Üdvözlettel,.......


Tisztelt P úr!

Köszönöm a korrekt és kimerítő válaszát.Mint jeleztem, elállok a vásárlástól.
Megértését köszönöm.

Tisztelettel:F Zoltán

Ezt követően az AD-ban kötöttem ki.Tapik,tömítés,könyök stb. volt. Faxa :lolno:
Legnagyobb sajnálatomra a meghírdetett szűrőanyagoknak ellenben csak a töredéke volt elérhető. :evil: Ami nem volt: substratpro,substrat,siporax. :thumbdown:
6830.- jó magyar pénz volt a vége, a 10esemből 3 azaz három db ezrest adott vissza a srác, aki egyébként készséges volt :thumbdown:
Nem vagyok sz*rrágó,de ez sem korrekt,mondom ezt úgy , hogy magam is kereskedő volnék.
Viszont a DC megjött, üzembe helyeztem, a Seachem Purigen is bevetésre került az új tömítés mellett.
Tápok, Carbo csöpög, már csak türelem kéne.
2 hét múlva biztos optimistább hsz.-aim lesznek :p
 
Back
Oldal tetejére