• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Szappantartó

mindenképp szedd le a földes részt, aztán mosd és rakd úgy vízbe hogy a teteje kilógjon az alja vízben legyen. Így szerintem esélyes hogy bármi lakik benne vagy a tetejére jön, vagy látod az üveg alján. Naponta cserélném a vizet meg átmosnám.
Szokták a vizinövényeket is ásványvízbe rakni az élősködők megszüntetése végett, de nemtom hogy működik. Más talán tudja... @Greg Filth @Szmóki (mintha ti említettétek volna). Működhet nem vízi növénynél is?
 
I
mindenképp szedd le a földes részt, aztán mosd és rakd úgy vízbe hogy a teteje kilógjon az alja vízben legyen. Így szerintem esélyes hogy bármi lakik benne vagy a tetejére jön, vagy látod az üveg alján. Naponta cserélném a vizet meg átmosnám.
Szokták a vizinövényeket is ásványvízbe rakni az élősködők megszüntetése végett, de nemtom hogy működik. Más talán tudja... @Greg Filth @Szmóki (mintha ti említettétek volna). Működhet nem vízi növénynél is?
Igen, gondolom a nagy része a földnek leázik, le tudom morzsolgatni. A helye egy 5cm magas, az alja 1 centit állandóan vízben lévő kerámia, így annyi kavicsot rakhatok max alá, hogy még nedves tudjon maradni a gyökérzete. De így is kapcsolatban lesz az akvárium vizével, tehát alaposnak kell lennem az áztatáskor. Ahogy írtad. Majd studírozom a vizét nagyítóval. (y)
 
Csiklandozná a teknőc hónalját.
Szénsavas ásványvíz, 15 perc. Kárt nem csinál benne, de ami élő, azt leviszi. Jó, ha nem földes a gyökérzet, mert akkor ott is takarít mindent.
Az jó! Úgy tudom, az a baktériumokat is kinyírja.
 
Szóval...

Ezzel a két akváriummal több a munka jelenleg, mint bármi egyéb a ház körül. :cautious:

Csütörtök este felfedeztem az egyik neonon két hófehér pöttyöt az oldalán. Később egy másikon is egyet.
Minden nyomozásom eredménye az, hogy darakórosak. Ma elnézve az állományt, ez nem szaporodott, de azért tegnap vettem gyorsan Punktol-t, ehhez kérek némi tanácsot (n)
Az ismertető szerint ez malachitzöldet és metilénkéket is tartalmaz, ezért garnélákra veszélyes.
Tegnap és ma sikerült a garnéla szaporulatom nagy részét áthanyigálni a kicsibe, ez eddig 52 darab vadas. A szülők még rejtőznek...
Az áttelepítettek piszkosul beszálltak az algaháborúba a 4 amanóval, 4 törpe szívóval és 2 kicsi sziámival együtt. Őket ha rendbe jött a kicsi akva, átdobom a nagyokhoz a szappantartóba... :D

Terveim szerint még vadászom kicsit a garnélákat, de nem szeretném, hogy közben nagyon elszaporodjon a dara.
50% vízcsere és aljzattisztítás, ez egyébként is aktuális a hétvégén.
A szűrő egyik rekeszéből kivenném a 1,5L Mátrixot, ezt egy hálóban a kezelés idejére belógatnám a kis akvába. Megfertőzheti így vajon a kicsit? Vagy egy vödör akvárium vízbe. A baci kultúra vajon túléli így? (fejét kurvára vakarja szmájli)
Szenem van, azt a kezelés után betenném egy napra, majd helyette vissza a Mátrix.

A co2 tápozást, növénytápokat, világítást állítsak, lekapcsoljak?
Esetleg az egész szűrőt akasszam le és járassam egy vödör akvárium vízzel, szűrés nélkül kezeljem az akvát?
Várvak még, hátha nem terjed? (ebben nem bízom nagyon)

Vagy használjak bármi mást?
 
A vizet 28 fokra emelem, ez még lemaradt.
Egyébként ez 26 fokos normál esetben, mindkét akvában.
 
Ezek apro parazitak. Szerintem semmit ne rakj at a kisakvaba. A szuroben is ott vannak.
En seachem paraguarddal kezeltem a halaimat es a garniknak kutya bajuk nem lett. Mondjuk a halakbol is a toredeke maradt meg. De nalad ok nem friss szerzemenyek. Jo eselyuk lehet.
 
Ezek apro parazitak. Szerintem semmit ne rakj at a kisakvaba. A szuroben is ott vannak.
En seachem paraguarddal kezeltem a halaimat es a garniknak kutya bajuk nem lett. Mondjuk a halakbol is a toredeke maradt meg. De nalad ok nem friss szerzemenyek. Jo eselyuk lehet.
A halakból is töredéke? Már nagyon elszaporodott Nálad, vagy a kezelés közben?
A garnélák átmentek, de volt előtte egy kis karantén fürdő (kezelt 26 fokos csapvíz), de ettől még elfertőzhettem a kicsit simán.
Ha a paraguard nem bántja a garnikat, akkor beszerzem azt.
Mennyi idő alatt fejlődött ki Nálad ez, illetve mennyi idő után kezelted?
 
Utoljára módosított:
Nalam frissen erkezett halaknal volt igy azt gondolom, hogy stresszesek voltak es gyengek. Gyenge immunrendszeru allatokra jelent veszelyt elsosorban. Eros allatoknal jobb az esely a felgyogyulasra. Ugy meseltek nekem hogy ez a parazita " mindenhol " ott van es csak a legyengult immunrendszeru allatkakat tamadja meg.
Azt hiszem ugy a harmadik naptol kezeltem oket amikor meglattam a pottyoket.
 
Nalam frissen erkezett halaknal volt igy azt gondolom, hogy stresszesek voltak es gyengek. Gyenge immunrendszeru allatokra jelent veszelyt elsosorban. Eros allatoknal jobb az esely a felgyogyulasra. Ugy meseltek nekem hogy ez a parazita " mindenhol " ott van es csak a legyengult immunrendszeru allatkakat tamadja meg.
Azt hiszem ugy a harmadik naptol kezeltem oket amikor meglattam a pottyoket.
Ide nem érkezett hal legalább 5 hete. Én is azt hallottam, olvastam, hogy kb. mindenhol jelen lehet.
Nem tudom, ha legyengültek, mikor, mitől gyengülhettek le. Vízcsere hetente 50%, a víz lassan töltődik vissza, a hőmérséklet ilyenkor maximum 1,5-2 fokot esik. Egytől egyig normálisnak tűnik minden hal, a darás neonok is. Nem dörgölik magukat, nem viselkednek másképp, mint a többi. Még...
 
Nekem is normalisnak tuntek. Ettek, nem dorgoloztek aztan nap nap utan megpunny. De nalad nem igy lesz.;) Lehet hogy az a par fok kulonbseg megviselte oket, bar nem kellene.
Szurkolok, hogy meggyogyuljanak.
 
Back
Oldal tetejére