• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Szappantartó

Megvártam a virágzást annak ellenére, hogy a levágását javasolták.
Nagyon szép lett, de kissé legyengült a növényke. Most erősödik, feltéve, ha a teknőc nem tapossa laposra naponta...
Jól csináltad :) Pont azt néztem, hogy ki kéne bírnia a virágzást, nem tűnt annyira kicsinek már. Ha jön új csapó, akkor nem lesz vele probléma, sőt a következő virágzást is bírni fogja már.
 
Igazán köszönöm a felajánlást, ha eljön a szekrény építés ideje lehet, h lesz néhány kérdésem. Most készülünk építkezni úgyhogy még egy darabig marad a mostani szekrény. Annyit viszont kérdeznék is, h a technikád direktre van kötve az ajtón lévő dobozban? Nekem a leginkább a vezetékek és dugaljak szúrják a szemem, ezt akarnám úgy megoldani h az egész szekrényből egyetlen vezeték jöjjön ki. A másik nehézséget nálam a szűrőcsövek kihúzása és vissza helyezése okozza. Ezek a pvc csatlakozók nem eresztenek?
A pvc-u csövek és csatlakozók 16bar nyomásig hitelesítettek, az akváriumban ennek csak a töredéke van jelen. A lágy pvc (átlátszó) csöveket pedig melegen tágítottam rá a merev csövekre, ezek is jellemzően masszívan tapadnak, bőven kibírják ezt a gyenge nyomást. Évente tervezem a cseréjüket, nem pucolgatom. A teljes csőrendszer hollandikkal szétszedhető és tisztítható, a szűrőt ekkor a saját gyári csöveivel kívülről rá tudom majd akasztani az akvára. A leömlőket lezárva, így alul teljesen szétszedhető.
Az elektromos rendszer tervezésekor a célom volt, hogy ne kolbászoljon semmiféle kábel szabadon, így minden eszköz és csatlakozás a vezérlő vízmentes (IP55) dobozában van. A gyári csatlakozós cuccok, szűrő, fűtő és uvc lámpa így kapott saját kapcsolt dugaljat a dobozban, azokat a garanciák miatt nem köthettem direktbe. Ezen kívül semmilyen csatlakozás nincs a szekrényben.
Ezzel a módszerrel kissé ipari kivitelű lett a cucc, így minden átláthatóbb.
 
Utoljára módosított:
Jól csináltad :) Pont azt néztem, hogy ki kéne bírnia a virágzást, nem tűnt annyira kicsinek már. Ha jön új csapó, akkor nem lesz vele probléma, sőt a következő virágzást is bírni fogja már.
Hidropóniás növényként üldögél a víz felett, alul lyukas a tartója és állandóan nedves a tőzeg, amiben van.
 
Amikor megláttam a paludáriumodat, egyből az a gondolat jött, hogy ilyen nekem is kell. Sajnos helyhiánnyal küzdök jelenleg, de egyszer lehet nekem is lesz egy hasonló, annyi különbséggel, hogy nekem csakis rovaremésztők lesznek a vízfelszín felett.
 
Amikor megláttam a paludáriumodat, egyből az a gondolat jött, hogy ilyen nekem is kell. Sajnos helyhiánnyal küzdök jelenleg, de egyszer lehet nekem is lesz egy hasonló, annyi különbséggel, hogy nekem csakis rovaremésztők lesznek a vízfelszín felett.
Persze, Te is imádod a legyeket a lakásban. :D
Gondolkodtam még kancsókában, de talán kevés helye lett volna, a harmatfűbe pedig a teknőc ragadna bele állandóan...
 
Persze, Te is imádod a legyeket a lakásban. :D
Gondolkodtam még kancsókában, de talán kevés helye lett volna, a harmatfűbe pedig a teknőc ragadna bele állandóan...
A kedvenceim a legyek, főleg amikor csak zümmögnek és zümmögnek :ROFLMAO:
Vannak viszonylag kis növésű kancsókák, de tényleg nagyon el tudnak vadulni. A hízókákat (Pinguicula) ajánlom egyébként, azoknak még a csapvíz is jó, illetve szép virágokat hoznak. Annyi a baj velük, hogy válogatnak, legyet nem esznek csak a muslicákat :D
 
A kedvenceim a legyek, főleg amikor csak zümmögnek és zümmögnek :ROFLMAO:
Vannak viszonylag kis növésű kancsókák, de tényleg nagyon el tudnak vadulni. A hízókákat (Pinguicula) ajánlom egyébként, azoknak még a csapvíz is jó, illetve szép virágokat hoznak. Annyi a baj velük, hogy válogatnak, legyet nem esznek csak a muslicákat :D
Fene a belüket.
Pedig nincs is jobb falat egy zsíros döglégynél...
 
Elképesztően szép.
Átfutottam az írásokat elnézést ha mégis volt:
Mekkora ez a teknős? Első képen azt hittem egy öreg 30 centis lehet, de aztán az akvárium méretéhez képest úgy érzem kisebb.

Sok hüllő növényevő is, nincs mérgező növény ezek között? Nem tépázza meg a vízalatti növényeket?
 
Elképesztően szép.
Átfutottam az írásokat elnézést ha mégis volt:
Mekkora ez a teknős? Első képen azt hittem egy öreg 30 centis lehet, de aztán az akvárium méretéhez képest úgy érzem kisebb.

Sok hüllő növényevő is, nincs mérgező növény ezek között? Nem tépázza meg a vízalatti növényeket?
Csak 10cm a páncélja, kb. 6 éves lehet, hím és nem nő már nagyobbra. Néha körberág vagy lecsíp 1-1 levelet, de termelődik utánpótlás. Szerintem a teknőc saválló, neki semmi sem mérgező... Azért köztudomásúan mérgező növényt nem telepítettem.
 
Bejött a jóslatom. :cautious:
A teknőc kedvenc napozó helye lett szegény légycsapó, tegnap kivettem, átültettem, a helyét behintettem sóval.
Na jó, egyelőre csak kaviccsal.
Tennék a helyébe valami (emers-submers ?) füvet, ami gyorsan nő és szereti az állandóan vizes talajt.
Jah, ez utóbbi egyben kérdés is volt.
 
Bejött a jóslatom. :cautious:
A teknőc kedvenc napozó helye lett szegény légycsapó, tegnap kivettem, átültettem, a helyét behintettem sóval.
Na jó, egyelőre csak kaviccsal.
Tennék a helyébe valami (emers-submers ?) füvet, ami gyorsan nő és szereti az állandóan vizes talajt.
Jah, ez utóbbi egyben kérdés is volt.
Miért nem raksz oda egy tenyérnyi mohát?

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
ahogy kialakítod a teknőspihenőt, egyből máshol fog kimászni.
Nővérem teknőse egész nyáron ezt játszotta a kerti tóban :)
Csináltunk egy hasonló medence fölé lógó kiülőt, de inkább a parti növényeket taposta le és helyezkedett el benne. Mikor azokat tönkretette a másik oldalra kezdett kimászni. Mikor a növényt átpakolta nővérem akkor is kitalálta hol tudja a legnagyobb kárt okozni.
De hát mindketten a teknősnek csináltátok a lakosztályt, úgyhogy békésen kell tűrni a dolgokat.
Moháról meg annyit hogy szerintem egy erdei kőről szedj le egy darabot és azt simán a kavicsokra is ráhelyezheted. Ingyen van, szép is, bírja ha a teknős mászkál rajta... (bár minden moha védett kis hazánkban szerintem).
 
ahogy kialakítod a teknőspihenőt, egyből máshol fog kimászni.
Nővérem teknőse egész nyáron ezt játszotta a kerti tóban :)
Csináltunk egy hasonló medence fölé lógó kiülőt, de inkább a parti növényeket taposta le és helyezkedett el benne. Mikor azokat tönkretette a másik oldalra kezdett kimászni. Mikor a növényt átpakolta nővérem akkor is kitalálta hol tudja a legnagyobb kárt okozni.
De hát mindketten a teknősnek csináltátok a lakosztályt, úgyhogy békésen kell tűrni a dolgokat.
Moháról meg annyit hogy szerintem egy erdei kőről szedj le egy darabot és azt simán a kavicsokra is ráhelyezheted. Ingyen van, szép is, bírja ha a teknős mászkál rajta... (bár minden moha védett kis hazánkban szerintem).
A kerti tóban úszó szigetet kell csinálni, ott érzi jól és biztonságosan magát.
[001068].jpg
 
Moháról meg annyit hogy szerintem egy erdei kőről szedj le egy darabot és azt simán a kavicsokra is ráhelyezheted. Ingyen van, szép is, bírja ha a teknős mászkál rajta... (bár minden moha védett kis hazánkban szerintem).

Ha mégis ezt a módszert választaná, akkor behelyezés előtt azért érdemes lehet valahogyan megszabadulni a rajta/benne lakóktól. :)
 
ahogy kialakítod a teknőspihenőt, egyből máshol fog kimászni.
Nővérem teknőse egész nyáron ezt játszotta a kerti tóban :)
Csináltunk egy hasonló medence fölé lógó kiülőt, de inkább a parti növényeket taposta le és helyezkedett el benne. Mikor azokat tönkretette a másik oldalra kezdett kimászni. Mikor a növényt átpakolta nővérem akkor is kitalálta hol tudja a legnagyobb kárt okozni.
De hát mindketten a teknősnek csináltátok a lakosztályt, úgyhogy békésen kell tűrni a dolgokat.
Moháról meg annyit hogy szerintem egy erdei kőről szedj le egy darabot és azt simán a kavicsokra is ráhelyezheted. Ingyen van, szép is, bírja ha a teknős mászkál rajta... (bár minden moha védett kis hazánkban szerintem).

Igen, elég öntörvényű lények, nehéz velük beszélni. :D
Emez kitúrkálta az egyik előtéri növényem, mert alatta kellett aludni. Szerencsére jó kis bokrosra nőtt, elrejtettem bele néhány kavicsot és így az aljzaton maradt, de már nem kell... Már máshol kell aludni.:cautious:
Ha mégis ezt a módszert választaná, akkor behelyezés előtt azért érdemes lehet valahogyan megszabadulni a rajta/benne lakóktól. :)
Nemrég kezembe akadt egy tenyérnyi kóbor moha, csak azért nem hoztam haza, nehogy valami alient is becsempésszek az akiba.
Körüljárom ezt a témát még...
 
hazavitt mohákkal tényleg vigyázni kell, de azért ajánlom azt, mert kimondottan jól viseli ha a teknős rajta heverészik.
Én svájcból hoztam haza sziklafalről egy kis darab mohát ősszel, háromszor félig kiszáradt, nedves budipapírban és zacsiban volt napokig, aztán víz alá is került. Mire eljutottam oda hogy végre 'feldolgoztam' már egy hónapot volt ilyen állapotok között, de sikerült valami férget még így is találnom az alján lévő földben. Viszont ha a földet erős vízzel lemossa róla az ember, meg egy ideig még üres akváriumban vagy edényben fél centi vízben tartja akkor esélyes hogy nem marad benne semmi.
Én víz alá szoktatom a mohát (fissidens fajtát hoztam) már egy hónapja alig látszik ki a vízből, de nem láttam a vízben semmit mióta belekerült.
Persze lehet akváriumi mohákkal is próbálkozni, de nem vagyok benne biztos hogy emersként is úgy működik, meg kibírja a teknőságy szerepét.
 
hazavitt mohákkal tényleg vigyázni kell, de azért ajánlom azt, mert kimondottan jól viseli ha a teknős rajta heverészik.
Én svájcból hoztam haza sziklafalről egy kis darab mohát ősszel, háromszor félig kiszáradt, nedves budipapírban és zacsiban volt napokig, aztán víz alá is került. Mire eljutottam oda hogy végre 'feldolgoztam' már egy hónapot volt ilyen állapotok között, de sikerült valami férget még így is találnom az alján lévő földben. Viszont ha a földet erős vízzel lemossa róla az ember, meg egy ideig még üres akváriumban vagy edényben fél centi vízben tartja akkor esélyes hogy nem marad benne semmi.
Én víz alá szoktatom a mohát (fissidens fajtát hoztam) már egy hónapja alig látszik ki a vízből, de nem láttam a vízben semmit mióta belekerült.
Persze lehet akváriumi mohákkal is próbálkozni, de nem vagyok benne biztos hogy emersként is úgy működik, meg kibírja a teknőságy szerepét.
Ez jól hangzik! Szerzek 1-2 tenyérnyit, jól átmosom és kiáztatom akvárium vízben legalább 1 hétig.
Ha addig nem nő meg benne semmi, akkor esélyes, hogy lakatlan?
 
Back
Oldal tetejére