• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szabolcs megye

Megmaradtak a növények?
Esetleg érdekel egy pár darab elvadult színű sakura garnéla? Bárki más aki olvassa... hogy feldobjam a topikot!
 
Megmaradtak a növények?
Esetleg érdekel egy pár darab elvadult színű sakura garnéla? Bárki más aki olvassa... hogy feldobjam a topikot!
Érdekelne persze! RC és guppy közzé mehetnek? Ha igen akkor foglalnám is egyben :)
 
Sajnos a növényeket nem sikerült megtartani. Utólag jöttem rá, hogy kevés volt a fény az akik felett. Sajnod majd minden növény odalett. Azóta orvosoltam a gondot már több a fény, jobban figyelek mindenre. Azóta vettem is meg kaptam is növényeket azok már sikeresen beálltak. Holnap bontom szét a garnist. Újra kezdem új berendezéssel aztán meglátjuk. A lakói RC, Guppy, Maláj tornyos csiga.
 
Mik a paraméterei ennek az akváriumnak. méret, fény, szűrés. Látom csak kavics van benne, a világitás milyen magasan van a vízfelszintől?
Szerintem ha nincs igazán hová elbújniuk a garnéláknak akkor a sima kifejlett guppik el-el kaphatják a kicsiket. Ha szerencsed van beáll egy egyensúly, jutis-maradis.
Ha kiborgarásztam a garnikat az akváriumból majd szólok.
 
Gyári tető van átalakítva led szalaggal (ez még nincs az akin a képen). Abban van 1.5méter hidegfehér szalag, vízfelszíntől kb 3-4cm magasan. A képen látható erős fény csak az építéshez hasznát refó fénye. A szűrést két kissebb belső szűrő végzi azok a nagy álló szikla mögött vannak. Szépen mozgatják a vizet mindenhol + a vízfelszínt is.
Pontos méret így fejből nem nagyon megy az biztos, hogy 54l. Sajnos igen csak finom kavics van benne egyenlőre csak ezt engedi a költségvetésem.
A garniknak van kialakítva két sziklás rész is. Bal oldalt a fekete sziklás részen is van hová bújniuk amin van karácsony moha illetve bal oldalt is van egy kissebb világos szikla rakás azon is van moha. Vígan elvannak ahogyan látom. Jönnek mennek halak is garnélák is. Jövőhéten veszek valami tápot is a növényeknek.
 
A Pazonyi tér környékén. Ha már kérdeztél: Látom továbbra is keresel növényeket. 16 l-es akvám van, így kevés vízben nevelt növényem van. Ellenben a wabi-kusa tálban emmers-en nevelt növényeket tudok neked adni ha érdekel, vissza lehet szoktatni a vízalatti léthez. Tudok neked adni Limnophilla Aromatika, Alternanthera 'Rosanervig', Hemianthus michranthemoides kicsi nyesedék, Rotala macrandra, ez utóbbi vízalatti. Ha érdekel, beszéljük meg privátban.
szia.én is csatlakozom a szabolcs megyei tagsághpoz.látom nem sokan vagyunk.én igazábol most szeretnék valójában dús növényzetü akváriumot,olvasgatom milyen táptalajt is használjak jbl amado amire szavazok olvasottak alapján,irják nagyon könnyű szemcse szerkezetű nehéz ültetni benne.milyen talajt használsz?co2 használsz?vagy anélkül csak tápozás?80x40x40 aksiban juwel akvárium tetővel 2x18w világításom van,külső szűrő tetra ex 800.most is müködő akvárium sima aljzat kavicsal holyagos vizikehely ami csak stagnál benne.üdv:csaba
 
@sz csaba
Üdv a fórumon! Remélem sok segítségre találsz itt, olvasgass sokat, kérdezz egy egy témában, az adott helyeken, bizom benne, hogy kielégítő válaszokat fogsz kapni. Ha tudok én is segitek. Nekem 16 l-es Eheim akváriumom van, ADA Amazonia általános talaj és alatta Tropica táptalaj. CO2 nagynyomású szettet haszálok 95 g-os palackkal.
A talaj két éve van bent az akváriumban változatlan formában, nem bántam meg, hogy ezeket raktam bele.
 
80x40x40 aksiban juwel akvárium tetővel 2x18w világításom van,külső szűrő tetra ex 800.
A szürőd, fízforgatás szerinti 6,25 értékkel még éppen megfelelő, valószínüleg minél hatékonyabb biológiai szűrőanyaggal javíthatnád a vized minőségét. Nem tudom mi van a szűrőben...
A világitásod nagyon kevéske, de ne ez legyen az első és egyetlen változtatásod.
Tápozásra szükség lenne. Mihez férnél hozzá.
Ha növényeket szeretnél az aljzat közelében, akkor kell csak az agyagos talaj. Itt afórumon is sok akváriumot látsz ami homokos szigetre épít. Nem ismerem eléggé a növényeket, de sok olyan növény van ami nem a földből szívja a tápanyagot, hanem fára, kőre kötözve érzi jól magát.
 
szia.én is csatlakozom a szabolcs megyei tagsághpoz.látom nem sokan vagyunk.én igazábol most szeretnék valójában dús növényzetü akváriumot,olvasgatom milyen táptalajt is használjak jbl amado amire szavazok olvasottak alapján,irják nagyon könnyű szemcse szerkezetű nehéz ültetni benne.milyen talajt használsz?co2 használsz?vagy anélkül csak tápozás?80x40x40 aksiban juwel akvárium tetővel 2x18w világításom van,külső szűrő tetra ex 800.most is müködő akvárium sima aljzat kavicsal holyagos vizikehely ami csak stagnál benne.üdv:csaba
Üdv köztünk! :)
 
A szürőd, fízforgatás szerinti 6,25 értékkel még éppen megfelelő, valószínüleg minél hatékonyabb biológiai szűrőanyaggal javíthatnád a vized minőségét. Nem tudom mi van a szűrőben...
A világitásod nagyon kevéske, de ne ez legyen az első és egyetlen változtatásod.
Tápozásra szükség lenne. Mihez férnél hozzá.
Ha növényeket szeretnél az aljzat közelében, akkor kell csak az agyagos talaj. Itt afórumon is sok akváriumot látsz ami homokos szigetre épít. Nem ismerem eléggé a növényeket, de sok olyan növény van ami nem a földből szívja a tápanyagot, hanem fára, kőre kötözve érzi jól magát.
szia.a szűrőm 4 kosaras legalsó kerámia gyűrű,utána siporax,utána szivacs, legfelső szivacs és perlonvatta.olvasgattam a siporax tulajdonságaitamire azt írták megfelelő porozussal rendelkezik a biologiai szűrés kialakulásában.kezdetben megprobálok jbl amado 10l akvárium talajjal,megfelelő tápozással easy carbo,profito,esetleg talajba tologatott tápgolyocskák,ez utobbi még nincs eldöntve.növényeket megprobálom úgy összeválogatni ami megegyező elvárásokkal bírnak,vízi hortenzia,wendt-vízikehely,valliznéria,papagájvirág,hemianthus micranthemoides,ezek a növények ami úgy gondolom el lennének stagnálás nélkül az akiban,de persze ez akkor válik el ha már benne lesznek.
 
Sziasztok!

Lénárt Zoltánnak hívnak.

Egy éve kezdtem újra a növényezést, Kisvárdán lakom jelenleg

Bemutatkozásom:

https://akvakertesz.hu/threads/bemutatkozo.48/page-29

Naplóm:

https://akvakertesz.hu/threads/genshirin.5429/page-3

Üdv Z
Green Aqua Micranthemum Sp. Monte Carlo - zselés
Green Aqua.hu
sziasztok.Segítséget szeretnék kérni,akvárium növény és alganyaló együttes tartásában.Most szeretném a meglévő 112l aksiban a kavics aljzatot kicserélni ada amazonia tropica táptalaj,vagyis ami a növényes akváriumhoz kell,és kinéztem az aljzatnövényt amit már meg is rendeltem http://www.greenaqua.hu/…/ga-micranthemum-sp-monte-carlo.ht… de nem tudom hogy ha ezt a növényt is telepíteném az aksiban a meglévő 2db ancik mellet 8-10cm esek mennyire élné túl a növény.Esetleg valakinek tapasztalata vagy aljzat növény mellet tart e ancit.elöre is köszönöm a jó tanácsokat.
 
Én úgy tudom, hogy ancik és a harcsafélék szívesen átalakítják az aljzatot. :) nálam mindkettő van/volt de ilyen nem tapasztaltam. :)
 
Anci vs MC .... Kétesélyes meccs. Az MC-nek jó esetben is kell néhány hét, hogy megerősödjön, és befussa a neki szánt területet. Ha ezt az időszakot átvészeli, később már nem lesz gond, ha az Anci kicsit megröfögi. Az enyémbe már a csipesszel közédugni a Marsilea-t is nehézkes volt. Egy nagyobb testű, de azért nyugis gal nemigen tenne benne kárt.

Ha már úgyis jön az Mc, és végül maradnak a Mancik is, hamarosan Te leszel ennek a kérdésnek a szakértője ;)
 
Sziasztok.
Ma délután felszámoltam véglegesen az 54l garnist. Lassan szügségem lesz rá vagyis az új lakójának. :)
Helyette a nem használt 25l lett beüzemelve.
A medence sima üveg semmi extra. A szűrést egy kis kínai belső szűrő teszi szivaccsal. A világítás 128cm hideg fehér led szalag. A talaj pedig apró szemű kavics. Dekornak egy nagy fekete szikla van betéve emögött van a szűrő elrejtve. Van még ezenkívül két kissebb szikla is.
Lakók: RC, Endler Guppy, Maláj tornyos.
Növények: Anubias, Karácsony moha és nemtudomanevétdeigénytelenszapora :)
Tápot fog kapni, illetve még gondolkodok hogy házi CO2vel lőjjem-e. (Szerintem ezek a növények nem kérik igazán).
Nos hirtelen ennyi és lássuk mi lett belőle :D
A képen a pirosas fény az az állólámpa tükörképe vagyis nem az aki tartozéka. :Duploadfromtaptalk1454273465886.jpg
 
Back
Oldal tetejére