• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SZabolcs majdnem meglepetés akváriuma

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

A bemutatkozásban már írtam magamról.
Most egy Óvónénink Fiának általam összerakott akváriumáról szeretnék írni!
Ez egy szolíd kölségvetésű, másfél nap alatt megépítet medence (kérek mindenkit nézze el a fotók kifogásolható minőségét)
Indítás: 2011.06.19.
Paraméterek:60x40x40 96L, fekeze ragasztóval, keskenyebb oldalán sínezve, üvegtetővel.
bútor: házilag készített cipős szekrény (félkész)
stílus: ágas-bogas (gyökérimitáció göndör fűzből), kavicsos
háttér: barna öntapadós fólia
világítás: 2x24W, Helvar előtét, 6500k Philips, 8000K Grolux, Galeko PVC ereszcsatornában,tükörfóliával
szűrés: Eheim Biopover 240 (belső)
táptalaj: (érzékenyebbek ugorjanak egy sort) Compo Sana tóföld 8L, Garri natúr savanyú tőzeg 4L
aljzat: 1-3cm átmérőjű lávakő 6l, JBL manado 8L

Élőlények: növények:Anubias barterivar. nana
Bolbitis heudelotii
Cryptocoryne crispatula var. balance
-cordata
-nevellii
-pontederiifolia (vagy moehlmannii?)
-parva
-x villisii
Hemianthus micranthermoides
Lilaeopsis brasiliensis
Microsorum pteropus narrov, -windelov
Pteridophyta sp. (kókuszdióra rögzítve)
Sagitaria sp.
Utricularia gibba
Valizneria spiralis americana
Vesicularia dubyana
Sajnos a Cryptókon kívűl minden egy hordóban vesztegelt 4 hónapig, ezért nem csattanak ki az egészségtől.

Kezdésnek 10 Neon hal, 20 Cseresznye garnéla, sokféle apró csiga (szintén hordólakók voltak)

Most jöjjenek a képek:
 
2011_06_09
 
Kedves ATTI 76!!!!!!!!!

A végeredmény több mint kielégítő (próbálok visszafogottan fogalmazni)!
Nekem más link cím jelent (legalábbis a hátsó traktus nem volt meg).
Gondolom nem tartott órákig!
Szeretném kérni privát üzenetben a folyamatot (neked is németül jelent meg?)!
Sajnos ezen a téren az igyekezetem kevés volt! (pedig egy napja gyúrom)
KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET MÉGEGYSZER :LUNA, NIGRÓ, MÁRIA, INADSZ, ÉS LEGFŐKÉPP ATTI 76!!!!!!!!!
Azt hiszem most már megmaradok, a Feleségem már aggódott!
 
Bocsánat!

Természetesen köszönöm annak a több mint kétszáz Érdeklödőnek a türelmet akik ide kiváncsiskodtak!

Most pedig jöhetnek a kritikák, észrevételek, kérdések!
 
Szia Attila :wave: ,

Én is nagyon kezdő vagyok az akvakertészetben, így csak saját tapasztalat alapján tudnám azt a tanácsot adni, hogy esetleg ha módod van rá, akkor a belső szűrőt a 96l-nek megfelelő teljesítményű külsőre cseréld inkább le, mert a jövőben sok gondot okozhat a nem megfelelő vízminőség (én amikor elindítottam a sajátom, akkor én is megfelelő kapacitású belsővel kezdtem, aminek hátulütőit 1 héten belül már észleltem is.. Remélem kollégák megerősítik a tanácsom! Egyébként egyedi elrendezés, várom a dzsungelesedést!! Sok sikert!
üdv,
Druszád :wave:
 
Szia Attibva!
Köszönöm a hozzászólásod!
Egyet értek veled!
Sajnos erős korlátok között mozoghattam (össz ráfordítás 60e.Ft).
Amint a leírásból látod a világítás 0.5W/l, nagy algavirágzásra nem kell a fény miatt számítani.
A szűrőt támogatja a lávakő a manadó alatt.
A dzsungelesedésre még jó pár hónapot várni kell, a növények növekedése kb. 1-2 levél/hó.

Az akváriumod nekem is jobban tetszik az átrendezésed után!
 
Kezdésnek jó lesz. A riccia csomót felezd meg legalább mert az alatta levő növények nem kapnak elég fényt. A belső szűrő miatt én elgondolkodnék a heti 2*30% vízcserén is miután beállt az aki, addig pedig heti 4-5*50%. Ha megnőnek a növények is akkor hangulatos aki lesz nagyon ;)
 
Szia Inadsz!

A riccia tulajdonképpen Utricularia gibba, nem fogja le annyira a fényt, de majd vagy széjjelebb húzom,
vagy ahogy ajánlottad megfelezem. Bár a felezéssel az a gondom hogy nem tudom hova tegyem utána.
Itthon van mindegyikben, kidobni meg sajnálom! Boltban még soha nem láttam (kivéve amikor elhoztam,
a boltos szívesen oda adta "Az csak valami alga a jávai mohán!" felkiáltással).
Egyébként a növényke a világ leggyorsabb ragadozója!
Amano Mester 1998-as könyvében a 79. oldalon látható az előtérben, a jávai moha fölött, jobb és bal oldalon is.
Az ajánlásod logikus, majd megpróbálom a vízcseréhez szoktatni a családot ( hetente mindenkire csak 75l jut)!
Most látom hogy utazol. Jó utat , az akvárumnak meg kitartást!
 
Sziasztok!
Megvolt az első karbantartás. Az üveg belső plasztikolása,növények nyesegetése, rendezgetése, fotó.
A múlt héten már nem volt idő rá.

IMG_2210.jpg

IMG_2197.jpg
IMG_2198.jpg
IMG_2199.jpg
IMG_2209.jpg
Végre megtanultam a képfeltöltést is!
 
Sziasztok!
Nézegettem a képeket.
Szemből a bal oldalon a felső fókuszpontot a majd megnövő HM adja, a lentit a kő.
Kérdésem, hogy a jobb oldalon lefelé futó gyökérre (ami nagyából a jobb lenti fókuszponton fut),
milyen növényt kötözzek (most egy Anubias nana van ott, de abból több is van az akváriumban szétosztva)?
Az ötleteket, észrevételeket előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Eltelt egy hónap.
Csináltam egy feles vízcserét csapról, vízelőkészítővel! Szűrőtisztítás, üvegtörlés.
Kapott egy kis Happy plant általános folyékony növénytrágyát.
Túl sok változás nem volt.
Kevés barna, fonal, ecset, alga jelent meg, nálam ez természetes (belső szűrő, ritka vízcserék, CO2 nincs, no controll, stb...), majd csökken idővel.
A halak nincsenek túletetve, egyenlőre egyféle szárazat kaptak, viszont a garnélák petések, szép színesek!
Megadtam az instrukciókat. Legközelebb együtt csináljuk a karbantartást.
Utána egyszer megnézem hogy megy egyedül, majd csak vészhelyzetben megyek (meg egy-két fotót készíteni)!
Tervben van Sziámi algázók, pontylazacok telepítése augusztusban.

Nem volt időm megvárni míg letisztul a víz! A képminőség a szokásos! Saját világításával.
IMG_2265.JPG


IMG_2266.JPG


IMG_2268.JPG


Kerülgetik egymást és a barna kavicsokat!
IMG_2263.JPG


IMG_2260.JPG
 
Sziasztok!

Ma délelött voltunk halat vásárolni (kicsit megcsúszva, sok volt a munkám mostanság szerencsére) Pasaréti Gyulánál.
Beszerzésre került:
8db Zebra dánió
8db Hyphessobrycon sp (majd csinálok képet)
1db Ancitrus
2db Kakadu sügér
2db Kék gurámi
A nyolc Neon mellé.
Kerül még bele Sziámi ormányos márna.

Két hónap után csináltam egy karbantartást (nem mertek a háziak nélkülem hozzá nyúlni).
Ahhoz képest nem volt vészes a kép ami fogadott.
Barna alga az üvegen, fonál az úszó szigeten, ecset a Anubiasok rizómáján, szerencsére nem túl zavaró menyiségben.
A Cseresznye garnélák szépen szaporodnak.
A drótok még maradnak, még nem rögzült minden.
A legnagyobb fejlődést a Kryptók mutatták.
A fűz ágak jól szuperálnak egyenlőre.

Képet most nem csináltam a nappali fény miatt.
 
Sziasztok!

Ma voltam kicsit matatni az akváriumban.

A halak jól vannak, a garnélákkal mutatkozik némi összeférhetetlenség (gurámik, rózsa lazacok tápláléknak nézik őket)!
Fonal alga van, meg ecset, de hát a havi karbantartás kevésnek tűnik ilyen telepítés mellett.
Letörtem véletlen egy ágat mikor szedtük le a drótokat.
Meglátásom a fűzzel kapcsolatosan: viewtopic.php?f=23&t=1482.

Jövő héten próbálok néhány jó fotót készíteni a rendesen bedúsult akváriumról.
 
Sziasztok!

Ma rátaláltam egy ausztriai kirándulás alkalmával készült fényképre!
Rájöttem, hogy ez inspirált mostanában tudat alatt!

Sajnos elég homályos, ezért csak kicsiben rakom fel:

IMG
 
Sziasztok!

Tegnap este felugrottam Szabolcsékhoz.

Nyesegetéssel kezdtem.
Voltak algás levelek, szárak, de már sokkal kevesebb!
Eddig a fonál volt a legerősebb, van mellette ecset, pont is valamennyi.
Egy kis bankkártyás tisztítással az üveg rendbe került (lehet hogy majd beruházok egy mágneses alga tisztítóba, nem tudom hogy mennyire hatékony).

A halak jól vannak, csak a gurámik lettek elajándékozva, ők voltak a garnélák fő ellenségei!
Bekerült időközben két Ammanó garnéla és egy Sziámi algázó.

Sajnos a Fűz ágakon csak ott maradtak meg a Microsoriumok, Anubiasok ahol mohával eggyütt került (véletlenül) felkötözve.
A Bolbitisek jobban rátapadtak.
Lehet legközelebb Jávai mohával fogok kötözni!!! :cool: :cool:

Egy órás matatás után kivettem a szűrőt, feltettem az otthoni 2x13w-os barkács armatúrámat a meglévő világítás mellé és kezdtem a fényképezést.
Persze napközben eszembe jutott, hogy fel kéne tölteni az akkumulátorát a gépnek, de a gondolatot nem követte tett!
A végeredmény- tizenkét fotó után merült le!
Ebből kellett gazdálkodnom a HAC-os nevezésnél, a három általam legjobbnak véltet beküldtem!

Mindíg jönnek meglepetések, de majd legközelebb jobban figyelek!
 
Back
Oldal tetejére