• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Syngonium gyökér az akváriumba

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Nos arra gondoltam, kicsit rendhagyó módon, hogy egy terráriumi növényt, egy Syngoniumot mártanék az akváriumomba.
Pontosabban csak a gyökerét. Miért hiszem, hogy megmaradna? Mert már vagy egy éve egy váza csapvízben van ás nagyon
szápen él, hajt és vízi gyökérzetet növesztett. Nagyon szép lenne szerintem ha az akvárium oldalán kibuknának a levelei a
vízből. Olvastam róla, hogy sok nitrátot szív le a vízből, feltételezem ez jó dolog és azt is hogy ugyan nem sokan, de már
mások is kipróbálták ezt az ötletet,és működött. Mi a véleményetek? Mi történhet egy növényes akváriumban ha beleteszem?

kép a növényről: http://s611.photobucket.com/albums/tt192/pyrogenband/Syngonium.jpg
 
Szépen nőni fog. Szívja majd a nitrátot, amit neked szépen pótolni kell, hogy ne legyen tápanyaghiány. ;)
Használd nyugodtan.
 
Tomi: igen olvastam azt is, hogy mérgező de nem csak a levelei? Arra ügyelnék hogy a levelek
mindig vízen kívül legyenek... ha tudsz erről többet kérlek szólj még hozzá a topichoz.

Nigro: szüksége lesz esetleg növelnem a napi adag macro-t a nitrát miatt?
 
schruz said:
Tomi: igen olvastam azt is, hogy mérgező de nem csak a levelei? Arra ügyelnék hogy a levelek
mindig vízen kívül legyenek... ha tudsz erről többet kérlek szólj még hozzá a topichoz.
Minden része mérgező az emberre, melegvérű állatra, ha megsérül a növény, a nedvei bejuthatnak az akvárium vizébe. Halakra nem tudom mennyire veszélyes.
Láttam már csiga rágta Syngonium levelet, csak nem tudom mennyire csapta el a csigahasát. :p
 
Ebben az esetben valóban csak óvatosan. Sok vízből kinöveszthető növény van még. Lehet, hogy érdemes lenne még körülnézned.
Ha EI szerint tápozol, nem hiszem, hogy ki tudna annyit venni, hogy tápanyaghiány lépne fel. Ellenőrizd időnként nitrátteszttel, hogy ne okozzon gondot.
 
Hát... lehet, hogy életem legnagyobb hülyeségét követtem el de én beraktam ezt a növényt figyelmeztetésetek ellenére. :oops:
Egyszerűen túl szépnek találom így a látványt ahhoz, hogy kihagyjam, meglátjuk mi lesz...

Halak még nincsenek az aváriumban, csak sok potyázó csiga meg két süncsiga (nagyon szépek :)) de ők egyenlőre jól vannak nagyon.
Már két napja bent van a gyökér egyébként.
 
Back
Oldal tetejére