• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Symphysodon aequifasciatus - Diszkoszhal

lacee13

Tapasztalt kertész
Tudományos név : Symphysodon aequifasciatus
Magyar név: Diszkoszhal
Csoport: Sügérek
Származás: Amazóniai-medence.
Testhossz: 20 cm.
Természetes élőhely: Gallyakkal eltorlaszolt, nyugodt vizek.
Viselkedés: Békés.
Táplálkozás: Húsevő (természetes körülmények között kis rákokat es egyéb apró állatokat fogyaszt).
Szaporítás: Nehéz.
Medence: Minimum 200 literes;
Halnépesség: 500-600 literre 7-8 hal;
Dekoráció: Ágak, növények.
Hőmérséklet: 28-30°C
pH:<6,5.
Keménység: <5,6NK°
Szaporodás, tenyésztés idején mind a keménység. mind a pH
legyen alacsonyabb.
Megjegyzés: Nemcsak nagy, diszkosz formájú teste, diszkrét, mégis ragyogó színe, büszke tartása miatt, hanem nehéz szaporítása és tartása miatt is valóságos legendák szövődtek már a diszkoszhalak köré az akvaristák körében. És egyre újabb és egyre fantasztikusabb színű variációk jelennek meg a piacon. A diszkoszhalak tágas akváriumban érzik jól magukat, szeretik az árnyas zónákat, melyek pihenőhelyeket kínálnak a számukra. Egyedül a pontylazacokkal osztják meg szívesen az akváriumot, közülük is csak a kisebbekkel. Édes, savas vizet kívánnak. Ha sikeres a szaporodás, a fiatalok a szülők bőrén megjelenő nyálkával (mucus) táplálkoznak. Előfordul, hogy tenyészetekben a szaporodás közben nem jelenik meg ez a nyálkás anyag a szülők testén, ami nagyon megnehezíti az ivadékok felnevelését, mert nemigen tudják a mucus-t mivel pótolni.
100290.jpg

100289.jpg

100291.jpg
 
Sziasztok!

Pár héten belül lesz egy 90 literes aksim, egy haver megunta és odaadja nekem. Mindenképpen át fogom alakítani növényessé, de ahhoz majd idő kell, mert a szűrés, a világítás nem megfelelő növényesnek, CO2 meg egyáltalán nincs. De fokozatosan át fogom alakítani növényessé.
Szerintetek a 90 liter túl kicsi lenne 2 db diszkosznak, meg 1-2 tucat neonhalnak?
 
Fero said:
Sziasztok!

Szerintetek a 90 liter túl kicsi lenne 2 db diszkosznak, meg 1-2 tucat neonhalnak?

Igen, nagyon kicsi, véleményem szerint diszkoszt 250-300 liter alatt nem érdemes tartani.
 
Sziasztok!

Tudnátok adni linkeket diszkoszos oldalakhoz?
Lehetnek angolok és magyarok egyaránt. Találtam pár magyar oldalt, de a legújabb is 2007-ben volt utoljára frissítve:S
 
Köszis szépen!

Tudtok esetleg megbízható diszkoszost Veszprém környékén?
A helyi kisállatkereskedés régen nagyon jó volt, de most megint megnéztem, és hát eléggé leromlott a díszhalas részleg... Szinte minden aksiban volt elpusztult hal, és nem voltak a legjobb állapotban a meglévők... Növényekről meg inkább nem is beszélek..

UI.: az Izer-diszkosz veszprémi, de 2007-be volt utoljára frissítve, nem tudom mi a helyzet vele.
 
"Szerény véleményem szerint, erre az akváriumra még a profi "akvakertészek" (viktorlantos,Nigro etc.) is "rá bólintanának"...
Minden elismerésem !"
Ezt nem én írtam.


file.jpg
 
Back
Oldal tetejére