• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oktatóanyag Swarming in the Crystal Cave - Farkas Balázs

viktorlantos

Alapító
Admin
Most, hogy nyilvánosak az eredmények picit lehet írni a készítésről a készítés körüli mizériákról. Talán sikerül jobban bemutatni miért olyan nehéz valami egyedit, valamit mást készíteni. Balázs az előző faragott köves layout után tovább emelte a lécet ezen a téren.

Mi már csak azt láttuk, hogy elautózik Németországba és visszajött egy halom kristállyal.

Ezeket még a helyszínen a kereskedőnél pakolgatta össze. Később kicsit változott a kép.....

28715057612_30e53f4dc6_h.jpgOriginal hardscape selection by Viktor Lantos, on Flickr

A kristályok nehezek voltak, borzasztó élesek és valami hihetetlen drágák :)

Itt már az akváriumba építve. Az eredeti ötlet azt hiszem nem egy barlang volt, de később erre kanyarodott az egész. És bekerültek a két oldalra a barlang falra jellemző sziklák, ami majd hátra viszi a szemet.

28820128535_f289607917_h.jpgHardscape in a tank by Viktor Lantos, on Flickr

És az ültetés.... iszonyat sok növényt használtunk, de az akvárium mérete miatt ez elengedhetetlen volt

28788519036_09dea61625_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

28788487066_584e2a64ab_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

A falakon a mohák adták a növényzet nagy részét. Ezeket moha párnákban feltettük a lapos kövekre illetve a kövek közé.

28788486456_be0b40ac8f_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

A front részen úgy lett ültetve az előtéri növényzet, hogy kiadja az utakat ami hátra a sziklák mögé viszi a tekintetet

28788532016_2737507b54_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

28715155332_f48fb59f75_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

Lassan kezdett összeállni. Elég ütős volt pedig itt még hiányzott néhány elem

28715157212_3a1e4cc6ac_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

28535680990_3faa3a1b2f_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

Ilyen volt szárazon az első napon...

28535678320_d3178f52d1_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Mivel nem tudta befejezni első körben, jött a pára sátor :)

28820161885_b457a131a6_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

28205314833_a40f11717f_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

28205316293_6855a47467_h.jpgDay 1 - Planting by Viktor Lantos, on Flickr

Másnap innen folyt köv....

Feltöltés opál stb..... Ilyenkor lehetetlen jó fotót készíteni.

28535655180_7d6b7dbd91_h.jpgDay 0 - Filled up with water by Viktor Lantos, on Flickr

28715086522_b81e3de05b_h.jpgDay 0 - Setup day by Viktor Lantos, on Flickr

1 hónapos korában már szép mennyiségű növénymassza volt

28789456296_87a8685521_h.jpg1 months old by Viktor Lantos, on Flickr

Érdekes volt, de a háttér ami megadja neki a keretet hiányzott. Itt kezdődött az agyalás milyen legyen. Elég sok verziót megnéztünk. Míg végül egy olyan perspektivikus kép nyert, ami mélyen hátratolja a látványt és a barlangot a föld alá helyezi a beszűrődő fényekkel.
A hátteret most is gyártottuk ahogy az előzőnél. Persze sokáig is készült és nem is lett jó az első nyomat, de végül odaért és nagyon jó lett az akvárium mögött.

28788437286_8575bfabb9_h.jpgThe background designed to the scape by Viktor Lantos, on Flickr

Teltek múltak a hónapok. A kristályok iszonyat melót adtak a karbantartásban. Nagyon nehéz volt őket tisztán tartani, ráadásul a réteges szerkezet miatt bármit csináltunk vele zöld maradt az átlátszó dekor.

5 hónapos korában kezdett nagyon sok lenni.

28788571586_bbdf6ec6a4_h.jpg5 months old by Viktor Lantos, on Flickr

28205376283_dc9fcc6b9f_h.jpg5 months old by Viktor Lantos, on Flickr

A fótók után elkezdődött a szokásos felkészítés a versenyre, és végül megszületett a végső fotó.
Ahhoz képest milyen sok előkészület, tervezés volt az akvárium közül és mennyi munka volt összerakni, üzemeltetni, a fotózás 1-2 óra alatt meg volt.

Az akvárium saját fényeivel fotóztunk. Nem volt semmi vaku. Szépen hozta a részleteket és összeállt az a látvány amit a telepítés környékén a háttérrel elképzeltünk.

28811245415_68730f33c3_h.jpgIAPLC 2016 #1645 - Swarming in the Crystal Cave by Balazs Farkas by Viktor Lantos, on Flickr

A boltban sokan látták amíg üzemelt. Az első reakció mindig sokkoló volt :) És azt hiszem ez volt a lényeg a tervezésnél.
Egy olyan látvány amit még sosem láttunk versenyeken korábban.

Volt akinek bejött, volt akinek már sok volt. Sokan kérdezgettek a dekor felől is. Mint bemutató akvárium remekül kiegészítette a boltunkat talán mondhatom, hogy a látogatók legnagyobb örömére.

Szép volt Balu :)

:)(y)
 
Utoljára módosított:
Nagyon jó így olvasni az aki születését,sajna sokan nem értettek meg a mű lényeget!Sokkolni(a szó jó értelmében)az embereket.Olyat mutatni amilyet meg nem láttak!Ez a legnehezebb,vagy bejön vagy nem!Mindenesetre mi értékeljük es szeretjük @keymaker Balázs müvet!
 
Az biztos, hogy iszonyat sok munka lehetett benne, de nekem személy szerint túl extrém volt. Az előző, a faragott köveivel, a futurisztikus látványával valahogy emészthetőbb volt számomra.
Voltak benne részletek, amik nagyon megfogtak, de ezek a hatalmas kristályok, amire ki volt élezve a scape, valahogy nem jöttek be. Igaz, hogy amikor utoljára élőben volt szerencsém látni, a végső képen látható háttér még nem volt fent, csak az indításkori, így a (jég)barlangot sem érzékelhettem.
Biztosan tanulságos kísérlet volt, ami Nektek rengeteg új dologgal szolgált úgy látvány, mint karbantartás fronton.
 
Betettem még egy 1 hónapos állapotot a fenti sorozatba.

És 3 kép a fotózás napjáról.....

A részletek is nagyon rendben voltak

28821100885_81cd28e7f3_h.jpgFinal photo day by Viktor Lantos, on Flickr

Itt még a white balance-al szórakoztunk :)

28821098735_b2361a5c43_h.jpgFinal photo day by Viktor Lantos, on Flickr

És mivel a halacskák nem akartak úgy úszni ahogy szerettük volna az ötlet végül az volt, hogy egy kemény kaja tabit belógatunk időnként amire odakúszik mindenki. Utána volt 1-2 másodperc fotózni....

Így jött össze az a látvány, hogy a hátsó barlangból kifelé úsznak a halak :)

28206314693_ce819a4aaa_h.jpgFinal photo day by Viktor Lantos, on Flickr

:)
 
A részletek is nagyon rendben voltak
Látod, @viktorlantos , ezt írtam pont, hogy ha egy ilyen részletet megnézek, mint az első képen: érdekes kövek, kiváló kondiban lévő, jól összeválogatott növények és személyes kedvencem az a zúzalék, amiből az ösvény készült és amiért nagyon hálás voltam személy szerint (lélekben befele, mert erről nem nagyon beszéltünk szerintem senkivel), hogy nem világos, mint a kristályok, hanem ugyanaz a szürke, mint a kövek.
A kövek struktúrája, az a nyers élességük, szintén nagyon tetszik.
Egy vélemény, nem egyformán látjuk ugyanazt (hál' Istennek), de így kerek a világ:)
 
Mondjuk rossz eredmény vagy sem azért megtisztelő, hogy az ADA meghívott bennünket berendezni októberben a galériába.

Ezt ugyan le kellett mondanunk, és most lehet ezért van az ajándék is :) :) :)
Csak viccelek. Szuper dolog, hogy gondoltak ránk. (y) Ez némileg elismerése annak amit évek óta csinálunk.
 
Sziasztok! Viktor, köszi, hogy ennyi időt és energiát fektettél abba, hogy kiposztold a képeket, és leírd a layout történetét! Van pár videóm is valahol, majd feltszem a GA oldalra egy kétnyelvű post-ban az egészet, hogy maga a kreatív folyamat és a csapatmunka átjöjjön...

@Evereka, ma is pont ugyanazt gondolom, amit tavaly és előtte is mondtam: az alkotás - úgy általában - arról szól, hogy csinálsz valamit, ami jön belőled. Vagy értik, vagy nem. Kár boncolgatni, hogy miért értik vagy miért nem, hogy ki miért érti vagy nem érti. Magunknak kell megfelelnünk, nem másoknak. Én elégedett vagyok ezzel az alkotásommal, nem bántam meg - azt sem, hogy neveztem vele. Tavaly, az anyum halála miatt semmilyen kreatív indíttatást nem éreztem (nem is indultam versenyeken), és számomra elképesztő nagy öröm, hogy idén tudtam dobni valamit, amivel elégedett lehetek.

Amikor kinyitottam a borítékot - egy 12 órás horvátországi vezetés után dirrekt bekanyarodtam a Kastély utcai levélládához miatta, ott áltam a sötét kerítés előtt, az autó fényében kibontva a levelet - egyedül, és hangosan röhögtem, tényleg. :) Nem kicsit nézhettek hülyének a szomszédok. Ez a derű azóta is bennem van a helyezéssel kapcsolatban. :)

Továbbá: sokkal jobban örülök ennek az ezerhatszázizének, mint annak, hogy mondjuk 90. vagy akár 500. lett volna, és pontosan azért, mert azt gondolom, hogy ez az akváriumom - a saját értékrendem szerint - jobb (kerekebb) lett mint a tavaly előtti. A többinek nincs jelentősége, az nem rajtunk múlik. Ha 90. lett volna, akkor azt gondolhattam volna, hogy az én értékrendem egyezik az ADA értékrendjével és jobban össze kellene kapnom magam (lásd a távolkeleti barátainkat, akik harakirit akarnak elkövetni egy top27-es helyezéssel ;) ). Amikor "csak" 50. lettem (az előző évi 46. után) akkor kifejezetten csalódott voltam, pont ezért.

A versenyekre való nevezés továbbra is inkább az önkifejezésről szól. Arról, hogy a munkákat megismerjék az emberek és mindenki maga döntse el, hogy tetszik-e neki vagy sem, inspirálja-e vagy sem. Ezzel el is értem a célomat, mert beszélgettek róla...

Bedobtam az AGÁ-ra és az EAPLC-re is, "möglássuk" ők mit gondolnak. ;) Keep on Scapin' ;)
 
Sziasztok! Viktor, köszi, hogy ennyi időt és energiát fektettél abba, hogy kiposztold a képeket, és leírd a layout történetét! Van pár videóm is valahol, majd feltszem a GA oldalra egy kétnyelvű post-ban az egészet, hogy maga a kreatív folyamat és a csapatmunka átjöjjön...

@Evereka, ma is pont ugyanazt gondolom, amit tavaly és előtte is mondtam: az alkotás - úgy általában - arról szól, hogy csinálsz valamit, ami jön belőled. Vagy értik, vagy nem. Kár boncolgatni, hogy miért értik vagy miért nem, hogy ki miért érti vagy nem érti. Magunknak kell megfelelnünk, nem másoknak. Én elégedett vagyok ezzel az alkotásommal, nem bántam meg - azt sem, hogy neveztem vele. Tavaly, az anyum halála miatt semmilyen kreatív indíttatást nem éreztem (nem is indultam versenyeken), és számomra elképesztő nagy öröm, hogy idén tudtam dobni valamit, amivel elégedett lehetek.

Amikor kinyitottam a borítékot - egy 12 órás horvátországi vezetés után dirrekt bekanyarodtam a Kastély utcai levélládához miatta, ott áltam a sötét kerítés előtt, az autó fényében kibontva a levelet - egyedül, és hangosan röhögtem, tényleg. :) Nem kicsit nézhettek hülyének a szomszédok. Ez a derű azóta is bennem van a helyezéssel kapcsolatban. :)

Továbbá: sokkal jobban örülök ennek az ezerhatszázizének, mint annak, hogy mondjuk 90. vagy akár 500. lett volna, és pontosan azért, mert azt gondolom, hogy ez az akváriumom - a saját értékrendem szerint - jobb (kerekebb) lett mint a tavaly előtti. A többinek nincs jelentősége, az nem rajtunk múlik. Ha 90. lett volna, akkor azt gondolhattam volna, hogy az én értékrendem egyezik az ADA értékrendjével és jobban össze kellene kapnom magam (lásd a távolkeleti barátainkat, akik harakirit akarnak elkövetni egy top27-es helyezéssel ;) ). Amikor "csak" 50. lettem (az előző évi 46. után) akkor kifejezetten csalódott voltam, pont ezért.

A versenyekre való nevezés továbbra is inkább az önkifejezésről szól. Arról, hogy a munkákat megismerjék az emberek és mindenki maga döntse el, hogy tetszik-e neki vagy sem, inspirálja-e vagy sem. Ezzel el is értem a célomat, mert beszélgettek róla...

Bedobtam az AGÁ-ra és az EAPLC-re is, "möglássuk" ők mit gondolnak. ;) Keep on Scapin' ;)
Köszönöm ,hogy megosztottad velünk:notworthy::)
 
Kicsit nekem is túlzottan khm szokatlan, de hát így van ez minden zsenivel: a kortársaik nem mindig értik meg/értékelik őket. :)

Egyébként - nyilván - a kivitelezés zseniális. Az ötlet az, ami engem annyira nem talált be. Persze mit értek én ehhez az egészhez...
 
ma is pont ugyanazt gondolom, amit tavaly és előtte is mondtam: az alkotás - úgy általában - arról szól, hogy csinálsz valamit, ami jön belőled. Vagy értik, vagy nem.
teljesen így van(y)
Én elégedett vagyok ezzel az alkotásommal, nem bántam meg - azt sem, hogy neveztem vele.
Balázs, ez a legfontosabb.

A versenyt meg kb úgy fogom fel -a magam eddigi nulla nevezésével- hogy az egy tárlat, amit sokan megnéznek, ahányan, annyi szemszögből, a zsűri meg felállít egy sorrendet a saját látásmódja, elképzelése szerint ha már egyszer versenynek hívjuk a dolgot.
A fórum meg remek hely, ahol látszik is ez a dolog: ki mit hogyan lát és csak ismételni tudom, a fentebbi véleményemet, hogy hál' Istennek nem egyformán látjuk. Nagyon unalmas lenne a világ!

Attól, hogy az embernek nem jön le belőle az alkotó elképzelése, attól a rengeteg munka, a szakmai és technikai tudás, az látszik, mi meg legfeljebb állunk, mint egy Picasso kép előtt és találgatjuk: vajon mit üzen a Mester?
 
Sziasztok! Viktor, köszi, hogy ennyi időt és energiát fektettél abba, hogy kiposztold a képeket, és leírd a layout történetét! Van pár videóm is valahol, majd feltszem a GA oldalra egy kétnyelvű post-ban az egészet, hogy maga a kreatív folyamat és a csapatmunka átjöjjön...

@Evereka, ma is pont ugyanazt gondolom, amit tavaly és előtte is mondtam: az alkotás - úgy általában - arról szól, hogy csinálsz valamit, ami jön belőled. Vagy értik, vagy nem. Kár boncolgatni, hogy miért értik vagy miért nem, hogy ki miért érti vagy nem érti. Magunknak kell megfelelnünk, nem másoknak. Én elégedett vagyok ezzel az alkotásommal, nem bántam meg - azt sem, hogy neveztem vele. Tavaly, az anyum halála miatt semmilyen kreatív indíttatást nem éreztem (nem is indultam versenyeken), és számomra elképesztő nagy öröm, hogy idén tudtam dobni valamit, amivel elégedett lehetek.

Amikor kinyitottam a borítékot - egy 12 órás horvátországi vezetés után dirrekt bekanyarodtam a Kastély utcai levélládához miatta, ott áltam a sötét kerítés előtt, az autó fényében kibontva a levelet - egyedül, és hangosan röhögtem, tényleg. :) Nem kicsit nézhettek hülyének a szomszédok. Ez a derű azóta is bennem van a helyezéssel kapcsolatban. :)

Továbbá: sokkal jobban örülök ennek az ezerhatszázizének, mint annak, hogy mondjuk 90. vagy akár 500. lett volna, és pontosan azért, mert azt gondolom, hogy ez az akváriumom - a saját értékrendem szerint - jobb (kerekebb) lett mint a tavaly előtti. A többinek nincs jelentősége, az nem rajtunk múlik. Ha 90. lett volna, akkor azt gondolhattam volna, hogy az én értékrendem egyezik az ADA értékrendjével és jobban össze kellene kapnom magam (lásd a távolkeleti barátainkat, akik harakirit akarnak elkövetni egy top27-es helyezéssel ;) ). Amikor "csak" 50. lettem (az előző évi 46. után) akkor kifejezetten csalódott voltam, pont ezért.

A versenyekre való nevezés továbbra is inkább az önkifejezésről szól. Arról, hogy a munkákat megismerjék az emberek és mindenki maga döntse el, hogy tetszik-e neki vagy sem, inspirálja-e vagy sem. Ezzel el is értem a célomat, mert beszélgettek róla...

Bedobtam az AGÁ-ra és az EAPLC-re is, "möglássuk" ők mit gondolnak. ;) Keep on Scapin' ;)

Balazs, en is csak gratulalni tudok neked, nagyon szepek a reszletkepek is, amiket Viktor posztolt ide.
A többi akvariumhoz kepest valoban furcsa egy kicsit ezekkel a dekorokkal, de eppen anyira furcsa, amennyire szokatlan es ettöl egyedi. Örömmel nezegetnenk egy ilyen akvariumot sokan odahaza.
Ez a helyezes legyen a legkevesebb gondod, de ahogy ertelmezem, nem is az szamodra.
Az egyebekhez pedig sok-sok eröt kivanok neked....:(, tudod mire gondolok.
Ahogy irtad is, attol különleges, hogy beszelünk rola, hogy ahany ember latja, annyifele velemeny születik az akvariummal kapcsolatban, es ez jo.
Mindenki emlekezni fog ra valami miatt, es ez nagy szo!
Varjuk a következö munkaitokat!!:)
 
Back
Oldal tetejére