• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Svartalfheim

1 hetes lett az akvárium.
Napi vízcseréket követően indul a 2 napos vízcsere-hét...Már 2 nap után visszamentek a rákok és halak, ezt korábban is így csináltam, most is működött, minden hal arcán mosoly, rákvigyor is van.
A monte carlo átalakulóban, a HM pedig nagyon elindult, fentről látni igazán, milyen sűrű lett 1 hét alatt.
Hirtelen, gyors bejelentkezésben ennyi, ha megerőltetném magam sem tudnék többet mondani a jelenlegi állapotról... Jövő héttől jön a barna alga, majd mesélek....
Ebből a szögből nézve nagyon becsapós.(y) Meg borítja az ember térérzetét,ha nem nézi a részleteket.
 
Jövő héttől kezdődik a heti 1 vízcsere, azaz a 4. hétbe lépett az akvárium. Barna alga volt, még kicsit van is, de remélem ez már csak az invázió utózöngéje.
Volt némi apró szőrösödés a növényeken, főleg a monte carlo-n, amit reggelre a rákok naponta lepucoltak. Estére azonban újra előjött, ezért a lámpa magasságát feljebb emeltem, jelenleg 20,0 cm a peremtől.
A 4x24W=96W nagyon sok 63 literre, ezt már az előző scape esetében is megtapasztaltam. 2x24W-al világítok 20 cm-ről, ez ekvivalenciában egy 2x24W-os Quad-dal kb. 10-12 cm lehetne, legalábbis az előző, csupán 30 cm magasságú akiból kiindulva talán ennyi lehet.
A monte carlo levélváltáson túl van, jól megnyírtam a sárga, barna, rohadó szárakat, csak a zöldet hagytam. ;)


DSCF8226-1000d276b.jpg
 
Roland, azon kívül, hogy a kalapomat meg kell emelnem, lenne egy kérdésem: a bal oldali hegy közepén lévő köved ennyire sötét, vagy "csak" kevés fény jut oda?
Ha a kő sötét, akkor egy küklops-al van dolgunk:woot:
Mókát félre: nagyon jó lett ez az akvád is. Külön imádom azt a valószerűtlenül meredek építményt(y)
 
A bal oldali nagy kő tövében nincs nagyon árnyék? Beférsz oda az ollóval? :)
Van ott egy kisebb hasadék, taxy mohák vannak odaragasztva, bár a képen barlangnak látszik. Valóban szűk a pálya, megszenvedek a nyírással az aki bal elején, őszintén szólva ennyire még egy akinál sem b...tam ki magammal. Erre a későbbiekben jobban kell majd figyelnem, meg a csúnya szavakra is. Ejnye! :)
 
Roland, azon kívül, hogy a kalapomat meg kell emelnem, lenne egy kérdésem: a bal oldali hegy közepén lévő köved ennyire sötét, vagy "csak" kevés fény jut oda?
Ha a kő sötét, akkor egy küklops-al van dolgunk:woot:
Mókát félre: nagyon jó lett ez az akvád is. Külön imádom azt a valószerűtlenül meredek építményt(y)
Köszi! Az alja kicsit kevesebb fényt kap, de szerintem ennyi kontraszt még talán belefér, legalábbis nagyon nem zavar. A nyírás a környékén már inkább... :)
 
Szia. Egy olyan technikai kérdésem lenne, hogy a táptalajt milyen mélységre helyezted a magasra emelt sarokban? Épp ezzel a problémával állok szemben jelenleg és nem tudom, hogy kéne megoldanom. A 20-30 cm mélyen lévő táptalaj ugyan olyan jótékony mint ha csak 5-6 centi van felette? Egyébiránt remek ez a hegység, nagyon jó szemed van a köves dolgokhoz. Ezek a skandináv nevek meg kimondottan tetszenek. :) Előre is köszönöm a segítségedet.
 
Szia. Egy olyan technikai kérdésem lenne, hogy a táptalajt milyen mélységre helyezted a magasra emelt sarokban? Épp ezzel a problémával állok szemben jelenleg és nem tudom, hogy kéne megoldanom. A 20-30 cm mélyen lévő táptalaj ugyan olyan jótékony mint ha csak 5-6 centi van felette? Egyébiránt remek ez a hegység, nagyon jó szemed van a köves dolgokhoz. Ezek a skandináv nevek meg kimondottan tetszenek. :) Előre is köszönöm a segítségedet.
Köszi. ;) Táptalajt tettem már egészen alulra és köves meg hálóba gyömöszölt lávakőre szórva is. Nagy különbséget nem láttam a növényeken, viszont emelésre táptalajt egyenletesen szórni azért már durva művészet. :) Ráadásul csak akár nagyjából lekövetni a terepeséseket sem könnyű, volt is ebből egy kis balesetem, takarás nélkülire erodált a táptalaj melyet későn vettem észre. Most már nem játszadozom ezzel, a kockázat, hibalehetőség is nagyobb, cserébe nem kecsegtet különlegesen jobb eredménnyel. Elől általában alacsony a talaj, ott ha igénylik a gyökereikkel könnyen megtalálják a táptalajt, magasan fent pedig az amazonia is tartalmaz elégséges tápanyagot egy ideig. :)
 
Köszi. ;) Táptalajt tettem már egészen alulra és köves meg hálóba gyömöszölt lávakőre szórva is. Nagy különbséget nem láttam a növényeken, viszont emelésre táptalajt egyenletesen szórni azért már durva művészet. :) Ráadásul csak akár nagyjából lekövetni a terepeséseket sem könnyű, volt is ebből egy kis balesetem, takarás nélkülire erodált a táptalaj melyet későn vettem észre. Most már nem játszadozom ezzel, a kockázat, hibalehetőség is nagyobb, cserébe nem kecsegtet különlegesen jobb eredménnyel. Elől általában alacsony a talaj, ott ha igénylik a gyökereikkel könnyen megtalálják a táptalajt, magasan fent pedig az amazonia is tartalmaz elégséges tápanyagot egy ideig. :)

Köszönöm a leírást, én is valahogy így gondoltam, annyi különbséggel, hogy legalulra nem raknék, lévén, h minek. Akkora gyökeret nem növeszt minden növény, amelyik meg igen az a tervembe túl nagy lenne :D akkor valahova félútra beteszem h mégis legyen benne, mert ugye nem feltétlenül muszáj, de jó ha van. :) Köszönöm mégegyszer!
 
Köszönöm a leírást, én is valahogy így gondoltam, annyi különbséggel, hogy legalulra nem raknék, lévén, h minek. Akkora gyökeret nem növeszt minden növény, amelyik meg igen az a tervembe túl nagy lenne :D akkor valahova félútra beteszem h mégis legyen benne, mert ugye nem feltétlenül muszáj, de jó ha van. :) Köszönöm mégegyszer!
;) nincs mit...
 
Szép estét!
Pofozgattam már néhány akit, mindegyikre különös gonddal figyeltem, néhány egész vállalható lett. Sajnos a mostanit laza rutinból kezeltem, hanyag eleganciával, kicsit lustábban is. Ez így utólag hiba volt. Most sötétkúrán van, ma burkoltam körbe, péntekig egészen biztosan ezt kénytelen elviselni, meg nekem is. Megosztanék néhány fura tanulságot, hátha jó lesz valakinek valamire...;)

Úgy terveztem az akit, hogy lassan fogunk haladni, nem kell kész lenni holnapra, 2x24W jó lesz 27 cm magasan is, majd visszaveszem hozzá a tápozást 1-1 ml/nap mic-mac. (eredmény: semmi nem nőtt, ha igen az csak mikroszkóppal mérhető :pompous:)
Megjelent a 3. héten gyenge zöld szakállalga. Gondoltam leengedem a fényt 15 cm-re, hogy a hirtelen meginduló növényzet majd visszaszorítja, főleg a stem, tápozást pedig emeltem 2,5-2,5 ml/nap mic-mac mennyiségre (eredmény: a növények valóban meglódultak, de a szakáll is szerencsére...mit is képzeltem??? (n) :facepalm:)

Következő napokban egyre durvább szakállalga megjelenés, csináltam egy gyors teljes vízképet a hetes vízcsere periódus kb. közepén. (eredmény: KH=7, GH=7, PO4=végtelen, NO3>50, Fe=0,5, pH=6,8, TDS=220)...duuuurvaa!!
Azonnal csináltam egy 50% körüli vízcserét, majd újra mértem: KH=3, GH=4, PO4>2,0, NO3=50, Fe=0,25, pH=6,8, TDS=90)...megint duuuurvaa!!
Megint 50% vízcsere, még aznap, sőt egy órán belül, majd megint mértem: KH=2, GH=3, PO4=1,0, NO3=25, Fe=0,1, pH=6,8, TDS=80...ez már jobbnak tűnik, de mitől ezek a brutális értékek korábban?? (n)

Ezek után macro-t egyszer adtam 1 ml-t vízcserét követően, majd 1 hétig nem adagoltam egyáltalán, micro-t pedig csak 1ml/nap. Közben minden nap kétszer teszteltem, egyet reggel, egyet este. A NO3=10-15 körül volt, PO4=0,25-0,5, Fe=0,25...között mozgott., macro tápanyagot alig vett fel, vagy megkapta azt a mennyiséget az Amazoniától. Ez új volt nekem, mert macro-t mindig kellett adnom, ha keveset is néha. A napi 1 ml micro tápanyag meg látszólag bőven elég volt, mondjuk csak vasat tudok mérni, de az sohasem csökkent vészes szintre.
A szakállalga 1-2 cm hosszúságú zöld bozótjai a manuális írtásnak köszönhetően fogytak, amanok is eszegették, de el sohasem tűnt, ezért most sötétkúrára ítéltetett a kád.

Pénteken csinálok egy 50%-os vízcserét, majd kap 1-1 ml mic-mac-ot. Pár napig kontrol alatt fogom tartani a paramétereket, főleg a macro-t fogom figyelni, mennyi fogy a vízből...bár továbbra is furcsa nekem, hogy ilyen kicsi a macro igény 15 cm-ről sugárzott Giesemann 2x24W lámpa mellett.
 
Gratulálok. Nagyon tetszik az aki.
Én pont így jártam a fás nanómmal. Az NO3 az egekben volt valamitől és egyből jött a szakál. Szetencsére időben kapcsoltam.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Gratulálok. Nagyon tetszik az aki.
Én pont így jártam a fás nanómmal. Az NO3 az egekben volt valamitől és egyből jött a szakál. Szetencsére időben kapcsoltam.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Köszi. Szakállam még nem volt soha, csak az arcomon, de az biztos nem a nitrát miatt van...remélem. :)
Ha a cyanot kinyírtam anno egy maratoni küzdelemben, akkor ezt is ki fogom. ;) :)
 
Hogy, szakál volt-e valójában, azt nem tudom, de valamilyen zöld szőr, az biztos. Magától nem tűnt el, de a carbo kinyírta és a vízparaméterek helyreállítása után már nem jött vissza.
Kicsit a mohák mesínylették, de azok gyorsan rendbejöttek.
Hmmm, érzékeny bőrűeknek a carbo jó lehet borotva helyett?[emoji1]

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Szép Estét!
Nem sokáig volt kád nélkül a lakás, mert a maradék cuccokból simán össze lehetett hozni egy low-tech konfigurációt. :)
8 éves kislányomnak szántam, közösen épült, jelenleg inkább ketten gondozzuk, ezen azért még dolgozunk majd. :) Érdekli, szereti, legyen akija, szép hobbi ez. Serpa lazacok kerültek bele, és kedvéért a régi Borarasból egy kisebb csapat. Van néhány rák, csiga, de azok bujkálnak. Nehéz volt vele megértetni, hogy nem mehet bele 100+ hal, belátta...talán. ;) Az üveg 60x30x33 cm, régi, karcos, de tanulni, megtapasztalni jó, szűrés egy 2213 Eheim, kicsi de eddig szépen ellátja a feladatot, Quad 2x24W világít felette. Dekor a régi maradék seiryu kövek, amik eddig egy szép moha tálként funkcionáltak a fürdőben egy polcon. A moha amúgy is kezdett túlnőni a tálon, bontása indokolt volt. Talaj a régi Amazonia a kövek mögött, elől egy hazai kvarchomok, nem tudom milyen márka. Carbo megy bele, meg TF táp, vízcsere 2 hetente kb. 30-40 %. A moha szerintem jávai vagy taxy, még nem tudtam beazonosítani. A ceratopteris és a sessiliflora nő, mint a gaz, sok gondot nem okoz, a parva azért többre vágyna, de egyenlőre él. Naplót nem nyitnék ennek, sok minden úgy sem fog történni vele, egy idő után meg ki tudja, lehet, hogy Vivi maga regisztrál majd, és épít frankó akikat. ;)

DSCF8254-1000.jpg
 
Szép Estét!
Nem sokáig volt kád nélkül a lakás, mert a maradék cuccokból simán össze lehetett hozni egy low-tech konfigurációt. :)
8 éves kislányomnak szántam, közösen épült, jelenleg inkább ketten gondozzuk, ezen azért még dolgozunk majd. :) Érdekli, szereti, legyen akija, szép hobbi ez. Serpa lazacok kerültek bele, és kedvéért a régi Borarasból egy kisebb csapat. Van néhány rák, csiga, de azok bujkálnak. Nehéz volt vele megértetni, hogy nem mehet bele 100+ hal, belátta...talán. ;) Az üveg 60x30x33 cm, régi, karcos, de tanulni, megtapasztalni jó, szűrés egy 2213 Eheim, kicsi de eddig szépen ellátja a feladatot, Quad 2x24W világít felette. Dekor a régi maradék seiryu kövek, amik eddig egy szép moha tálként funkcionáltak a fürdőben egy polcon. A moha amúgy is kezdett túlnőni a tálon, bontása indokolt volt. Talaj a régi Amazonia a kövek mögött, elől egy hazai kvarchomok, nem tudom milyen márka. Carbo megy bele, meg TF táp, vízcsere 2 hetente kb. 30-40 %. A moha szerintem jávai vagy taxy, még nem tudtam beazonosítani. A ceratopteris és a sessiliflora nő, mint a gaz, sok gondot nem okoz, a parva azért többre vágyna, de egyenlőre él. Naplót nem nyitnék ennek, sok minden úgy sem fog történni vele, egy idő után meg ki tudja, lehet, hogy Vivi maga regisztrál majd, és épít frankó akikat. ;)

View attachment 30742
Lov tech vonal is jól megy látom.[emoji106] [emoji108]
Azért majd ha a másik hobbi mellől visszavágysz Én szívesen elnézegetnék még egy két skandináv tájat [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére