• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Svartalfheim

rollreich

Legenda
Az előző akváriumot sikerült a meglévő cuccok felhasználásával, minimális anyagi befektetés mellett, minimális karbantartással elketyegtetni egy jó ideig, esetemben talán megdöbbentőnek tűnő több, mint fél évig. :) Elég unalmassá vált a látvány a végére már, őszintén bevallva már az elején is az volt, de nem nagyon akartam annyi időt rászánni a hobbira, mint korábban.
Kompromisszumokkal teli megoldás lett. Most viszont más van...
Rájöttem, hogy köves akinál tök mindegy milyen a scape, az elektromos fogkefe akkor is heti kéziszerszám, ha csak egy árva kavics van a vízben, és akkor is, ha kőbánya van bent, legfeljebb kicsit tovább kell kapirgálni.

Előkaptam hát a manten készletet, és nézegettem mit lehetne építgetni az adottságokból, kis rakosgatást követően most ezt dobta a gép.
Mobilos kép bocs, a fényképező kihasználatlansága okán simán le van merülve, még jó hogy van akvárium, legalább nem pókhálósodik tovább....:)

Paraméterek:

üveg: 60x30x35 cm (63 liter) opti-white

szűrés: EHEIM Prof 4 2271

fény: Giesemann Matrixx II - 4x24W, T5 6500K (elég sokat állítgattam a lámpát az előző scape esetében, kicsit sok a 96W 63 literre, még magasra emelve is észnél kellett lenni, mikor próbáltam követni CO2-vel és táppal. Ez nem Quad! Brutális a kialakított reflektor, ezért lehet, hogy ezúttal a 2x24W-al indítok kb. 15cm magasságban a kezdeti 6 órát feltolva egészen 7-7,5 órás világítási időig, meglátjuk mi lesz.)

CO2: magasnyomású rendszer Aquatic Nature diffúzorral

tápozás: dexkill micro-macro

talaj: Tropica Substrate 2,5 liter + ADA Amazonia Aqua Soil 20 liter + adalékok + ADA La Plata

kövek: kb. 28-30 kg manten kő és ennek zúzaléka

növények:
hemiathus callitrichoides cuba
micranthemum monte carlo
fissidens fontanus
hemianthus micranthemoides
rotala rotundifolia
eleocharis parvula
hydrocotyle sibthorpioides

halak,rákok: amano garnéla (5-6db) és 2db oto már várja új helyét
15db boraras urophthalmoides szintén

Svartalfheim.jpg
 
Utoljára módosított:
Nagyon faja (y) Főleg a 30 mélységen 30 cm-re emelt sarok. Mindig le tudsz nyűgözni.
Egy ötletet ha megengedsz: a középső sáv teljes hosszában lehet picit kikaparnék a talajból, mert a megnövő gyep kiszélesíti majd az ösvényt. Nem mintha mondtad volna hogy gyep lesz... :)
 
Ez már megint jó lett! :)
Köszi! :)

Nagyon faja (y) Főleg a 30 mélységen 30 cm-re emelt sarok. Mindig le tudsz nyűgözni.
Egy ötletet ha megengedsz: a középső sáv teljes hosszában lehet picit kikaparnék a talajból, mert a megnövő gyep kiszélesíti majd az ösvényt. Nem mintha mondtad volna hogy gyep lesz... :)
Az igazság az, hogy ezt még szét kell szedjem, mert a táptalaj nincs benne, és már az is hatalmas öröm lesz, ha ugyanígy vissza tudom építeni. (sztem vissza fogom! :) ) Középre egy vékony homokos részt gondoltam kanyarogni fordított "S" alakban, remélem olyasmi lesz, mint ami a fejemben van. :)
 
Köszi! :)


Az igazság az, hogy ezt még szét kell szedjem, mert a táptalaj nincs benne, és már az is hatalmas öröm lesz, ha ugyanígy vissza tudom építeni. (sztem vissza fogom! :) ) Középre egy vékony homokos részt gondoltam kanyarogni fordított "S" alakban, remélem olyasmi lesz, mint ami a fejemben van. :)
Ámen :)
Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz növényesitve! Eddig nagyon pöpec ;)
 
Rájöttem, hogy köves akinál tök mindegy milyen a scape, az elektromos fogkefe akkor is heti kéziszerszám, ha csak egy árva kavics van a vízben, és akkor is, ha kőbánya van bent, legfeljebb kicsit tovább kell kapirgálni.
Előkaptam hát a manten készletet, és nézegettem mit lehetne építgetni az adottságokból, kis rakosgatást követően most ezt dobta a gép.
Jól néz ki, imponáló a meredek domboldal is és ha jól látom, máris fogkefézhetsz némi algát a bal középen lévő nagy kőről például.:woot:
 
Nagyon jól néz ki!Milyen növények lesznek benne?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az előző akváriumot sikerült a meglévő cuccok felhasználásával, minimális anyagi befektetés mellett, minimális karbantartással elketyegtetni egy jó ideig, esetemben talán megdöbbentőnek tűnő több, mint fél évig. :) Elég unalmassá vált a látvány a végére már, őszintén bevallva már az elején is az volt, de nem nagyon akartam annyi időt rászánni a hobbira, mint korábban.
Kompromisszumokkal teli megoldás lett. Most viszont más van...
Rájöttem, hogy köves akinál tök mindegy milyen a scape, az elektromos fogkefe akkor is heti kéziszerszám, ha csak egy árva kavics van a vízben, és akkor is, ha kőbánya van bent, legfeljebb kicsit tovább kell kapirgálni.

Előkaptam hát a manten készletet, és nézegettem mit lehetne építgetni az adottságokból, kis rakosgatást követően most ezt dobta a gép.
Mobilos kép bocs, a fényképező kihasználatlansága okán simán le van merülve, még jó hogy van akvárium, legalább nem pókhálósodik tovább....:)

Paraméterek:

üveg: 60x30x35 cm (63 liter) opti-white

szűrés: EHEIM Prof 4 2271

fény: Giesemann Matrixx II - 4x24W, T5 6500K (elég sokat állítgattam a lámpát az előző scape esetében, kicsit sok a 96W 63 literre, még magasra emelve is észnél kellett lenni, mikor próbáltam követni CO2-vel és táppal. Ez nem Quad! Brutális a kialakított reflektor, ezért lehet, hogy ezúttal a 2x24W-al indítok kb. 15cm magasságban a kezdeti 6 órát feltolva egészen 7-7,5 órás világítási időig, meglátjuk mi lesz.)

CO2: magasnyomású rendszer Aquatic Nature diffúzorral

tápozás: dexkill micro-macro

talaj: Tropica Substrate 2,5 liter + ADA Amazonia Aqua Soil 20 liter + adalékok + ADA La Plata

kövek: kb. 28-30 kg manten kő és ennek zúzaléka

növények:
hemiathus callitrichoides cuba
micranthemum monte carlo
fissidens fontanus
hemianthus micranthemoides
rotala rotundifolia
eleocharis parvula
hydrocotyle sibthorpioides

halak,rákok: amano garnéla (5-6db) és 2db oto már várja új helyét
15db boraras urophthalmoides szintén

View attachment 25312

Kicsit meglepett tőled ez a scape, Roland, de tetszik, amit látok. :) A rotalának milyen szerepet szánsz, nem lesz túl nagy egy hegyvonulathoz?
 
Kicsit meglepett tőled ez a scape, Roland, de tetszik, amit látok. :) A rotalának milyen szerepet szánsz, nem lesz túl nagy egy hegyvonulathoz?
Köszi! ;) De miért szokatlan? :) Hát köves ez is! ;) :rolleyes:
Régen nevelgettem rotalát, tetszett a szobrászkodás, amit lehet vele művelni. Meg szépen be is dúsult még manado-ban, valami gyenge higított táppal is összejött valahogy. Ha nem fog klappolni elajándékozom, végül is nem sietek annyira...:)
 
Szép estét!
Ultra fáradt helyzetjelentés.
Ma este bekerült a Tropica táptalaj, és nagy örömömre kis eltéréssel ugyan, de sikerült visszaépíteni a hegyeket az eredeti formában.

DSCF8209-900.jpg

Aztán jött a palántázás, de ma csak a monte carlo és a HM került be, holnap jön még némi moha, meg a kiegészítő díszítő növények (parvula, hydrocotyle és a cuba).
Feltöltés előtt ilyen volt:

DSCF8212-900.jpg

Aztán közben készülgetett az RO is, kis nyomáson eddig jutott a mennyiség: :) Nehéz hetet követően mára csak ez a 3 kép fussa...:) Fáradság van nagyon....

DSCF8214-900.jpg
 
Félelmetes, hogy sokadjára is ütős akváriumot tudsz összelegózni ugyanabból az alapanyagból. (y) Vagy egy egész hegynyi manten lapul a pincében?o_O - Nem is jó a kérdés, hiszen már több hegyet is megépítettél belőle! :LOL:
 
Back
Oldal tetejére